صفحه 6 از 16 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 157

موضوع: عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Water Resources, University of Idaho

پیش فرض پاسخ : عنوان کردن علت پایین بودن معدل در sop

نقل قول نوشته اصلی توسط GOD نمایش پست ها
    پایان نامه تو دوره لیسانس برای ما اختیاری بود و از کل کلاس فقط من ویکی از دوستام به صورت مشترک تو مرکز تحقیقاتی معتبر کار کردیم ولی به علت بی اطلاعی از لزوم اعلام نمره پایان نامه به صورت دستی، این کارو با تاخیر 1ساله انجام دادم که نمره20پایان نامه رو 16 برام رد کردن (جریمه). اینو توی Statement of Interest توضیح بدم و به استاد راهنمام هم بگم که تو LOR برام بنویسه؟ چطوری باید توضیح بدم به انگلیسی.

ممنون
    توی SOP فقط دلایلتون برای ادامه تحصیل در مقطع و رشته مورد نظرتون رو توضیح بدهید. دلیل معدل کم رو در رزومه قسمتی که را معدلتون نوشتید دو یا سه خط توضیح بدید.
    SOP اصلاً نباید طولانی باشه.

پیش فرض پاسخ : علت پایین بودن معدل

Should I talk about a bad semester or a bad grade on my transcript within the personal statement?
    No. If you feel there is something on your record that needs further explanation, you should address this in a separate letter or addendum to your application. Your personal statement should stick to the positives.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

بهتره در مورد نکات ضعفتون صحبت نکنید تا مجبور باشید بعدا توجیه کنید! نکات مثبت رو ذکر کنید. در مورد دروسی که پایین شدین اگه واقعا اتفاق خاصی باعث نمره پایین در یک درس شده اونا جداگانه می تونید براشون توضیح بدین ولی اگه تعداد این دروس زیاد باشه بهتره صحبتش هم نکنید چون احتمالش خیلی کمه شما در چندین درس همیشه یه مشکلی براتون پیش بیاد!!

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    بهتره در مورد نکات ضعفتون صحبت نکنید تا مجبور باشید بعدا توجیه کنید! نکات مثبت رو ذکر کنید. در مورد دروسی که پایین شدین اگه واقعا اتفاق خاصی باعث نمره پایین در یک درس شده اونا جداگانه می تونید براشون توضیح بدین ولی اگه تعداد این دروس زیاد باشه بهتره صحبتش هم نکنید چون احتمالش خیلی کمه شما در چندین درس همیشه یه مشکلی براتون پیش بیاد!!
    من هم با این دوستمون موفقم.

شما توی SOP دلیلی نداره که بخواین در مورد چیزایی صحبت کنید که نشونه ضعف شما بوده یا هست. سعی کنید فقط نقاط مثبت رو بگین.
    این جوری نه می خواد شما چیزی رو توضیح بدین واسه کسی که بخواد بد برداشت بشه و نه احتیاجی به دروغ هست
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

Junior Member

دوستان، این وسط یه سوال بزرگ باقی می مونه...kth نوشته Letter of motivation می خواد؛
    1. leter of motivation با sop یکی هستند؟
    2. kth گفته نهایت در یک صفحه و حداکثر 500 کلمه باشه letter of motivation اتون... حالا با 500 کلمه آخه آدم چطوری ذکر مصیبت کنه و شرح آینده؟؟؟!
    من که یه چیزایی نوشتم اما بازم داره از 500 تا بیش تر میشه...
    3.چالمرز هم نوشته letter of motivation براش optional هست...یعنی من باید دو تا letter بدم؟ یکی برای چالمرز و دومی برای kth؟

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط simaccnvp نمایش پست ها
    دوستان، این وسط یه سوال بزرگ باقی می مونه...kth نوشته Letter of motivation می خواد؛
    1. leter of motivation با sop یکی هستند؟
    2. kth گفته نهایت در یک صفحه و حداکثر 500 کلمه باشه letter of motivation اتون... حالا با 500 کلمه آخه آدم چطوری ذکر مصیبت کنه و شرح آینده؟؟؟!
    من که یه چیزایی نوشتم اما بازم داره از 500 تا بیش تر میشه...
    3.چالمرز هم نوشته letter of motivation براش optional هست...یعنی من باید دو تا letter بدم؟ یکی برای چالمرز و دومی برای kth؟
    1-جفتش یکیه.
    2-یه جوری باید خلاصش کنی دیگه. فقط به نکات مهم اشاره کن
    3-من خودم برای هر کدوم یکی نوشتم
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

Member sare2010 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

Cool پاسخ : عنوان کردن علت پایین بودن معدل در sop

نقل قول نوشته اصلی توسط shp_com نمایش پست ها
    من هم با این دوستمون موفقم.

