صفحه 2 از 16 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 157

موضوع: عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

Junior Member

پیش فرض پاسخ : علت پایین بودن معدل

hi! "concentrate on the future" it remembers me science fiction stories! I mean what ever you say, as long as there is not support behind it, probably is not effective enough!

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : عنوان کردن علت پایین بودن معدل در sop

به نظرتون دلایل قانع کننده برای کم بودن معدل یا یه درس خاص چی میتونه باشه؟ یه موقع یه دلیلی نیاریم بدتر بشه!
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من برای اینکه تغییر رشته دادم و خودم رو از نرم افزار کج کردم سمت مدیریت فکر کنم بتونم خوب دلیل و برهان بیارم برای اینکه معدل لیسانس و فوقم باهم یه 4 نمره ای فرق داره ... البته بازم خیلی باید روش کار کنم که از چاله نیوفتم توی چاه ... اونوقت دیگه دبه در اووردن می شه ... پیشنهاد می کنم بچه هایی که اپلای کردن و معدلشون مخصوصآ لیسانس! پایین بوده بیان بگن اگه چیزی توی SOP نوشتن چی بوده ! ...

اگه معدل خصوصا معدل ليسانس پايينه به دو شكل ميتونيد موضوع رو مطرح كنيد.
    اول اينكه موانع تحصيلتون رو بشمريد و بگيد به اين دلايل من نميتونستم روي درسم تمركز كنم. (در اين مورد نميدونم خدايا كدوم دانشگاه بود UCLA يا چي بود يادم نيست، تو سايتش نوشته بود اينكه مثلا شكست عشقي داشتين و با دوست پسر يا دوست دخترتون مشكل پيدا كردين رو به عنوان چنين مشكلاتي ننويسين، اينا به ما ربطي نداره). اما چيزي كه هست بايد خودتون را داراي يك شخصيت آكادميك معرفي كنيد. اگه به برگه هاي recom اكثر دانشگاه ها نگاه كنيد از recommender در مورد self-relience و independent work پرسيده. منظور همينه كه چقدر به خودتون متكي هستين و ميتونيد يك تعامل حرفه اي رو با استاد داشته باشيد، خود كار باشد و زياد وقت استاد رو با سوالات minor نگيريد. اينكه بگيد من با فلان استاد مشكل پيدا كردم و اون به من نمره نداد و من رو انداخت از اين منظر، بي تعارف، فاجعه است. چنين چيزايي نگيد. اينكه جايي مشغول كار شديد يا اينكه به جنبه هاي عملي بيش از تئوريك علاقه مند بوديد ميتونه بهتر باشه.
    دوم اينكه اگه research خاصي در دوره ليسانس داشتيد تا حد امكان اون رو BOLD كنيد و از استادايي recom بگيريد كه اين جنبه شخصيت شما رو تاييد ميكنن. براي Graduate Office اين مهمه كه شما حداقل، حداقلهاي اونها رو داشته باشيد و براي استاد يه چيز مهم اينه كه بتونه باهاتون راحت كار بكنه. شما بايد بهش نشون بديد من هموني هستم كه شما ميخواهي.
    Do not mistake coincidence for fate

این که علت یک ضعف رو در SOP توضیح بدهیم قابل قبوله چون تنها جاییه که میشه با اساتید اون طرف صحبت کرد.

نکته ی دوم این که باید دلیل منطقی باشه و گرنه اثر سوء میگذارد. چنان که در بعضی جاها نوشته اند می شود توجیه کرد که چرا معدل یک ترم پایین است (مثلا بیمار بودم، مشکلات روحی داشتم و غیره) ولی نمی شود معدل پایین کل دوره را توجیه کرد. این که استاد باهام لج کرد و دو درس من را انداخت پس معدلم خیلی اومد پایین، حداقل در نگاه اول اصلا منطقی به حساب نمیاد چرا که درس های لیسانس حدود 140 واحد است و افتادن در دو درس آن قدر وضعیت معدل را خراب نمی کند. از طرف دیگر دروس با اهمیت لیسانس هم قطعا فقط دو درس نیست. شما می توانستید در دروس مهم دیگر جبران مافات کنید. اگر نمرات دروس دیگرتان خوب باشد شاید حتی نیازی به اشاره به این دو درس نباشد چون بالاخره اساتید آن جا خودشان زمانی دانشجو بوده اند و دانشجویان زیادی دیده اند و می دانند که ممکن است آدم در یکی - دو درس به مشکل بر بخورد.

