صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31

موضوع: نحوه درخواست و دریافت تخصص پزشکی در استرالیا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض نحوه درخواست و دریافت تخصص پزشکی در استرالیا و مسائل مرتبط

ا سلام به همه

می خواستم ببینم کسی هست اطلاعات کامل از پروسه ی گرفتن تخصص در استرالیا بعد از گرفتن مدرک عمومی از ایران داشته باشه؟

سوالهایی که بیشتر مد نظر من هست:
    1. امتحان amc کجا برگذار می شه و قسمت clinicalش چجوریه؟ (قابل پاس شدن توسط ایرانی ها هست؟)
    2. به غیر از این امتحان چیز دیگه ای می خواد؟
    3. اصلا دانشگاهای اونجا admission میدن؟؟؟؟

اگه کسی هم step by step مراحل رو توضیح بده خیلی ممنون میشم
    مرسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تخصص پزشکی

سلام اگه اطلاعاتی که گفتی رو پیدا کردی ممنون میشم من رو هم در جریان بذاری.مرسی.

Junior Member

کسی راجع به امتحان AMC چیزی میدونه سوالات منم دقیقا سوالات scoopy هست لطفا اگه کسی چیزی میدونه کمک کنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TUMS,MD

سلام

منم دقیقا دنبال این هستم که تخصص گرفتن تو استرالیا جریانش به چه صورته؟

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط scoopy نمایش پست ها
    ا سلام به همه

می خواستم ببینم کسی هست اطلاعات کامل از پروسه ی گرفتن تخصص در استرالیا بعد از گرفتن مدرک عمومی از ایران داشته باشه؟

سوالهایی که بیشتر مد نظر من هست:
    1. امتحان amc کجا برگذار می شه و قسمت clinicalش چجوریه؟ (قابل پاس شدن توسط ایرانی ها هست؟)
    2. به غیر از این امتحان چیز دیگه ای می خواد؟
    3. اصلا دانشگاهای اونجا admission میدن؟؟؟؟

اگه کسی هم step by step مراحل رو توضیح بده خیلی ممنون میشم
    مرسی
    سلام
    شاید کمی دیر شده باشه واسه جواب به این سوال اما واسه آیندگان بذارین جواب بدیم:
    1- AMC بخش تئوریش در خارج از استرالیا هم برگزار می شه. بخش کلینیکالش هم بله. صد در صد قابل پاس شدنه. اینجا داره می شه ایران قبل از انقلاب که پر از دکتر هندی بود. دکتر هندی و ایرانی و برزیلی مث مور و ملخ از در و دیوار بیمارستانا بالا می رن.
    2-نه
    3- اینجا رو ببینید:
    http://www.amc.org.au/
    موفق باشید.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Junior Member

سلام دوستان, من پزشکی عمومی دارم و می خواستم به استرالیا جهت ادامه زندگی مهاجرت کنم.بعد از پاس کردن این امتحان چه مراحلی رو باید طی کرد تا به گرفن پاسپورت استرالیا رسید ؟ ممنون میشم پاسخم رو بدید.

