صفحه 8 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 157

موضوع: عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

دوست عزیز به نظرم و با توجه به پست های دوستان بهتره در این مورد و نقطه ی ضعف به هیچ وجه مانور ندید و بالعکس رو نقاط قوتتان مانور بدهید...

من هم یه درس معارف عمومی به من و 25 نفر از 35-36 نفر کل استاد نمره ی 0.5 و مردودی داد و اونقدر پست بود که صفر نداد تا حذف بکنیم و به هیچ وجه این رو نگفتم که بله چون استاد عقده ای بود اینجوری شد...

این چیزا لکه ی ننگی نیست...مشکلاتی است که قادر نیستیم تعریفشون کنیم برای طرف خارجی ها و اون ها هم درک نمی کنن...

پس روی نقاط قوتتان تکیه کنید به اندازه ی مطلوب نه اغراق شده

روز خوش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

سلام دوستان
    اگه کسی که بعلت یه بیماری سخت(سرطان داشته و شیمی درمانی میکرده) تو دوره لیسانسش، معدل کلّش پایینه(13.89) ولی تو ارشد معدلش خوب (17.51) شده و سابقه پژوهشی خوبی هم داره، آیا لازمه تو SOP خودش بنویسه که بعلت بیماری معدلش پایین شده؟ تاثیر منفی نداره؟(البته الان هیچ مشکلی نداره و میتونه گواهی سلامت ارائه کنه).

البته من که نظرم اینه که بنویسه چون کسی که تو این شرایط درس میخونه حتما خیلی انگیزه داشته و فکر میکنم حتی نکته مثبتی هم باشه.

میخواستم نظر شما رو هم بدونم؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط khodadadi83 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه کسی که بعلت یه بیماری سخت(سرطان داشته و شیمی درمانی میکرده) تو دوره لیسانسش، معدل کلّش پایینه(13.89) ولی تو ارشد معدلش خوب (17.51) شده و سابقه پژوهشی خوبی هم داره، آیا لازمه تو SOP خودش بنویسه که بعلت بیماری معدلش پایین شده؟ تاثیر منفی نداره؟(البته الان هیچ مشکلی نداره و میتونه گواهی سلامت ارائه کنه).

البته من که نظرم اینه که بنویسه چون کسی که تو این شرایط درس میخونه حتما خیلی انگیزه داشته و فکر میکنم حتی نکته مثبتی هم باشه.

میخواستم نظر شما رو هم بدونم؟
    دوست عزیز

اولا به این دوست عزیزمان که نمونه استقامت و پشتکاری است، تبریک می گم و انشالله که همیشه سالم باشند. به نظره من این موضوعی است که می توان برای توجیه پایین بودن معدل ذکر کرد و اتفاقا دلیل محکم و قانع کننده ای است... بیماری سرطان همانطور که همه ی ما می دونیم یک بیماری صعب العلاج و درس خواندن در آن شرایط، یک روحیه و استقامت بالایی می خواد که این دوستمان داشتند (من واقعا به ایشون تبریک می گم) در ثانی انگیزه بالای آن شخص رو برای تحصیل نشون میده که با وجود سخت ترین بیماری، همچنان به تحصیل خودشون ادامه دادند.
    اما ذکر این مورد نباید باعث منحرف شدن مسیر sop بشه، من به نظرم در حد 2-3 خط این مورد ذکر بشه و علت پایین بودن معدل رو توجیح کنه و از آن به عنوان یک دلیل محکم برای انگیزه بالای خودش برای ادامه ی تحصیل استفاده کنه همچنین می تونه برای صحه گذاشتن بر این مورد از کارهایی که در دوره فوق انجام داده (زمانی که با بیماری درگیر نبودند)، استفاده کنه... به طور خلاصه یک نکته در SOP همیشه باید رعایت شود و آن اینکه در مورد هر چیزی که شما صحبت می کنید باید از آن جهت اثبات توانایی های علمی خودتان استفاده کنید.

موفق باشید.

