صفحه 2 از 38 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 375

موضوع: سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2015

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2015

نقل قول نوشته اصلی توسط mahrokh_jshd نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی هست که این چند وقت تونسته باشه کمتر از 10 روز ویزا گزفته باشه؟؟ من دیروز نامه اکسپتم اومده و باید تا 20 تیر فرانسه باشم. خیلی نگرانم که نرسم. نگران ویزام هستم
    اگه کسی زودتر گرفته خواهشا بگین تا بتونم ویزامو بگیرم.ممنونم
    متاسفانه متوسط زمان جواب ویزا حدودا ۱ ماه و اصولا در موارد خاص کمتر از ۲ هفته ج میدن، برخی اوقات جواب ریجکت رو هم خیلی زود میدن! ولی چون مورد شما خاصه میتونین موقع مصاحبه بهشون بگین که عجله دارین و به موازات اون با دانشگاه هم مکاتبه کنین و ازشون فرصت بیشتری بگیرین.
    به هر صورت شما نفر اولی نیستید که این مشکلو داره و سفارت قطعا بارها و بارها به مورد مشابه شما برخورد و میدونه راه حلش چیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط noonoo63 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان گرامی.من واقعا بر سر دو راهی موندم خواهش میکنم اگه کسی میتونه کمکم کنه و منو از این تردید نجات بده.من برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه میخوام برم فرانسه و همسرم هم به عنوان همراه. آیا همراه فقط 3 ماه میتونه بمونه یا ایشان میتونه 6 ماهی که من اونجام در فرانسه اقامت داشته باشه ? من باید سریع تصمیم بگیرم اگه بدونم این گزینه شدنی نیست برای کشور دیگه ای که پذيرشش رو گرفتم اقدام کنم.خواهش میکنم کمک کنید ?
    اگر کسی جواب سوال شما رو نمیدونه بهترین راه اینه که همین فردا با بخش فرهنگی تماس بگیرین و سوال کنین. مطمئن باشید جواب میدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط kitar0 نمایش پست ها
    متاسفانه متوسط زمان جواب ویزا حدودا ۱ ماه و اصولا در موارد خاص کمتر از ۲ هفته ج میدن، برخی اوقات جواب ریجکت رو هم خیلی زود میدن! ولی چون مورد شما خاصه میتونین موقع مصاحبه بهشون بگین که عجله دارین و به موازات اون با دانشگاه هم مکاتبه کنین و ازشون فرصت بیشتری بگیرین.
    به هر صورت شما نفر اولی نیستید که این مشکلو داره و سفارت قطعا بارها و بارها به مورد مشابه شما برخورد و میدونه راه حلش چیه.
    بخش فرهنگی به من گفت مصاحبه م رو زود میذارن. اما الان 2روز گذشته وخبری ازشون نیست.گفت بخش فرهنگی سریع کارمو پیش میبرن. اما بخش کنسولگری دیگه با اینا نیست و معلوم نیست کی جواب بدن!!
    میگن اگه آشنا داشته باشم که سفارش کنه زود میدن. ولی متاسفانه آشنا هم ندارم

Junior Member

دوستان ممکنه برام توضیح بدین که روند اخذ ویزای فرانسه چی هست؟
    من میخوام اقدام کنم و نمیذونم از کجا باید شروع کنم؟
    باید اول وقت بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط magiii نمایش پست ها
    دوستان ممکنه برام توضیح بدین که روند اخذ ویزای فرانسه چی هست؟
    من میخوام اقدام کنم و نمیذونم از کجا باید شروع کنم؟
    باید اول وقت بگیرم؟
    اگه منظورتون ویزای تحصیلی هستش از امسال سیستم آنلاین پذیرش راه اندازی شده، به این ترتیب که

