صفحه 10 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 157

موضوع: عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط amish نمایش پست ها
    از دوستانی که تجربه دارن میشه یکی منو راهنمایی کنه؟
    به نظر من بهتره که بیشتر روی نقاط قوت یعنی‌ معدل و عملکرد در ارشد تمرکز کنید نه توجیه کردن نکات منفی‌. درسته که تغییر گرایش دادید اما اونقدر هم زمینهٔ درسی‌ شما عوض نشده که بگید من به اون رشته اصلا علاقه نداشتم و حالا عاشق این رشته در ارشدم هستم! به نظر من عنوان کردن مسائل مثبت و نقاط قوت در SoP تاثیر بهتری بر روی خواننده آن میگذاره.

Junior Member amish آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
    به نظر من بهتره که بیشتر روی نقاط قوت یعنی‌ معدل و عملکرد در ارشد تمرکز کنید نه توجیه کردن نکات منفی‌. درسته که تغییر گرایش دادید اما اونقدر هم زمینهٔ درسی‌ شما عوض نشده که بگید من به اون رشته اصلا علاقه نداشتم و حالا عاشق این رشته در ارشدم هستم! به نظر من عنوان کردن مسائل مثبت و نقاط قوت در SoP تاثیر بهتری بر روی خواننده آن میگذاره.
    سلام ممنون از راهنماییتون. راستش به نظر من تفاوت بسیار زیاد معدل فوق و لیسانس (14 و 19.60) تو ذهن هر استادی علامت سواله به نظر شما هیچ جایی تو مدارکم نباید ازش حرفی بزنم؟ البته متاسفانه دلایلم هم احتمالا قانع کننده نسیتند.

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amish نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنماییتون. راستش به نظر من تفاوت بسیار زیاد معدل فوق و لیسانس (14 و 19.60) تو ذهن هر استادی علامت سواله به نظر شما هیچ جایی تو مدارکم نباید ازش حرفی بزنم؟ البته متاسفانه دلایلم هم احتمالا قانع کننده نسیتند.
    در مورد معدل که ۳.۹۲ از ۴ برابر ۱۹.۶ نیست. تبدیل کردن این طور نیست که ضرب در ۵ کنید!! مثلا شاید معدل شما رو با یک نفر از ایران که معدل تقریبا ۱۷.۵ داره بشه مقایسه کرد. البته دقیق باید تبدیل کرد ببینید چند می‌شه.(تاپیک مربوط به این موضوع وجود داره!) در نوشتن SoP از تبدیل کردن معدل پرهیز کنید.
    به نظر من بهترین کار اینه که همون قضیه که همهٔ نمرهاتون A+ هست رو بنویسید و بگید به دلیل علاقهٔ زیادتون به این گرایش بوده و به همین دلیل می‌خواهید در همین گرایش PhD بخونید. دیگه لازم نیست بگید به گرایش لیسانس علاقه نداشتید. ( این نظر من هست، باز خودتون میدونید)

Junior Member mehdi_nk آواتار ها

من دبیرستان رشته صنایع شیمایی خوندم،(فنی حرفه ای)، معدلم افتضاحه، کتبی حدود 10 و معدل کلم حدود 13،5 اما بعدش که رفتم رشته ای تی و چند تا گواهی و مدرک گرفتم توی اون رشته همه نمره هام بالاست الان هم میخوام واسه همین رشته استرالیا اپلای بدم، توی sop چی کار کنم؟ علت پایین بودن نمره ها و معدل دبیرستانم را بنویسم؟
    اصلا نیازی به sop دارم یا نه؟! خودم که فکر میکنم بهتره که باشه با این نمرات درخشان من
    ویرایش توسط mehdi_nk : April 26th, 2011 در ساعت 07:01 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_nk نمایش پست ها
    ای بابا، کسی نیست جواب بده!!!
    دوست عزیز حتما افراد واردتر از من نیز بشما پاسخ خواهند داد ولی در حالت کلی عرض کنم شما در انگیزه نامه باید به نکات مثبت خود اشاره کنید نه یادآوری نکات منفی! بعلاوه کسانی که پرونده شما رو مرور میکنند بارها موارد مشابه شما رو دیدند و تا حدودی درک میکنند که نمرات معیار کاملی نیستند، اونها به کلیت پرونده شما نگاه میکنند نه فقط به نمره های دبیرستانتون و در مجموع شما رو با رقبا مقایسه و انتخاب میکنند و نوشتن دلیل گرفتن نمره های پایین اگر بار منفی نداشته باشه ولی بدون شک هیچ مزیتی برای شما ایجاد نخواهد کرد!