من هم مشکل دوست عزیزم alidigi2222 رو دارم.از دوستان خواهش میکنم اگه میتونن راهنمایی کنن.با تشکر

دوستان اصلا نگران نباشید من خودم معدل لیسانسم 13 با 23 واحد افتاده و 2 ترم مشروطی هستش!!! ولی همچنان امید دارم برای پذیرش. البته اینو بگم که معدل ارشدم 17.5 از دانشگاه تهرانه. منم این مشکلو دارم که اصلا اشاره ای به مشکلات دوران لیسانس بکنم یا نه. اکه کسی نظری داره خوشحال میشم بشنوم.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط amin2006esf نمایش پست ها
    دوستان اصلا نگران نباشید من خودم معدل لیسانسم 13 با 23 واحد افتاده و 2 ترم مشروطی هستش!!! ولی همچنان امید دارم برای پذیرش. البته اینو بگم که معدل ارشدم 17.5 از دانشگاه تهرانه. منم این مشکلو دارم که اصلا اشاره ای به مشکلات دوران لیسانس بکنم یا نه. اکه کسی نظری داره خوشحال میشم بشنوم.
    من هم مشکلی شبیه شما دارم. معدل کارشناسیم حدود 13.6 هست ولی ارشد 17. سوال من هم مشابه شماست.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Member daffodil آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

من معدل لیسانسم 14.86 امیرکبیر و فوق 17.80 هست. به نظرتون این تفاوت در حدی هست که بخوام بهش اشاره بکنم؟ آخه دلیل خاصی هم ندارم. تو لیسانس زیاد پی درس نبودم و استادا هم خیلی سخت گیرتر بودن.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    من هم مشکلی شبیه شما دارم. معدل کارشناسیم حدود 13.6 هست ولی ارشد 17. سوال من هم مشابه شماست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil نمایش پست ها
    من معدل لیسانسم 14.86 امیرکبیر و فوق 17.80 هست. به نظرتون این تفاوت در حدی هست که بخوام بهش اشاره بکنم؟ آخه دلیل خاصی هم ندارم. تو لیسانس زیاد پی درس نبودم و استادا هم خیلی سخت گیرتر بودن.
    دوستان بنده هم همچین مشکلی دارم، خواهشا راهنمائی کنید، نیاز ی به بهونه تراشی در SOP است؟

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط USAir نمایش پست ها
    دوستان بنده هم همچین مشکلی دارم، خواهشا راهنمائی کنید، نیاز ی به بهونه تراشی در SOP است؟
    دوست عزیز، معدل لیسانس یکی از فاکتورهایی هستش که adcomها در پذیرش مقطع دکتری به اون توجه میکنن و از اونجا که SOP باید شامل زمینه اکادمیک شما باشه ، سیر پیشرفتها و نمرات لیسانس باید بهش اشاره بشه و در صورتیکه با بقیه رزومه سازگار نباشه باید سعی شه دلایلش ذکر بشه. البته این چیزی که من گفتم با بهونه تراشی تفاوت داره چون اونها هم فرق "علت " و "بهانه" رو متوجه میشن

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    دوست عزیز، معدل لیسانس یکی از فاکتورهایی هستش که adcomها در پذیرش مقطع دکتری به اون توجه میکنن و از اونجا که SOP باید شامل زمینه اکادمیک شما باشه ، سیر پیشرفتها و نمرات لیسانس باید بهش اشاره بشه و در صورتیکه با بقیه رزومه سازگار نباشه باید سعی شه دلایلش ذکر بشه. البته این چیزی که من گفتم با بهونه تراشی تفاوت داره چون اونها هم فرق "علت " و "بهانه" رو متوجه میشن
    معدل کارشناسی 14.8 و ارشد 17.3 هست، نمیدونم ناهمخوانی داره یا نه!!! بالاخره کارشناسی سختره و من تو دانشگاهی درس خوندم که اساتیدشش مرض کم نمره دادن داشتن (واقعا عقده ای) و البته نمره های پائین من در درسهای غیر تخصصی بوده در هر حال همه اینا به نظرم یه بهونه میتونه باشه، چون کسی که می خواست واقعا میخوند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)