صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 120

موضوع: آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

پیش فرض پاسخ : آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    خیر منم فکر نمیکنم اینطور باشه استاد ممکن هست به خیلی ها جواب خوب بده ولی در نهایت بهترین رو واسه خودش انتخاب مبکنه. دلیلی نداره چون جواب خوبی داده حتما شما رو بگیره. تو این جور دانشگاهها که grad committee بررسی رو انجام میده ممکن هست یک استاد شما رو بگیره در صورتی که اصلا بهش میل نزده باشید قبلا.
    این حالت واسه چند تا از دوستای من پیش اومده و الان که اونجا هستن و در این باره با استادا صحبت میکنن استادا بهشون گفتن ما هیچ قدرتی در زمینه انتخاب دانشجو نداریم و نهایتش این هست که کمیته یک تعداد دانشجو که شرایط بهتری داشتن به ما معرفی میکنه و از ما میخواد از بین اونها انتخاب کنیم فقط

پس اگه یه استادی بگه که اگه بخواهی با من کار کنی حتما باید اسمه منو بنویسی چی؟ اینم می خواد گلچین کنه و ما رو سره کار بذاره؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI_ALI

پس اگه یه استادی بگه که اگه بخواهی با من کار کنی حتما باید اسمه منو بنویسی چی؟ اینم می خواد گلچین کنه و ما رو سره کار بذاره؟
    فکر نمي کنم که بخوان سر کار بذارن. ولي احتمالا فکر مي کنن که ما فقط به اونا علاقه داريم، و خوب شايد مدارک همچين افراديو به همون استاد خاص نشون بدن و اونم از بين اونا انتخاب مي کنه!!!
    منم از اين خيلي مي ترسم. يه دپارتماني که استادم واسه من خوب داره، يکي از استاداش گفته که بگم م يخوام توي فلان گروه کار کنم. حالا موندم نکنه شانسم واسه بقيه از بين بره!! ??? يا اگه اضافه کنم که با بقيم حاضرم، اين يکيم بدش بياد!!

Senior Member

موضوع اینه که هنگام تماس با استاد اون فقط CV شما رو می بینه و نه مثلا نمره ها و Recommendation Letters رو.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هس&#

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI_ALI
    من خودم هم یک استاد بهم اینطوری گفت. البته قول 100% بهم نداد ولی گفت سعی میکنم یا خودم بگیرمت یا یکی دیگه رو واست پیدا کنم. البته تو این موارد احتمال سر کار گذاشتن کمتر هست نسبت به وقتی که فقط اظهار علاقه بهت میکنن و میگن apply کن و شانس داری. خودشونم میدونن با این کار شانس ما برای جلب نظر بقیه استادا کم میشه.
    به هر حال جواب این چیزا تا 4-3 ماه دیگه معلوم میشه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط *alireza*
    اگر با استاد صحبت كنيد بهتره چون زماني كه apply مي كنيد تقريبا تمومه!
    آقا Abtin عزیز
    منظورتون اینه که:

OK استاد = پذیرش دانشگاه ???
    به شخصه, فکر میکنم این بیش از حد خوشبینانس. ولی احتمالا شما موارد خاصی رو سراغ دارید که من ندارم.
    ممنون میشم بیشتر شرح بدین.

راستی جمله امضاتون خیلی قشنگه
    سلام عليرضا جان
    نه عزيز ! منظورم اينه كه احتمال ميره بالا!
    امضام هم قابل شما را نداره مي خواي تقديم كنم؟

Senior Member sara123 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط SAEED110 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ازیکی از استادای VT جواب خیلی خوبی گرفته بودم و شدیدا به من توصیه کرده بود که اپلای کنم. بعد از اینکه اپلای کردم بهش ایمیل زدم که من طبق توصیه شما اپلای کردم حالا شمام هوای منو داشته باش ولی حالا جواب داده"من عضو کمیته پذیرش نیستم و بعد از اعلام نتیجه توسط آنها من نتیجه را خواهم دید" حالا سوال من اینه منظور از اینکه ایشون گفتند من(استاد) نتیجه رو خواهد دید چیه؟
    این خیلی طبیعی هست. در دانشگاههای تراز اول همین طوره استاد هیچ دخالتی در نتیجه نداره. کمیته تصمیم میگیره و به اونا اعلام میکنه.
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    این خیلی طبیعی هست. در دانشگاههای تراز اول همین طوره استاد هیچ دخالتی در نتیجه نداره. کمیته تصمیم میگیره و به اونا اعلام میکنه.
    اتفاقا دقیقا من برعکس این مسئله رو شنیدم که در دانشگاه های تاپ رنک استاد حرف اول و آخر رو در مورد پذیرش دانشجو می زنه!!!!

