صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 52

موضوع: ارسال مدارک معافیت سربازی برای کنسولگری در زمان Clearance

پیش فرض پاسخ : ارسال مدارک معافیت سربازی برای کنسولگری در زمان Clearance

نقل قول نوشته اصلی توسط raminbarca نمایش پست ها
    اتفاقی که دقیقاً واسه من افتاد این بود که 2 جولای حدود 9 صبح سایت واشنگتن رو چک کردم دیدم آپدیت دارم، بعد حدود 12:30 همون روز برام ایمیل اومد که لطفاً معافیت تحصیلیت رو سابمیت کن. بعد وارد اکانتی که باهاش وقت مصاحبه گرفته بودم شدم و گزینه‎ی Consular Section instructed me to send more documents رو زدم و مراحل رو رفتم جلو تا یه دستورالعمل اومد واسه ارسال مدارک. توش نوشته بود بر اساس نوع ویزا و مدرک باید مدارک رو آپلود یا ارسال کنی که پایین‎تر توضیح داده بود من باید ارسال کنم و یه رسید برای ارسال مدارک از طریق امپست و یه چیزی هم شبیه همون برگه‎ی دستورالعمل که روز مصاحبه داشتیم بود و گفت فلان جا می‎تونی مدارک رو تحویل بگیری و تا فلان روز وقت داری محل دریافتشو عوض کنی. چون پنجشنبه بود من دیدم دیگه به جایی نمی‎رسم، گذاشتم شنبه از طریف DHL فرستادم ترجمه‎ی معافیت رو. یکشنبه که وضعیت بسته رو از سایت DHL چک کردم نوشته بود اطلاعات اضافی برای آدرس نیازه و با DHL تماس بگیر. تماس که گرفتم گفتن اسم گیرنده و شماره تلفن می‎خواد و سفارت اینجوری از ما تحویل نمی‎گیره، زنگ بزن به سفارت ببین چی می‎گن. یکشنبه سفارت تعطیل بود، من دوشنبه زنگ زدم گفتن نمی‎دونیم ایمیل بزن بگو اینجوریه ببین چی می‎گن. ایمیل زدم جوابی هنوز نگرفتم، همزمان معافیت رو از طریق همون سایت دبی آپلود کردم و توضیح دادم که مشکل اینه، چیکار کنم که اونا هم هنوز جوابی ندادن. بعد باز زنگ زدم به DHL، گفت آدرس دقیق‎تر بده و اسم و شماره تلفن بده و اینا تا بفرستیم، گفتم اسم ندارم گفتن اسم کنسول رو بده. منم با این که تعجب کرده بودم اینارو دادم و امروز اقدام کردن واسه تحویل ولی سفارت تحویل نگرفت باز. دوباره زنگ زدم به سفارت گفت اسم آفیسرا رو نمی‎دیم و امپست خودش می‎دونه به کی تحویل بده، من گفتم ایرانم به امپست دسترسی ندارم گفت نمی‎دونم دیگه. زنگ زدم به DHL امارات اونم همینارو تحویلم داد. تا این که دیگه دست به دامن یکی از آشناها تو دبی شدم که فردا آدرس اونو بدم ببرن بدن به اون، اون خودش ببره تحویل امپست بده.

این وسط 6 جولای دوباره ایمیل اومد که معافیت رو بفرست ولی جمله یه مقدار فرق داشت با بار اول. سایت دبی هم فکر کنم دیروز آپدیت شد که به مدارک بیشتر نیاز داریم و همین جمله‎ی ایمیل دوم توش بود، با تاریخ آپدیت 29 جون. و همه‎ی این بدبختیا در حالیه که آفیسر این معافیت رو روز مصاحبه از من گرفت و دید و تحویلم داد، آخرشم که داشتم می‎رفتم پرسیدم مدرکی چیزی کم نبود، گفت نه. حالا امیدوارم همونی که آپلود کردم کفایت کنه و بیشتر از این عقب نیفته، هرچند ایمیلی نگرفتم که توش بگن مدارک دریافت شده
    به ایمیل سفارت هم میل کنید ! من به ایمیل سفارت فرستادم، دو روز بعد گفتن دریافت شده و به افسر پروندتون ارجاع داده میشه !

