صفحه 4 از 22 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 220

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد خدمات اینترنت و تلفنهای ثابت و همراه

Senior Member Shahab_H آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بهترین سرویس های مخابراتی در ایالات مختلف آمریکا (ثابت و موبایل)

به نظر من یه پرس و جو تو خود دانشگاه بکن! چون افرادی که اونجان تقریبا همون محلی هستن که شما هستی! مثلا verizon کالیفرنیا خیلی خوبه ولی ممکنه آریزونا خوب نباشه!
    برای صحبت با ایران به نظر من به صرفه ترین راه استفاده از نرم افزارهایی مثل Viber یا ooVoo هستش من خودم استفاده می کنم! فقط کافیه تو ایران یه ADSL باشه که هزینه ش خیلی کم تر می شه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    مرسی دوست خوبم. پس قاعدتا وقتی میگن اخر هفته مجانی باز هم منظورشون برای خود آمریکاست. درسته؟ به صرفه ترین شرکت برای تماس با ایران کدومه؟ کلا شما کدوم سرویس را پیشنهاد میکنید؟ (ایالت من آریزوناست) مرسی از شما

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UMass Boston MBA

Hi guys,
    I am using Rebtel to call to Iran for 1 year and I am completely satisfied with their service.
    It's a Sweden company with a large number of users in US
    http://www.rebtel.com/u/01691405685

Senior Member mdemehri آواتار ها

جون من برای تلفت ثابت از سرویس ورایزون استفاده نکنید که اصلاً نمی صرفه و مزخرفه.
    ما خودمون voipo داریم ماهی 6 دلار....به کل تلفن های ثابت امریکا و کانادا + موبایل.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Islamic Azad University

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا

میشه لطفا دوستان بگن منظورشون از پلن، فمیلی پلین، گوشی آنلاک، prepaid , غیره چیه؟! متاسفانه ما که هنوز نیومدیم درباره این چیزا نمیدونیم. میشه بیشتر توضیح بدین. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi_s نمایش پست ها
    سلام
    smartphone وقتی به درد می خوره که شما روی خط خودتون دیتا داشته باشید. در غیر این صورت هیچ کدام از application های ان فعال نمیشه و با یک گوشی معمولی فرقی نداره. پس اگر بخواهید اسمارت فون داشته باشید باید دیتا بخرید. اگر هم دیتا بخرید خود شرکتهای مخابراتی به شما یک گوشی ipone5 را که قیمت اصلی ان 1000 دلار است به مبلغ 199 دلار هدیه می دهند. حتی ورژن های پایین تر مثل iphone4 تقریبا رایگان هست.
    پس خرید گوشی از ایران عملا خنده دار می شود.
    ضمن انکه من اصلا نمی دانم که گوشی های ایران اینجا کار می کنند یا نه!
    موفق باشید
    نه ...اپلیکیشن ها به دیتا ربطی نداره که اگر ما دیتا بخریم می تونیم از app استفاده کنیم.
    من دیتای گوشیم رو قظع کردم و فقط از wi-fi خونه و دانشگاه وحاهای دیگه استفاده می کنم و راحت می تونم app ها رو دانلود کنم و استفاده کنم.
    اصولاً شرکت های تلفن همراه همچین چیزی رو می گن که شما دیتا بخرید!!!
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!

