صفحه 5 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 120

موضوع: آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط اردوان نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به علت مشغله ای که داشتم خیلی دیر شروع کردم به میل زدن به اساتید. یعنی از همین هفته ی پیش تقریبا. اما الآن مثل اینکه سر اساتید شلوغه و حتی وقت نمی کنن یه تمپلیت خشک و خالی بفرستند. من رزومه ی تقریبا خوبی دارم:
    معدل: 15.22 کارشناسی مکانیک شریف
    GRE: 1560 (V:760 & Q:800 & AW:3
    TOEFL: 105
    حالا نمیدونم با این وضع که از اساتید جواب ندارم چی کار کنم؟ نظر شما در مورد شانس پذیرش بدون کمک استاد چیه؟
    مرسی
    آقا ماشاالله.. این RPG رو چطوری زدی یه همچین نمره ای گرفتی..! دمت گرم کلی شوک به ما وارد کردی..
    اصلا دیر نشده.. من همین 2-3 روزه جوابای خوبی گرفتم.. همین طور به ایمیل زدن ادامه بده و مطمئن باش که حداقل از سد Graduate School گذشتی..
    اگه جواب ندادن دوباره ایمیل بزن.. .. من اونایی که جواب خوب بهم دادن اکثرا بعد دومین ایمیل بود.. سرشون شلوغه یا یادشون میره یا گم و گور میشه ایمیلت..
    موفق باشی..

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    آقا ماشاالله.. این RPG رو چطوری زدی یه همچین نمره ای گرفتی..! دمت گرم کلی شوک به ما وارد کردی..
    اصلا دیر نشده.. من همین 2-3 روزه جوابای خوبی گرفتم.. همین طور به ایمیل زدن ادامه بده و مطمئن باش که حداقل از سد Graduate School گذشتی..
    اگه جواب ندادن دوباره ایمیل بزن.. .. من اونایی که جواب خوب بهم دادن اکثرا بعد دومین ایمیل بود.. سرشون شلوغه یا یادشون میره یا گم و گور میشه ایمیلت..
    موفق باشی..
    قربان شما. لطف دارید . من تو این پست راجع به جی آر ای ام توضیح دادم.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post476910
    من که به میل زدن ادامه میدم.کم نمیارم که. ببینیم چی میشه حالا.

Junior Member civilca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural engineering at CA

در واقع باید بگم، شرایط آمریکا و کانادا مثل ایران نیست که مثلاً اگر آبدارچی فلان جا باهات سلام علیک کنه، کارت زودترو راحت تر از بقیه راه بیافته. اینجا حساب اصلح مطرحه. اون استادایی که به بچه ها حرفی میزننو پاش وای نمیسن یا مطمئن جواب نمیدن برای اینه که مطمئن نیستن شخص بهتری بهشون ایمیل نزنه یا کمیته آدم بهتری رو بهشون معرفی کنه. اما در هر صورت ارتباط داشتن خوبه ولی لازم نیست. دوستانی که شرایط خوبی دارن بطور اتوماتیک در کمیته معرفی شده و اگه با کسی ارتباط داشته باشن، اون طرف ابراز تمایل می کنه. در غیر اینصورت ،بقیه به نوبت مدارک رو بررسی کرده و نظرشون رو بسته به شرایط متقاضی اعلام میکنن. پس نگران ارتباط با اساتید نباشید. ارتباطم نداشتید، خیلی مهم نیست. مهم CV و کاراتونه که اینجا حرف میزنه
    “when there is a will, there is a way”

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من تقریبا دو ماهه که به بیش از 50 تا استاد تو زمینه کاریم ایمیل زدم ولی هیچ جوابی نگرفتم، فقط چند تا تمپلیت و چند تا هم جواب منفی. با شرایط زیر به نظرتون بدون تماس با استاد اپلای کنم یا نه؛
    معدل لیسانس 17.5
    معدل ارشد 18.8
    شاگرد اول لیسانس و فوق
    6 تا علمی پژوهشی
    دو طرح پژوهشی
    تافل 82
    جی ار ای هم هنوز نیومده نتیجه هاش.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Guru

تافل تون برای خیلی دانشگاهها پائینه. ببینید میتونید بهبودش بدید. اگر نمره GRE تون خوب شد (1200 و بالاتر) اپلای کنید.

