صفحه 20 از 22 نخستنخست ... 10111213141516171819202122 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 220

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد خدمات اینترنت و تلفنهای ثابت و همراه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    در حال گذارندن دوره پسادکتری

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد خدمات اینترنت و تلفنهای ثابت و همراه

یه سوال دیگه: آیا اینترنتی که منازل ازش استفاده میکنن محدودیت حجم ماهانه داره؟ یا در صورت استفاده زیاد از حجم، سرعتش پایین میاد؟ همچنین آیا اینترنت جزو utilities هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sargardun نمایش پست ها
    سلام. من چند تا صفحه رو خوندم ولی آخرش متوجه نشدم چه خطی برای من مناسب هست. من توی کالیفرنیا هستم و قرار نیست با کسی ارتباط تلفنی داشته باشم مگر برای دادن شماره تماس به دانشگاه و همین طور تماس ضروری. اینترنت و پیامکش هم به دردم نمیخوره. در واقع فقط میخوام یه خط داشته بشم که اگر جایی شماره تماسم رو خواستن معطل نمونم. بنابراین نمیخوام زیاد هزینه کنم. گوشی هم از ایران آوردم. میخوام بدونم آیا اینجا سیمکارت اعتباری مثل ایرانسل وجود داره؟ من همون اول مقدار مشخصی برای مثلا یک سال پرداخت کنم و با توجه به میزان استفاده ام اعتبار کم بشه.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    H2O یا از اینترنت سفارش بدید یا در فروشگاه Target یا Walmart بخر
    میشه نزدیک 3 دلار، که همون سیم کارت خالیش هست
    بعد باید با گوشی کسی یا از طریق نرم افزار های رایگان، به شماره ای که نوشته روی بسته customer care زنگ بزنی تا بهت یک شماره بدند و فعالش کنند که بسته های مختلف داره که همه یک ماهه هستند
    H2O از شبکه At&t برای خدماتش استفاده میکنه

گوشی شما آنلاک است و هز سیم کارتی از هر service provider ای تهیه کنی بهش میخوره
    H2O از همه ارزونتر بود من خواهرم 6 ماه پیش تازه امده بود امریکا ازش استفاده میکنه راضی بود

ولی من توصیه میکنم طولانی مدت میخوای کار کنی T mobile تهیه کن و از خود t mobile هم گوشی بخر که لاک هست روی همون سیمکارت

نقل قول نوشته اصلی توسط involvement نمایش پست ها
    بعد باید با گوشی کسی یا از طریق نرم افزار های رایگان، به شماره ای که نوشته روی بسته customer care زنگ بزنی تا بهت یک شماره بدند و فعالش کنند که بسته های مختلف داره که همه یک ماهه هستند

H2O از همه ارزونتر بود من خواهرم 6 ماه پیش تازه امده بود امریکا ازش استفاده میکنه راضی بود

