صفحه 9 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 157

موضوع: عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : عنوان کردن علت پایین بودن معدل در SOP

سلام دوست عزيز
    اولا فك نكنم معدل 14.6 اونقدر ها هم جاي نگراني داشته باشه!
    من خودم بنا به دلايل غير درسي معدل ترم اول فوقم خيلي افتضاح بود و باعث شد معدل كلم هم خيلي بالا نره ولي خوب تو SOP دليلشو نوشته بودم و فك كنم كمك هم كرده بود!!!
    به نظر من تو SOP ننويسيد با وجود معدل كم رتبه سوم رو بین 60 تا همکلاسی هام داشتم بنويسيد

با وجود استادي سخت گير (يا شايد يه وا‍ژه بهتر به جاي سختگير) من موفق شدم رتبه 3 رو با معدل ... كسب كنم. و اين در حالي كه من در درس هاي تخصخصي ترم هاي بالا به دليل علاقه روز افزونم به درسها تونستم نتايج خيلي بهتري كسب كنم.

يعني با ديد مثبت همون مطلبو بگيد...
    البته اين نظر منه!
    با خودتون بهتر ميتونيد تصميم بگيريد!

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    سلام
    نیازمند یاری سبزتان هستم....
    من معدل لیسانسم 14.6 هست و فوق 17.7
    تو لیسانس با اینکه معدلم پایین بود رتبه 3 رو داشتم. تو ریز نمراتم میانگین نمرات دپارتمانو زده که 13.00 هست. خوبه تو sop بنویسم "با وجود معدل کم ولی رتبه سوم رو بین 60 تا همکلاسی هام داشتم و همونطور که در مدارکم موجود هست معدلم از میانگین نمرات دانشکده بسیار بالاتر هست" ؟؟؟؟ اگر نه میشه توجیح بهتری بگید؟ معدل ترم آخر لیسانس با 23 واحد درس 17.74 و معدل دو سال آخر 16 هست...

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    نمره 9 واحد از واحدهای یک ترم من به دلیل مشکل پزشکی و عدم شرکت در امتحان 4 درس صفر هست. یکی از دروس رو تونستم حذف کنم ولی 9 واحد صفر هنوز برقراره و حدود 1 نمره روی معدل من اثر گذاشته. اشاره به این موضوع در sop کار درستی هست؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    نمره 9 واحد از واحدهای یک ترم من به دلیل مشکل پزشکی و عدم شرکت در امتحان 4 درس صفر هست. یکی از دروس رو تونستم حذف کنم ولی 9 واحد صفر هنوز برقراره و حدود 1 نمره روی معدل من اثر گذاشته. اشاره به این موضوع در sop کار درستی هست؟
    سلام دوست عزيز
    مساله اي كه هست اينه كه بدو توجه به اين كه شما تو SOP به اين موضوع اشاره كنيد يا از Transcript هايي كه براي دانشگاه ها مي فرستيد اين موضوع كاملا مشخص ميشه و اصلا نمي تونيد اونو پنهون كنيد!
    حالا SOP بهترين جايي كه مي تونيد دليل اين صفر ها رو (كه ظاهرا كاملا غير درسي هست) رو بيان كنيد!
    حتي شما مي تونيد به اين نكته مثبت هم اشاره كنيد كه با وجود اين مشكل خيلي اساسي در يكي از ترم ها شما تونستيد درساتونو جمع و جور كنيد و اين مشكل خيلي نتونسته در زندگي حرفه اي شما تاثيري داشته باشه!!!
    من فك مي كنم اينجوري بهتره!!!
    موفق باشيد!

Junior Member amish آواتار ها

سلام دوستای خوبم
    من یه سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدید

من لیسانس معماری از یکی از دانشگاههای سراسری تهران دارم با معدل 14 آخه استادا خیلی سختگیر بودن البته از حق نگذریم که خودم هم حسابی کم کاری کردم چون بعد از اومدن به این رشته فهمیدم که بهش علاقه ندارم و هیچ وقت برای بهترین بودن تلاش نکردم با وجود معدل 19.80 پیش دانشگاهی و رتبه 420 کنکور
    اما بعد برای ارشد تغییر گرایش دادم و رفتم رشته طراحی شهری تو یکی از دانشگاههای خوب مالزی و با معدل 3.92 از 4 (تقریبا 19.60 ایران)عملکرد خوبی داشتم. من تنها کسی بودم که تو کل دوره های طراحی شهری اون دانشگاه تونستم نمره A+ بگیرم الان هم میخواهم تو همین رشته دکترا اپلای کنم.
    به نظرتون تو sop از معدل لیسانس حرفی بزنم یا نه؟ اگه راستش رو بگم که بعد از ورود فهمیدم مورد علاقم نبوده و برای همین تو فوق تغییر گرایش دادم و موفق هم بودم تاثیر منفی میذاره؟ این تنها نقطه تاریک رزومه منه

