صفحه 63 از 68 نخستنخست ... 1353545556575859606162636465666768 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 674

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد روند کلی کلیرنس و عوامل موثر در آن

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد روند کلی کلیرنس و عوامل موثر در آن

سلام
    به نظرتون سابقه ی کار غیرمستقیم در صدا و سیما تاثیر منفی داره؟
    من بیشتر از ۲ ساله که در شبکه Press TV مشغول به کارم که خب مستقیما صدا و سیما حساب نمی شه ولی فاندش رو از همون جا می گیره.
    و اگه تاثیر منفی داره به نظرتون از رزومه ام حذفش کنم؟ توی این ۲ سال کارهای پاره وقت و داوطلبانه و تحقیق داشتم که بتونم گپ رو پر کنم. ولی این سابقه در رزومه ای که به دانشگاه داده بودم و در سایت های آنلاین مثل Linkedin, Academia.edu هست. از اونا هم حذفشون کنم؟

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میدونه رزومه ای که میدیم سفارت و دانشگاه چه قدر بررسی میشه توسط سفارت؟
    من یه چند تا مقاله که فکر میکردم کلمات حساس داره رو از تو رزومه و گوگل اسکولار و غیره برداشتم.
    ولی سرچ داخل اسکوپوس چون اتومات ایندکس کرده و اصن کاربر محور نیست، نمیذاره بردارمشون و ایمیلم زدم بردارن برنداشتن.
    به نظرتون چه کنم؟
    رزومه سالم رو بدم (اونوق سرچ اسکوپوس میکنن؟ اینطوری حتمن کلیر نمیشم چون هانست نبودم)
    یا رزمه کامل بدم (بررسی کنن اگر کلیر شد کلیر شد، نشد لااقل دروغ نگفتم)

اینم بگم که افیلبیشن کاملن دانشگاهی معمولی بود و مقالات هم در رشته مهندسی برق مرسوم، ولی خوب کلمات حساس ممکنه توشون باشه.
    کسی چیزی میدونه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط moes270 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه رزومه ای که میدیم سفارت و دانشگاه چه قدر بررسی میشه توسط سفارت؟
    من یه چند تا مقاله که فکر میکردم کلمات حساس داره رو از تو رزومه و گوگل اسکولار و غیره برداشتم.
    ولی سرچ داخل اسکوپوس چون اتومات ایندکس کرده و اصن کاربر محور نیست، نمیذاره بردارمشون و ایمیلم زدم بردارن برنداشتن.
    به نظرتون چه کنم؟
    رزومه سالم رو بدم (اونوق سرچ اسکوپوس میکنن؟ اینطوری حتمن کلیر نمیشم چون هانست نبودم)
    یا رزمه کامل بدم (بررسی کنن اگر کلیر شد کلیر شد، نشد لااقل دروغ نگفتم)

اینم بگم که افیلبیشن کاملن دانشگاهی معمولی بود و مقالات هم در رشته مهندسی برق مرسوم، ولی خوب کلمات حساس ممکنه توشون باشه.
    کسی چیزی میدونه؟
    سلام
    البته سفارت با سفارت فرق می کند. برای نمونه سفارتی چون ارمنستان حتما رزومه اتان را با دانشگاه چک می کند و خب به این سفارت باید همان رزومه ای که به دانشگاه داده اید را بدهید وگرنه با بندی چون 212 ریجکت می کند.
    اما در کل باید عرض کنم که بهتر است شما تمام مقالاتی که از طریق سرچ ساده ی گوگل قابل رویت هستند را حتما در رزومه اتان بیاورید چون در غیر اینصورت سبب حساسیت بیشتر می شود. بویژه مقالاتی که در ژورنالهای معتبر چاپ کرده اید. اما اگر کنفرانس و یا ژورنالهای غیر ای اس آی بود می شود نادیده گرفت و در صورتی که از طرف سفارت در این باره مورد پرسش قرار گرفتید می توانید عنوان کنید که آنها مقالات بی اهمیتی بودند و...
    البته بنده نمی دانم منظور شما از واژگان حساس چیست چون به هر حال تمام رشته های فنی مهندسی بگونه ای حساس محسوب می شود از دید سفارت! و خب واژگانی چون انرژی و توربین و....همه ی اینها حساس هستند اما خب دلیل نمی شود مقالات را بخاطر وجود یکی از این کلمات از رزومه حذف کنیم آنهم مقالاتی که با یک سرچ ساده گوگل پیدا می شوند! پس بهتر است تا می توانید اصل را بر آنست(honest) بودن بگذارید نه هانست!
    پیروز باشید.

