صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 120

موضوع: آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

پیش فرض پاسخ : آیا بدون تماس با اساتید شانس پذیرش هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sagh نمایش پست ها
    دوستان من یه راهنمایی میخواستم ممنون میشم کمک کنید

اگر من ایمیل به استاد بزنم و بی پاسخ بمونه و برای ذانشگاه اپلای کنم وپذیرش بگیرم بعد از پذیرش چه جوری مشخص میشه که من باید باچه استادی توی فیلدی که
    میخوام برم باید کار کنم کمیته ادمیشن برام مشخص میکنه یا بعدازپذیرش خودم باید انتخاب کنم که با کدوم استاد کار کنم؟
    من فرض رو بر این میذارم که شما برای دکترا برنامه ریزی کردید.
    با این حال، پاسخ این سوال تا حدود زیادی به کشوری که اقدام کردید، بستگی داره. به شکل نسبی میشه گفت:
    - در کشورهای با نظام آموزشی اروپایی، دکترا سه ساله ست و واحد درسی به شکل ضرورت وجود نداره. شما از ابتدا وارد پژوهش و کار با استاد در آزمایشگاه میشین که معمولا استاد از پیش تعیین شده و شما به اون استاد معرفی می شید
    - در کشورهای با نظام آموزشی آمریکایی، دکترا میانگین پنج ساله ست. در سال اول که شما تقریبا تمام وقت رو بر روی گذراندن واحدهای ضروری میذارید، استاد معمولا مشخص شده نیست و شما بعد از ترم دو یا سه، با اساتید وارد گفتگو میشید. (البته این، به استثنای حالتی ست که شما با استاد پیش از پذیرش در تماس بوده و تضمین فاند و ... به شما داده)
    موفق باشید
    چندان که غم به جان تو بارید, باران به کوهسار نیامد

نقل قول نوشته اصلی توسط Politecnico نمایش پست ها
    من فرض رو بر این میذارم که شما برای دکترا برنامه ریزی کردید.
    با این حال، پاسخ این سوال تا حدود زیادی به کشوری که اقدام کردید، بستگی داره. به شکل نسبی میشه گفت:
    - در کشورهای با نظام آموزشی اروپایی، دکترا سه ساله ست و واحد درسی به شکل ضرورت وجود نداره. شما از ابتدا وارد پژوهش و کار با استاد در آزمایشگاه میشین که معمولا استاد از پیش تعیین شده و شما به اون استاد معرفی می شید
    - در کشورهای با نظام آموزشی آمریکایی، دکترا میانگین پنج ساله ست. در سال اول که شما تقریبا تمام وقت رو بر روی گذراندن واحدهای ضروری میذارید، استاد معمولا مشخص شده نیست و شما بعد از ترم دو یا سه، با اساتید وارد گفتگو میشید. (البته این، به استثنای حالتی ست که شما با استاد پیش از پذیرش در تماس بوده و تضمین فاند و ... به شما داده)
    موفق باشید

اگه بخوام برای فوق اپلای کنم و برای دانشگاه های آمریکا و کانادا چی ؟

رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

اگه بخوام برای فوق اپلای کنم و برای دانشگاه های آمریکا و کانادا چی ؟
    کارشناسی ارشد چه در اروپا و چه در آمریکا، نیاز مستقیم و یا ضروری در داشتن استادی که باهاش کار کنید، نداره.
    اساس کار در مقطع ارشد بیشتر بر روی گذروندن واحدها متمرکز میشه و کار پژوهشی می تونه نتیجهء ارتباط شما با یک استاد، علاقه مند شدن استاد به دانش شما و دعوت ایشون از شما برای کار در آزمایشگاهش باشه.
    تنها در زمان کار بر روی پایان نامه، استاد راهنما موضوعیت ویژه پیدا می کنه که در این زمان، انتخاب کاملا با شما و بنا به علاقه مندی شما به زمینهء کاریه یک استاده

ApplyAbroad Guru

دوستان من یه راهنمایی میخواستم ممنون میشم کمک کنید

اگر من ایمیل به استاد بزنم و بی پاسخ بمونه و برای ذانشگاه اپلای کنم وپذیرش بگیرم بعد از پذیرش چه جوری مشخص میشه که من باید باچه استادی توی فیلدی که
    میخوام برم باید کار کنم کمیته ادمیشن برام مشخص میکنه یا بعدازپذیرش خودم باید انتخاب کنم که با کدوم استاد کار کنم؟
    بستگی به دانشکده و رشته داره. البته اطلاعات بنده اینجا صرفا در مورد امریکای شمالی است.

در بعضی رشته ها (بخصوص مهندسی) معمولا سوپروایزر شما در زمان پذیرش تعیین شده است و در نامه پذیرش به شما اعلام میشود. در این حالت پذیرش شما به این معنی است که استادی قبول کرده سرپرستی شما را بعهده بگیرد.

در بعضی رشته ها/دانشکده های دیگر شما اول بعنوان دانشجوی دکترا پذیرفته میشوید و بعد از پذیرش و در ترم اول یا دوم استاد پیدا میکنید. درسال اول صرفا تحت سرپرستی یکی از استادها یا رییس تحصیلات تکمیلی درس میگذرانید.

