صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 49

موضوع: معدل لیسانس یا ارشد، کدوم مهمتره؟

Junior Member

پیش فرض معدل لیسانس یا ارشد، کدوم مهمتره؟

سلام دوستان،

من میخوام واسه PhD اقدام کنم. معدل لیسانسم پایینه ولی فوقم خویه و چند تا مقاله کنفرانس دارم. می خواستم بدونم آیا معدل خوب ارشد و مقاله ها تونستن معدل بد لیسانس رو جبران کنن یا نه؟ اصلا کدوم یکی مهمتره واسه پذیرش PhD؟ ممنون از راهنماییتون.

wow.oops
    Guest

پیش فرض پاسخ : معدل لیسانس یا ارشد، کدوم مهمتره؟

سلام
    معدل لیسانس مهم تره. ولی شما تونستین با معدل فوق و paper جبران کنین. البته دانشگاه های خوب معدل لیسانس براشون خیلی مهمه. چون تو فوق 7 یا 8 تا درس بیشتر پاس نمی کنی و معمولا ترمی 3 تا. یعنی اگه مثلا ترم 3 apply میکنی فقط 6 تا درس پاس کردی.ولی تو لیسانس خیلی ثشار بیشتره و طولانی تر از فوق هم هست. در ضمن تو فوق paper یا همون research خیلی مهم میشه.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

به نظر من معدل فوق واسه پذیرش phd مهمتر هست و میشه معدل کم لیسانس (البته کم داریم تا کم) رو جبران کرد. اما این موضوع میتونه به دانشگاهی هم که میخوای پذیرش بگیری بستگی پیدا کنه. برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای تاپ معمولا باید همه شرایطت خوب باشه حتی معدل لیسانس. اما واسه دانشگاههای متوسط این مورد با مقاله و معدل فوق کاملا قابل جبران هست و من نمونه هاش رو بین دوستام زیاد دیدم.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Global Moderator

Simon آواتار ها

یعنی من که ارشدو خراب کردم اما لیسانسم متوسط بوده چی میشه ؟ ???
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Champion

تجربه من می‌گه که معدل لیسانس مهمتر از معدل فوقه. من و یکی از دوستانم با هم اقدام کردیم. تمام شرایط‌مون یکسان بود، حتی نمره تافل و GRE مون هم تقریبا یکی بود، فقط معدل لیسانس دوستم ۱۸/۵ بود و مال من ۱۵/۵. اون از Stanford پذیرش گرفت و من از UCI.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    تجربه من می‌گه که معدل لیسانس مهمتر از معدل فوقه. من و یکی از دوستانم با هم اقدام کردیم. تمام شرایط‌مون یکسان بود، حتی نمره تافل و GRE مون هم تقریبا یکی بود، فقط معدل لیسانس دوستم ۱۸/۵ بود و مال من ۱۵/۵. اون از Stanford پذیرش گرفت و من از UCI.
    برداشت من از حرفهای شما این بود که معدل فوق شما و دوستتون یکی بوده. به نظر من در صورتی میشه این نتیجه گیری رو کرد که معدل فوق شما هم 18/5 و دوستتون 15/5 باشه. تو این حالت میشه فهمید معدل لیسانس مهمتر هست. ولی هیچ شکی نیست که واسه دانشگاههای تاپ باید همه شرایط خوب باشه.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

به من چند نفری گفتن که برای معدل لیسانس هم گاهی به ترم های آخر نگاه می کنن و در کل پیشرفت و یا پس رفت تحصیلی رو می بینن .. البته منم کلی سوال در این فقره دارم ... وضعیت من برای اینکه بخوام پیش بینی کنم معدل چه تاثیری داره واسم پیچیده تر از این حرفاست ...