Junior Member

بچه ها من دارم میام ایندیانا...اصلا هم اونجا احتیاجی به تلفن ندارم...همسرم ایرانه و برام خیلی خیلی اینترنت مهمه و اس ام اس و اینترناشنال کال....(اوووو و اسکایپ و اینا جداست برام...)
    میخوام بدونم روزهای اول باید prepaid at&t بخرم درسته؟ بعد این پلن های مختلفی داره یعنی؟ هم محدود هم نامحدود یعنی؟ درست متوجه شدم؟
    بعد باید یا برم اگر قبول کردن deposit بذارم جای ssn که ندارم و پلن های دیگه at&t بخرم؟ درست متوجه شدم؟
    همزمان میتونم ازین شرکت هایی که دوستان معرفی کردن و توی اینترت هست اکانتم رو شارژ کنم و با موبایل زنگ بزنم شماره ثابت اون شرکت و بعدم اینترناشنال کا رو انجام بدم...درسته؟
    +mdmehri خانوم لطف میکنین بگین این پلن که کفتین جریانش چیه؟ حتما باید قرارداد دوساله ببندیم؟ این یعنی واسه تلفن ثابت خونمون پلن بگیریم و بتونیم زنگ بزنیم؟ فکر کنم واسه من خیلی خوب باشه...چون خیلی از این شرکت های اینترنتی باید به شمارشون زنگ بزنم و اگر خونه باشم بهتره ازین پلن ها بخرم که تلفن خونه به شرکت مجانی برام تقریبا در بیاد؟ درسته؟
    خواهشا کسی نظری داره بگه..ممنون...

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_o نمایش پست ها
    میشه لطفا دوستان بگن منظورشون از پلن، فمیلی پلین، گوشی آنلاک، prepaid , غیره چیه؟! متاسفانه ما که هنوز نیومدیم درباره این چیزا نمیدونیم. میشه بیشتر توضیح بدین. ممنون
    پلن یعنی اینکه شما با شرکت ارائه دهنده خدمات تلفن برای مدت یکسال یا دوسال قرارداد می بندید. در ازای این قرارداد، سرویس یا خدمات مشخصی رو با قیمت مشخصی از اون شرکت دریافت می کنید. اون شرکت ها هم معمولا دیگه خیالشون راحته که شما برای یکسال یا دوسال مشتری اونها هستید و جای دیگه ای نمیرید (اگه بخواین قراردادتون رو فسخ کنید باید خسارت termination fee بدید) برای همین هم یک سری آفرهای جذاب موقع بستن قرارداد بهتون پبشنهاد میشه مثل تخفیف در گوشی، تخفیف در پلن و ...
    فمیلی پلن مثل پلن هست با این تفاوت که شما یک قرارداد برای تعداد بیشتر از یک خط منعقد می کنید. در این پلنها معمولا خطهای مختلف در استفاده از سرویس های ارائه شده مثل زمان مکالمه خریداری شده، یا اینترنت و SMS خریداری شده شریک میشوند.
    گوشی آنلاک گوشی هست که به یک شرکت وابسته نیست و شما می توانید سیمکارت شرکتهای مختلف رو به شرط تکنولوژی مشترک اون شرکت و گوشی شما، استفاده کنید. مثل گوشی های ایران که همه آنلاک هستند. با گوشی لاک شده شما فقط می توانید از سیمکارتها و سرویس های همون پرووایدر استفاده کنید. تمام پلن ها روی گوشیهای لاک شده می آید.
    prepaid تقریبا معادل همان سیم کارتهای اعتباری ایران هست که باید آنرا شارژ کنید. اصطلاحا یعنی اول پرداخت می کنید بعد به اندازه اعتبارتان استفاده می کنید.
    غیره هم هر چیزی که در تعاریف فوق نگنجد
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member

سلام
    ببخشید من یک سوال داشتم . من ایران گوشیم سونی است و قدیمی است و در نتیجه اصلا هوشمند نیست یعنی تقریبا خنگ خنگه. برای فرصت مطالعاتی می خواستم بیام بوستن که مدتش حداقل شش ماهه . می خواستم ببینم گوشی اونجا بخرم یا نه ؟ چی بخرم و چه جوری؟ یعنی مثلا با شرکتی قرار داد ببندم و یا ...؟خط هم بگیرم و یا فقط با اینترنت تماس داشته باشم؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط hasani158 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید من یک سوال داشتم . من ایران گوشیم سونی است و قدیمی است و در نتیجه اصلا هوشمند نیست یعنی تقریبا خنگ خنگه. برای فرصت مطالعاتی می خواستم بیام بوستن که مدتش حداقل شش ماهه . می خواستم ببینم گوشی اونجا بخرم یا نه ؟ چی بخرم و چه جوری؟ یعنی مثلا با شرکتی قرار داد ببندم و یا ...؟خط هم بگیرم و یا فقط با اینترنت تماس داشته باشم؟ ممنون
    شما پست های قبلی رو بخونید دوستان توضیحات مفصل دادن....خیلی چیزا بستگی به خودتون و شرایط مالیتون داره