Junior Member

Unhappy

درموردامکان ومراحل گرفتن تخصص دراسترالیا جون من اگرکسی فهمیدبمن هم بگه.مردم انقدگشتم
    اینکه تعهدخدمت میگیرن راسته؟
    ویرایش توسط Mehdi.Chem.Eng : April 28th, 2011 در ساعت 11:47 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط rahas نمایش پست ها
    درموردامکان ومراحل گرفتن تخصص دراسترالیا جون من اگرکسی فهمیدبمن هم بگه.مردم انقدگشتم
    اینکه تعهدخدمت میگیرن راسته؟
    تخصص در استرالیا با پاس کردن آزمون AMC شروع میشه که شامل دو مرحلس. مرحله اول تشریحیه که بهش Multiple Choice Question) MCQ هم میگن. بعد از پاس کردن این قسمت برای مرحله بعد که آزمون کلینیکاله ثبت نام میکنید. تقاضا برای این مرحله زیاده و ممکنه مدتی طول بکشه تا نوبته شما بشه. ولی بعد از پاس کردن مرحله اول شما بعنوان Medical Officer شناخته میشین و میتونین در بیمارستانهایی که MO لازم دارن استخدام بشین. بعد از پاس کردن امتحان AMC تازه کارتون شروع میشه!!! تخصص گرفتن بستگی به رشته مورد نطرتون داره چون قوانین هر رشته توسط کالج مربوطه تعیین میشه که برای بعضیها داشتن اقامت دائم ضروریه و برای بعضیها نه. لیست کالجها رو میتونین از اینجا ببینین. ضمنا شما بعد از پاس کردن کامل AMC در Medical Board ایالت مورد نظرتون Register میشین و شماره نظام میگیرین. برای گرفتن اقامت دائم هم باید آزمون AMC رو پاس کنین. ولی کلا برای تخصص گرفتن یکی دو سال بعد از AMC که تجربه کاری پیدا کردین باید سوپروایزری رو پیدا کنین که شما رو بعنوان Trainee قبولا کنه و به کالج مربوطه معرفی کنه. اینکه تعهد خدمت میگیرن هم اصلا صحت نداره.
    چند موضوع که میخوام اضافه کنم اینه که اینجا تخصص گرفتن بعنوان شغل حساب میشه و شما وقتی رزیدنت هستین حقوق کامل میگیرین. (سالی بین 60 الی 90 هزار که البته ازرش مالیات هم کم میشه).، موضوع بعدی هم اینکه خبری از کشیک های وحشتناک رزیدنتی اینجا نیست و اصولا کشیک 24 ساعته و پاوویون اینجور چیزا اینجا بی معنیه!!
    بحث در این مورد زیاده اگه سوال خاصی دارین بپرسین.
    موفق باشین

لطف میکنید در مورد تخصص دندانپزشکی هم توضیح بدید؟ امکان ورودش چقدره؟
    راجع به تعهد خدمت هم که دوستمون گفتن همچین چیزی اصلا در خارج از ایران وجود خارجی داره؟
    یه سوال دیگه اینکه استرالیا مدرک تخصصی ایرانو چه جوری ارزیابی میکنه؟( چون تو لیست مشاغل مورد نیاز هست)

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    لطف میکنید در مورد تخصص دندانپزشکی هم توضیح بدید؟ امکان ورودش چقدره؟
    راجع به تعهد خدمت هم که دوستمون گفتن همچین چیزی اصلا در خارج از ایران وجود خارجی داره؟
    یه سوال دیگه اینکه استرالیا مدرک تخصصی ایرانو چه جوری ارزیابی میکنه؟( چون تو لیست مشاغل مورد نیاز هست)
    سلام دوست عزیز
    راستش من در مورد دندانپزشکی اطلاعاتم دقیق نیست و نمیخوام اطلاعات اشتباه بدم، ولی تا اونجایی که میدونم باید امتحانات ADC رو پاس کنید. ضمنا میدونم بعضی از دانشگاهها مجری تخصص هستن. میتونین اطلاعات بیشتر رو از اینجا ببینین. من راجع به تعهد چیزی نشنیدم مگر اینکه scholarship خاصی داشته باشین که تعهد خاصی ایجاد کنه.
    کلا شما اگه آزمون های AMC یا ADC رو پاس کنید دیگر مطرح نیست مدرکتون برای کجا باشه میتونین برای مهاجرت اقدام کنید. ولی برای اینکه بتونین در آزمونها شرکت کنید باید دانشگاهی که مدرک گرفتین در لیست IMED یا همون International Medical Education Directory باشه. البته این برای آزمون AMC هستش و برای ADC بهتره از خود سایت چک کنید.
    موفق باشین

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)