ولی من توصیه میکنم طولانی مدت میخوای کار کنی T mobile تهیه کن و از خود t mobile هم گوشی بخر که لاک هست روی همون سیمکارت
    شما میدونی وقتی قراره اینترنتی شماره بدن اون وقت امکانش هست که بشه شماره رند گرفت؟
    دوم میشه بگین تی موبایل چه تفاوتهایی داره که برای طولانی مدت اونو پیشنهاد دادین؟
    تی موبایل از کجا میشه گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein2 نمایش پست ها
    من رفتم سیم کارت از Metro PCS بخرم ، گوشی خودم هم از ایران آورده بودم ، این شرکت از زیر مجموعه های T mobil هست، و چون دراین فورم خونده بودم که سیستم این اپراتور GSM هست ، امیدوار بودم که یه سیم کارت که بدون محدویت صحبت و مسیج و یک گیگابایت اینترنت در ماه رو داره رو بهم سی دلار بده ، ولی دیدم گفت که باهم میشه 80 دلار ، بعد گفت اگر از این چند تا گوشی هم بخوای بگیری باز همین هشتاد دلار میشه ،چون زبانم خوب نیست متوجه نشدم که چرا با اینکه گوشی دارم ، باید پنجاه دلار بیشتر بدهم ، به هر حال همون گوشی ارزون رو گرفتم ، و ماه اول اینترنتش بدون محدودیت ، با سرعت 4G هست ، و هر چی استفاده کنی ، سرعتش کم نمیشه ولی از ماه بعد ، هر ماه سی دلار ، و فقط یک گیگ اول ، سرعتش بالا هست و بعد از اون سرعتش کم می شود ، ولی باز محدودیت ندارد . یه چیز جالب اینکه من اینترتش رو شیر می گردم ، یعنی از سیستم mobile hot spot رو روشن میکردم و با لب تابم یا تبلتم از اینترن استفاده می کردم ، بعد از اینکه هشت گیک استفاده کردم ، مسیج اومد که حدود ده درصد از اینترتی که می تونی با این روش استفاده کنی ، باقیمانده هست .
    تست سرعت نگرفتین چقدر دانلود میده در ماه اول؟ماههای بعد جقدر؟وبعد از اون یک گیگ چقدر سرعت دانلود داره؟
    الان از خریدتون راضی هستین؟یا الان میبینین گزینه های بهتری هم بود؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram15013 نمایش پست ها
    تست سرعت نگرفتین چقدر دانلود میده در ماه اول؟ماههای بعد جقدر؟وبعد از اون یک گیگ چقدر سرعت دانلود داره؟
    الان از خریدتون راضی هستین؟یا الان میبینین گزینه های بهتری هم بود؟
    نه تست سرعت دانلودنگرفتم ، الان که هم نمی تونم با دیوایس دیگه مثل اول از اینترنتش استفاده کنم، ولی اینکه پلن سی دلاریش ، صحبت و پیامک نامحدود داره و یک گیگ اینترنت نامحدود داره ، به نظرم مناسب ترین قیمت و بهترین پوشش رو تو این منطقه داره ، ولی اینکه دفعه اول چرا باید سی تا بیشتر از قیمت پلن و قیمت گوشی بپردازی رو نمی دونم خوبه یا نه ، ولی میگفت که برای تبدیل و فعال کردن و .. هست .

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط involvement نمایش پست ها

ممنون از جوابتون. من حدود یک سال نیاز دارم که سیم کارت داشته باشم و همون طور که گفتم چون استفاده زیادی ازش نمیکنم نمیخوام براش هزینه زیاد بدم.
    من سایت h2o‌رو دیدم ولی باز هم درست متوجه نشدم که آیا برنامه plan as you go ‌همون اعتباری خودمونه یا خیر. توی این برنامه که دوره های سه ماهه و بالاتر داره انگار مثلا میتونی ۱۰ دلار بدی برای کل سه ماه و تا آخر سه ماه میتونی به اندازه اعتبار استفاده کنی ولی قبل از اتمام سه ماه باید برای سه ماهه دوم دوباره اکانت رو شارژ کنی. درسته؟ یا من اشتباه متوجه شدم؟
    مطلب جالب اینه که حتی اگر کسی پیام بده یا زنگ بزنه به همون اندازه که شما پیام میدی یا زنگ میزنی از شارژ کم میکنه. البته باز هم مطمین نیستم.
    اما یه سوال اساسیتر: من میخوام این سیم کارت رو (اگر برنامه اش همونطور باشه که توضیح دادم) از طریق وب سایت سفارش بدم. مساله اینجاست که گوشی من سامسونگ گلکسی هست و سیم کارت مینی میخوره. آیا این سیم کارت ها هم به مینی تبدیل میشن؟ یعنی نوع جدا کردنش از کارت محافظش به صورت مینی هست یا باید ببرم جایی برام کوچیکتر پانچ کنن؟ اگر مورد آخر صحیح است لطفا بفرمایید که کجا باید ببرم؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