معدل لیسانس ام لب مرزه " یعنی 13.93" ... حالا نمی دونم این رو به عنوان 14 که پایین ترین معدل مورد قبول دانشگاه های خوب هست قبول دارن یا نه ؟
    معدل ترم ها 5 به بعدم همشون بالای 16 و 15.5 هست ... ولی چندتا معدل ترمای اول که 13 خرابش کرد... حالا این به کنار ! ... معدل فوق ام باید خوب باشه ... من که بالای 18 روش حساب می کنم ... و اینکه من تغییر رشته ای ام ... و تغییر رشته هم تغییر دانشگاه .. از رشته مهندسی اومدم Finance ... از دانشگاه آزاد هم اومدم دانشگاه تهران ! ... اینطورم که بوش می آد می تونم تا آخر تحصیل ارشد روی داشتن بالای 8 تا مقاله داخلی و خارجی حساب باز کنم ... اصلآ به این نتیجه رسیدم که معدلم رو فراموش کنم و وقتی CV و SOPم رو خواستم بفرستم یه توضیحی راجع به روند آکادمیکم بنویسم و معدلم لیسانس رو ماست مالی کنم ... یعنی دیگه بهش توجه نکنن !

به نظرم آدم باید با CV که از خودش سراغ داره دانشگاه هایی رو انتخاب کنه که احتمال گرفتن فاند و پذیرشش بره بالا ... وگرنه من کسی رو می شناسم که با معدل نزدیک 12 لیسانس و بدون مقاله فقط برای اینکه GREش 99% بود فاند TA برای مستر و دکتری گرفت و رفت US.

ApplyAbroad Champion

دانشگاههای که من apply کردم براشون نمره 60 واحد آخر لیسانس مهم بود و معدل فوق .. منم کیف کردم ;D چون معدل 60 تا آخرم 16 است !

حسین
    معدل وقتی مهمه که تو رشته خودت مونده باشی !
    وقتی تو مطالبت اینو بگی که من چون به اون رشته بی علاقه بودم اومدم اینو خوندم و به این جا ها رسیدم و معدلم خوب شده برای اونا کافیه تا بیخیال معدلت بشن !
    در کل زیاد دلت رو به 13.93 و 14 و این حرف ها خوش نکن ، 14 هم معدل مطلوبی نیست و اگه بخوان رد کنن تورو راحت این کارو میکنن ، بهتره وقتی در مورد هدفت مینویسی درست حسابی پنبه اون رشته لیسانست رو بزنی که این بدی ها رو داشت و من خوشم نمیومد و...
    اونوقت توجه به لیسانست کم میشه... ( مخصوصا اگه مقاله هم داشته باشی که دیگه نور الا نوره ! )
    احتمالا پیش هم زیاد خوردی ، تو 2 ترم اول کمه کم باید 10 تا درس رو پاس کرده باشی ، نه ؟! نمره اشون خیلی برات حیاتیه...
    ......

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نظر من این هست که اگرچه تعداد درسهایی که تو فوق پاس میشه کمتر از لیسانس هست ولی همه میدونن عملا تو 2-1 سال اول لیسانس درس تخصصی پاس نمیشه و فکر نمیکنم واسه اونور هم این مهم باشه که ما سال اول نمره اخلاق اسلامی چند شدیم. یک دلیلی که بعضی دانشگاهها رو نمره 2 سال آخر تاکید دارن همین هست. ضمن اینکه کاملا مشخص هست که فشاری که سر 3 واحد فوق به دانشجو وارد میشه (به دلیل پروژه های درسی و ...) خیلی بیشتر از 3 واحد تو لیسانس هست. دلیل بعدی اینکه همیشه ملاک پیشرفت و یا پس رفت تحصیلی هست. شما ممکن هست تو لیسانس دانشجوی فعال و زرنگی بوده باشی ولی تو فوق نباشی طبیعی هست چنین فردی نمیتونه گزینه مناسبی واسه phd باشه. دلیل دیگه اینکه شما ممکن هست واسه فوق رشته و گرایش رو عوض کرده باشی و خوب طبیعی هست اگه بخوای واسه phd تو زمینه کاری فوق ادامه تحصیل بدی باز این مورد مهمتر میشه. و دلیل آخر اینکه معمولا تو فوق هر شخصی به صورت تخصصی تر تو زمینه کاری خودش کار میکنه و نمرات این مقطع میتونه علاقه و توانایی هاش رو تو زمینه کاریش نشون بده. ولی در کل واسه دانشگاههای تاپ هر دو مورد بسیار مهم هست.
    شوپنهاور

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)