- شما یه اکانت می سازید و مدارکتون رو آپلود میکنید (تقریبا مشابه اپلای واسه دانشگاه).
    - بعد از اون از بخش فرهنگی با شما تماس میگیرن و قرار مصاحبه اول رو می ذارن.
    - بعد از مصاحبه اول اگر اکی بود همه چی به شما میگن برید مدارک مالی و اینا رو آماده کنید و وقتی آماده شد زنگ بزنید تا قرار مصاحبه دوم رو براتون بذاریم.
    - شما برای انجام مصاحبه دوم میرید خود سفارت (بخش کنسولی)، مثل بقیه (توریستی و ...) مدارکو با رسید مصاحبه اول می دید، عکس و اثر انگشت می دید و در نهایت میگن برید تا خبرشو بدیم.
    - میرید خونه و منتظر میمونید تا با شما تماس بگیرن.

نکته ۱: در این آدرس تمامی اطلاعات مربوط به سیستم جدید پذیرش قید شده: http://www.iran.campusfrance.org/fa/node/293253
    نکته ۲: فاصله قرار مصاحبه اول، تا مصاحبه دوم چند روز (مثلا نهایتا ۱ هفته) بیشتر نیست. یعنی خیلی سریع این مراحل طی میشه. البته به ترافیک درخواستها هم بستگی داره.
    نکته ۳: متوسط زمان پاسخ ویزا (بعد از مصاحبه دوم) از حدودا یک هفته تا ۲ ماه هستش. اصلا قاعده خاصی نداره. مثلا فکر نکنین چون دوست شما هم رشته ایتون بوده و ۱۰ روزه گرفته پس شما هم باید ۱۰ روزه بگیرین.
    نکته ۴: در هر صورت با شما تماس میگیرن، چون پاسپورت شما دست سفارته و به هر حال باس برین بگیرینش. پس اگه مثلا تا ۱ ماه زنگ نزدن فک نکنین یادشون رفته شمارو یا ریجکت شدین!
    نکته ۵: در حال حاضر ویزای تحصیلی فوق لیسانس یکساله هستش. برعکس مثلا آلمان که به شما ۳ ماهه میدن و شما تا رسیدید تازه باید برید دنبال تمدید یکساله.
    نکته ۶: ویزا ها معمولا Multi هستش، یعنی میتونید هر چقدر خواستید بیاید ایران و برگردید.
    نکته ۷: کارمندای سفارت (کمپس فرانس و کنسولی) خیلی سمپاتیک و مهربان هستند. پس مطمئن باشید اگر بدونن به کمک نیاز دارید راهنماییتون می کنن. به خصوص خانم زندیه.

بخش فرهنگی به من گفت مصاحبه م رو زود میذارن. اما الان 2روز گذشته وخبری ازشون نیست.گفت بخش فرهنگی سریع کارمو پیش میبرن. اما بخش کنسولگری دیگه با اینا نیست و معلوم نیست کی جواب بدن!!
    من دقیقا نفهمیدم منتظر چی هستین. شما اگه مدارکو submit کردید به شما یه ایمیل میدن که فلان تاریخ بیا واسه مصاحبه اول. بعد از مصاحبه اول هم خود شما باید زنگ بزنین و بگین "من مدارکم آمادس یه وقت واسه مصاحبه کنسولی بهم بدید"، بعد اصولا همونجا پشت تلفن میگه فلان تاریخ برو سفارت.

اگه منظورت ایمیل یا تماس واسه مصاحبه اوله (که ۲ روزه خبری نیست)، نرماله ۲ روز ولی اگه شد یه هفته یه پیگیری بکن.

ضمنا اگه گفته بخش کنسولی دست ما نیست واقعا نیست. یه روالی داره پروسه ویزا که باس طی بشه. این قضیه آشنا رو نمیدونم! ولی اصولا دوستایی که مشکل شمارو داشتن از طریق استاد یا دانشگاه از سفارت خواستن کارشون زودتر راه بیفته. یا مثلا خودشون پیگیر شدن و وضعیتو به سفارت توضیح دادن و یا در بدترین حالت دیفر کردن و ترم بعدش رفتن.
    به هر حال متاسفم که اینو میگم ولی زمان شما خیلی کم هستش. این دیگه یک اصله که شما حتما حداقل ۳ ماه زودتر از شروع ترم درخواست ویزا بدید. حالا به هر دلیل (دیر جواب دادن دانشگاه و ...) سفارت اکثرا میگه مشکل خودتونه.
    به هر صورت امیدوارم با پیگیری به نتیجه برسید.

