صفحه 4 از 16 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 157

موضوع: عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

Senior Member

پیش فرض پاسخ : عنوان کردن علت پایین بودن معدل در sop

سلام
    نكات مهم را دوستان گفتند. من هم چند نكته به ذهنم رسيد كه بگم!
    راستش تجربه من ميگه هيچ بهانه اي براي توجيه معدل پايين كارساز نيست. اصلا به دلايلي كه مياريد توجه نمي كنن اونجور كه من شنيدم. اونها كار خودشون را مي كنن.
    بعد اينكه اونها از سيستم آموزشي ما درست خبر ندارند. مفهوم كنكور و استرس قبل از كنكور را نمي فهمند و نمي فهمند كه وقتي مي گيم سازمان سنجش در اعلام نتايج اشتباه مي كنه چي مي گيم. چون خودشون اين مشكلات را ندارند و براشون غير قابل باوره. يك نكته مهم هم اينكه اونها به صداقت خيلي اهميت مي دن. و نبايد احساس كنن كسي داره صحبت هاي غير واقعي براشون مي كنه. پس سعي كنيد زياد از بدبختي هايي كه دانشجو جماعت در ايران مي كشه براشون توضيح نديد. زياد فايده نداره. اما...
    يك نكته خيلي اساسي كه ديده شده نتيجه مي ده!
    شما گفتيد كه از نظر توصيه نامه مشكل نداريد. از اساتيدي كه براتون توصيه نامه مي نويسند بخواهيد به اين نكته اشاره كنن كه نمرات شما نشان دهنده وضعيت علمي شما نيست و شما از چيزي كه معدلتون نشان مي ده خيلي بهتريد.
    در همه جاي دنيا دانشجوياني هستند كه نمي تونن تمام چيزي را كه بلدند موقع امتحان بنويسند. اين را همه اساتيد مي دونن و اگر استادي به اين نكته در مورد شما اشاره كنه اونها قبول مي كنن و احتمالا وضعيت شما بهتر ميشه از اين لحاظ
    موفق باشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط h_eksiri
    فقط یه موردی هست اونم اینکه برای توضیح و توصیف آینده باید نقاط ضعف گذشته را هم توجیه کرد. من برای قسمت های مثبت SOPام کلی حرف برای گفتن دارم ولی به نظرتون اگه بناباشه هیچ اشاره ای به این یک نمره معدل در سال آخر نکنم، به نظرشون نمیاد من دارم خالی بندی می کنم یا...؟! آخه اگه توجیهی برای این مسایل منفی اجبارشده در گذشته نباشه، اونا به اعتبار چی می خوان بهم اعتماد کنند که بین اون همه متقاضی یک دپارتمان من یکی از گزینه های موردنیازشون هستم؟
    نه؛ بهانه و توجیه ننویسید.
    اگر Requirement سیستم پذیرش و Admission دانشگاه باشه هیچ بهانه ای کارساز نخواهد بود. برخی دانشگاه ها در این باره منعطفترند و آنهایی که نیستند بهانه های شما را اصلاً نمیخوانند. اگر هم بخوانند توجهی نمیکنند. بهانه های شما در کل دیدگاهشان را نسبت به SOP شما هم خراب میکنه و ممکنه از مطالعه ادامه SOP پشیمان شوند. SOP فقط یک نیازمندیه و اصلاً تأثیرش در پذیرش چشمگیر نیست. اگر همانی که باید بنویسید را در SOP بنویسید آن یک ذره تأثیر خودش را خواهد داشت و الا معدل رو از توی کارنامه میخوانند و SOP هم جدا. این دو تا بنا نیست توضیحی راجع به همدیگه بده! اگه SOP رو بد بنویسید یا به حواشی بپردازید همان یک ذره تأثیر را هم نخواهد داشت.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7
    SOP فقط یک نیازمندیه و اصلاً تأثیرش در پذیرش چشمگیر نیست. اگر همانی که باید بنویسید را در SOP بنویسید آن یک ذره تأثیر خودش را خواهد داشت.
    من با این گفته زیاد موافق نیستم ..
    خیلی از دانشگاه ها هستند که هیچ حرفی از معدل نکرده اند و لابلای صحبت هاشون گفتند که ریزنمره رو بفرستید ... اما حتمآ یه پاراگراف در مورد SOP توضیح دادند ...
    SOP خیلی خیلی مهمه ... !! ... شما توی SOP نظر خودتون رو راجع به توانایی هاتون می گید ... می گید که چرا باید شما رو به بقیه ترجیح بدن و چرا شما موفق تر از هر کسه دیگه ای توی اون برنامه و program هستید ... اصلآ باید بگید که چرا حالا ادامه تحصیل ! ...

توی SOP باید به سوالاتی جواب بدین که برای ما ایرانی ها که کنکور دادن و دانشگاه رفتن و درس خوندن تنها راه بوده اصلآ پیش نیومده ... مثلآ اونا اصلآ نمی فهمند می خوام ارشد بخونم که نرم سربازی یعنی چی ! ... یا می خوام دکتر بشم چون دکترها درآمدشون بالاست ... یا نمی خوام برم الهیات بخونم چون معلوم نیست کارش توی جامعه چی هست ؟! ...

به SOP بیشتر باید بها داد و از هر جمله ش سرسری نگذشت ... من الان که درگیر SOP نوشتن شدم تازه فهمیدم چقدر ادامه تحصیل و درس خوندن احتیاج به تجزیه تحلیل و سنجیده عمل کردن داره ... چیزی که ما کمتر بهش پرداختیم و الان مجبوریم برای اعمال بی دلیل گذشتمون علت های منطقی محکم بیاریم ...

