صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 52

موضوع: ارسال مدارک معافیت سربازی برای کنسولگری در زمان Clearance

Member payamf1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض ارسال مدارک معافیت سربازی برای کنسولگری در زمان Clearance

امسال چندین مورد از دانشجوها توی کلیرنس بهشون گفته شده که مدارک معافیت سربازی رو همراه با توضیحات کامل ارسال کنند. (از جمله خود من)

هرچند توی مصاحبه مدارک معافیت رو به آفیسر نشون دادم آما این ایمیل بعد از 1 ماه کلیرنس برای من اومده.

توی ایمیل خود سفارت نوشته نشده که چطور مدارک ارسال بشه اما از توی سایت dubainiv تو قسمت contact us یه مورد وجود داره که از اون طریق میشه مدارک رو ارسال کرد. البته بعد از ارسال یه ایمیل اتوماتیک میاد که پیامتون دریافت شد ولی مشخص نیست کی کیستون آپدیت بشه (لااقل برای من که 2 3 روز میگذره فعلا هیچ خبری نیست)

چند روز اخیر چندین مورد بصورت پیام خصوصی از من راهنمایی خواستند که با توجه به اینکه معلومه تعداد افرادی که به این مورد برخوردند کم نیست شاید بهتر یاشه در این تاپیک تجربیات مربوط به این مورد و نحوه ارسال و جوابی که افراد میگیرن رو دنبال کنیم.

لطفا اگر تجربیات مشابهی دارید دریغ نکنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارسال مدارک معافیت سربازی برای کنسولگری در زمان Clearance

سلام دوستان
    منم بعد از 23 روز یه اپدیت خوردم و دیروز ایمیل اومد که ما به اطلاعات اضافی در مورد خدمت سربازی تون نیازمندیم. کجا خدمت کردید؟ کی؟ با چه درجه ای؟ و چه مسئولیتی داشتید؟
    درحالیکه من روز مصاحبه گفتم که معافیت موارد خواص دارم اینم کارت معافیتم. دیروز اسکن کارت معافیت و ترجمه انگلیسی اش رو از همون خود سایت دوبی (سوال سوم-اطلاعات اضافی) واسشون سابمیت کردم و نوشتم واسشون که من سربازی نرفتم و معاف شده ام. همون روز که سابمیت کردم به ایمیلم یه نامه تشکر اومد که ما سوال شما رو دریافت کردیم. این همون ایمیل کانفرمیشن هستش که وقتی مدارک رو آپلود میکنی میاد یا نه، من باید الان منتظر ایمیل کانفرمیشن باشم؟ کسی تجربه مشابهی داشته؟ چطور مدارکتون رو فرستادید؟ و آیا این ارسال دوباره مدارک پروسه کلیرنس رو طولانی تر نمی کنه؟ خیلی ممنون میشم اگه تجربه خودتون رو به اشتراک بزارید.

با سپاس فراوان

Member payamf1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط david87 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    منم بعد از 23 روز یه اپدیت خوردم و دیروز ایمیل اومد که ما به اطلاعات اضافی در مورد خدمت سربازی تون نیازمندیم. کجا خدمت کردید؟ کی؟ با چه درجه ای؟ و چه مسئولیتی داشتید؟
    درحالیکه من روز مصاحبه گفتم که معافیت موارد خواص دارم اینم کارت معافیتم. دیروز اسکن کارت معافیت و ترجمه انگلیسی اش رو از همون خود سایت دوبی (سوال سوم-اطلاعات اضافی) واسشون سابمیت کردم و نوشتم واسشون که من سربازی نرفتم و معاف شده ام. همون روز که سابمیت کردم به ایمیلم یه نامه تشکر اومد که ما سوال شما رو دریافت کردیم. این همون ایمیل کانفرمیشن هستش که وقتی مدارک رو آپلود میکنی میاد یا نه، من باید الان منتظر ایمیل کانفرمیشن باشم؟ کسی تجربه مشابهی داشته؟ چطور مدارکتون رو فرستادید؟ و آیا این ارسال دوباره مدارک پروسه کلیرنس رو طولانی تر نمی کنه؟ خیلی ممنون میشم اگه تجربه خودتون رو به اشتراک بزارید.

با سپاس فراوان
    اون چیزی که من دیدم توی اون ایمیل اتوماتی که ارسال میشه بعد سابمیت میگه ما اطلاعاتتون رو دریافت کردیم اگه بازم چیزی خواستیم خبرتون میکنیم و گفته که مثل قبل با کیس نامبر تو سایت وضعیتتون رو چک کنید. غیر از این دیگه گویا دستمون به جایی بند نیست.
    منم اطلاعات کامل خودم (معافیت پزشکی) دادم و از همون سایت دوبی اقدام کردم که عکسش رو هم تو ضمیمه گذاشتم.
    احتمال زیاد دیرتر کلیر بشیم.

