صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 120

موضوع: آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

Senior Member

پیش فرض آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

سلام. در بسیاری از سایتهای دانشگاههای آمریکا فقط نوشته مارکتون رو بفرستید تا Graduation Committee ما بررسی کنه. آیا اصلا بدون تماس با اساتید و فقط با ارسال مدارک (اینگونه که خودشون خواستند) شانس پذیرش گرفتن هست؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

شانس وجود داره ولي خيلي كمتر از وقتيه كه با استاد در تماس بوديد.

علاقه يك استاد به دانشجو براي Graduation Committee كه در واقع متشكل از خود استادهاست خيلي مهمه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

من که هر چی به استادا میل می زنم می گن مدارکت باید توسط grad office بررسی بشه و ما نمی تونیم تصمیم بگیریم :-\ البته احتمالا از رزومه ام خوششون نیومده و نمی خوان دلم بشکنه ;D
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Yalda62
    من که هر چی به استادا میل می زنم می گن مدارکت باید توسط grad office بررسی بشه و ما نمی تونیم تصمیم بگیریم :-\ البته احتمالا از رزومه ام خوششون نیومده و نمی خوان دلم بشکنه ;D
    نه واقعا خیلی از دانشگاهها اینطوری هست
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    سلام. در بسیاری از سایتهای دانشگاههای آمریکا فقط نوشته مارکتون رو بفرستید تا Graduation Committee ما بررسی کنه. آیا اصلا بدون تماس با اساتید و فقط با ارسال مدارک (اینگونه که خودشون خواستند) شانس پذیرش گرفتن هست؟
    بودنش كه هست
    ولي اگر با استاد صحبت كنيد بهتره چون زماني كه apply مي كنيد تقريبا تمومه!
    موفق باشيد

ببين تماس با استاد شانس رو زياد می کنه ولی وحی منزل نيست که حتماً بايد اينطوری عمل کنی. چند مثالی که برای خودم و اطرافيانم اتفاق افتاد می گم:

1- من 3 سال پيش که Apply کرده بودم. (پذيرش با فاند گرفتم از دانشگاه کلورادو ولی ويزا نتونستم بگيرم) يک استادی توی دانشگاه New Jersey بهم گفت حتماً حتماً حتماً می خوام برت دارم، من اول فوريه online application رو فرستادم، دوم فوريه Rejection email اومد. ولی با هيچ استادی توی دانشگاه Colorado تماس نگرفته بودم. فقط چون همسرم Apply کرده بود من هم کردم. بعد استاد خودش فايلم رو پيدا کرده بود و باهام تماس گرفته بود و پذيرش و فاند قابل توجهی هم بهم داد.

2. يکی از دوستانم توی دانشگاه Waterloo اول با يک استاد تماس گرفت و صحبت کرد ولی در نهايت Application اش رو يه استاد ديگه OK کرده بود و وقتی رفت اونجا با دومی کار کرد.

3. الان هم که من apply کرده ام چند تا استاد که اصلا خودم بهشون email نزده بودم بهم email زده اند و گفته اند که می خواهند توی گروهشون برم در صورتی که بعضی از استادهايي که email بهشون زده بودم و OK نسبی داده بودند خيلی دنبال کارم نيستند.

در مورد 3 ميشه لطف كنيد فكر مي كنيد چه طور شده كه اون استادايي كه شما رو نمي شناختند و شما بهشون ميل نزديد به شما ميل زدند؟
    ممنون
    آرين
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

اگر با استاد صحبت كنيد بهتره چون زماني كه apply مي كنيد تقريبا تمومه!
    آقا Abtin عزیز
    منظورتون اینه که:

OK استاد = پذیرش دانشگاه ???
    به شخصه, فکر میکنم این بیش از حد خوشبینانس. ولی احتمالا شما موارد خاصی رو سراغ دارید که من ندارم.
    ممنون میشم بیشتر شرح بدین.

راستی جمله امضاتون خیلی قشنگه
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

خیر منم فکر نمیکنم اینطور باشه استاد ممکن هست به خیلی ها جواب خوب بده ولی در نهایت بهترین رو واسه خودش انتخاب مبکنه. دلیلی نداره چون جواب خوبی داده حتما شما رو بگیره. تو این جور دانشگاهها که grad committee بررسی رو انجام میده ممکن هست یک استاد شما رو بگیره در صورتی که اصلا بهش میل نزده باشید قبلا.
    این حالت واسه چند تا از دوستای من پیش اومده و الان که اونجا هستن و در این باره با استادا صحبت میکنن استادا بهشون گفتن ما هیچ قدرتی در زمینه انتخاب دانشجو نداریم و نهایتش این هست که کمیته یک تعداد دانشجو که شرایط بهتری داشتن به ما معرفی میکنه و از ما میخواد از بین اونها انتخاب کنیم فقط
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan
    در مورد 3 ميشه لطف كنيد فكر مي كنيد چه طور شده كه اون استادايي كه شما رو نمي شناختند و شما بهشون ميل نزديد به شما ميل زدند؟
    ممنون
    آرين
    از روی application from من که از graduate office براشون فرستاده شده به نظرشون اومده که برای research شون مناسب هستم. اين اتفاق به خصوص در مورد دانشگاههايي که همه مدارک رو online می خواهند بيشتر اتفاق می افته.

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)