صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 2345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 157

موضوع: عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط mim_Armand نمایش پست ها
    برای نوشتن رزومه و انگیزه نامه از نمونه های استاندارد و آماده الهام بگیرید و ترتیب نگاشتن مطالب رو رعایت کنید، از تکرار مطالب پرهیز کنید، سعی کنید موجز و تاثیرگذار بنویسید، با اعتماد بنفس بنویسید و نهایتا با توجه به نیازها و علاقه مندیهای موسسه یا دانشگاه مورد نظر تنظیم کنید اسنادتون رو
    رعایت قوانین ابتدایی نگارش و صفحه بندی هم لازمه که حتمن میدونید

اتفاقا من برعکس شنیدم. باید سعی بر این باشه که نامه sop کپی نباشه. به نظر من حتی اگه به نمونه های استاندارد توجه نشه بهتره. اونا دوست دارن یه چیز جدید بخونن نه یه چیز روتین و استاندارد که همه مینویسن. منظورم از جدید بودن این نیست که بخوان سرگرم بشن. منظور اینه که نامه با فرمت تکراری نخونن. اونا دوست دارن نکات مهم رو در قالب جدیدی بخونن
    ویرایش توسط rezacomposite : May 2nd, 2011 در ساعت 12:10 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    اتفاقا من برعکس شنیدم. باید سعی بر این باشه که نامه sop کپی نباشه. به نظر من حتی اگه به نمونه های استاندارد توجه نشه بهتره. اونا دوست دارن یه چیز جدید بخونن نه یه چیز روتین و استاندارد که همه مینویسن.
    منظورم متن نامه نیست، نوع نگارش و ترتیب عنوان کردن ایده هاست. اگر دقت کنید گفتم "الهام" بگیرید، و فکر میکنم اتفاقا حتما باید قبلا چند نامه نمونه موفق رو (ترجیحا مربوط به رشته و دانشگاه مورد نظر) قبل از نگاشتن نسخه نهایی خوند، بنظر بنده این خیلی مهمه، البته پیشنهاد من هم اینه که اول خودتون بنویسید نامه رو بعد چند نمونه موفق رو مطالعه کنید و بعد نسخه خودتون رو اصلاح کنید.
    بیشتر رزومه و انگیزه نامه های خود نوشته (بدون مطالعه) حاوی مطالب غیر ضروری، تکراری و یا نابجا هستند، کسانی که قراره این نامه ها رو بخونند دنبال سرگرم شدن با مطالب جدید نیستند، اونها مایلند اطلاعات لازم و کلیدی رو از بین صدها نامه بسرعت پیدا و مقایسه کنند، و قاعدتا پیروی از اسلوب صحیح نگارش و قرار دادن اطلاعات در بخشهای مناسب بیش از هرچیز براشون جالبه؛
    البته بهیچ وجه توصیه نمیشه یک نامه نمونه عینا کپی بشه!! سعی کنید خلاق باشید ولی نه به قیمت گیج کردن کسی که نامه رو میخونه! همونطور که گفتم مهمه موجز و تاثیرگذار بنویسید و از پرگویی حتی الامکان پرهیز بشه (مثلا من در این پست چندبار یک مطلب رو تکرار کردم!! اینطور نباشه!)
    A vaincre sans péril, on triomphe sans gloire.
    Corneille