من بالاخره دلم رو زدم به دریا در کمال دست و دل بازی ۱۵ دلار خرج سیم کارت کردم!
    چون نیازی به استفاده از خط تلفن ندارم تصمیم گرفتم سیم کارتی بگیرم که اعتباری باشه که با راهنمایی دوستان h2o گرفتم. اول خواستم سیم کارت رایگان و ۱۰ دلار شارژش رو از طریق سایتش سفارش بدم که دیدم هزینه تحویلش بیشتر از خود شارژش هست. رفتم از یک فروشگاهی سیم کارت و شارژ بگیرم که گفتن با هزینه فعال سازی و اینا میشه ۲۰ دلار. خلاصه گفتم من فقط سیم کارتش رو میخوام و خودم شارژ میکنم. یک سیم کارت h2o گرفتم که سه اندازه قابل برش هست. همونجا هم فروشنده با یک تماس تلفنی یک شماره تلفن برام گرفت و کلا ۵ دلار هزینه سیم کارت شد. بعد خودم از طریق سایتش شارژ تهیه کردم که اون هم شد ۱۰ دلار. این ۱۰ دلار رو در عرض سه ماه میتونم استفاده کنم. هر دقیقه تماس و هر پیامک ۵ سنت هزینه داره.

سلام
    من یک سیم کارت تی موبایل گرفتم
    فعلا برای یک ماه ۶۰ دلار به علاوه تقریبا ۱۰ دلار مالیات پرداخت کردم
    ۱۲ گیگ اینترنت بعلاوه تکس و کال نامحدود
    قبل از خرید ورایزون چک‌کردم که کمی گرونتر بود
    هرچند این سرویس ها خیلی گرونن و فعلا فقط اینترنتشو لازم داشتم
    که از سر ناچاری فعلا خریدم
    درمورد شماره رند که خیلی سوال خودم بود (به شماره رند میگن Easy number )
    ورایزون گفت بعد از شماره منطقه ای خودت که اینجا که ماهستیم
    میشه ۸۱۸ شما شماره بعدشو میگی و خود سیستم ۴تا شماره اخرو انتخاب میکنه و اگر خوشتون‌نیومد من چندین بار شماره انتخاب میکنم‌تا شماره ای که دوست داشتین پیداکنین
    و تی موبایل در این مورد گفت بعد از دادن شماره ۸۱۸ براتون خود سیستم شماره های بعدشو انتخاب میکنه و من فقط ۲بار(اگر اشتباه نکنم)
    میتونم بعدش براتون شماره عوض کنم
    حالا بعد از هربار انتخاب ممکنه شماره بدتری هم بهتون بخوره که دیگه
    غیر قابل بازگشته
    که خوشبختانه ماله من بعد از یکبار تغییر کمی بهتر شد

برای تلفن ثابت‌منزل گزینه های خوبی پیدا کردم که بعدا در اسرع وقت خواهم گذاشت

سلام دوستان عزیز
    برای اینترنت (کابلی) که پرسرعت ترین اینترنت اینجا حساب میشه
    باید اول چک کنین چه شرکتهایی اونجا خدمات میدن

برای منطقه ما چندین شرکت بودن که اکثرا از ای تی اندتی راضی نیستن و همه میگن دزده
    و من شرکت تایم وارنر انتخاب کردم
    پلن های مختلفی داره که من فقط اینترنت گرفتم به مبلغ 39.99 دلار نامحدود با سرعت 100 مگابایت
    مودم هم بصورت اجاره ای میدن ماهیانه 5 دلار که من تصمیم گرفتم خودم بخرم
    نت گیر (netgear) مدل 3000 گرفتم که دیدم سرعت وایفایش یکمی کمه و 2 روز بعدش رفتم از همون بست بای (bestbuy) که گرفته بودم پس دادم و یه مدل بالاترشو گرفتم که وایفای دوال باند داره و سرعتش واقعا بالاتره
    برای گرفتن اینترنت هم مراحل خیلی ساده ای داشت
    فقط کافیه مودم داشته باشین وصل کرده باشین تماس بگیرین قسمت تکنیکال ساپورت شرکت ارائه دهنده اینترنت و شماره مک ادرس مودم بهش بدین
    ریبوت کنین بعدش به اینترنت باسرعت باورنکردنی وصل میشه