م
    A vaincre sans péril, on triomphe sans gloire.
    Corneille

جالبه الان متوجه شدم این موضوع دقیقا در پستهای قبل هم عنوان شده! بد نیست کمینه چند پست قبل رو پیش از پست جدید زدن مطالعه بفرمایید، با آرزوی موفقیت برای شما
    Corneille

Banned

من دبیرستان رشته صنایع شیمایی خوندم،(فنی حرفه ای)، معدلم افتضاحه، کتبی حدود 10 و معدل کلم حدود 13،5 اما بعدش که رفتم رشته ای تی و چند تا گواهی و مدرک گرفتم توی اون رشته همه نمره هام بالاست الان هم میخوام واسه همین رشته استرالیا اپلای بدم، توی sop چی کار کنم؟ علت پایین بودن نمره ها و معدل دبیرستانم را بنویسم؟
    اصلا نیازی به sop دارم یا نه؟! خودم که فکر میکنم بهتره که باشه با این نمرات درخشان من
    من نفهمیدم برای لیسانس می خوای اپلای کنی یا تحصیلات تکمیلی ؟

اینکه SOP می خوای یا نه رو باید توی وب سایت دانشگاهت پیدا کنی که گفته اصلا بنویسی یا نه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mim_Armand نمایش پست ها
    جالبه الان متوجه شدم این موضوع دقیقا در پستهای قبل هم عنوان شده! بد نیست کمینه چند پست قبل رو پیش از پست جدید زدن مطالعه بفرمایید، با آرزوی موفقیت برای شما
    اولا مرسی، بابت جوابت، همین کار را انجام میدم. ممنون.
    دوما، اره پست های قبل را خواندم ولی جواب من نبود، اونا واسه دکترا میخواستن برن. مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    من نفهمیدم برای لیسانس می خوای اپلای کنی یا تحصیلات تکمیلی ؟

اینکه SOP می خوای یا نه رو باید توی وب سایت دانشگاهت پیدا کنی که گفته اصلا بنویسی یا نه.
    واسه لیسانس میخوام، دانشگاه که نخواسته، اما همین جا دیدم که بچه ها گفتن بودنش روی پرونده کمک میکنه واسه گرفتن ویزا و حتی پذیرش دانشگاه. واسه این گفتم بنویسم بهتره.

اولا مرسی، بابت جوابت، همین کار را انجام میدم. ممنون.
    دوما، اره پست های قبل را خواندم ولی جواب من نبود، اونا واسه دکترا میخواستن برن. مرسی
    برای نوشتن رزومه و انگیزه نامه از نمونه های استاندارد و آماده الهام بگیرید و ترتیب نگاشتن مطالب رو رعایت کنید، از تکرار مطالب پرهیز کنید، سعی کنید موجز و تاثیرگذار بنویسید، با اعتماد بنفس بنویسید و نهایتا با توجه به نیازها و علاقه مندیهای موسسه یا دانشگاه مورد نظر تنظیم کنید اسنادتون رو
    رعایت قوانین ابتدایی نگارش و صفحه بندی هم لازمه که حتمن میدونید

PS: hatal-emkaan sedaghat ro reaiat konid!!
    ویرایش توسط mim_Armand : May 1st, 2011 در ساعت 11:45 PM دلیل: addin PS!
    Corneille

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)