صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 37 , از مجموع 37

موضوع: موقعیت طلایی برای متخصصین ایرانی مایل به مهاجرت به سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : موقعیت طلایی برای متخصصین ایرانی مایل به مهاجرت به سوئد

تو این تاپیک گفته شده در صورت داشتن دعوت نامه کاری میشه برای اقامت کاری و بعد دائم اقدام کرد . حالا میشه یکی به من بگه که این دعئت نامه باید از جاهای معتبر و دولتی باشه یا مشاغل آزاد هم میشه .
    یعنی مثلا اقوام ما که در آنجا شغل آزاد دارند ( صاحب رستوران هستند ) میتونند دعوت نامه کاری برای من بفرستند ؟

Junior Member

دوستان سلام. یک سوال داشتم .
    همسر من 2 سال پیش در مقطع لیسانس رشته IBM پذیرش گرفت و رفت سوئد. ضمنا اینم بگم که خانمم قبلا لیسانس پرستاری داشت از ایران. سال اول 60 واحد پاس کرد و ویزاشو برای سال دوم تمدید کرد. ولی در سال دوم بدلیل مشکلاتی از دانشگاه مرخصی گرفت و چندین بار به ایران اومد. توی این فاصله زبان سوئدیش کامل شد و به آن کاملا مسلط شد . در این فاصله با مدرک پرستاری که داشت اونجا توی خانه سالمندان کار پیدا کرد.اولش بمدت 4 ماه آزمایشی بود بعدش اونا قراردادشو رسمی کردن با در آمد بالای 13000 کرون. ضمنا اینم بگم که هنوز از اعتبار ویزای دانشجوییش که برای سال دوم تمدید کرده بود 2 ماه باقی مانده.
    چند تا سوال دارم که اگر ممکنه جواب بدین.
    - اگر ما بخواهیم از طریق کارش ویزارو تمدید کنیم آیا حتمان اون کاری که گرفته باید آگهی شده باشه یا نه چون احتمال نمیدم که آگهی شده باشه
    - برای تبدیل کردن اقامت دانشجویی به اقامت کاری آیا نیازی هست که جهت اطمینان از وکیل استفاده کنیم؟
    - آیا وکیل مجرب که متخصص در امور مهاجرت و اقامتی باشد سراغ دارید یا خیر؟؟
    - آیا بهتره که ما ابتدا برای یک سال دیگه اقامت دانشجویی بگیریم تا بعدش سر فرصت اونو به اقامت کاری تبدیل کنیم یا نه؟ (با توجه به اینکه از اعتبار اقامت سال دومش 2 ماه بیشتر نمونده)
    - در جایی نوشته بود شرط تمدید اقامت دانشجویی پاس کردن حد اقل 30 واحد در یک سال هست. با توجه به اینکه همسر من با موافقت دانشگاه 1 سال مرخصی گرفته و طبیعتا در این مدت واحدی پاس نکرده ، آیا برای تمدید ویزاش با همون موافقت نامه دانشگاه و واحدهایی که برای ترم جدیدش گرفته میتونه اقدام کنه ؟ آیا مشکلی براش پیش نمیاد؟؟

ممنون میشم اگر جواب اینهمه سوالمو بدین.

Junior Member

زبان سوئدی در کار گرفتن خیلی تاثیر دارد.

Junior Member

سلام دوستان
    من این امکان رو دارم که ویزای کار 2 ساله(قابل تمدید) از سوئد بگیرم اما شرکتی که دعوتنامه کاری رو برام ارسال میکنه هیچ تضمینی نمیده که وقتی آمدم سوئد برام کاری فراهم کنه!در حقیقت خودم باید کار پیدا کنم.
    من زبان انگلیسی رو بلدم و در ایران و دبی تجارت کردم.اما سوئدی بلد نیستم.میخواستم از دوستانی که تجربه زندگی در سوئد رو دارند بپرسم که آیا به نظرشون این نحوه آمدن به سوئد عاقلانه است؟من میتونم هزینه 6 ماه زندگیم رو تامین کنم و از لحاظ روحیه کاری هم هر نوع کاری رو حاظر به انجامش هستم.آیا میشه به این شکل و بعد از یه مدت سختی کشیدن اونجا زابن یاد گرفت و جا افتاد یا کلا اشتباهه؟
    مرسی از پاسختون

Member dr_saeid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - نرم افزار

دوستان کسی میدونه بازار کار IT در سوئد چطوره؟

من لیسانس کامپیوتر دارم، حدود یک سال سابقه کار شبکه با بیمه و 2 سال قبلش هم بدون بیمه
    مدرک بین المللی ماکروسافت هم دارم: MCITP, TMG, Exchange

یه وکیل هست که میگه ویزای کاری میگیره، چقدر میشه به این جور افراد اعتماد کرد؟
    با توجه به اینکه هزینه بالایی طلب میکنه؟

میگه ماهی 4000 یورو درآمد خواهی داشت، این حقیقت داره؟

Junior Member AMiSH13 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار

پیش فرض پاسخ : موقعیت طلایی برای متخصصین ایرانی مایل به مهاجرت

با سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان :]
    سال نویتان مبارک، امیدوارم که سال خوبی رو شروع کرده باشید.

در مورد مهاجرت کاری سوئد میخواستم بدونم که شرایطش چطوری هست. میگن باید جاب آفر داشته باشیم اما گویا برای یک سری رشته ها( که رشته من هم جزش هست) شرایط فرق میکنه، اینطوری که من شنیدم و تحقیق کردم( البته اعتماد خاصی فعلا به تحقیقاتم ندارم).
    رشته تحصیلی من کامپیوتر - نرم افزار- تقریبا یک سال سابقه کار دارم(با بیمه). آیلتس ۵.۵ ، مهارت صحبت ۶.۵ شنیدن ۵.۵ . سنم ۲۷ و مجرد هستم.

با سپاس
    I go UP, I am UNLIMITED

Junior Member Arad67 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : موقعیت طلایی برای متخصصین ایرانی مایل به مهاجرت

سلام...
    به تفکیک تخصص اطلاعاتی وجود داره؟ در ضمن با کارفرمایان چطور میشه ارتباط برقرار کرد؟

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)