Junior Member

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی عزیزان!
    دوستان من یک سوالی داشتم که بنده را خیلی استرس می ده! من قبلا فعالیت سی یا سی داشتم و تمام سابقه ام در اینترنت موجود می باشد. همینطور در شبکه های اجتماعی کلی مقاله و کامنت که بعضی هایشان قابل پاک شدن نیستند و به اسم واقعی خودم هستند (خصوصا یوتیوب).
    مواردی از قبیل خبر دستگیری و زندان و بیانیه از جانب من در اینترنت موجود می باشند. الان هم یک پذیرش دارم (فول فاند) و می خوام برا سفارت ترکیه و یا ارمنستان اقدام کنم. به نظر شما این موارد در موقع کلیرنس برایم دردسرساز خواهند شد؟ من از تمامی مدیریت وب سایتهایی که از من خبر یا بیانیه گذاشته اند درخواست کرده ام که پاکش کنند. فیسبوکم را "دیلیت اکانت" کرده ام. اما یوتویوب هر کاری می کنم بعضی از این کامنت های مورددار حذف نمی شوند.
    دوستان خواهشم می کنم که بنده را راهنمایی بفرمایید.
    از لطف و محبتتان خیلی خیلی ممنون و متشکر هستم.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط Guneycan نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب خدمت تمامی عزیزان!
    دوستان من یک سوالی داشتم که بنده را خیلی استرس می ده! من قبلا فعالیت سی یا سی داشتم و تمام سابقه ام در اینترنت موجود می باشد. همینطور در شبکه های اجتماعی کلی مقاله و کامنت که بعضی هایشان قابل پاک شدن نیستند و به اسم واقعی خودم هستند (خصوصا یوتیوب).
    مواردی از قبیل خبر دستگیری و زندان و بیانیه از جانب من در اینترنت موجود می باشند. الان هم یک پذیرش دارم (فول فاند) و می خوام برا سفارت ترکیه و یا ارمنستان اقدام کنم. به نظر شما این موارد در موقع کلیرنس برایم دردسرساز خواهند شد؟ من از تمامی مدیریت وب سایتهایی که از من خبر یا بیانیه گذاشته اند درخواست کرده ام که پاکش کنند. فیسبوکم را "دیلیت اکانت" کرده ام. اما یوتویوب هر کاری می کنم بعضی از این کامنت های مورددار حذف نمی شوند.
    دوستان خواهشم می کنم که بنده را راهنمایی بفرمایید.
    از لطف و محبتتان خیلی خیلی ممنون و متشکر هستم.
    عرض شود که صرف داشتن فعالیت های سیاسی از نظر من توی فرانید کلیرنس اثری نخواهد داشت. به هر حال هرکسی فارغ از تخصصش در زمینه سیاست هم نظر هایی داره. حالا من نمیدونم فعالیت های شما در چه راستایی بوده ولی
    اگه شما 6 سوالی بشید ازتون نام کاربری شبکه های اجتماعیتون رو می خواهند ولی
    اگه 11تایی بشید اینو نمی پرسند.
    رشتتون چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