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط hasani158 نمایش پست ها
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahaaut نمایش پست ها
    بچه ها من دارم میام ایندیانا...اصلا هم اونجا احتیاجی به تلفن ندارم...همسرم ایرانه و برام خیلی خیلی اینترنت مهمه و اس ام اس و اینترناشنال کال....(اوووو و اسکایپ و اینا جداست برام...)
    میخوام بدونم روزهای اول باید prepaid at&t بخرم درسته؟ بعد این پلن های مختلفی داره یعنی؟ هم محدود هم نامحدود یعنی؟ درست متوجه شدم؟
    بعد باید یا برم اگر قبول کردن deposit بذارم جای ssn که ندارم و پلن های دیگه at&t بخرم؟ درست متوجه شدم؟
    همزمان میتونم ازین شرکت هایی که دوستان معرفی کردن و توی اینترت هست اکانتم رو شارژ کنم و با موبایل زنگ بزنم شماره ثابت اون شرکت و بعدم اینترناشنال کا رو انجام بدم...درسته؟
    +mdmehri خانوم لطف میکنین بگین این پلن که کفتین جریانش چیه؟ حتما باید قرارداد دوساله ببندیم؟ این یعنی واسه تلفن ثابت خونمون پلن بگیریم و بتونیم زنگ بزنیم؟ فکر کنم واسه من خیلی خوب باشه...چون خیلی از این شرکت های اینترنتی باید به شمارشون زنگ بزنم و اگر خونه باشم بهتره ازین پلن ها بخرم که تلفن خونه به شرکت مجانی برام تقریبا در بیاد؟ درسته؟
    خواهشا کسی نظری داره بگه..ممنون...
    شما خیلی پراکنده سوال کردید و جواب دادن به هر بند از سوالات شما با در نظر گرفتن حالتهای مختلف کلی زمان می بره.
    ببینید، یه توضیح کلی میدم برای همه دوستان که خیلی در مورد سیستم تلفنی اینجا سوال می کنن. چندتا چیزو از هم تفکیک کنید:
    1- خط تماس موبایل: همون خطیه که با یه شماره به شما اختصاص داده میشه.

2- پلن تماس: سرویس های مختلف تماس گرفتن با شماره خطی است که از یک شرکت پروایدر خریداری می کنید. این سرویسها شامل محدوده تماس مکانی و زمانی و نحوه پرداخت هست.
    2-1) محدوده تماس مکانی شامل تماسهای لوکال، نشنال، آمریکا و کانادا، و اینترنشنال هست. معمولا تماس لوکال رو همون پروایدری که شماره رو به شما داده ارائه می کنه. بقیه سرویسها رو می تونید از همون پروایدر یا پروایدر دیگری بگیرید. الان معمول و به صرفه این هست که سرویس نشنال رو هم از همون پروایدر لوکال می گیرن اما برای اینترنشنال از پروایدر دیگری (که از این شرکتهای اینترنتی هست) می گیرند.
    2-2)محدوده زمانی تماس شامل حجم زمانی تماس و زمان تماس (روز یا شب) هست. سرویس شما می تواند محدود به میزان ساعتی باشد که خریداری می کنید (یا معادل دلاری آن مثلا 10، 20، 50 یا 100 دلار)، یا مقدار ثابنی در ماه (مثلا ماهیانه 450 دقیقه یا 700 دقیقه) و یا نامحدود باشد.
    2-3) نحوه پرداخت میتواند پرداخت بر اساس اعتبار و مصرف (PrePaid) و یا ماهیانه باشد.