Junior Member

بعد از این که این پست رو دادم و پستای بقیه رو دیدم به اون ایمیل هم فرستادم. حقیقتش الان که ایمیل‎های سفارت رو می‎خونم می‎بینم تو خود ایمیل جایی نگفته پست کن و شاید من اشتباه کردم که رفتم تو سایت و اون گزینه رو انتخاب کردم

نقل قول نوشته اصلی توسط raminbarca نمایش پست ها
    بعد از این که این پست رو دادم و پستای بقیه رو دیدم به اون ایمیل هم فرستادم. حقیقتش الان که ایمیل‎های سفارت رو می‎خونم می‎بینم تو خود ایمیل جایی نگفته پست کن و شاید من اشتباه کردم که رفتم تو سایت و اون گزینه رو انتخاب کردم
    حقیقتا من هم نشنیده بودم تا حالا که اصل مدرک رو بعد از مصاحبه لازم باشه پست کنیم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط armagedon2010 نمایش پست ها
    به ایمیل سفارت هم میل کنید ! من به ایمیل سفارت فرستادم، دو روز بعد گفتن دریافت شده و به افسر پروندتون ارجاع داده میشه !
    سلام، حال شما؟ ببخشید شما که ایمیل تایید دریافت کردین کلیر شدین یا همچنان منتظر هستین؟ اگه کلیر شدین چند روز بعد از دریافت ایمیل بود؟ چون منم ایمیل زدم و پنج شنبه بهم میل زدن که مدارکت رسیده به دست آفیسر. ممنون میشم اگه زود جواب بدین.

Member payamf1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

بنده امروز بعد یه هفته ایمیل تایید دریافت مدارک رو دریافت کردم. گفته شده که مدارک لازم رو دریافت کردن و به افسر مربوطه ارجاع دادن.
    توصیه میشه از توی همون سایت دوبی (اینجا) بفرستید مدارک رو و حدود یک هفته هم منتظر بمونید تا تاییدش بیاد (برای من از ایمیل USConsulateDubaivisa@state.gov تاییدیه اومده)

Junior Member

منم امروز ایمیل گرفتم که مدارک رسیده دستشون، البته ایمیلی. در واقع دو تا ایمیل گرفتم امروز، 3-4 تا ایمیل زده بودم هنوز جواب بقیه‌ش مونده یه بار از تو سایت دبی سؤال پرسیدم که باید چیکار کنم، یه بار اونجا آپلود کردم مدارکو، یه بار به ایمیل سفارت ایمیل زدم و پرسیدم چیکار کنم و فرداش مدارکو ایمیل کردم، یه بارم که امروز جواب سؤالم تو سایت دبی رو دادن بهشون ریپلای کردم و باز فرستادم. تأیید دریافت مدارک رو به جواب ایمیل دومم به ایمیل سفارت دادن که 8 جولای بود. کسایی که هفته‎ی پیش ایمیل تأیید رو گرفتن آپدیتی چیزی نشدن از اون موقع؟

Member payamf1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

بله من هم امروز ایمیل دیگه ای گرفتم که مدارک دریافت شده منم 2 بار فرستاده بودم

نقل قول نوشته اصلی توسط ghaki نمایش پست ها
    سلام، حال شما؟ ببخشید شما که ایمیل تایید دریافت کردین کلیر شدین یا همچنان منتظر هستین؟ اگه کلیر شدین چند روز بعد از دریافت ایمیل بود؟ چون منم ایمیل زدم و پنج شنبه بهم میل زدن که مدارکت رسیده به دست آفیسر. ممنون میشم اگه زود جواب بدین.
    سلام
    ببخشید، من دیر دیدم پستتون رو.
    نه حقیقتا! من کلیر نشدم ! فعلا که منتظرم !

دوستان ، بجز آقای Payamf1، کسی کلیر نشده بعد از ارسال مدارک ؟

Junior Member

سلام دوستان
    من هم از طریق سایت دوبی و هم از طریق ایمیل سفارت مدارک مربوط به معافیت سربازیم رو دوشنبه هفته پیش فرستادم ولی هنوز ایمیل تاییدیه که بگه مدارک شما به دستمون رسیده و به آفیسر مربوطه ارجاع داده شده رو دریافت نکردم. از طرفیم هم نگرانم که هنوز مدارکم به دستشون نرسیده باشه و اونا هنوز منتظرن تا اسکن مدارکم رو بهشون سابمیت کنم و همین باعث شه که تاخیر اضافی تو پروندم بیوفته!!! آیا کسی هستش که مدارکش رو پس از ایمیل یا سابمیت کردن، ایمیل تاییدیه "ارجاع به آفیسر" رو گرفته نباشه و مثل من هنوز منتظر باشه؟ (منظورم اون ایمیل اتومات no-reply نیست ها) راستی من موقع سابمیت کردن مدارک از طریق سایت دبی، کیس نامبرم رو به فرمت سایت واشنگتن ( 0001 000 2015000) وارد کردم. مشکل اصلی از همین جا نباشه؟ ممنون از راهنمایی تون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)