صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 45678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 157

موضوع: عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

پیش فرض پاسخ : عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

سلام به همه دوستان. من اکثر پستارو خوندم ولی جوابمو نگرفتم. معدل کارشناسیم 12.56 در رشته برق-قدرت. می خوام motivation letter بنویسم،موندم چه جوری معدلمو توجیه کنم. اگه میشه یه کمکی بهم کنید.ممنون

توجیه کردن معدل پایین به دلیل مشکلات خانوادگی و مالی(واقعا هم بوده!!!) کار درستی هستش یا مثل شکست عشقی و لج کردن استاد و اینجور توجیهات کار بیخودیه؟

پیش فرض پاسخ : عنوان کردن علت پایین بودن معدل در sop

سلام
    بچه ها من در دوره فوق لیسانس مشغول به تدریس در دانشگاه بودم و چندین درس تخصصی و غیره و TA داشتم و همچنین دو کتاب رو اساساً تالیفف کردم به همراه استادم و کلی تحقیقات کردم و مسائل دانشگاهی دیگر که خیلی وقت گرفتن از من و به همین دلیل معدل ارشدم شد 15.85. البته معدل لیسانسم هم 16.12 بود که زیاد تفاوتی نمیکنه. با اینهمه کار علمیی آکادمیک و تالیف دو کتاب و مقالات و اینها، به نظرتون چه جوری میتونم نمره معدل ارشدم رو توجیه کنم. تافل و جری هم دارم. استاد که توصیه نامه بده هم زیاد دارم. ممنون

Junior Member

سلام دوستان .من معدل کاردانیم 13.28 بوده .و معدل کارشناسیم 16.06 من 3 ترم اول کاردانی معدل و نمراتم بد بوده 2 ترم اول چون رشتمو دوس نداشتم و می خاستم دوباره کنکور بدم واسه همین درس دانشگاهو جدی نگرفتم ترم3 هم که بعد یه تابستون کار اموزی تو یه شرکت مرتبط با رشتم عاشق رشتم شدم و خواستم ادامه بدم اما چون بیسم هنوز ضعیف بود ترم 3 رو هم گند زدم ولی 3 ترم بعدسو حسابی خوندم و جبران کردم و معدلم 15 الی 16 بود همین طور در کارشناسی معدلم 16 الی 17 بود به طور متوسط. حالا این 3 ترم اول کاردانی داره عذابم میده هر ترمش تقریبا 3 درس افتاده و یه ترم هم مشروط ! می خوام تو انگیزه نامه در موردش بگم که چرا این اتفاق افتادو علاقه نداشتم و می خواستم دوباره کنکور بدم و بعد چی شد و علاقه مند شدم. حالا نظرتون چیه؟خوبه این حقیقت رو بگم؟و 3 ترم اول کاردانیم با اون نمرات درخشان چقدر می تونه تو پذیرشم تاثیر منفی بگذاره؟ ممنونم

Junior Member Keith آواتار ها

سلام دوستان من به دليل مشكلات خانوادكي در 2 سال اول تحصيلم همه ي دروسم را در هر ترم حذف كردم و حتي به دليل غيبت در دو درس نمره صفر وارد كارنامه ام شده است ولي از سال سوم به بعد همه درس هايم را با معدل 19/8 باس كردم و 5 سال هم كارشناسي و تموم كردم ولي به دليل همون دو صفر معدلم به 18/2 كاهش يافت حالا با توجه به نبودن نمرات افتاده در ريز نمره ميان تحصيلات كه من با ان قصد apply دارم و همين طور تفاوت معدل اين ريز نمره كه 19/8است با ريز نمره فارغالتحصيلي 18/2 است فكر ميكنيد من اين مورد را توضيح بدهم ؟

Junior Member

من در دوران کارشناسی پدرم فوت کرد ودیگه نتونستم خیلی درس بخونم میشه راهنماییم کنیم علت پایین بودن معدلم این رو عنوان کنم؟خواهش میکنم کمکم کنید .من میخواهم برای ارشدحسابداری پذیرش از هلند بگیرم پایین بودن معدلم میتونه مانع پذیرشم بشه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط e1364 نمایش پست ها
    من در دوران کارشناسی پدرم فوت کرد ودیگه نتونستم خیلی درس بخونم میشه راهنماییم کنیم علت پایین بودن معدلم این رو عنوان کنم؟خواهش میکنم کمکم کنید .من میخواهم برای ارشدحسابداری پذیرش از هلند بگیرم پایین بودن معدلم میتونه مانع پذیرشم بشه؟
    بهترین کار اینه که از یکی از اساتیدی که بهتون توصیه نامه میدن خواهش کنید این مسئله رو عنوان کنن. موفق باشید

پیش فرض پاسخ : علت پایین بودن معدل

دوستان گرامی. من خیلی گشتم و از مطالب سایت های مختلف دانشگاه های آمریکا نتیجه گرفتم که بهترین راه برای توجیه معدل پایین اینه که استادی که توصیه نامه میخاد بنویسه واستون، در توصیه نامه به خوبی در چند جمله به این موضوع بپردازه. البته قبلش باید استاد رو توجیه کنید. راه دیگه هم اینه که خودتون توی sop بنویسید که من راهی برای خوب بیان کردن این موضوع در میان مطالب مهم sop پیدا نکردم.
    یک انسان که به هدفش ایمان دارد از نود و نه نفر که برای رسیدن به هدفشان سخت تلاش می کنند موفق تر است.......دکتر حسابی ... روحش شاد

Junior Member

با سلام . من حین درس خوندنم به علت مشکلات مالی نتونستم معدل بالایی داشته باشم . مدرک از کار کردن تو مدت درس خوندنم دارم . 3سال سابقه بیمه . آیا مشکل من مورد تایید قرار میگیره . ممنون.

Junior Member

سلام دوستان...
    من معدل دوران لیسانسم اصلا خوب نیست (13.5) چون توی دوران لیسانس به جای درس خوندن فقط دنبال کارای حاشیه ای و انجمنی بودم... 3سال دبیر انجمن علمی بودم. همزمان دوسال هم دبیر شورای صنفی بودم. و مسئول برگزاری چندین کنفرانس و سخنرانی در داخل دانشگاه بودم... همزمان عضو کانون کوهنوردی و فیلم و عکس دانشگاه هم بودم... به نظرتون میتونم این چیزهارو توی SOP ذکر کنم و معدل کم لیسانسمو توجیه کنم؟؟؟؟
    البته معدل فوق لیسانسم بهتر شد ولی زیاد نشد چون توی فوق لیسانسم هم به اینجور کارها مشغول بودم...
    درکل به نظرتون اساتید اونطرف روی اینجور فعالیتها نظر مثبت دارن یا نه؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)