صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 120

موضوع: آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

Senior Member sara123 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط SAEED110 نمایش پست ها
    قبول دارم که کانادا به این صورتی که شما گفتی هستش. اما آمریکا یه مقدار شرایطش فرق می کنه و استاد تاثیر بیشتری می تونه رو پذیرش دانشجو داشته باشه. نمی دونم والا.....در هر صورت خبر ریجکتی یا پذیرشمو بهتون میدم که بشه رو این قضیه نتیجه گیری کرد.
    من هم خودم از یه دانشگاه تاپ 5 امریکا از یه استاد اکی قطعی دارم. استاد مقاله ام را که دقیقا در زمینه کاریم بود خواست بعد کلی خوشش اومد و گفت که من فکر میکنم ما خیلی خوب با هم میتونیم کار کنیم. اما دو بار تا حالا گفته پذیرش دانشگاه اصلا دست من نیست و گفت در sop اسم منو بنویس اینجوری شانس اینکه از من قبل تصمیم نظر خواهی بشه بیشتر میشه. یعنی اصلا استاد در جریان قرار نمیگیره. البته من شخصا روی اون دانشگاه اصلا حساب نمیکنم چون رزومم در اون حد نیست!
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsh نمایش پست ها
    من با نظر سارا موافقم. حداقل در دانشگاه های درجه یک کانادا در رشته من یعنی تورنتو، واترلو و UBC، اصلن تو online app از شما اسم potential supervisor پرسیده نمیشه و هر جا تو سایت رو که بخونید گفته admission committee تصمیم گیرنده هست. حتا دانشگاهی مثل آلبرتا هم که اسم استاد رو میخواد باز من تو صفحه استادها خوندم که ما فقط می تونیم به admission commitee نظر بدیم در مورد متقاضی که اسم ما رو نوشته و تصمیم نهایی با اونها هست. البته کاملن واضح هست که اگه استادی دانشجویی رو بخواد می تونه به پذیرشش کمک کنه ولی اینکه حرف اول و اخر رو بزنه و بتونه با وجود متقاضی های بهتر برای اون دانشجو پذیرش بگیره رو من اصلن قبول ندارم. تو کانادا و بین دانشگاه های درجه یک فقط شاید مک گیل از این قاعده مستثنا باشه ...
    درود
    من باقی دانشگاههایی که اسم بردید رو نمی دونم. ولی بهتر بود لااقل یک مرتبه مثلا برای دانشگاه واترلو اپلای می کردید که متوجه می شدید مهمترین و تاثیر گذارترین عامل نظر استاد هست و اصلا یک قسمت وجود داره که شما potential supervisor رو می تونید وارد کنید!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

اتفاقا دقیقا من برعکس این مسئله رو شنیدم که در دانشگاه های تاپ رنک استاد حرف اول و آخر رو در مورد پذیرش دانشجو می زنه!!!!
    ادمیژن آفیس یک دانشگاه تاپ رنک بسیار شرایط سخت گیرانه تری رو اعمال می کنه و معمولا نظر استاد در دانشگاههای رنک پایین یا متوسط از اهمیت بیشتری برخورداره.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

اتفاقا دقیقا من برعکس این مسئله رو شنیدم که در دانشگاه های تاپ رنک استاد حرف اول و آخر رو در مورد پذیرش دانشجو می زنه!!!!
    قبول دارم که کانادا به این صورتی که شما گفتی هستش. اما آمریکا یه مقدار شرایطش فرق می کنه و استاد تاثیر بیشتری می تونه رو پذیرش دانشجو داشته باشه. نمی دونم والا.....در هر صورت خبر ریجکتی یا پذیرشمو بهتون میدم که بشه رو این قضیه نتیجه گیری کرد.
    منم با نظر شهروز عزیز کاملا موافقم.
    در دانشگاههای درجه یک معمولا نقش کمیته پذیرش پر رنگتر از استاد هست.
    البته این مطلب رو هم در نظر بگیرید که تا رزومه شما از نظر استاد پتانسیل پذیرفته شدن در کمیته رو نداشته باشه استاد معمولا شما رو تشویق به اپلی نمیکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    من باقی دانشگاههایی که اسم بردید رو نمی دونم. ولی بهتر بود لااقل یک مرتبه مثلا برای دانشگاه واترلو اپلای می کردید که متوجه می شدید مهمترین و تاثیر گذارترین عامل نظر استاد هست و اصلا یک قسمت وجود داره که شما potential supervisor رو می تونید وارد کنید!
    سلام
    من برای تمام دانشگاه هایی که اسم بردم apply کرده ام از جمله همان واترلو و متاسفانه هرچی نگاه می کنم تو application ی که سابمیت کردم اسمی از potential supervisor نیست. شاید شما اشتباهی جای دیگری apply کرده اید! چیزی که من در کانادا دیدم اینه که دانشگاه های درجه یک فقط فیلدهای مورد علاقه رو از متقاضی میگیرن نه اسم استاد و اینطور نیست که مثلن یه استاد چینی یا هندی بتونه همشهری خودش رو که حتا مینیمم ها رو هم نداره بیاره تو دانشگاه و بگه به کسی ربطی نداره من خودم بهش fund میدم! البته قبول دارم این قضیه برای دانشگاه های متوسط به پایین کاملن برعکسه.
    ویرایش توسط saeedsh : February 1st, 2011 در ساعت 12:41 PM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    منم با نظر شهروز عزیز کاملا موافقم.
    در دانشگاههای درجه یک معمولا نقش کمیته پذیرش پر رنگتر از استاد هست.
    البته این مطلب رو هم در نظر بگیرید که تا رزومه شما از نظر استاد پتانسیل پذیرفته شدن در کمیته رو نداشته باشه استاد معمولا شما رو تشویق به اپلی نمیکنه.

