صفحه 7 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 157

موضوع: عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عنوان کردن علت پایین بودن معدل در sop

با سلام
    در یک امتحان تخصصی که به صورت OPEN BOOK بود,مراقب دانشگاه ازاد بدون هیچ مدرکی تهمت تقلب زد و کار به کمیته کشید, حلاصه, نمره 25/0 در نمراتم منظور شد! GPA من 14 است اما اون نمره + توبیخ نامه(درج در پرونده) به شدت داغونم کرده! تو SOP واقعا نمیدونم چی باید بگم

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط fffff نمایش پست ها
    با سلام
    در یک امتحان تخصصی که به صورت OPEN BOOK بود,مراقب دانشگاه ازاد بدون هیچ مدرکی تهمت تقلب زد و کار به کمیته کشید, حلاصه, نمره 25/0 در نمراتم منظور شد! GPA من 14 است اما اون نمره + توبیخ نامه(درج در پرونده) به شدت داغونم کرده! تو SOP واقعا نمیدونم چی باید بگم
    دوست من، هیچ دلیلی نداره که توی SOP به این مسئله اشاره کنید، اصلاً توصیه نمیشه که بخواید با آوردن هر دلیلی راجع به یک نکته منفی حرف بزنید. این خودش کار رو بدتر میکننه و در واقع پر رنگترش میکنه. در Sop راجبه چیزای خوبتون حرف بزنید و جوری بنویسید که کسی جرات نکنه شما رو رد بکنه، موفق باشد.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member

من کلا اعتماد به نفسم از دست دادم! یک زمانی فقط به دانشگاههای امریکا فکر میکردم.....به نظر شما درصد تاثیر منفیش چقدره؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

من کلا اعتماد به نفسم از دست دادم! یک زمانی فقط به دانشگاههای امریکا فکر میکردم.....به نظر شما درصد تاثیر منفیش چقدره؟
    به نظر من نمره 0.25 اونقدرا که فکر میکنید تاثیر منفی نداره و نیازی نیست توی SOP یا هرجای دیگه ای حرفی ازش بزنید. اون استادی که مجموعه نمراتتون رو میبینه قطعاً متوجه میشه که حتماً یه اتفاقی افتاده و این نمره یک نمره طبیعی نیست. از همه مهمتر اینکه یک نمره اصلاً تاثیر گذار روی نظر کسی نیست. سخت نگیرید.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

با سلام
    اصولاً نباید این مساله رو اینجا درج کنم، هم به دلیل رفتار خلاف مقررات فروم و هم به دلیل حفظ آبروی خودم... ولی این مساله اونقدرها هم نگران کننده نیست... من یک نمره ی صفر و اگر درست خاطرم باشه یه نمره ی 2 توی کارنامه ام داشتم!... به هر حال اگر سوالتون این بود که آیا باید حتماً دلیل این مساله رو توی SOP ذکر کنید، به اعتقاد من به هیچ وجه نیازی نیست... اونجا میتونید در عوض به نکات مثبت دیگه ای از خودتون که مرتبط با هدفتون (پروژه تون) هست بپردازید... فکر میکنم به این صورت تاثیر بیشتری بگذاره
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

درودbiscuitpolo
    اخه عنوان تقلب متفاوت میشه با نمره 2 شما,شما در حال حاضر خارج از کشور تحصیل می کنین؟ یعنی امیدوار باشم؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

درودbiscuitpolo
    اخه عنوان تقلب متفاوت میشه با نمره 2 شما,شما در حال حاضر خارج از کشور تحصیل می کنین؟ یعنی امیدوار باشم؟
    مگه داخل ریزنمراتتون نوشته شده تقلب!؟ اگه اینطوریم باشه بازم من باشم حرفی ازش نمیزنم و فقط نکات مثبت رو در SOP مینویسم.

Junior Member

If extenuating circumstances influenced your performance in college or on standardized tests, like the GRE, consider discussing them in your graduate admissions essay or personal statement. Be careful to consider how your excuses will be perceived. For example, explaining poor grades for one semester by briefly mentioning a death in the family or serious illness is appropriate; however, an attempt to explain four years of poor grades is not likely to be successful. If you perform poorly on tests and wish to explain that to the committee, be sure to have a reason for your poor performance in hand (e.g., dyslexia, another learning disability, or not a native speaker or English). Simply explaining that you don't test well will not help your application as most graduate programs entail many tests.
    Keep all excuses and explanations to a minimum -- a sentence or two. Avoid drama and keep it simple. Remember that this is your chance to present your strengths and really shine, so take advantage of the opportunity to discuss your accomplishments, describe valuable experiences, and emphasize the positive.

دوستان خواهش میکنم من رو هم راهنمایی کنید .gpa کل من(به روشی که در سایت wes زده حساب میکنم)2.99است.,ولی GPAدو سال اخر م که بیش از نصف واحدهامه 3.6میشه.(علتش هم اینه که تا ترم 4 اصلا درسها به برق مربوط تمیشد و من هم انکیزه ی زیادی راسه خوندنشون نداشتم)به نظر شما این نکته رو اشاره کنم یا خودشون دقت میکنن؟اصلا هیا براشون فرقی میکنه؟
    لطفا راهنمایی کنید چون جوا ب این سوال واسه خیلی ها مهمه.
    مرسی

من بنده خدا چه توجیهی باید جور کنم که در تمام 4 سال تحصیل هیچ درسی را نیفتادم ولی در یک درس 4 واحدی گیر یک استاد عقده ای افتادم که سر لج گذاشت با منو کلی های دیگه و در اون درس 2 ترم متوالی منو انداخت!
    یعنی 2 بار یک درس را افتادم!!!
    حالا چطوری می شه این لکه ننگ را ماسمالی کرد!؟
    من که همیشه دعاگوی این استاد کم سواد عقده ایم هستم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)