شما توی SOP دلیلی نداره که بخواین در مورد چیزایی صحبت کنید که نشونه ضعف شما بوده یا هست. سعی کنید فقط نقاط مثبت رو بگین.
    این جوری نه می خواد شما چیزی رو توضیح بدین واسه کسی که بخواد بد برداشت بشه و نه احتیاجی به دروغ هست
    سلام

البته نظر من با همه فرق داره...
    من توی دانشگاهی که میخواستم برای مستر پذیرش بگیرم یه مشاور پیدا کردم که اتفاقا عضو کمیته پذیرش بود!
    باهاش خیلی مکاتبه کردم و درمورد تزها و نظریه هایی که باشون آشنا هستم صحبت کردم.بعد ازم دلیل پایین بودن معدل رو پرسید و به من سفارش کرد که
    حتما توی Letter of Motivation این دلایل رو بنویسم.در ضمن قول داد که ازم دفاع کنه چون خودش اتفاقا مشکل من رو در دوران تحصیلش داشت!

به نظر من بهترین کسی که میتونید در مورد این سوال ازش بپرسید یکی از افراد توی همون دانشگاه است.
    حتما با ایرانیهای اونجا مشورت کنید.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sare2010 نمایش پست ها
    سلام

البته نظر من با همه فرق داره...
    من توی دانشگاهی که میخواستم برای مستر پذیرش بگیرم یه مشاور پیدا کردم که اتفاقا عضو کمیته پذیرش بود!
    باهاش خیلی مکاتبه کردم و درمورد تزها و نظریه هایی که باشون آشنا هستم صحبت کردم.بعد ازم دلیل پایین بودن معدل رو پرسید و به من سفارش کرد که
    حتما توی Letter of Motivation این دلایل رو بنویسم.در ضمن قول داد که ازم دفاع کنه چون خودش اتفاقا مشکل من رو در دوران تحصیلش داشت!

به نظر من بهترین کسی که میتونید در مورد این سوال ازش بپرسید یکی از افراد توی همون دانشگاه است.
    حتما با ایرانیهای اونجا مشورت کنید.
    این یه مورد کاملاً خاص حساب میشه، خود استاد اصرار داشته و چیزی که معلومه اینه که هیچ توجیهی فایده نداره وگرنه که هرکی معدلش پایینه، یه دلیلی جور میکنه.
    بهتر بهش پرداخته نشه توی SOP یا هر چیز دیگه.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Member sare2010 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

حالا اینکه موردی خاص هست یا نه به من ربطی نداره
    گفتم تجربیات ارزنده ام رو در اختیارتون بزارم

در هر حال اگر دلیل علمی و مستدلی داشته باشید باید بنویسید.
    مثلا ممکن کسی توی ترمی که مشروط شده مریض بوده باشه که میتونه از دکتر یا شفاخونه گواهی جور کنه

در ضمن یادتون نره که نمره خودتون رو با معدل دانشکده تون مقایسه کنید و بشون بگید.
    مثلا من با اینکه معدلم خیلی پایین بود ولی از معدل دانشکده و دانشگاه بالاتر بود و این رو همتوی SOP گفتم!

تابعد

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

چیزی که مهمه نباید بهانه الکی آورده بشه! ولی واقعیتها رو بنظر من باید بهشون اشاره کرد. وقتی شما درسی رو 12 میشی و با این وجود نمره بالای کلاسی!! (واسه من پیش اومده) این یعنی یه جای کار میلنگه و میشه عنوان کرد که نمره من تو کلاس واقعا خوب بود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)