در پست بعدی درمورد تلفن ثابت خواهم نوشت

تا تجربه نکنین باورش یکم سخته که در مخابرات امریکا هیچ فرقی بین تلفن ثابت و موبایل از نظر ساختارشون نیست
    یعنی این 2تا برعکس ایران هیچ فرقی اینجا با هم ندارن،یعنی یه شماره میتونه روی موبایل زنگ بخوره و فردا روی تلفن ثابتتون

برای داشتن تلفن ثابت یعنی روی گوشی معمولی خودمون در ایران چندین گزینه هست (یا خطی برای اتصال به دستگاه فاکس)

اولیش داشتن تلفنی از اپراتورهای اینترنت و تلفن اینجا که تقریبا ماهی 20 دلار هزینه داره(تازه باید برای برقراری تماس های دور که اصلا هم معلوم نیست کجا نزدیکه کچا دور یه هزینه دیگه هم بپردازین)

دومی که من انتخاب کردم استفاده از اپراتور هایی که سرویسشون بر مبنای ویپ (voip) هست
    (ویپ یعنی تماس بر بستر شبکه برقرار میشه)

این سرویس تو ایران هم هست به اسم تلفن های NGN که اصلا پیشنهاد نمیکنم امتحان کنین
    فوق الغاده بی کیفیت و به دردنخور هستن (معروفترینشون الو تهران بود که جمع کرد رفت)

در اینجا چندین شرکت در این زمینه فعالیت دارن که معروفترینشون کمپانی مجیک جک Magicjac و ذیگر شرکتها
    من شرکت OBI انتخاب کردم به چندین دلیل ارزشمند
    (مزیت این اپراتورهای بر مبنای ویپ اینه که هزینه ماهیانه ندارن و اکثرا فقط یه هزینه خیلی کم سالیانه دارن و داشتن اینترنت برای برقراری تماس واجبه)

اول از همه تنها شرکتی که با یک دستگاه به شما امکان استفاده از 2تا خط تلفن ثابت چداگانه میده همین شرکته!

دوم که از همه اینا مهمتره تنها کمپانی که به شما این امکان میده تلفن گوگل ویس خودتونو روی این دستگاه تنظیم کنین

یعنی بصورت رایگان شما میتونین شماره ای که از گوگل ویس میگیرین و امکان انتخاب شماره رو هم دارین به راحتی هرچه تموم تر (در کمتر از 2 دقیقه از زمان روشن کردن مودم کلیه تنظیمات انجام بدین)

با اینکار شما نه تنها به تمام امریکا و کانادا رایگان میتونین تماس بگیرین بلکه حتی همون هزینه سالیانه رو هم ندارین و خیلی امکانات دیگه
    یکی دیگر از مزیت های این تلفن اینه که عین تلفن های ثابت اینجا دیگه نیازی نیست یه هزینه ای برای تماس با مناطق نزدیک بدین و یه هزینه ای بیشتر برای مناطق دورتر (اینجا اینجوریه)

بزرگترین مزیتش برای شخص خود من اینه که میتونم یکی از 2خط مودم اوبی (OBI202) روی ویپی که در ایران دارم تنظیم کنم
    یعنی با تلفن 2خطی که وصل کردم 1 خط با بوق امریکا دارم یک خط دیگر با بوق ایران-تهران دارم
    که همین ویژگیش برای شخص بنده خیلی کارامده چون بقیه شرکت ها ویپشون روی مودموشون لاک شده و قابل تغییر به ویپ های دیگر شرکت ها نیست

هزینه تماس با ایران هم خیلی اروزنه تلفن ثابت دقیقه ایی 11 سنت موبایل دقیقه ایی 15 سنت

امکان استفاده از مودم در دیگر کشوها هست ولی ایرانو مطمِئن نیستم

این تجربه من بود برای داشتن و برقرار کردن تلفن ثابت در امریکا
    امیدوارم به درد دوستان خورده باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)