نوشتن بهانه هایی (چه درست و چه غلط) از سنخ لجبازی و چپ افتادن استاد و... رو بهتره بیخیال بشین اصلا ً موجه نیست و صورت خوشی نداره. بهانه ای مثل این که دانشگاه شما بسیار سخت گیر هست و نمرات عموما ً پایینه منطقیه که این هم با ادعای شما به تنهایی اثبات نمیشه اعلام میانگین معدلهای دانشجویان در پایین ریز نمرات راه خوبیه برای اثبات این ادعا کهبرخی از دانشگاه هاانجام میدن. یک بهانه معروف دیگر استعداد علمی بالای شما علیرغم نمره های پایینه که در رابطه با SOP این رو مد نظر داشته باشید که خود شما نمیتونید ادعا کنید که قابلیتهای علمی شما در نمرات دانشگاهی شما بروز نیافته. اما استاد شما در Recommendation میتونه به این نکته اشاره کنه. من Recommendationهایی رو دیده ام که استاد ادعا کرده که به نظرم فلان دانشجو از نظر علمی بسیار با استعداد و کار درست هست ولی متأسفانه این قابلیتهای ایشون در نمراتشون بروز پیدا نمیکنه و نمراتشون نشانگر توان علمی ایشون نیست. توی چندتا از Recommendationهای Online و فرمی هم چنین سؤالی از اساتید پرسیده شده بود که آیا گمان میکنید معدل دانشجوی شما نشان دهنده توان علکمی او هست یا نه.

Junior Member

من خودم توی دروس لیسانس دو تا درس رو افتادم که هیچ ربطی به رشته ام نداشتنه اند. فیزیک 2 و استاتیک (رشته من صنایع هست). فیزیک 2 که خوب استاد واقعا کم نمره میداد به همه و اون ترم بیشتر از نصف کلاس افتادند، حالا من اینو چطوری توجیه کنم؟ نمیتونم برم که از دانشکده فیزیک مدرک بیارم که اون استاده خیلی کم نمره میداده.
    درس استاتیک هم مشکلش این بود که فقط یک نمره پایان ترم داشت، 4 تا مساله بسیار ساده اما فقط به جواب درست نهایی نمره کامل داده میشد، من هم که خدای بی دقتی توی محاسبات، 4 رو توی خط بعد 6 مینویسم و نمیدونم 2*2 میشه 5 و از این حرفا، . . . خلاصه تمام جوابهای پایانی مساله من غلط بود و من افتادم! البته ترم بعد همین درس رو با فکر کنم 17 یا 18 پاس کردم.
    معدلم هم بد نیست، 15 و خورده ای و نمرات درسهای تخصصی ام خوب بوده (بجز مواردی که دیگه معدل کلاس 11-12 بوده!!).
    با توجه به همه این موارد و اینکه اون دو مورد افتادن در یک ترم اتفاق افتاده (یکی از دلایل نمره تک من توی فیزیک 2 این بوده که امتحانش روزی بود که من نمره استاتیکم رو گرفتم و رفتم پیش استاد و برگه ام رو دیدم و دیدم با اینکه تمام راه حلها درست بوده، من افتاده ام، بنابرین عصبی و ناراحت رفتم سر جلسه فیزیک 2)، حالا اینها رو به بیماری در طول امتحانات اون ترم ربط بدم، یا جریان درس استاتیک رو که واقعی و کامل براشون توضیح بدم؟

حالا اینها رو به بیماری در طول امتحانات اون ترم ربط بدم، یا جریان درس استاتیک رو که واقعی و کامل براشون توضیح بدم؟
    جسارتا شما بنظرم خیلی مته به خشخاش می گذارید. استادها خودشان خوب می دونند که یک دانشجو ممکن است بهر دلیلی در یک یا چند درس نمره خوب نگرفته باشد. اونها مدارک را بصورت Overall بررسی می کنند و تازه به نمرات دروس تخصصی شما نگاه می کنند نه این درسهای عمومی.

بنظرم هیچ اشاره ای به این چیزهای بی اهمیت نکنید چون با این کار آنها را بی خودی حساس می کنید.

به نظر من قاعده بر اینه که هیچ وقت هیچ چیز منفی از خودتون نگید. حتی یه وقتی ممکنه فکر کنید یه چیز منفی در مورد دانشگاه ها و استادای اینجا بگید و بعدشم بگید بع این دلیل می خواید جای بهتر بیاید، تنها برداشتی که اونا ممکنه بکنند اینه که شما background ضعیفی دارید نه اینکه انگیزه زیادی دارید.

هر چيزي كه ضعفي از شخصيت شما رو نشون بده خوب بد هست. به جاي اينكه تمركزتون رو روي اين مسائل بگذاريد شايد بهتر باشه به جنبه هاي تخصصي تر رشته خودتون بپردازيد. درسهايي كه در دو سال آخر پاس كردين و researchهايي كه انجام داديد. واقعا چيزهاي مهمتري وجود نداره كه شما بخواهيد مثلا حداقل يك پاراگراف درباره نمره دو درس اونهم در سال اول توضيح بديد.
    Do not mistake coincidence for fate

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)