صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 23456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 120

موضوع: آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

پیش فرض پاسخ : آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

سلام دوستان
    من برای دانشگاههای امریکا در زمینه مهندسی پزشکی به صورت direct PhD میخوام اقدام کنم به نظرتون بدون مکاتبه با استاد ها امکان پذیرش وجود داره ؟طبق توصیه دوستانی که پذیرش گرفتن و الان مشغول به تحصیل هستند بهتره فقط برای یک استاد در هر دانشگاه ایمیل زد چون با هم در ارتباطند و ارتباط با چند نفر زیاد جالب نیست میخواستم راهنماییم کنید به غیر از انتخاب استاد بر حسب زمینه فعالیت چه پارامتری رو برای انتخاب استاد از لحاظ داشتن حق تصمیم گیری برای انتخاب دانشجو، باید مد نظر قرار بدهم؟
    ممنون از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط rahmatigovari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای دانشگاههای امریکا در زمینه مهندسی پزشکی به صورت direct PhD میخوام اقدام کنم به نظرتون بدون مکاتبه با استاد ها امکان پذیرش وجود داره ؟طبق توصیه دوستانی که پذیرش گرفتن و الان مشغول به تحصیل هستند بهتره فقط برای یک استاد در هر دانشگاه ایمیل زد چون با هم در ارتباطند و ارتباط با چند نفر زیاد جالب نیست میخواستم راهنماییم کنید به غیر از انتخاب استاد بر حسب زمینه فعالیت چه پارامتری رو برای انتخاب استاد از لحاظ داشتن حق تصمیم گیری برای انتخاب دانشجو، باید مد نظر قرار بدهم؟
    ممنون از راهنماییتون
    سلام،
    صد در صد مکاتبه کنید. الان فاند توی مهندسی پزشکی داره زیاد میشه و اساتید نسبت به دانشکده های مهندسی دیگه فاند بیشتری دارند. خودتون رو محدود به یک استاد نکنید ولی به صورت همزمان هم به همه اساتید میل نزنید. اگه با اساتید تماس نگیرید احتمال داره که توی بعضی از دانشگاه ها که خیلی استاد محور هستند پرونده ی شما اصلا برای فاند بررسی نشه (برای من پیش اومده). به جز زمینه ی کاری استاد، معمولا اساتیدی که Assistant Professor هستند توی خیلی از دانشگاه ها نمیتونن دانشجوی دکترا بدون تایید کمیته یا مقامات دانشکده بگیرند (جون احتمال داره اون استاد tenure نشه و دانشجوهاش بیفتن گردن دانشکده). خیلی از استادهای پیر هستند که ریسرج زیادی نمیکنند و فاند ندارند اصولا و بیشتر به فکر باز نشستگی اند. Associate Professor ها معمولا دنبال ترفیع گرفتن هستند و دنبال اسم و رسم پیدا کردن و برای همین هم بیشتر به دنبال فاند هستند و احتمال فاند داشتنشون بیشتره. Emeritus Professor ها هم که باز نشسته هستند و اکثرا فاند نداردن و ریسرچ خاصی نمیکنن ولی در اندکی از موارد ممکنه که فاند داشته باشند و فقط بازنشسته شده اند چون میخواستند که بار تدریس از روی دوششون برداشته بشه تا بیشتر به ریسرچ بپردازند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

سلام دوستان من برای یکی از دانشگاههای سوئد که به صورت آنلاین ثبت نام بود مدارک فرستادم. حالا به نظرتون به استادها هم ایمیل بزنم مثلا بگم که من برای دکتری دانشگاهتون ثبت نام کردم؟ نمیگن که خوب خودمون بعدا میبینیم؟ به نظرتون ارسال ایمیل به یک بهانه دیگه چطوره؟ یکی از استادهای من برام توصیه نامه فرستاده اما بعد از اینکه من مدارکم رو برای دانشگاه submit کرده بودم. خوبه ایمیل بزنم و این توضیح بدم؟ واقعا نمیدونم چی بهتره ولی این position خیلی به کار من شبیهه و واقعا دوست دارم اونجا برم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک شریف

سلام

من دانشجوی لیسانس دانشگاه شریف هستم. معدل و رنک دانشکده ایم بالاست یعنی رزومه خوبی دارم. میخواستم بدونم چه دانشگاه های معتبری اصولا متکی به کمیته ادمیشن هستند و نیازی به نامه نگاری با استاد نیست. یعنی تماس با استاد قبل از اپلای تاثیری نخواهد داشت...

