صفحه 89 از 181 نخستنخست ... 39798081828384858687888990919293949596979899139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 1801

موضوع: آرشیو شده : مدارك مورد نياز براي سفارت ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : مدارك مورد نياز براي سفارت

بچه ها ترجمه نامه معافیت تحصیلی رو هم باید همراه مدارک بدیم سفارت؟
    چون توش راجع به "نظام وظیفه" و "پلیس" و اینجور چیزا نوشته مشکلی برامون پیش نمیاره؟
    alihagh بابت جواب قبلیت و کلا پستای مفیدت ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad123 نمایش پست ها
    بچه ها ترجمه نامه معافیت تحصیلی رو هم باید همراه مدارک بدیم سفارت؟
    چون توش راجع به "نظام وظیفه" و "پلیس" و اینجور چیزا نوشته مشکلی برامون پیش نمیاره؟
    alihagh بابت جواب قبلیت و کلا پستای مفیدت ممنون
    بله. باید بدید.

Junior Member

دریا جان،

من مدت‌ها بود که به خاطر مشغله کاری فرصت نمی‌کردم به اینجا سر بزنم و این پستتون رو الان دیدم

من خودم ۴شنبه مدارکم رو برای سفارت فرستادم و DHL پنجشنبه اون‌ها رو تحویل سفارت داده. از اونجایی که این Streamlined Visa Processing یا SVP خیلی جدیده و من پستی در موردش ندیدم اینجا، خودم قصد داشتم در اولین فرصت در موردش بنویسم. امیدوارم این اطلاعات به درد باقی بچه‌ها در آینده بخوره. فقط لطفا توجه کنید اطلاعاتم ممکنه از SVP نادقیق باشه و بهتره که خودتون هم نگاهی به توضیحات رسمیش بکنید.

- همونطوری که از اسمش معلومه، اگر شما واجد شرایط استفاده از SVP باشید، اپلیکیشنه ویزاتون سریع‌تر و با حساسیت کمتری بررسی می‌شه (مستقل از پاسپورت ایرانی‌تون پرونده‌تون مشابه AL 1 بررسی می‌شه). ممکنه در صورت استفاده از SVP نیاز به ارائه مدارک کمتری باشید هنگام لاج کردن، اما از اونجایی که من همه مدارک رو از قبل آماده کرده بودم، به این جزییات توجه نکردم و لازمه که خودتون به توضیحات رسمی رجوع کنید.

- برای استفاده از این قانون باید بعد از ۲۴ مارچ ۲۰۱۲:

۱- دانشگاهتون جزو دانشگاههای واجد شرایط باشه (مثل اینکه دانشگاهها باید اپلای کنن برای این طرح و همکاری کنن با وزاتخونه مربوطه). خوشبختانه ۴۱ دانشگاه از ۴۲ دانشگاه استرالیا فعلا واجد شرایط هستن.

۲- دوره‌ای که پذیرش گرفتید باید جزو دوره‌های واجد شرایط باشه. (به طور خاص، مستر by research/coursework و Doctorate جزو دوره‌های واجد شرایط هستن). لیست دوره‌های واجد شرایط رو می‌تونید اینجا پیدا کنید.

۳- باید CoE رو حتما در هنگام لاج کردن اپلیکیشن ویزا داشته باشید و به سفارت بدید.

- اگر واجد شرایط هستید لازم نیست کار خاصی بکنید. با این وجود من در اپلیکیشنم بارها تاکید کردم که واجد شرایط SVP هستم و checklist مربوط به 574/SVP رو هم روی باقی فرم‌ها گذاشتم.

- از اونجایی که این قانون شامل حال افرادی می‌شه که از ۲۴ مارچ ۲۰۱۲ به بعد پروندشون رو لاج کردن و برای استفاده از آن نیاز به داشتن CoE در هنگام لاج کردن هست، فکر نمی‌کنم که کسی از بچه‌های اینجا تا الان از این قانون استفاده کرده باشه. من خودم صبر کردم تا CoE بیاد و بعد لاج کنم (که این خودش ۱ ماه من رو عقب انداخت). امیدوارم مزایای SVP به صبر کردن برای CoE بیارزه.

- SVP در راستای اصلاحات پیشنهادی فردی به نام Knight (خدا امواتش رو براش نگه داره ) طراحی شده. SVP یکی از بخش‌های فاز دوم این اصلاحات هستش. باقی اصلاحات رو می‌تونید اینجا و اینجا ببیند.

