نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: گرایش سیستم های چندرسانه ای ، وضعیت فعلی و آینده ی آن در ایران و خارج از ایران

Junior Member mida آواتار ها

پیش فرض گرایش سیستم های چندرسانه ای ، وضعیت فعلی و آینده ی آن در ایران و خارج از ایران

با سلام، من چندین بار جستجو کردم ولی هیچ مطلبی درباره ی این گرایش پیدا نکردم.
    دوستان لطفا هر اطلاعاتی درباره ی این رشته و وضعیت فعلی آن چه در ایران چه خارج از ایران دارین بگین تا استفاده کنیم، همچنین آینده ی این گرایش برای بحث اپلای کردن در کشورهای دیگر در مقاطع دکترا. تا جایی که من اطلاع دارم دکترای این گرایش تو ایران نیس، البته یه جا دیدم نوشته بود دانشگاه تهران آورده، نمی دونم اطلاعاتم تا چه اندازه درسته..
    خیلی برام مهمه چون واقعا به درس های این گرایش علاقه دارم اما چون جدیده نگران وضعیتش هستم. می خوام گرایش ارشدم رو انتخاب کنم و برای مقاطع بعدی هم قصد اپلای دارم. لطفا راهنمایی بفرمایین..
    ممنون.
    گاهي بايد بي رحم بود! نه با دوست نه با دشمن! بلكه با خودت و چه بزرگت مي كند آن سيلي كه خودت مي خواباني توي صورتت!

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

پیش فرض پاسخ : گرایش سیستم های چندرسانه ای ، وضعیت فعلی و آینده ی آن در ایران و خارج از ایران

سلام

این رشته سر کار زیادی با گرافیک در بعد بازی ها و انیمشن و نیز بحث ها فشرده سازی و رسم های مشابه نرم افزار پینت ویندوز داره مثل رسم خط و بیضی و ...

الگوریتم رسم خط ودایره و بیضی و غیره که در کارشناسی با C# پیاده سازی داشتم بنده . در ارشد ادامه ی همین موضوعات است.

اولیه ان با درس گرافیک کامپیوتری اگه داشتید در کارشناسی شروع و پویا نمایی و ... رو به تفضیل بحث و کمی ورود به پردازشی مثل خط وتصویر و ... میشود

که گاها بحث های پردازش تصویری؛ زمینه حساس محسوب میشود.

برای باقی سوالات به سایت ها و ازمایشگاه دانشگاه ها رجوع شود
    اما به هر حال وضعیت مناسبی از لحاظ پوزیشن دانشگاه ها خارج ندارد نسبت به سایر گرایش ها کامپیوتری ندارد.
    وضعیت داخل هم دانشگاه بهشتی در ارشد خوب است و اطلاعی دقیق از باقی مقاطع ندارم.
    فایل دروس رشته در ارشد پیوست شد.

موفق باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member mida آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرایش سیستم های چندرسانه ای ، وضعیت فعلی و آینده ی آن در ایران و خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط shj90 نمایش پست ها
    سلام

این رشته سر کار زیادی با گرافیک در بعد بازی ها و انیمشن و نیز بحث ها فشرده سازی و رسم های مشابه نرم افزار پینت ویندوز داره مثل رسم خط و بیضی و ...

الگوریتم رسم خط ودایره و بیضی و غیره که در کارشناسی با C# پیاده سازی داشتم بنده . در ارشد ادامه ی همین موضوعات است.

اولیه ان با درس گرافیک کامپیوتری اگه داشتید در کارشناسی شروع و پویا نمایی و ... رو به تفضیل بحث و کمی ورود به پردازشی مثل خط وتصویر و ... میشود

که گاها بحث های پردازش تصویری؛ زمینه حساس محسوب میشود.

برای باقی سوالات به سایت ها و ازمایشگاه دانشگاه ها رجوع شود
    اما به هر حال وضعیت مناسبی از لحاظ پوزیشن دانشگاه ها خارج ندارد نسبت به سایر گرایش ها کامپیوتری ندارد.
    وضعیت داخل هم دانشگاه بهشتی در ارشد خوب است و اطلاعی دقیق از باقی مقاطع ندارم.
    فایل دروس رشته در ارشد پیوست شد.

موفق باشید

بسیار ممنون از توجه و راهنماییتون.
    یعنی برای تحصیل در این گرایش باید پایه ی ریاضی خیلی خوبی داشته باشیم؟ من البته گرافیک 1 رو در کارشناسی پاس کردم اونجا ما با الگوریتم های رسم خط و دایره و ... آشنا شدیم و مقداری هم به صورت معرفی از گرافیک سه بعدی خوندیدم.
    منظورتون اینه که در ارشد در رابطه با پویانمایی و این بحثا کار عملی ندارن و تئوریه درسته؟
    در مورد حساسیت پردازش تصویر منظورتون همون مسائل ویزا و... هست؟ نمیدونستم که پردازش تصویر هم جزو ایناس.

یه سوال که البته ربطی هم به موضوع نداره ، گرایش شبکه هم آیا جزو رشته های حساس محسوب میشه؟

با تشکر
    گاهي بايد بي رحم بود! نه با دوست نه با دشمن! بلكه با خودت و چه بزرگت مي كند آن سيلي كه خودت مي خواباني توي صورتت!

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

سلام
    ۱) بله؛ بیس ریاضیات؛ مخصوصا امار و معادلات و ریاضی مهندسی در تمام گرایشات کامپوتری شبکه و امن و داده ک و هوش و نرم و کلاد و... لازم است. جز مدیرتی های ؛ از زیر شاخه IT
    ۲) به ازمایشات دانشگاه ها مراجعه شود؛ بهتر از اطلاعات نا کامل بنده است. ارتباط با صنعت در تمام دانشگاه های کشور افتضاح است این مورد با قیاس با دیگر دانشگاه ی خارجی ؛ پر واضح است
    ۳) بله؛ این بخش حساس در سفارت های کشورهای امریکا شمالی است؛ چرا که نه؛ پردازش تصاویری ماهواره ای؛ بحث ردیابی هدف و... ؛حالا حوزه pattern باشه یک چیزی؛ با اغماض
    ۴) بله به شرط ورود به حوزه ی امنیت و پروتکل ها امنیتی؛ ارزیابی امنیت در تمام سطوح شیکه از فیزیکی تا لایه ها بالا؛ همگی حساس اند.
    موفق باشید
    رفتن هميشه رسيدين نيست اما براي رسيدن بايد رفت
    آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلکه دشواری رسیدن به سهولت است

Junior Member

سلام
    دوستان رشته ی سیستم های جند رسانه ای رو در کدام دپارتمان باید پیدا کرد؟! خودِ IT میان رشته ای محسوب میشه. در بعضی دانشگاه ها در دپارتمان کامپیوتر هست و در برخی دیگه در دپارتمان مدیریت.
    حالا ارشدش اونم گرایش مالتی مدیا دیگه بین رشته ای ترینه! دپارتمان آرت هم بهش اضافه میشه
    اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید لطفا درمیون بگذارید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)