یه سوال دیگه اینکه کدوم دانشگاه های معتبر شانس گرفتن فلوشیپ دارم؟ مثلا من شنیدم و تجربه چند سال اخیر نشون داده دانشگاه Stanford این ویژگی رو داره

متشکرم
    ویرایش توسط mjsarfi : June 22nd, 2015 در ساعت 10:23 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی دانشگاه فردوسی

سلام
    دوستان من از طریق find a phd برای دکتری پوزیشن پیدا می کنم. اکثرا Apply online دارن و چون هزینه نداره و میشه توی یک دپارتمان 2-3 موضوع پروژه رو انتخاب کرد اپلیکیشن فرم ها رو پر کردم. اما واقعا نمی دونم کاری که می کنم درسته یا دارم وقتمو از دست میدم چون می دونید که اپلیکیشن فرم پر کردن خیلی وقت گیر هست و حداقل یک ماه بعد از ددلاین دانشجوها رو انتخاب می کنن و اگر رد شده باشم هیچ ایمیلی دریافت نخواهم کرد. از طرفی قرار بر ایمیل زدن باشه جواب نگرفتن خودش کلی سوال ایجاد می کنه. ضمن اینکه به یک دپارتمان با توجه به اعضا گروه به تعداد محدودی میشه ایمیل زد. به نظرتون من چگونه می تونم بهتر عمل کنم؟ اگر منو راهنمایی کنید سپاسگزار میشم.
    می خوام bio medicine ادامه بدم. معدل کارشناسی رشته سلولی مولکولی 16.34 و ارشد بیوتکنولوژی 18.42 هر دو مقطع فردوسی مشهد

سلام
    دوستانن امکانش هست اول اپلای کنیم(که ددلاین از دست نره) بعد با استادا مکاتبه کنیم؟ من متاسفانه تازه مکاتبه با اساتید رو شروع کردم. قصدم واسه آمریکاست. چند تا از دانشگاهها که دقیقا همون چیزیه ک میخوام هستن ددلاین آخر ژانویه دارن.
    ممنون میشم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط mt67 نمایش پست ها
    سلام
    دوستانن امکانش هست اول اپلای کنیم(که ددلاین از دست نره) بعد با استادا مکاتبه کنیم؟ من متاسفانه تازه مکاتبه با اساتید رو شروع کردم. قصدم واسه آمریکاست. چند تا از دانشگاهها که دقیقا همون چیزیه ک میخوام هستن ددلاین آخر ژانویه دارن.
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام.دوست عزیز اصلا گاهی بعد از اپلای خیلی بهتر جواب میگیرید.البته این بیشتر در مورد دانشگاههای کمیته محور فکر میکنم صادق باشه.دوستان با تجربه تر هم پاسخ بدن تا به اجماع برسیم.تجربه شخصی من تا به اینجا این بوده.
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity

Junior Member

سلام دوستان،
    من دیروز ایمیل ادمیشن از دانشگاه درکسل فیلادلفیا برای دکتری مهندسی برق دریافت کردم. الان میخام به اساتید ایمیل بزنم برای فاند. یکی از استادا بود که قبل از اپلای باهاش مکاتبه داشتم و فقط گفته بود بکگروندت به کارم میخوره و اپلای کن. منم تو SOP اسم ایشون رو اوردم. الان دوباره ایمیل زدم و گفت که دارم همه اپلیکیشن ها رو بررسی میکنم. میخام بدونم الان چیکار کنم؟ اگه به بقیه استادا هم ایمیل بزنم ضایع هست یا اوکی هست و مشکلی نیس؟ لطفا اگه زود جواب بدین ممنون میشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط summer_66 نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز اصلا گاهی بعد از اپلای خیلی بهتر جواب میگیرید.البته این بیشتر در مورد دانشگاههای کمیته محور فکر میکنم صادق باشه.دوستان با تجربه تر هم پاسخ بدن تا به اجماع برسیم.تجربه شخصی من تا به اینجا این بوده.

منم برای بعضی از دانشگاهها بعد از اپلای میخوام با استاد مکاتبه کنم. میشه راهنمایی بفرمایید که توی ایمیل دقیقا بهشون چی بگیم؟ و اینکه من معمولا اسم چند تا استاد رو که زمینه کاری مشابه داشتن توی SOP آوردم. حالا بد نیست مثلا به همه اونها ایمیل بزنم؟؟ ممنون میشه راهنمایی بفرمایید.

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط zakhmeh نمایش پست ها
    منم برای بعضی از دانشگاهها بعد از اپلای میخوام با استاد مکاتبه کنم. میشه راهنمایی بفرمایید که توی ایمیل دقیقا بهشون چی بگیم؟ و اینکه من معمولا اسم چند تا استاد رو که زمینه کاری مشابه داشتن توی SOP آوردم. حالا بد نیست مثلا به همه اونها ایمیل بزنم؟؟ ممنون میشه راهنمایی بفرمایید.
    میتونید بیان کنید که به علت نزدیک بودن زمینه پژوهشی استاد به علایق پژوهشی شما اسمشون رو توی SOP ذکر کردید و خیلی خوشحال میشید که ایشون اپلیکیشن پکیج شما رو بررسی کنن بعد ID اپلیکیشنتون رو بنویسید. هیچ اشکالی هم نداره که به همه اون اساتید بفرستید این ایمیل رو (البته اگر همه اون اساتید در یک راستا کار میکنن. در غیر اینصورت جالب نیست و نشون دهنده این هست که شما علاقه واحدی ندارید یا به قولی نمیدونید با خودتون چند چندید که مطمئنم شما از اون دسته نیستید).
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)