Senior Member naeemtop آواتار ها

من با سارا موافقم

من تو همین vt از 2 سال پیش با یه استاد در ارتباط بودم بعد که همیشه راهنمایی و تشویق میکرد که اپلای کنم. بعد از اماده شدن مدارکم بهش ایمیل زدم گفت رزومتو قبول دارم ولی اول باید قبول بشی و من تو مرحله پذیرش هیچ کاری نمیتونم بکنم.
    بعد چون vt نمرات تافل و جی آر ای خیلی بالایی میخواست با اینکه خیلی دوست داشتم بیخیال شدم.

غیر از اون دانشگاههای خوب معمولا جواب های قطعی که از دانشگاههای رنک متوسط و ضعیف ادم میگیره رو قبل اپلای نمیدن. حداقل من که از تاپ40 جواب قطعی نتونستم بگیرم که بگن اپلای کن و نگران مرحله ادمیشن و بورس هم نباش (شاید واسه دانشجوهایی خیلی خیلی قوی مثلا بچه های خوب شریف این مورد فرق داشته باشه).

نقل قول نوشته اصلی توسط SAEED110 نمایش پست ها
    اتفاقا دقیقا من برعکس این مسئله رو شنیدم که در دانشگاه های تاپ رنک استاد حرف اول و آخر رو در مورد پذیرش دانشجو می زنه!!!!
    من با نظر سارا موافقم. حداقل در دانشگاه های درجه یک کانادا در رشته من یعنی تورنتو، واترلو و UBC، اصلن تو online app از شما اسم potential supervisor پرسیده نمیشه و هر جا تو سایت رو که بخونید گفته admission committee تصمیم گیرنده هست. حتا دانشگاهی مثل آلبرتا هم که اسم استاد رو میخواد باز من تو صفحه استادها خوندم که ما فقط می تونیم به admission commitee نظر بدیم در مورد متقاضی که اسم ما رو نوشته و تصمیم نهایی با اونها هست. البته کاملن واضح هست که اگه استادی دانشجویی رو بخواد می تونه به پذیرشش کمک کنه ولی اینکه حرف اول و اخر رو بزنه و بتونه با وجود متقاضی های بهتر برای اون دانشجو پذیرش بگیره رو من اصلن قبول ندارم. تو کانادا و بین دانشگاه های درجه یک فقط شاید مک گیل از این قاعده مستثنا باشه ...

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsh نمایش پست ها
    من با نظر سارا موافقم. حداقل در دانشگاه های درجه یک کانادا در رشته من یعنی تورنتو، واترلو و UBC، اصلن تو online app از شما اسم potential supervisor پرسیده نمیشه و هر جا تو سایت رو که بخونید گفته admission committee تصمیم گیرنده هست. حتا دانشگاهی مثل آلبرتا هم که اسم استاد رو میخواد باز من تو صفحه استادها خوندم که ما فقط می تونیم به admission commitee نظر بدیم در مورد متقاضی که اسم ما رو نوشته و تصمیم نهایی با اونها هست. البته کاملن واضح هست که اگه استادی دانشجویی رو بخواد می تونه به پذیرشش کمک کنه ولی اینکه حرف اول و اخر رو بزنه و بتونه با وجود متقاضی های بهتر برای اون دانشجو پذیرش بگیره رو من اصلن قبول ندارم. تو کانادا و بین دانشگاه های درجه یک فقط شاید مک گیل از این قاعده مستثنا باشه ...
    قبول دارم که کانادا به این صورتی که شما گفتی هستش. اما آمریکا یه مقدار شرایطش فرق می کنه و استاد تاثیر بیشتری می تونه رو پذیرش دانشجو داشته باشه. نمی دونم والا.....در هر صورت خبر ریجکتی یا پذیرشمو بهتون میدم که بشه رو این قضیه نتیجه گیری کرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)