صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 157

موضوع: عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    195
    Guest

Post عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

با سلام.

راستش زمانی که دانشجوی کارشناسی بودم یکی از اساتید سر یک موضوع درسی که کاملا هم حق با من بود. با من چپ افتاد و بعدها منو تو دو تا درس انداخت. این کارش باعث شد معدلم خیلی بیاد پایین. حالا من میخوام در "اس او پی" در مورد این مطلب توضیح بدم. چون واقعا به ناحق اوون دو تا درس رو افتادم.

حالا نظر شما در این مورد چیه؟ فک میکنید خود عنوان کردن این مطلب میتونه یه امتیاز منفی برام محسوب بشه؟! یعنی بهتره در مورد اوون دوتا درس هیچ توضیحی ندم.

لطفا اگه تجربه شخصی در این زمینه دارید منو راهنمایی کنید.

پیش فرض پاسخ : علت پایین بودن معدل

اگه درس اصلی و مهمی هستن که اگه سر سری بگذرین خیلی بد میشه !!!
    اما اگه درس زیاد مطرحی نیست ، بهش نپردازین...
    به نظرم ، چندتا دلیل موجه بیارین ، اینکه طرف لج کرده و منو تو بقیه درساش انداخته از یک ذهن بچگانه منشعب میشه و اینو میرسونه که شما واقع بین نیستین و دارین لج بازی میکنین !!! ( شرمنده اینقدر رک گفتم ، اینجور چیزا تعارف نداره و بهتره نظر روشن داده بشه... )
    برات آرزوی موفقیت میکنم
    ......

195
    Guest

متاسفانه درسهای اصلی بودند و هرچند که به نظر شما و البته خودم بچه گانه میرسه! اما واقعیت دارن و خود این استاد هم مستقیما و به شکلی کاملا علنی این کار رو کرد . ضمنا این دو تا درس تنها درس هایی بود که من در لیسانس افتادم.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

به نظر من جالب نیست بفهمن با استاد لج کردی و مشکل داشتی. به هر حال باید همیشه به استاد احترام گذاشت. این که بفهمن ممکن هست با استادا مشکل پیدا کنی زیاد جالب نیست.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

wow.oops
    Guest

ای بابا. انداخت که انداخت. من آدم دیمد استاتیک تو مکانیک افتاده پذیرش گرفته. به نظر من به روت نیار و یاد آوری نکن. لازم هم نیست ماسمالی کنی. تو SOP نباید غر زد. ;D . خیلی مثبت حرف بزن. ردیف میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

یه نکته مهم در مورد SOP اینه که تا اونجا که ممکنه توش کمتر از گذشته حرف زد و بیشتر روی آینده تمرکز کرد.

شما می تونی هر توضیحی در مورد کم بودن معدل رو توی یک صفحه جداگانه و ذیل عنوانی مثل Additional Notes یا Additional Comments مشابه قسمتی که بعضی دانشگاه ها در فورم های online خودشون فراهم می کنند ارایه کنی. اینجوری هم خیالت راحته که این موضوع رو توضیح دادی و هم اینکه SOP تو مثبت باقی مونده.
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

195
    Guest

دوستان عزیز از راهنمایی های سازنده شما بسیار سپاسگذارم. پاسخ های شما که هر کدوم از جنبه ای متفاوت به قضیه نگاه کرده بودید برایم بسیار جالب بود و فکر میکنم حالا با دید بازتری میتونم "اس او پی" ام را بنویسم.

باز هم تشکر میکنم. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad1976
    یه نکته مهم در مورد SOP اینه که تا اونجا که ممکنه توش کمتر از گذشته حرف زد و بیشتر روی آینده تمرکز کرد.

شما می تونی هر توضیحی در مورد کم بودن معدل رو توی یک صفحه جداگانه و ذیل عنوانی مثل Additional Notes یا Additional Comments مشابه قسمتی که بعضی دانشگاه ها در فورم های online خودشون فراهم می کنند ارایه کنی. اینجوری هم خیالت راحته که این موضوع رو توضیح دادی و هم اینکه SOP تو مثبت باقی مونده.
    نکته ی خیلی خوبی رو یاد آوری کردین
    این Additional Notes یا Additional Comments که میگید تا چه حد معموله و چطوری باید باشه؟
    یعنی هر چی دل تنگمون میخواد میتونیم توش بچپونیم(معدل و ...)؟
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

اگه معیار رو فرمهای دانشگاه ها قرار بدیم، اکثر اونها اشاره می کنن که هر توضیحی که فکر می کنید ممکنه مورد توجه کسانی که Application شما رو بررسی می کنند و باعث بشه به شما پذیرش اعطا بشه رو می تونین ارایه کنید. برای مثال من شخصاً در مورد نمره پروژه فوق لیسانسم که به دلیل تاخیر در دفاع 3 نمره از اون توسط دانشگاه کسر شده لازم دیدم که حتماً توضیح بدم!

فرض کنید یک زن و شوهر همزمان دارن به یک دانشگاه Apply می کنند یا اینکه همسر در حال حاضر اونجا تحصیل می کنه. خوب در هیچک از اسناد ارایه شده (ریز نمرات، مدرک تحصیلی، نتایج امتحانات، SOP و ...) به این نکته اشاره نمی شه. پس لازمه که جایی به این نکته اشاره بشه. این ادعای من نیست. در فرم یکی از دانشگاه ها این مثال رو دیدم و تاکید شده بود که دانستن موارد این چنینی توسط دانشگاه در دادن پذیرش تاثیر داره!
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

من هم می خوام از additional note برای توضیح در مورد کم بودن معدلم در دو ترم اول بنویسم!

البته من هم استاتیک افتاده بودم! و حتی نقشه کشی! و دروس دیگر هم ادبیات و تاریخ اسلام بود!! ;D
    Every experience you have and how it makes you feel is a direct result of your perspective on life.

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)