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    اتفاقا من برعکس شنیدم. باید سعی بر این باشه که نامه sop کپی نباشه. به نظر من حتی اگه به نمونه های استاندارد توجه نشه بهتره. اونا دوست دارن یه چیز جدید بخونن نه یه چیز روتین و استاندارد که همه مینویسن. منظورم از جدید بودن این نیست که بخوان سرگرم بشن. منظور اینه که نامه با فرمت تکراری نخونن. اونا دوست دارن نکات مهم رو در قالب جدیدی بخونن
    نه فقط جدید، بلکه چندین دانشگاه رو میشناسم که شروع کرده اند SOP ها رو با نرم افزارهای تشخیص کپی چک کردن و اگر SOP تون بیش از 20-25 درصد از یک تمپلیت کپی شده باشه بلافاصله ردتون می کنند. مواردی روی همین فروم هم گزارش شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نه فقط جدید، بلکه چندین دانشگاه رو میشناسم که شروع کرده اند SOP ها رو با نرم افزارهای تشخیص کپی چک کردن و اگر SOP تون بیش از 20-25 درصد از یک تمپلیت کپی شده باشه بلافاصله ردتون می کنند. مواردی روی همین فروم هم گزارش شده.
    این موضوع خیلی عجیب و غیر محتمل بنظر میرسه! مخصوصا در دوره های تحصیلات تکمیلی! من نمیدونم چرا یک دانشگاه یا حتی یک استاد میتونه بیشتر از اطلاعات دقیق و مهم به جدید بودن نامه توجه نشون بده، بهرحال بنده موضوع عنوان شده توسط شما رو رد نمیکنم چون اطلاعی راجه بش ندارم ولی امیدوارم مستند و بر پایه حقایق باشه و خیلی ممنون میشم اگر مستندی در این مورد وجود داره من رو هم راهنمای بفرمایید به دیدنش. (فی الحال شخصا این مورد رو بسیار بعید میدونم و هرگز پیش از این چیزی راجه بهش نشنیدم!)
    بهرحال، اونها بیش از هرچیز قاعدتا باید دوست داشته باشن رزومه های خوب بخونن! و فکر میکنم فرمت نامه کمترین اهمیتی براشون نداشته باشه (بجز رعایت اصول نگارش و استایل نوشتن شما که خودش میتونه نشون دهنده بخشی از رزومه و جایگاه علمی-فرهنگی ویژه شما باشه)

من هنوز توصیه میکنم مطالعه نمونه های موفق و مرتبط رو و دقیقا دیدم چقدر تاثیر داشته ولی هرگز منظورم کپی کامل یک تمپلت نیست ازین، در موردی شخصا دیدم دانشگاه به پرونده ای که بصورت خودساخته ای تنظیم و نگاشته شده بود حتی پاسخ هم نداد! (همین امسال) ولی بعد از اصلاح نامه ها خیلی سریع جواب گرفت و خیلی برام جالب بود!(مخصوصا برخی دانشگاه ها به این موضوع توجه نشون میدن) بهرحال این تجربه شخصی بود، امیدوارم دوستان راه صحیح رو انتخاب کنند و در هر صورت موفق باشند در این فرایند.

PS:
    البته استفاده از موسسات یا افرادی که کارشون نوشتن cv و sop هم هست کاملا غیر ضروری و یا شاید حتی منفی میدونم! هیچکس به اندازه خود شما راجه به شما نمیدونه! من این رو هم توصیه نمیکنم ولی فکر میکنم قبل از نوشتن اولین رزومه و انگیزه نامتون حتما یکی دو روز مطالعه در این مورد خیلی به نفع شما خواهد بود! این نظر من بود بهرحال!
    Corneille