در امریکای شمالی برای رشته های ارشد تز دار اکثرا استاد راهنمای شما از همان ابتدا تعیین شده است. برای ارشد بدون تز نیاز به سوپروایزر نیست.
    در اروپا مواردی دیده ام که همانطور که دوستمان politecnico فرمودند در زمان گرفتن درسها احتیاجی به سوپروایزر نیست و فقط زمانی که پایان نامه را شروع میکنید سوپروایزر انتخاب میکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بستگی به دانشکده و رشته داره. البته اطلاعات بنده اینجا صرفا در مورد امریکای شمالی است.

در بعضی رشته ها (بخصوص مهندسی) معمولا سوپروایزر شما در زمان پذیرش تعیین شده است و در نامه پذیرش به شما اعلام میشود. در این حالت پذیرش شما به این معنی است که استادی قبول کرده سرپرستی شما را بعهده بگیرد.

در بعضی رشته ها/دانشکده های دیگر شما اول بعنوان دانشجوی دکترا پذیرفته میشوید و بعد از پذیرش و در ترم اول یا دوم استاد پیدا میکنید. درسال اول صرفا تحت سرپرستی یکی از استادها یا رییس تحصیلات تکمیلی درس میگذرانید.

در امریکای شمالی برای رشته های ارشد تز دار اکثرا استاد راهنمای شما از همان ابتدا تعیین شده است. برای ارشد بدون تز نیاز به سوپروایزر نیست.
    در اروپا مواردی دیده ام که همانطور که دوستمان politecnico فرمودند در زمان گرفتن درسها احتیاجی به سوپروایزر نیست و فقط زمانی که پایان نامه را شروع میکنید سوپروایزر انتخاب میکنید.

در اون حالتی که ترم اول یا دوم خودم باید استاد پیدا کنم فاند دارم؟ یعنی پذیرش منو وقتی کمیته ادمیشن میده برام فاندی رو هم در نظر میگیره دیگه؟

ApplyAbroad Guru

در اون حالتی که ترم اول یا دوم خودم باید استاد پیدا کنم فاند دارم؟ یعنی پذیرش منو وقتی کمیته ادمیشن میده برام فاندی رو هم در نظر میگیره دیگه؟
    بستگی داره. فاند و پذیرش دو مساله جدا هستند. نامه پذیرش تون این نکته رو مشخص میکنه. اگر فاندی در کار باشه حتما کتبا بهتون اطلاع میدهند.

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

در مورد اروپا موضوع چه جوريه؟ ايا بايد از طريق ايميل به استاد اقدام كرد يا دنبال open position ها بود ؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein20 نمایش پست ها
    در مورد اروپا موضوع چه جوريه؟ ايا بايد از طريق ايميل به استاد اقدام كرد يا دنبال open position ها بود ؟
    تا آنجا كه من ميدانم شما با استاد كاري نداري زياد و بيشتر بايد دنبال Vacancyهاي دانشگاهها باشيد. هر جا vacancy بود يعني استادي هست كه دانشجو ميخواد بگيره هر جا همچين آگهي اي نبود يعني خبري نيست
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    تا آنجا كه من ميدانم شما با استاد كاري نداري زياد و بيشتر بايد دنبال Vacancyهاي دانشگاهها باشيد. هر جا vacancy بود يعني استادي هست كه دانشجو ميخواد بگيره هر جا همچين آگهي اي نبود يعني خبري نيست
    1-اين vacancy ها يا position ها كجا اعلام ميشه؟
    2-اين اعلام كردن معمولا زمان خاصي نداره يعني deadline واسه اروپا مطرح نيست؟ و هر وقت پوزيشن مناسبي پيدا بشه ميشه تا يه مدت اپلاي كرد و deadline بستگي به زمان اعلام پوزيشن داره و يه زمان ثابتي در سال نداره؟

رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein20 نمایش پست ها
    1-اين vacancy ها يا position ها كجا اعلام ميشه؟
    2-اين اعلام كردن معمولا زمان خاصي نداره يعني deadline واسه اروپا مطرح نيست؟ و هر وقت پوزيشن مناسبي پيدا بشه ميشه تا يه مدت اپلاي كرد و deadline بستگي به زمان اعلام پوزيشن داره و يه زمان ثابتي در سال نداره؟
    بسیاری از دانشگاه ها در بازه های زمانی مشخص سالیانه, برای سال تحصیلی پیش رو, اعلام ثبت نام می کنن که متقاضیان می تونن شروع به اپلای کنن. البته موارد زیادی هم داریم که استاد فارغ از زمان بندی مشخص و بنا به تعریف یک پروژهء دانشگاهی/صنعتی فراخوان می زنه و نیروهای مورد نیاز خودش رو در قالب دانشجوی فوق لیسانس / دکترا جذب می کنه.
    در کلی می تونید از در سایت هایی مثل http://www.findaphd.com و یا http://scholarship-positions.com عضو بشید و پوزیشن های جدید که روزانه یا هفتگی اعلام میشن رو از سراسر جهان ببینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)