ممنون میشم اگه جوابم رو بدید

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amish نمایش پست ها
    از دوستانی که تجربه دارن میشه یکی منو راهنمایی کنه؟
    به نظر من بهتره که بیشتر روی نقاط قوت یعنی‌ معدل و عملکرد در ارشد تمرکز کنید نه توجیه کردن نکات منفی‌. درسته که تغییر گرایش دادید اما اونقدر هم زمینهٔ درسی‌ شما عوض نشده که بگید من به اون رشته اصلا علاقه نداشتم و حالا عاشق این رشته در ارشدم هستم! به نظر من عنوان کردن مسائل مثبت و نقاط قوت در SoP تاثیر بهتری بر روی خواننده آن میگذاره.

Junior Member amish آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
    به نظر من بهتره که بیشتر روی نقاط قوت یعنی‌ معدل و عملکرد در ارشد تمرکز کنید نه توجیه کردن نکات منفی‌. درسته که تغییر گرایش دادید اما اونقدر هم زمینهٔ درسی‌ شما عوض نشده که بگید من به اون رشته اصلا علاقه نداشتم و حالا عاشق این رشته در ارشدم هستم! به نظر من عنوان کردن مسائل مثبت و نقاط قوت در SoP تاثیر بهتری بر روی خواننده آن میگذاره.
    سلام ممنون از راهنماییتون. راستش به نظر من تفاوت بسیار زیاد معدل فوق و لیسانس (14 و 19.60) تو ذهن هر استادی علامت سواله به نظر شما هیچ جایی تو مدارکم نباید ازش حرفی بزنم؟ البته متاسفانه دلایلم هم احتمالا قانع کننده نسیتند.

سلام دوستان
    من کل این تاپیک رو خوندم اما آخر متوجه نشدم که در اس او پی باید حرفی از معدل زد یا نه
    من معدلم 13.71 بوده از دانشگاه تهران
    با توجه به ابن که تقریبا دانشگاه تهران رو میشناسن و یکی از اساتیدم که مدیر گروهمون هست در ریکامند نوشته در درسهایی که با ایشون داشتم جزو 20 درصد بالای کلاس بودم ( نمره 14!!!!) من چی کار کنم؟
    به گفته های ریکامند ها قناعت کنم؟
    چطور عنوان کنم که اساتید ما در اکثر دروس تخصصی بالای 16 نمره نمی دادند.... اصلا باید حرفی زد یا نه؟ لطفا یک راه حل کاربردی بدهید
    ممنون و سپاسگزارم

Junior Member mehdi_nk آواتار ها

من دبیرستان رشته صنایع شیمایی خوندم،(فنی حرفه ای)، معدلم افتضاحه، کتبی حدود 10 و معدل کلم حدود 13،5 اما بعدش که رفتم رشته ای تی و چند تا گواهی و مدرک گرفتم توی اون رشته همه نمره هام بالاست الان هم میخوام واسه همین رشته استرالیا اپلای بدم، توی sop چی کار کنم؟ علت پایین بودن نمره ها و معدل دبیرستانم را بنویسم؟
    اصلا نیازی به sop دارم یا نه؟! خودم که فکر میکنم بهتره که باشه با این نمرات درخشان من
    ویرایش توسط mehdi_nk : April 26th, 2011 در ساعت 07:01 PM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_nk نمایش پست ها
    من دبیرستان رشته صنایع شیمایی خوندم،(فنی حرفه ای)، معدلم افتضاحه، کتبی حدود 10 و معدل کلم حدود 13،5 اما بعدش که رفتم رشته ای تی و چند تا گواهی و مدرک گرفتم توی اون رشته همه نمره هام بالاست الان هم میخوام واسه همین رشته استرالیا اپلای بدم، توی sop چی کار کنم؟ علت پایین بودن نمره ها و معدل دبیرستانم را بنویسم؟
    اصلا نیازی به sop دارم یا نه؟! خودم که فکر میکنم بهتره که باشه با این نمرات درخشان من
    من نفهمیدم برای لیسانس می خوای اپلای کنی یا تحصیلات تکمیلی ؟

اینکه SOP می خوای یا نه رو باید توی وب سایت دانشگاهت پیدا کنی که گفته اصلا بنویسی یا نه.

Junior Member mehdi_nk آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    من نفهمیدم برای لیسانس می خوای اپلای کنی یا تحصیلات تکمیلی ؟

اینکه SOP می خوای یا نه رو باید توی وب سایت دانشگاهت پیدا کنی که گفته اصلا بنویسی یا نه.
    واسه لیسانس میخوام، دانشگاه که نخواسته، اما همین جا دیدم که بچه ها گفتن بودنش روی پرونده کمک میکنه واسه گرفتن ویزا و حتی پذیرش دانشگاه. واسه این گفتم بنویسم بهتره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)