صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 23456789101112
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 120

موضوع: آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

پیش فرض پاسخ : آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_2561 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من دیروز ایمیل ادمیشن از دانشگاه درکسل فیلادلفیا برای دکتری مهندسی برق دریافت کردم. الان میخام به اساتید ایمیل بزنم برای فاند. یکی از استادا بود که قبل از اپلای باهاش مکاتبه داشتم و فقط گفته بود بکگروندت به کارم میخوره و اپلای کن. منم تو SOP اسم ایشون رو اوردم. الان دوباره ایمیل زدم و گفت که دارم همه اپلیکیشن ها رو بررسی میکنم. میخام بدونم الان چیکار کنم؟ اگه به بقیه استادا هم ایمیل بزنم ضایع هست یا اوکی هست و مشکلی نیس؟ لطفا اگه زود جواب بدین ممنون میشم
    یک هفته صبر کن اگه جواب نداد یه ایمیل بزن محترمانه بگو میخواستم follow up کنم. فعلا به کسه دیگه ایمیل نزن. سعی کن یه جواب ازش بگیری قبل از اینکه به کس دیگه ایمیل بزنی. اگه کلا ازش خبری نشد بعد از 2 هفته به یکی دیگه ایمیل بزن
    از پاسخ به سوال های تکراری معذورم. لطفا پست های قبل رو مطالعه کنید. لطفا سوالاتتون رو در تاپیک مرتبط با موضوع مطرح کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mjsarfi نمایش پست ها
    سلام

من دانشجوی لیسانس دانشگاه شریف هستم. معدل و رنک دانشکده ایم بالاست یعنی رزومه خوبی دارم. میخواستم بدونم چه دانشگاه های معتبری اصولا متکی به کمیته ادمیشن هستند و نیازی به نامه نگاری با استاد نیست. یعنی تماس با استاد قبل از اپلای تاثیری نخواهد داشت...

یه سوال دیگه اینکه کدوم دانشگاه های معتبر شانس گرفتن فلوشیپ دارم؟ مثلا من شنیدم و تجربه چند سال اخیر نشون داده دانشگاه Stanford این ویژگی رو داره

متشکرم
    خیلی نمیشه گفت. نمیدونم اینجا کسی لیست کرده یا نه. یه نگاه بنداز. تو اول با ایمیل به استاد شروع کن اگه دیدی گفت اپلای کن تا ببینیم چی میشه معمولا یعنی ادمیشن با استاد نیست.
    همه ی دانشگاه های تاپ فلوشیپ و اسکالرشیپ دارن. ددلاینش یکم جلوتره معمولا اگه بخوای برا فلوشیپ و اینا اقدام کنی. من گرفتن research assistantship از استاد رو ترجیح میدم به شخصه
    از پاسخ به سوال های تکراری معذورم. لطفا پست های قبل رو مطالعه کنید. لطفا سوالاتتون رو در تاپیک مرتبط با موضوع مطرح کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ElhamSoltani نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من از طریق find a phd برای دکتری پوزیشن پیدا می کنم. اکثرا Apply online دارن و چون هزینه نداره و میشه توی یک دپارتمان 2-3 موضوع پروژه رو انتخاب کرد اپلیکیشن فرم ها رو پر کردم. اما واقعا نمی دونم کاری که می کنم درسته یا دارم وقتمو از دست میدم چون می دونید که اپلیکیشن فرم پر کردن خیلی وقت گیر هست و حداقل یک ماه بعد از ددلاین دانشجوها رو انتخاب می کنن و اگر رد شده باشم هیچ ایمیلی دریافت نخواهم کرد. از طرفی قرار بر ایمیل زدن باشه جواب نگرفتن خودش کلی سوال ایجاد می کنه. ضمن اینکه به یک دپارتمان با توجه به اعضا گروه به تعداد محدودی میشه ایمیل زد. به نظرتون من چگونه می تونم بهتر عمل کنم؟ اگر منو راهنمایی کنید سپاسگزار میشم.
    می خوام bio medicine ادامه بدم. معدل کارشناسی رشته سلولی مولکولی 16.34 و ارشد بیوتکنولوژی 18.42 هر دو مقطع فردوسی مشهد
    من تا حالا نشنیدم اینجا کسی از این که گفتی شما حرفی بزنه. معمولا استادا حوصله کار اضافی ندارن. پیشنهاد نمیکنم در کل که متکی به این سیستم باشید. از طریق دانشگاه اقدام کنید. هزینه زیاده ولی چاره ای نیست