3- موبایل اینترنت: شامل انواع خدماتی است که به صورت WiMaX روی موبایل ارائه میشه. این سرویس ها شامل اینترنت، IM، ایمیل،GPS و ... با سرعتها و تکنولوژی های مختلف هست. مثلا 2G, 3G, 4G, 4G LTE، و HSPA و ... همه در این مقوله می گنجد. نوع سرویسی که دریافت می کنید به نوع گوشی، شرکت سرویس دهنده و پلنی که از این سرویس دهنده خریداری میکنید دارد.

4- پلن اینترنت: سرویسهای مختلف غیر از تماس (اینترنت، Gps، hotSpot و ..) هست که مس توانید روی گوشی (بسته به نوع گوشی) دریافت کنید.این سرویسها هم اشکال مختلفی دارد مثل حجم مصرف، سرعت دانلود، و ....

ترکیب های مختلفی که از حالتهای فوق بدست می آید به علاوه چندین آپشن دیگر، پلن موبایل شما رو تشکیل می ده. حالا شرکتهای پرووایدر مختلف برای مارکتینگ و رقابت 100 جور پلن درست کردن و اگه با اونها قرارداد 1 یا دوساله ببندید به شما تخفیفهای خوبی میدن یا مثلا گوشی مجانی میدن. در هر صورت شما باید ببینید چه ترکیبی از سرویسهای فوق مورد نیاز شماست و برید سراغ همون نیازتون.
    نکته بعدی اینکه عین همین 4 گزینه در مورد خط زمینی هم هست. بعضی از پرووایدر ها مثل Verizon, At&t و ... هر دو رو دارن و یک پکیج پلن برای همه دارند. (حتی سرویس TV هم می تونید تو پلنتون بگیرید)

حالا من ترکیبی که خودم دارم رو میگم تا ببینید چطوری می تونید با توجه به نیازتون بهینه ترین ترکیب رو بدست بیارین:
    من کلا 5 شماره تماس دارم: یکی خونه، 2 تا موبایل خودم و 2 تا موبایل همسرم
    3 تا گوشی داریم: یکی خونه کاملا معمولی، 2 تا موبایل. هر دو اسمارت فون (Galaxy Note و Galaxy S3)
    1 پلن تماس نا محدود با کل آمریکا و کانادا برای خط خونه
    1 پلن تماس PrePaid حجمی اعتباری با محدوده یکساله روی موبایل من.
    1 پلن تماس PrePaid نامحدود ماهیانه روی موبایل همسرم
    1 پلن تماس اینترنشنال برای تماسهای بین المللی، قابل استفاده روی همه شماره ها. البته از اون شمارهء محدود حجمی برای این تماسها استفاده نمی کنم. چون به هر حال از اعتبارش مصرف میشه.
    1 پلن اینترنت پرسرعت 20Mgb/s برای خونه. نامحدود ماهیانه
    1 پلن اینترنت نامحدود با سرعت 4G-LTE برای 100GB اول و بعد از اون 3G نامحدود روی موبایل همسرم
    0 پلن TV

دیگه استفاده از اووو و اسکایپ و وایبر و تانگو هم که مجانی هست.
    کلا از 4 تا پروایدر سرویس میگیرم. با هیچ کدوم هم قرارداد ندارم. هر وقت بخوام میرم سراغ یکی دیگه. بطور متوسط ماهیانه حدود 140 دلار بابت همه سرویسهایی که گفتم می پردازم. البته حدود 900 دلار برای گوشی های موبایل دادم.
    نجربه به من نشون داده اگه به مکالمه با موبایل و یا استفاده دائم از اینترنت موبایل نیازی ندارید ( و یا می تونید جلوی خودتونو بگیرین ) به هیچ وجه استفاده از پلنهای قراردادی به نفع شما نیست مگر اینکه از پلن های گروهی خانوادگی استفاده کنید. داشتن پلن قراردادی روی خط ثابت زمینی هم یک اشتباه محض هست.
    اینایی رو که گفتم خیلی هاش رو خودم تجربه کردم و کلاههای زیادی سرم رفته تا اینا رو یاد گرفتم.
    ویرایش توسط mrjalali : January 15th, 2013 در ساعت 06:51 PM
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)