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mim_Armand نمایش پست ها
    این موضوع خیلی عجیب و غیر محتمل بنظر میرسه! مخصوصا در دوره های تحصیلات تکمیلی! من نمیدونم چرا یک دانشگاه یا حتی یک استاد میتونه بیشتر از اطلاعات دقیق و مهم به جدید بودن نامه توجه نشون بده، بهرحال بنده موضوع عنوان شده توسط شما رو رد نمیکنم چون اطلاعی راجه بش ندارم ولی امیدوارم مستند و بر پایه حقایق باشه و خیلی ممنون میشم اگر مستندی در این مورد وجود داره من رو هم راهنمای بفرمایید به دیدنش. (فی الحال شخصا این مورد رو بسیار بعید میدونم و هرگز پیش از این چیزی راجه بهش نشنیدم!)
    موضوع جدید بودن نیست بلکه کپی کردن است که بنظر انها تقلب حساب میشود. این نکته را کاملا مستند و به نقل از یکی از دوستان بنده که استاد و عضو کمیته پذیرش تحصیلات تکمیلی یکی از دانشگاههای کاناداست عرض میکنم. دانشگاههای کانادا از turnitin برای این منظور استفاده میکنند و به گفته این دوست بنده امسال در دانشکده آنها 25 درصد متقاضیان صرفا بعلت کپی بودن بخشهائی از SOP شان توسط اداره پذیرش رد شدند. در یک مورد روی همین فروم یکی از دوستان که برای کانادا اقدام کرده بود گزارش داد که بعد از ریجکت شدن استادی که با ایشون در تماس بوده تائید کرده که مشکل کپی بودن SOP بوده و خواسته که برای اقدام مجدد اول SOP رو برای این استاد بفرستد که چک و تصحیح کند.
    ویرایش توسط ghlobe : May 2nd, 2011 در ساعت 08:57 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    موضوع جدید بودن نیست بلکه کپی کردن است که بنظر انها تقلب حساب میشود. این نکته را کاملا مستند و به نقل از یکی از دوستان بنده که استاد و عضو کمیته پذیرش تحصیلات تکمیلی یکی از دانشگاههای کاناداست عرض میکنم. دانشگاههای کانادا از turnitin برای این منظور استفاده میکنند و به گفته این دوست بنده امسال در دانشکده آنها 25 درصد متقاضیان صرفا بعلت کپی بودن بخشهائی از SOP شان توسط اداره پذیرش رد شدند. در یک مورد روی همین فروم یکی از دوستان که برای کانادا اقدام کرده بود گزارش داد که بعد از ریجکت شدن استادی که با ایشون در تماس بوده تائید کرده که مشکل کپی بودن SOP بوده و خواسته که برای اقدام مجدد اول SOP رو برای این استاد بفرستد که چک و تصحیح کند.
    در مورد SOP یا انگیزه نامه، کاملا حق با شماست، اصولا کپی برداری از یک نمونه آماده در این مورد کار غیر منطقی و خنده داری هست، ولی من خودم برای اینکه بدونم چجور مطالبی رو و به چه صورت باید بنویسم نمونه های زیادی ر مطالعه کردم و مقاله هایی هم در این زمینه خوندم تا تونستم نسخه بهینه و مناسبی رو تهیه کنم و بعد که به نسخه اولیه نگاهی انداختم دیدم واقعا افتضاح بوده! و از دوستانم هم میخوام که این کار رو بکنند، نه کپی، کپی انگیزه نامه نقض غرضه! ولی درد دل کردن و داستان کرد شبستری نوشتن ازون هم بد تره که من فکر میکنم کمینه بالای 50-60 درصد کسایی که بدون مطالعه مینویسن این مشکل رو در نامه هاشون دارن.
    در مورد رزومه ولی برعکس، من فکر میکنم استفاده از نمونه های آماده جهت جاگیری درست مطالب در نامه بسیار اهمیت داره. (فکر نمیکنم کسی باشه که رزومه رو هم کپی کنه بهرحال!!)

با احترام
    Corneille

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amish نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنماییتون. راستش به نظر من تفاوت بسیار زیاد معدل فوق و لیسانس (14 و 19.60) تو ذهن هر استادی علامت سواله به نظر شما هیچ جایی تو مدارکم نباید ازش حرفی بزنم؟ البته متاسفانه دلایلم هم احتمالا قانع کننده نسیتند.
    با یک دلیل ساده هم میشه حلش کنید فکر نمیکنم به این موضوع زیاد توجه کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کاربردی بوعلی

عزیزان یه سوال
    من میتونم علت پاییین بودن معدلمو بگم از همون اول دانشگاه کار میکردم تا تموم بشه و وقت درس خوندن زیاد نداشتم
    از یه جهت نشون میده فعال و کاری بودم اما از نظره دیگه شاید بگن چه ربطی داره!!!!!
    نظره دوستان چیه؟؟؟؟
    درود

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط kokomboo نمایش پست ها
    عزیزان یه سوال
    من میتونم علت پاییین بودن معدلمو بگم از همون اول دانشگاه کار میکردم تا تموم بشه و وقت درس خوندن زیاد نداشتم
    از یه جهت نشون میده فعال و کاری بودم اما از نظره دیگه شاید بگن چه ربطی داره!!!!!
    نظره دوستان چیه؟؟؟؟
    درود
    نظر شخصی من این هست که اگه بقیه رزومتون خوبه زوم نکنید رو معدل کم لیسانس...بزرگش نکنید...اما اگه بقیه رزومتون هم تعریفی نداره از این راه استفاده کنید تا بلکه جبران بشه...عدم علاقه و انگیزه بهترین دلیل میتونه باشه...یا مثلا مشکلات خانوادگی...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kokomboo نمایش پست ها
    عزیزان یه سوال
    نظره دوستان چیه؟؟؟؟
    درود
    بنظر من هم نکات منفی رو در SoP زوم نکنید. ممکنه اونها اصلا سئوالی در این مورد نداشته باشند و بعد با اشاره شما بیشتر حساس بشن. اگر پرسیدند اون وقت جواب بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)