Junior Member

دوستان
    من برای امسال از ی دانشگاه خوب پذیرش مستر داشتم اما نتونستم ویزا بگیرم. حالا برای سال دیگه می خوام برای دکتری اقدام کنم . دنبال استاد می گیردم. به نظرتون وقتی به استادی ایمیل زدم بگم من پذیرش داشتم قبلا یا نه؟

Junior Member

با سلام. میخواستم بپرسم ارتباط با استاد میتونه باعث بشه که اگه یکی از شرایط رو نداشته باشم بتونم پذیرش بگیرم؟ برای مثال دانشگاه فلوریدا گفته gpa 3.3 میخواد، gpa من 3 هست، میخوام بدونم اگه استاد خیلی اوکی بشه باهام احتمال پذیرش دارم؟ یا شرایط دانشگاه استاد رو محدود میکنه؟ متشکر

Junior Member

سلام
    درمورد کشور امریکا میدونم که رشته های مدیریت و BUSINESS SCHOOL ها استاد نقشی نداره و اصلا باید به صورت مستقیم با دانشگاه ارتباط برقرار کرد اونه که تعیین میکنه شما پذیرش میگیرین فاند میگیرن یا نه!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mineh نمایش پست ها
    دوستان
    من برای امسال از ی دانشگاه خوب پذیرش مستر داشتم اما نتونستم ویزا بگیرم. حالا برای سال دیگه می خوام برای دکتری اقدام کنم . دنبال استاد می گیردم. به نظرتون وقتی به استادی ایمیل زدم بگم من پذیرش داشتم قبلا یا نه؟
    سلام
    البته چند روزی از سوال شما میگذره شاید تا الان هر کاری قرار بوده بکنید کرده ید ولی به هر حال به نظر من نگید که نتونسته ید ویزا بگیرید چون فکر میکنه ممکنه بازم نتونید بگیرید به ویژه اینکه ممکنه کلا بدونه ایرانیا تو ویزا گرفتن مشکل دارن و در نتیجه رو شما سرمایه گذاری نکنه
    اینکه تونسته بودید واسه مستر پذیرش بگیرید به خاطر رزومه تون بوده که خب الان هم همون نکات تو رزومه تون موجوده. لازم نیست گفتنش

سلام

من قصد اپلای برای مقطع فوق لیسانس در یکی از دانشگاههای آمریکا رو دارم. خواستم ببینم مکاتبه قبل اپلای با استاد برای فوق لیسانس هم میتونه تاثیر مثبت داشته باشه؟ با توجه به اینکه CVهم ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana7013 نمایش پست ها
    سلام

من قصد اپلای برای مقطع فوق لیسانس در یکی از دانشگاههای آمریکا رو دارم. خواستم ببینم مکاتبه قبل اپلای با استاد برای فوق لیسانس هم میتونه تاثیر مثبت داشته باشه؟ با توجه به اینکه CVهم ندارم.
    فوق لیسانس با دکتری از این لحاظ زیاد با هم فرقی ندارن. به این نکته توجه کنید که کمترین تاثیر مکاتبه با اساتید که به نظرم میتونه خیلی مهم باشه اینه که اگه استاد جواب شما رو داد حداقل جوابی که میتونه بده اینه که من میتونم دانشجو بگیرم برای فلان ترم یا نمیتونم یا میتونم کمک هزینه به شما بدم یا نمیتونم. اگه استادی واسه یه ترم به خصوص اصلا دانشجو نگیره یا در مورد شما اصلا دانشجوی فوق لیسانس قبول نکنه اونوقت اپلای شما به اون دانشگاه کاملاً بی فایده بوده.
    منظور از نداشتن CV رو هم متوجه نشدم. شاید منظورتون اینه که سابقه تحقیقاتی ندارید. به هر صورت ایمیل زدن بدون شک تاثیر مثبت داره.
    البته اگه شما معدل و نمره زبان و ... فوق العاده ای دارید شاید بتونید برای fellowship مستقیم از طرف دانشگاه کاندید بشید. در اینصورت مطمئن نیستم اگه استاد تو آزمایشگاهش جای خالی نداشته باشه بازم میتونه شما رو به عنوان دانشجوش قبول کنه یا نه!
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من برای دانشگاهای کانادا میخوام اپلای کنم وپیدا کردن استاد و هماهنگی با استادا چقدر شانس پذیرش میبره بالا واسه ارشد؟

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 23456789101112

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)