Junior Member

با سلام
    اگه رشتتون رو هم گفته بودید، بچه ها بهتر می تونستند نظر بدن، ولی به نظر من حتی اگه یه جی اری معمولی هم بیارید، به راحتی پذیرش فول فاند میگیرید،
    البته باز هم بستگی داره که چه دانشگاه هایی با چه رنکینگی اپلای کنید، ولی در کلی شانس پذیرش بالایی دارید، حتی اگه ایمیل نزنید، من اگه جای شما باشم، دانشگاه های با رنکینگ بدتر از 50 رو اپلای میکنم، به خاطر اینکه نمره ی تافلتون بالا نیست، ( رنکینگ us news توی رشته)
    من یه پست قبلا گذاشتم که چرا جواب خوب از استادا دریافت نمی کنید، اگه دوست داشتید یه نگاه بندازید،
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen355e نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من تقریبا دو ماهه که به بیش از 50 تا استاد تو زمینه کاریم ایمیل زدم ولی هیچ جوابی نگرفتم، فقط چند تا تمپلیت و چند تا هم جواب منفی. با شرایط زیر به نظرتون بدون تماس با استاد اپلای کنم یا نه؛
    معدل لیسانس 17.5
    معدل ارشد 18.8
    شاگرد اول لیسانس و فوق
    6 تا علمی پژوهشی
    دو طرح پژوهشی
    تافل 82
    جی ار ای هم هنوز نیومده نتیجه هاش.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

رشته منابع طبیعی تو لیسانس و سنجش از دور تو فوق لیسانس از دانشگاه بهشتی. ممنون از راهنماییت دوست عزیز
    نقل قول نوشته اصلی توسط makhmal976 نمایش پست ها
    با سلام
    اگه رشتتون رو هم گفته بودید، بچه ها بهتر می تونستند نظر بدن، ولی به نظر من حتی اگه یه جی اری معمولی هم بیارید، به راحتی پذیرش فول فاند میگیرید،
    البته باز هم بستگی داره که چه دانشگاه هایی با چه رنکینگی اپلای کنید، ولی در کلی شانس پذیرش بالایی دارید، حتی اگه ایمیل نزنید، من اگه جای شما باشم، دانشگاه های با رنکینگ بدتر از 50 رو اپلای میکنم، به خاطر اینکه نمره ی تافلتون بالا نیست، ( رنکینگ us news توی رشته)
    من یه پست قبلا گذاشتم که چرا جواب خوب از استادا دریافت نمی کنید، اگه دوست داشتید یه نگاه بندازید،
    موفق باشید

سلام. من سال آخر کارشناسی مهندسی پزشکی امیرکبیرم معدل=15.50
    IBT=100
    GRE:هنوز نیمده نمرش(ولی فک می کنم 1100 شه با رایتینگ 3-3.5)
    مقاله ندارم .
    از ابان دارم میل میزنم ولی هنوز استاد پیدا نکردم.خیلی نگرانم.ینی بدون استاد میتونم واسه MS فاند بگیرم؟راستی به استادای آمریکا و کانادای رنک بالای 100 میل زدم(رنک کلی البته, نه تو رشته ام)
    مرسی از وقتی که میذارین و جواب میدین

ApplyAbroad Veteran
    mohammad9 آواتار ها

سلام.تا حالا به 20 تا استاد میل زدم که 10 تاشون جواب دادند و گفتند تشویقت می کنیم واسه اپلای.یکیشونم در ادامه گفته بود: You may mention in your application which professor(s) you would like to work with, if admitted
    منظورش رو درست نمی فهمم.
    اصلا اگه استاد بگه که تشویقت می کنم واسه اپلای ، چقدر شانس پذیرش بالا میره؟
    ممنون از جواباتون.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad9 نمایش پست ها
    سلام.تا حالا به 20 تا استاد میل زدم که 10 تاشون جواب دادند و گفتند تشویقت می کنیم واسه اپلای.یکیشونم در ادامه گفته بود: You may mention in your application which professor(s) you would like to work with, if admitted
    منظورش رو درست نمی فهمم.
    اصلا اگه استاد بگه که تشویقت می کنم واسه اپلای ، چقدر شانس پذیرش بالا میره؟
    ممنون از جواباتون.
    منظورش اینه که تو SoP بنویس باهاش تماس گرفتی و مثلا زمینه کاریتون به ایشون یا استادای دیگه (اسم ببر) میخوره..
    نمیشه شانس پذیرش واسه اینجور جواب ها قائل شد چون کاملا تمپلت هستش.. باید جواب قوی تر از این بگیری تا شانس پذیرشت بره بالا.. یه نمونه از جواب خوب رو اینجا گذاشتم..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)