یه نکته دیگه (چقدر نکته میگی تو!!):
    شما تا زمانی که در سایت کمپس فرانس ثبت نام نکنید و مدارکو آپلود و سابمیت نکنید کسی به شما وقت مصاحبه حضوری نمیده هاااا!!! خواستم فقط گفته باشم که بعضی از دوستان شاید فکر میکنن که مثل گذشته تماس می گیرید و قرار مصاحبه حضوری به شما میدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط kitar0 نمایش پست ها
    یه نکته دیگه (چقدر نکته میگی تو!!):
    شما تا زمانی که در سایت کمپس فرانس ثبت نام نکنید و مدارکو آپلود و سابمیت نکنید کسی به شما وقت مصاحبه حضوری نمیده هاااا!!! خواستم فقط گفته باشم که بعضی از دوستان شاید فکر میکنن که مثل گذشته تماس می گیرید و قرار مصاحبه حضوری به شما میدن.

من مدارکم رو آپلود کردم و با سفارت تماس گرفتم که عجله دارم. چندبارهم مدارکم رو خواستن واضحتر بفرستم و تاییدشدن اماکسی زنگ نزده برای مصاحبه!!! و میگن خانم زندیه که پرونده من دستشون هست رفتن مرخصی و تایک هفته نیستن. اما ایشون پرونده رو همون زمان مرخصی بررسی میکنن. میخوام ببینم فقط ایشون مصاحبه میگیرن یا افراد دیگه هم هستن برای مصاحبه بخش فرهنگی؟؟؟و به من گفتن مدارک کنسولگری هم باخودم زمان مصاحبه ببرم. مدارک کنسول گری چیا هستن؟؟ من تو سایت http://www.iran.campusfrance.org/ پیدانکردم!!!

من مدارکم رو آپلود کردم و با سفارت تماس گرفتم که عجله دارم. چندبارهم مدارکم رو خواستن واضحتر بفرستم و تاییدشدن اماکسی زنگ نزده برای مصاحبه!!! و میگن خانم زندیه که پرونده من دستشون هست رفتن مرخصی و تایک هفته نیستن. اما ایشون پرونده رو همون زمان مرخصی بررسی میکنن. میخوام ببینم فقط ایشون مصاحبه میگیرن یا افراد دیگه هم هستن برای مصاحبه بخش فرهنگی؟؟؟و به من گفتن مدارک کنسولگری هم باخودم زمان مصاحبه ببرم. مدارک کنسول گری چیا هستن؟؟ من تو سایت http://www.iran.campusfrance.org/ پیدانکردم!!!
    اگر مدارک شما سابمیت و تایید شده قطعا به شما خبر میدن واسه مصاحبه ولی نه لزوما تلفنی، ممکنه به شما ایمیل بزنن و در اون، تاریخ مصاحبه قید شده باشه. وقتی کسی به مرخصی میره حتما یک نفر جایگزین اون میشه. به نظر من الان تعداد درخواستها زیاده که یکم طول کشیده. نگران نباش.

منظور از مدارک کنسولگری، مدارکی هستش که در سایت سفارت برای اخذ ویزای دانشجویی بلند مدت قید شده. این لینک: روادید بلند مدت دانشجویی

به عبارت دیگه همون مدارکی که آپلود کردی بهمراه ترجمه و اصلش میبری بخش فرهنگی. اونجا اصالتشو تایید میکنن و به شما پس میدن. در نهایت وقتی میری سفارت دیگه نیاز نیست مدارک تحصیلی رو ببری چون قبلا بررسی و تایید کرده خانم زندیه. البته همه اینارو روز مصاحبه اول برات توضیح میدن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)