- FAQ مربوط به SVP رو ببینید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Darya7 نمایش پست ها
    sisyphus عزیز
    میشه یه کم در مورد این قانون جدید streamlined visa توضیح بدبد. آخه من شنیدم ایران AL 3 است و این قوانین شاملش نمیشه.
    در ضمن من فرمهایی که به سفارت دادم قدیمی بود و گفت تا جدیدها رو نیاری هیچ اقدامی انجام نمیشه. به نظر من اگه همچین موضوعی در مورد ایران مصداق داشته باشه منتظر COE شو و به محض دریافت، کل مدارک رو پست کن. اگه قبل از 10-11 صبح پست پیشتاز کنی فرداش می رسه دستشون. سریعترین حالته

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

نقل قول نوشته اصلی توسط sisyphus نمایش پست ها
    - اگر واجد شرایط هستید لازم نیست کار خاصی بکنید. با این وجود من در اپلیکیشنم بارها تاکید کردم که واجد شرایط SVP هستم و checklist مربوط به 574/SVP رو هم روی باقی فرم‌ها گذاشتم.
    .
    سلام دوست عزیز
    من هم شامل این شرایط می شوم ولی مثل شما فرمی رو همراه با دیگر مدارکم پست نکردم سفارت.
    آیا در روند ویزای من هم تسریعی صورت می گیره؟
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alihagh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من هم شامل این شرایط می شوم ولی مثل شما فرمی رو همراه با دیگر مدارکم پست نکردم سفارت.
    آیا در روند ویزای من هم تسریعی صورت می گیره؟
    با تشکر
    تا اونجایی که من می‌دونم اگر واجد شرایط هستید (بعد از ۲۴ مارچ + دانشگاه + دوره + CoE رو همراه با باقی پرونده‌ها هنگام لاج کردن مدارک به سفارت داده‌اید) قاعدتا نیاز به مدرک/فرم اضافه‌ای نیست.
    موضوع تز من یکمی حساسه (robotics) و نمی‌دونم مخلوط دیر لاج کردن + حساسیت موضوع + SVP چی از آب در میاد ولی امیدوارم برای شما چرخش بچرخه و زود ویزاتون برسه

سلام یه سوال داشتم برا سفارت استرالیا حتما باید آیلتس داشته باشیم یا تافل کاغذی هم قبوله ممنون میشم کسی راهنمایی کنه....

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid22 نمایش پست ها
    سلام یه سوال داشتم برا سفارت استرالیا حتما باید آیلتس داشته باشیم یا تافل کاغذی هم قبوله ممنون میشم کسی راهنمایی کنه....
    با سلام
    اگر شما واسه دکتری پذیرفته شدید سفارت هیچ گونه مدرکی واسه زبان از شما نمی خواد.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Khajeh Nasir

نقل قول نوشته اصلی توسط alihagh نمایش پست ها
    با سلام
    1- آره مهر و تمبر دادگستری کافیه
    2- شناسنامه را باید مهر وتمبر دادگستری بزنید (من اصلا کارت ملی نفرستادم و فکر نکنم لازم باشه)
    2- اره خالی بگذارید
    3- اره با اکروبات بنویسید. من که خودم با اکروبات نوشتم خیلی بهتره و کاملا خوانا وتمیز در میاد.
    4-آره Block Letter
    5- من که ندیدم جایی بنویسد مقالات رو پست کنید. تنها چیزی که می خوان a full list of all publications
    6- اره همونه
    7- اره IRAN/ THE IMMIGRATION AND PASSPORT POLICE
    8- اره می شه

یک نکته هم اضافه کنم که یک ماه پیش که من بیمه دانشگاه ملبورن رو پرداختم، واسه 2177 دلار استرالیا چیزی معادل 2330 دلار امریکا پرداختم (اون موقع ها دلار استرالیا گرونتر بود). ولی حالا که چک می کنم دلار استرالیا ارزونتر شده و2177 دلار استرالیا چیزی در حدود 2130 دلار امریکا می شه.

موفق باشید
    علی جان. ممنون از توجه و وقتی که گذاشتی.
    آخه این نسبت دلار استرالیا به آمریکا در حال تغییره. حالا به نظرم میشه باهاشون تماس گرفت و ازشون بپرسم که تقریبا چه قدر میشه؟
    الان که ارزش دلار امریکا از استرالیا بیشتره. امیدوارم همین جوری بمونه.
    با تشکر

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

سلام
    دوستان عزیز چندتا سوال داشتم که ممنون می‌شم اگر جواب بدید.

1. فرم سفارت باید یک رو پرینت بشه یا دو رو؟ اصلاً حساس هستند؟ (بعضی سفارت ها مثل آلمان می‌گند دو رو پرینت کنید).
    2. در مورد نامه معافیت تحصیلی (نامه نظام وظیفه به وزارت علوم) که ترجمه غیر رسمی آن به سفارت باید داده شود، نظرات مختلفی در فروم هست. کسی بوده که این مدرک رو ارسال نکرده باشه و مشکلی براش پیش اومده باشه؟
    3. در مورد سایز عکس هم مینطور. 3*4، 3.5*4.5 یا 4*6؟ همه قابل قبول هستند؟ در سایت سفارت گفته 4 عدد پاسپورتی که در ایران می‌شه 4*6.

با سپاس فراوان

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

اینو یادم رفت بگم
    من از UTS، بورس واسه شهریه و هزینه زندگی گرفتم ((~24K/year و پول بیمه رو هم دانشگاه واسم میده تا وقتی رفتم بعداً بهشون بدم (July با اونجا باشم). یک بلیط یک طرفه از تهران به سیدنی هم گرفتم که تو مدارک موقع ارسال می‌ذارم. با توجه به اینکه واسه PhD اقدام می‌کنم آیا باز هم پرینت حساب بانکی لازم هست؟ چقدر فکر می‌کنید کافیه؟
    سوال من در مورد الزام این مساله هست نه اینکه اگر باشه بهتره.
    با تشکر مجدد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)