صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30

موضوع: كار پس از اتمام تحصيل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ایرانیان فارغ التحصیل رشته mba در کانادا در کجا و چه کاری مشغول هستند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hiva777 نمایش پست ها
    سلام. اگه مدرک MBA دانشگاههای ایران را داشته باشیم در مقطع کارشناسی ارشد کار مناسب میتونیم پیدا کنیم؟
    بدون تجربه کار کانادائی نمیتونید کار مناسب MBA در کانادا پیدا کنید. تجربه کار ایران در کانادا اعتباری نداره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایرانیان فارغ التحصیل رشته mba در کانادا در کجا و چه کاری مشغول هستند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بدون تجربه کار کانادائی نمیتونید کار مناسب MBA در کانادا پیدا کنید. تجربه کار ایران در کانادا اعتباری نداره.

با این حساب مدرک دانشگاهی ایران با مدارک بین المللی که آموزشگاهها در رشته مدیریت MBA میدهنددر پیدا کردن کار در کانادا فرقی نمی کنه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hiva777 نمایش پست ها
    با این حساب مدرک دانشگاهی ایران با مدارک بین المللی که آموزشگاهها در رشته مدیریت MBA میدهنددر پیدا کردن کار در کانادا فرقی نمی کنه؟
    خیر اگر تجربه کاری نداشته باشید فرق چندانی نداره. برای کار در کانادا با مدرک MBA احتیاج به سابقه کاری کانادا دارید. سابقه کاری معتبر بین المللی در امریکا و اروپا هم ممکنه کمک کنه.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi79 آواتار ها

سلام
    وضعيت كار در رشته هاي مرتبط با صنعت هوا فضا در كبك چطوره؟

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : كار پس از اتمام تحصيل

با سلام

اگر عضو رسمی هیئت علمی یکی از دانشگاه های کانادا باشیم می توانیم از لحاظ صنعت هم در کنار آکادمیک پیشرفت کنیم؟

منظورم اینه که آیا دانشگاه اجازه این کار می دهد که مثلا هم عضو هیئت علمی باشیم و هم در یک شرکت بسیار بزرگ به عنوان مدیر استخدام رسمی آن شرکت باشیم؟

ولی فکر کنم اگز این کار را هم اجازه ندهد می توانیم خودمون یک شرکت بزرگ رو تاسیس کنیم درسته؟

با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    با سلام

اگر عضو رسمی هیئت علمی یکی از دانشگاه های کانادا باشیم می توانیم از لحاظ صنعت هم در کنار آکادمیک پیشرفت کنیم؟
    منظورم اینه که آیا دانشگاه اجازه این کار می دهد که مثلا هم عضو هیئت علمی باشیم و هم در یک شرکت بسیار بزرگ به عنوان مدیر استخدام رسمی آن شرکت باشیم؟
    ولی فکر کنم اگز این کار را هم اجازه ندهد می توانیم خودمون یک شرکت بزرگ رو تاسیس کنیم درسته؟
    با تشکر
    خیر.
    بیشتر دانشگاهها اجازه میدهند معادل یک روز در هفته کار مشاوره پژوهشی برای صنعت و بیزینس ها انجام بدهید. امکان تاسیس شرکت دارید ولی بیشتر از هفت هشت ساعت در هفته نمیتونید وقت بگذارید و عملا نقش فعال نمیتونید داشته باشید.
    بعضی استادهای رده بالا (فول پروفسورها) که مثلا ایده ای برای زدن یک شرکت دارند گاهی موفق میشوند یکی دو سال مرخصی بدون حقوق از دانشگاه بگیرند و به کار توسعه شرکتشون بپردازند. اگر کار شرکت بگیرد اون وقت از دانشگاه استعفا میدهند و فول تایم دنبال کار شرکت میروند و اگر زمین خورد بر میگردند دانشگاه! ولی چنین مواردی خیلی استثنایی است چون دانشگاهها بندرت با مرخصی های بدون حقوق در این موارد موافقت میکنند.

بطور کلی یا شرکت یا دانشگاه! دو تا هندوانه نمیتونید بردارید. حقوق استادهای دانشگاه در کانادا اینقدر بالا هست که کار دوم لازم نباشد.

درضمن دوست عزیز شرکت بزرگ را تاسیس نمیکنند! شرکتها وقتی تاسیس میشوند همیشه کوچک اند و شامل دو سه نفر موسس و یک منشی!! سالها طول میکشد تا آن را به یک شرکت قوی و بزرگ تبدیل کرد.

ApplyAbroad Guru

در ضمن کمتر استاد دانشگاهی دیده ام که صلاحیت مدیریت در یک شرکت بزرگ فنی را داشته باشد. زمینه های آکادمیک و صنعت دو مقوله کاملا مجزا هستند. استادهائی هم که مشاوره میدهند معمولا بعنوان پژوهشگر هستند نه مدیر و از دانش شان برای ایده گرفتن استفاده میشود. داشتن مدرک دکترا برای گرفتن کار مدیریتی نه لازم است و نه کافی.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

آیا ایرانی تو کانادا سراغ دارین که تو محدوده سنی 25 اومده باشه (study permit) و بدون داشتن تجربه کار کانادایی یا سرمایه اولیه زیاد الان صاحب شرکت معروف و کسب و کار غیر اکادمیک موفق باشه؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

سلام
    من می‌خوام برا دکترا رشتهٔ آموزش زبان اقدام کنم tesl، آیا شانسی برای تدریس در کالج یا دانشگاهی هست بد از اتمام تحصیل؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero immigrant_sh آواتار ها

دوستان سلام
    من که به عنوان PR دارم میرم کانادا و قصد ادامه تحصیل دارم میخوام بدونم داشتن مدرک از کانادا چقدر به میزان درآمد و کار پیدا کردن کمک میکنه؟ ممنونم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)