نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: عنوان یا تقسیم بندی نادرست این تاپیک

پیش فرض عنوان یا تقسیم بندی نادرست این تاپیک

سلام دوستان، ببخشید من نمی دونم روش مناسبی رو برای طرح این موضوع انتخاب کردم یا نه، اما به نظرم اومد این موضوع زیر مجموعه هیج کدوم از موضوعات موجود قرار نمی گیره. اگه لازمه مدیران این بخش یا سایت خودشون هر طور که صلاح می دونن تغییر بدن.
    این موضوع (علوم انسانی و هنر) به احتمال زیاد توسط یک مهندس ایجاد شده که هر رشته ای به جز مهندسی و علوم پایه رو جزو علوم انسانی در نظر گرفته. اگه خدای نکرده بنیان گذار این تاپیک یکی از خود ماها بوده که واویلتا .
    دوستان رشته من مدیریته. در هیچ دانشگاهی در دنیا مدیریت زیر مجموعه علوم انسانی قرار نمی گیره. اصولا بزینس اسکول یا دانشکده کسب و کار یا مدیریت در خیلی از دانشگاه ها مستقله. البته استقلال اداری الزاما به معنای این نیست که از نظر علمی هم رشته مستقلیه، اما اگر هم بخواد زیر مجموعه شاخه ای از علوم قرار بگیره، به همراه علومی مثل جامعه شناسی، اقتصاد، علوم ارتباطات و رشته های دیگه در زمره علوم اجتماعی قرار می گیره. علوم انسانی هم شامل رشته هایی مثل زبان و ادبیات، الهیات، فلسفه و رشته های دیگه می شه. البته این خط کشی خیلی دقیق نیست و برخی رشته ها یا گرایش ها گاهی زیر مجموعه علوم انسانی و گاهی علوم اجتماعی قرار می گیرند. اما این تفاوت به هر حال وجود داره.
    اما حالا چه اهمیتی داره این موضوع؟ ببیینید، دوستان در این تاپیک مفصل در مورد عوامل موثر در پذیرش در رشته های -به تصور خودشون- «علوم انسانی» نوشتن. اما من واقعا تردید دارم که شرایط پذیرش دانشکده ادبیات و بزینس اسکول و دانشکده حقوق مثل هم باشن (حداقل تفاوتش اینه که دانشکده ادبیات و یحتمل حقوق ازتون GMAT قبول نمی کنن!). جدا از این، دوستان مهندس از ما بیشتر روی دقیق بودن حساسیت دارن. این تقسیم بندی فعلی نادقیقه. از ما گفتن بود، حالا خود دانید.
    البته شاید دلایل عملی برای ادغام این موضوعات وجود داشته باشه. مثلا شاید مراجعه کنندگان این بخش این قدر تعدادشون کمه که ارزش ایجاد یک عنوان مجزا برای هر کدوم نیست. اما در این صورت هم پیشنهاد می کنم عنوان فعلی به «علوم اجتماعی، انسانی و هنر» تغییر پیدا کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد حسابداری از علوم و تحقیقات البرز

پیش فرض پاسخ : عنوان یا تقسیم بندی نادرست این تاپیک

با سلام
    شما حسابداری را زیر مجمومه دروس تخصصی مدیریت قرار دادید در حالیکه حسابداری ربطی به مدیریت ندارد من کلی دنبالش گشتم تا پیدا کردم خواهشا بخشی جدا برای ان قرار دهید. ممنون

Junior Member

رشته جغرافیا که کلا نیست!!!!!

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

با توجه به اعمال تغییر مدنظر و قبول گروه مدیریت، این تاپیک دیگه ضرورتی برای ادامه نداره.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)