دوستان من یه نکته رو ک اخیرا آگاه شدم ازش باهتون در اختیار می گذارم در مورد سفارت آمریکا در ایروان
    ظاهرا در حال حاضر اگر درجا ریجکت نشید بلااستثنا وارد کلیرنس میشید و خبری از پذیرفته شدن درجا نیست.
    حالا وقتی وارد کلیرنس شدید بازم ظاهرا بلا استثنا برای شما سوال ایمیل می کنند یا6سوالی یا 11 سوالی. این سوالا معمولا در فاصله 1 ساعت بعد از مصاحبه ایمیل میشه براتون.
    توی مواردی دیده شده که برای برخی سوالی ایمیل نمیشه. توصیه من اینه که حتما حتما بعد 1 هفته اگر سوالی ایمیل نشد بهتون، خودتون به آدرس موجود در زیر برگه کلیرنس ایمیل بزنید و بگید من فلان تاریخ مصاحبه دادم و سوالی ایمیل نشده برام. آیا این طبیعی هست و نیازی به جواب به سوالی ندارم؟
    چندین مورد اخیرا دیدم ک سوال براشون نفرستادن اینا هم خوشحال. ولی بعد از 2 3 هفته تازه فهمیدن که سفارت یادش رفته سوالا رو بفرسته و پروندشون عقب افتاده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omidoo نمایش پست ها
    عرض شود که صرف داشتن فعالیت های سیاسی از نظر من توی فرانید کلیرنس اثری نخواهد داشت. به هر حال هرکسی فارغ از تخصصش در زمینه سیاست هم نظر هایی داره. حالا من نمیدونم فعالیت های شما در چه راستایی بوده ولی
    اگه شما 6 سوالی بشید ازتون نام کاربری شبکه های اجتماعیتون رو می خواهند ولی
    اگه 11تایی بشید اینو نمی پرسند.
    رشتتون چیه؟
    با سلام خدمت دوست عزیز و بزرگوار!
    بنده رشته ام مهندسی هست (علوم انسانی نیست که مثلا مشکوک باشد از لحاظ سیاسی) و آنچنان مورددار نیست.
    بنده ترسم از این بیانیه ها و خبر دستگیری و زندان این هست که شاید آفیسر به زعم خود فکر کند که بنده برای پناهدگی و اینجور چیزها به آمریکا می روم. آیا نگرانی بنده درست هست یا بیجاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Guneycan نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوست عزیز و بزرگوار!
    بنده رشته ام مهندسی هست (علوم انسانی نیست که مثلا مشکوک باشد از لحاظ سیاسی) و آنچنان مورددار نیست.
    بنده ترسم از این بیانیه ها و خبر دستگیری و زندان این هست که شاید آفیسر به زعم خود فکر کند که بنده برای پناهدگی و اینجور چیزها به آمریکا می روم. آیا نگرانی بنده درست هست یا بیجاست؟
    سلام
    چه بهتر! این نکته اصلا به نفع شماست چون نشان میدهد که بعدا در صورت بازگشت به کشور برای شرکتها و سازمانهای دولتی کار نخواهید کرد و کلا انتقال تکنولوژی و.جاسوسی ..مطرح نمی شود برای کیس شما. البته در مصاحبه خودتان اصلا روی آن مانور ندهید چون در اینصورت افیسر خیال می کند که کلا تمام فعالیتهای سیاسی شما و زندان ...تنها بخاطر اخذ ویزا بوده است و بس. از اینرو کاملا معمولی رفتار کنید. این را هم بگویم که بسیاری از دانشجویان دانشگاههایی چون امیرکبیر که در دوران دانشجویی شبانه روز مشغول فعالیت سیاسی بودند و زندانی شدند و ...اما پذیرش گرفتند و بدون هیچ مشکلی ویزا را دریافت کردند...
    پیروز باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    چه بهتر! این نکته اصلا به نفع شماست چون نشان میدهد که بعدا در صورت بازگشت به کشور برای شرکتها و سازمانهای دولتی کار نخواهید کرد و کلا انتقال تکنولوژی و.جاسوسی ..مطرح نمی شود برای کیس شما. البته در مصاحبه خودتان اصلا روی آن مانور ندهید چون در اینصورت افیسر خیال می کند که کلا تمام فعالیتهای سیاسی شما و زندان ...تنها بخاطر اخذ ویزا بوده است و بس. از اینرو کاملا معمولی رفتار کنید. این را هم بگویم که بسیاری از دانشجویان دانشگاههایی چون امیرکبیر که در دوران دانشجویی شبانه روز مشغول فعالیت سیاسی بودند و زندانی شدند و ...اما پذیرش گرفتند و بدون هیچ مشکلی ویزا را دریافت کردند...
    پیروز باشید.
    با سلام دوست بزرگوار!
    ممنون از راهنمایی های ارزنده تون. والله دوست عزیز من بازم می ترسم. به ریسکش نمی ارزد. به نظرم بهتر هست که این اخبار مربوط به بنده از بیخ حذف بشوند. مدیران این وبسایتها همه شون رو می شناسم. درخواست کرده ام که اینها رو پاک کنند. اگر نتونستن اون وقت بایستی طبق توصیه و راهنمایی شما باید برم جلو!
    ارادتمندم.

سلام
    من ساکن کانادام و دکتری م و از کانادا گرفتم. واسه ویزای J-1 اپلای کردم 6 ماه و نیم پیش (سفارت آمریکا تومونترال کانادا) ولی هنوز تو AP (کلیرنس) هست پروندم. سفارت آمریکا تومونترال کانادا خیلی سخت گیره به ایرانیا.
    یکی از دوستان پیشنهاد داد که کنسل کنم ویزام و و یه بار دیگه برم قبرس یا ارمنستان اپلای کنم، چون اون سفارت ها راحت تر ویزا میدن مخصوصا اگه سفر اروپایی داشته باشی یا کانادا زندگی کنی.
    ممنون میشم راهنمایی کنیی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)