منم هنوز جوابی دریافت نکردم. اگر از روش درستی کار ارسال مدارک رو انجام داده باشیم البته!!!
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payamf1 نمایش پست ها
    اون چیزی که من دیدم توی اون ایمیل اتوماتی که ارسال میشه بعد سابمیت میگه ما اطلاعاتتون رو دریافت کردیم اگه بازم چیزی خواستیم خبرتون میکنیم و گفته که مثل قبل با کیس نامبر تو سایت وضعیتتون رو چک کنید. غیر از این دیگه گویا دستمون به جایی بند نیست.
    منم اطلاعات کامل خودم (معافیت پزشکی) دادم و از همون سایت دوبی اقدام کردم که عکسش رو هم تو ضمیمه گذاشتم.
    احتمال زیاد دیرتر کلیر بشیم.

منم هنوز جوابی دریافت نکردم. اگر از روش درستی کار ارسال مدارک رو انجام داده باشیم البته!!!
    ممنون از راهنمایی تون. منم دقیقا از همین سایت و همین قسمت سوم واسه ارسال اطلاعات اضافی اقدام کردم. به نظرتون الان کنسولگری دبی این اطلاعات اضافی مربوط به سربازی رو دوباره به واشنگتن میفرسته تا دوباره چک بشه یا نه، احتمال دیگه ای هم هستش که مثلا واشنگتن چک های مختلفش رو تمام و کمال انجام داده از قبل و اتمام کلیرنس رو منوط به چک کردن همین کارت سربازی کرده باشه و این اختیار رو به آفیسر داده باشه تا بعد از مطمئن شدن از کلیر بودن اطلاعات سربازی، اقدام به صدور ویزا بکنه؟

برای من هم همین مشکل پیش اومده ! البته حتی به خودشون زحمت ندادن که بگن این مدارک رو بفرست ! خودم زنگ زدم واشنگتن، اونجا چک کرد گفت بهشون بگو که سربازی نرفتی! لازم هم نیست منتظر ایمیلشون بمونی !
    فقط یه نکته ای که هست، سایر دوستان معافیت از خدمت داشتن! ولی من معافیت تحصیلی دارم ! معافیتم رو هم چک کرد آفیسر ! آخه چه کاریه این دیگه الان ؟ چرا اینقدر بی نظمن ؟!

Member payamf1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط armagedon2010 نمایش پست ها
    برای من هم همین مشکل پیش اومده ! البته حتی به خودشون زحمت ندادن که بگن این مدارک رو بفرست ! خودم زنگ زدم واشنگتن، اونجا چک کرد گفت بهشون بگو که سربازی نرفتی! لازم هم نیست منتظر ایمیلشون بمونی !
    فقط یه نکته ای که هست، سایر دوستان معافیت از خدمت داشتن! ولی من معافیت تحصیلی دارم ! معافیتم رو هم چک کرد آفیسر ! آخه چه کاریه این دیگه الان ؟ چرا اینقدر بی نظمن ؟!
    لازم نیست منتظر کدوم ایمیل بمونید؟ کنسولگری گفته بفرست دیگه ایمیلی غیر از این نمیده. میشه بیشتر توضیح بدین که اگر لازمه منم زنگ بزنم واشنگتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط payamf1 نمایش پست ها
    لازم نیست منتظر کدوم ایمیل بمونید؟ کنسولگری گفته بفرست دیگه ایمیلی غیر از این نمیده. میشه بیشتر توضیح بدین که اگر لازمه منم زنگ بزنم واشنگتن.
    نه ! کنسولگری بعد یه هفته که از آپدیت، به خودش زحمت نداد که حتی بگه که مدارک معافیت رو میخواد ! زنگ زدم واشنگتن، گفت نمیخواد منتظر ایملشون بمونی! میخوان بدونن سربازی کجا بودی که وقتی گفتم سربازی نرفتم، گفت خب همینو بهشون بگو !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology Telecommunications - Cryptology

منم وضعیت مشابهی داشتم از سفارت توی آنکارا اقدام کردم و معافیت تحصیلی ام رو با ترجمه براشون ارسال کردم و همون پیام تمپلیت برام بعد از چند روز اومد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hyajam نمایش پست ها
    منم وضعیت مشابهی داشتم از سفارت توی آنکارا اقدام کردم و معافیت تحصیلی ام رو با ترجمه براشون ارسال کردم و همون پیام تمپلیت برام بعد از چند روز اومد.
    همون نامه ی نظام وظیفه به وزارت علوم رو فرستادید دیگه ؟! حدودا کی فرستادید ؟

دوستان این سایت خود سفارت که الان آپدیت شده و نوشته مدارک سربازیو بفرستین، کار دیگه ای هم الان باید بکنیم یا همون مدارکی که قبلا فرستادیم کافیه، فقط سایت دیر آپدیت شده ؟ من مدارکمو به ایمیل سفارت فرستادم و امروز صبح هم گفتن که به دستمون رسید و به افسر مربوطه ارجاع دادیم !

برای من تاریخ آپدیت رو 24 جون زده ولی آپدیت واشنگتن 29 جون !!!!!! من دیگه واقعا گیح شدم!

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)