با نظر مهدی کاملا موافقم.
    در آمریکا حتی در دهات کوره های Oklahoma و Iowa هم حرف اول و آخر رو ادمیشن کامیتی میزنه ! و باز هم موافقم با اینکه اگه رزومه شما چیز خوبی نباشه اصلا بهتون جواب نمی دند !

اما اگر استادی باشه که خودش جزو ادمیشن کامیتی باشه و شما هم باهاش صحبت کرده باشید و اون OK داده باشه دیگه باید برید چمدون هاتون رو جمع کنید که عازم هستید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsh نمایش پست ها
    سلام
    من برای تمام دانشگاه هایی که اسم بردم apply کرده ام از جمله همان واترلو و متاسفانه هرچی نگاه می کنم تو application ی که سابمیت کردم اسمی از potential supervisor نیست. شاید شما اشتباهی جای دیگری apply کرده اید! چیزی که من در کانادا دیدم اینه که دانشگاه های درجه یک فقط فیلدهای مورد علاقه رو از متقاضی میگیرن نه اسم استاد و اینطور نیست که مثلن یه استاد چینی یا هندی بتونه همشهری خودش رو که حتا مینیمم ها رو هم نداره بیاره تو دانشگاه و بگه به کسی ربطی نداره من خودم بهش fund میدم! البته قبول دارم این قضیه برای دانشگاه های متوسط به پایین کاملن برعکسه.
    من خيلي با موضوع مورد بحث كاري ندارم فقط براي اينكه مطالب تصحيح بشن ميگم كه من واترلو اپلاي كردم و دقيقا جايي داره كه potential supervisor وارد ميشه حتي تو پرينت فرمي كه سابميت شده نام اساتيد قابل مشاهده است ممكنه مطلبي كه ميگيد براي دپارتمان هاي مختلف متفاوت باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseini_m نمایش پست ها
    من خيلي با موضوع مورد بحث كاري ندارم فقط براي اينكه مطالب تصحيح بشن ميگم كه من واترلو اپلاي كردم و دقيقا جايي داره كه potential supervisor وارد ميشه حتي تو پرينت فرمي كه سابميت شده نام اساتيد قابل مشاهده است ممكنه مطلبي كه ميگيد براي دپارتمان هاي مختلف متفاوت باشه
    من خودم هم به شک افتادم چون یادم بود که برای واترلو، تورنتو و UBC من potential supervisor وارد نکردم ولی دوباره رفتم و همین پرینت application ام رو دیدم تو سایت Graduate و فقط اسم فیلدهای مورد علاقه بود. تو Quest هم چیزی نبود. شاید حق با شما باشه و بسته به دپارتمان فرق کنه. بهرحال تو رشته ما مثلن اساتید یکی از research group ها همه تو صحفه هاشون تاکید کردن که به ما مستقیمن ایمیل نزنید و به ایمیل کلی گروه ایمیل بزنید و اسم اساتید مورد علاقه تون و ... بنویسید و بدلیل حجم بالای ایمیل ها هیچ تضمینی هم نیست که بهتون جواب بدیم

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    من هم خودم از یه دانشگاه تاپ 5 امریکا از یه استاد اکی قطعی دارم. استاد مقاله ام را که دقیقا در زمینه کاریم بود خواست بعد کلی خوشش اومد و گفت که من فکر میکنم ما خیلی خوب با هم میتونیم کار کنیم. اما دو بار تا حالا گفته پذیرش دانشگاه اصلا دست من نیست و گفت در sop اسم منو بنویس اینجوری شانس اینکه از من قبل تصمیم نظر خواهی بشه بیشتر میشه. یعنی اصلا استاد در جریان قرار نمیگیره. البته من شخصا روی اون دانشگاه اصلا حساب نمیکنم چون رزومم در اون حد نیست!
    با سلام
    اینم ایمیلی که از graduate office گرفتم :Your application is complete in the XXX department and it has been sent to the XXX program area faculty for a review. Once a decision has been made, I will send our departmental recommendation to our Graduate School office. Graduate School will finalize the decision process and send a letter. The decision will become available online as well. The Graduate School office controls the online posting of received materials. The Graduate School office will post this information while the department is reviewing the application. .
    نظرتون چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک دانشگاه شیراز

پیش فرض پاسخ : آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

سلام
    من از یکی از دانشگاه های امریکا ادمیشن گرفتم منتها از graduate office فقط و اونا پروندمو فرستادن واسه دپارتمان تا بررسی بشه که آیا فاند بهم میدن یا نه! من قبل از اون با استادا ایمیل میزدم اما فقط 1نفرشون جواب داد و حتی گفت اگه مایل باشم وقت مصاحبه میذاره و اینا بعد که ما استقبال کردیم یارو غیبش زد! البته این مربوط به 4-5 ماه پیش هست که من اضلن اپلای نکرده بودم اونجا! حالا که ادمیت شدیم هرچی ایمیل میزنیم به اینور و اونور هیشکی جواب نمیده! چی کار کنم به نظرتون؟ تلفنی تماس بگیرم؟ اگه آره چی باید بگم توی تلفن؟!
    ضمنن اگه به همه استادای مرتبط به کارم 1جا ایمیل بزنم (آخه وقت زیادی ندارم که بخوام بین تماس با استادا فاصله بندازم) ضایع هست؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)