من دیدم رزومه های متوسطی که بخاطر اینکه خودشون رو خوب present کردن از جاهای خوب پذیرش گرفتن .. وقتی هم که SOPشون رو خوندم دیدم که واقعآ چقدر قشنگ خودشون رو برجسته نشون دادن ... نه در حد دانشمند ولی در حدی که از یه دانشجو انتظار می ره باشه ...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself
    من با این گفته زیاد موافق نیستم ..
    خیلی از دانشگاه ها هستند که هیچ حرفی از معدل نکرده اند و لابلای صحبت هاشون گفتند که ریزنمره رو بفرستید ... اما حتمآ یه پاراگراف در مورد SOP توضیح دادند ...
    SOP خیلی خیلی مهمه ... !! ... شما توی SOP نظر خودتون رو راجع به توانایی هاتون می گید ... می گید که چرا باید شما رو به بقیه ترجیح بدن و چرا شما موفق تر از هر کسه دیگه ای توی اون برنامه و program هستید ... اصلآ باید بگید که چرا حالا ادامه تحصیل ! ...

توی SOP باید به سوالاتی جواب بدین که برای ما ایرانی ها که کنکور دادن و دانشگاه رفتن و درس خوندن تنها راه بوده اصلآ پیش نیومده ... مثلآ اونا اصلآ نمی فهمند می خوام ارشد بخونم که نرم سربازی یعنی چی ! ... یا می خوام دکتر بشم چون دکترها درآمدشون بالاست ... یا نمی خوام برم الهیات بخونم چون معلوم نیست کارش توی جامعه چی هست ؟! ...

به SOP بیشتر باید بها داد و از هر جمله ش سرسری نگذشت ... من الان که درگیر SOP نوشتن شدم تازه فهمیدم چقدر ادامه تحصیل و درس خوندن احتیاج به تجزیه تحلیل و سنجیده عمل کردن داره ... چیزی که ما کمتر بهش پرداختیم و الان مجبوریم برای اعمال بی دلیل گذشتمون علت های منطقی محکم بیاریم ...

من دیدم رزومه های متوسطی که بخاطر اینکه خودشون رو خوب present کردن از جاهای خوب پذیرش گرفتن .. وقتی هم که SOPشون رو خوندم دیدم که واقعآ چقدر قشنگ خودشون رو برجسته نشون دادن ... نه در حد دانشمند ولی در حدی که از یه دانشجو انتظار می ره باشه ...

دوستان من SOPهام را نوشتم. هم برای مدیریت هم برای مکانیک خودم. تا حالا مدیریت هارو فرستادم و چندتا از مکانیکی ها مونده که تا فردا پس فردا می فرستمشون.
    با جمع بندی که با تعدادی از دوستانم تو رشته خودم، مدیریت و چندین رشته دیگر داشتم، تو SOP فقط از گذشته روشن، فعالیت های بسیار دانشگاهی و علمیم تا سال آخر و هدف های والای آینده :P صحبت کردم.
    با چندتا از دوستان که چکش کردم و دادم بچه هایی که جاهای خوبو به خاطر SOP و CV خوبشون رفتن دیدن، به نظر چیز جالبی اومد با این حساب که کلی از تاکیدات لازم، توضیحات پاورقی و مسایلی از این دست را توی رزومه Remark زدم که فکرکنم خوب از آب دراومد.
    خلاصه منتظریم تا ببینیم این Graduate Admission Committeeهای ناقلای ... آخرسر چی کف دستم میزارن!! ;D

Junior Member

پیش فرض پاسخ : علت پایین بودن معدل

من 2 ترم مرخصی داشتم در طول تحصیلم میخواستم بدونم که باید توی sopبنویسم که مرخصی داشتم؟!

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط mansouri نمایش پست ها
    من 2 ترم مرخصی داشتم در طول تحصیلم میخواستم بدونم که باید توی sopبنویسم که مرخصی داشتم؟!
    من هم يك ترم مرخصي گرفتم .دليلش هم اين بوده كه مي خواستم براي ارشد بخونم .

بايد توي SOP ذكر كنم ؟ چطوري ؟
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Junior Member

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

نقل قول نوشته اصلی توسط 7para2x نمایش پست ها
    دوستان عزيز كسي جواب اين سوال رو نميدونه؟
    با توجه به مفهوم SOP یعنی (Statement Of Purpose) کاملا واضحه که جای مناسبی واسه عنوان کردن اینگونه مسائل نیست و شما می تونید این مسئله رو در Curriculum Vitae یا همون CV مطرح کنید.

موفق باشید

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

Junior Member

من فعال دانشجویی توی انجمن اسلامی بودم.تو یه دوره ای دادگاه و اطلاعات و اینا داشتم.کلا تو لیسانس خیلی روم فشار بود.اینو ایا باید جایی بنویسم(ریکام یا sop) ؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

به نظر من که بنویسین. چون SOP تنها جاییه که جلوی Admission Comittee از خودتون دفاع میکنین. در عین حال نمیخواد که زیاد توضیح بدین چون هدف اصلی بیان اهداف آکادمیکتونه.
    بعضی دانشگاه ها گقتن که چه مواردیو بگین یا نگین. اگه جایی گفته باشن که در مورد دلایل پایین بودن معدل یا مرخصی توضیح بدین حتما بنویسین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)