نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: مسائل مربوط به نوشتن پرروپوزال و روش تحقیق در مدیریت

Lightbulb مسائل مربوط به نوشتن پرروپوزال و روش تحقیق در مدیریت

سلام دوستان عزیز. به نظرم اومد جای این موضوع اینجا خالیه به این دلایل:
    1. اگه قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های اروپا رو دارید اغلب باید یک پروپوزال کامل و قابل قبول داشته باشید. بعضی دانشگاه ها مخصوصا در بریتانیا هم حداقل یه پروپوزال اولیه ازتون می خوان.
    2. اگرچه یه تاپیک مشابه زیر مجموعه "مباحث درسی مدیریت" وجود داره، اما اولا به دلایل نامشخص قفل شده، دوم مباحث مطرح شده در اون تاپیک بیشتر سطحی و در حد معرفی لینکه و سوم همونطور که در بالا اشاره کردم برای دانشگاه های اروپا این موضوع نقش مهمی در پذیرش داره و صرفا یک موضوع درسی نیست.
    این نکته رو هم بگم که امید زیادی به این تاپیک ندارم. چون تعداد مدیریتی ها در این سایت به شکل نسبی کمه و فعالیتشون هم کمتر. از طرفی بیشتر دوستان فعال هم دنبال دانشگاه های آمریکا و کانادا هستند که اول کار احتیاجی به داشتن پروپوزال ندارند. اما به هر حال یکی دو نفر هم پیدا بشن که تجربه یا اطلاعات ارزشمندی در این مورد داشته باشن و زحمت بکشن در اختیار سایر دوستان قرار بدن باز هم خوبه.
    به امید موفقیت همه.

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به نوشتن پرروپوزال و روش تحقیق در مدیریت

اولین چراغ (و احتمالا آخریش ) رو خودم روشن می کنم. من در حال حاضر سه تا پرسش مشخص دارم:

1. اغلب در پروپوزال باید یه تایم لاین با مایل استون های مشخص داشته باشیم. اینو چه طوری میشه تنظیم کرد؟ یعنی من از کجا بدونم هر مرحله تحقیقم واقعا چقدر طول می کشه، با در نطر گرفتن این که واقعا نمی دونم بر فرض مثال میزان وقتی که باید صرف دروس بکنم، میزان وقتی که احیانا باید به عنوان دستیار استاد بذارم، میزان همکاری سوژه(های) تحقیق و ... در دانشکده مدیریت رتردام (دانشگاه اراسموس) یا دانشگاه استکهلم چقده؟ البته فکر می کنم پاسخ نهاییش اینه که باید با استادها تماس برقرار کرد و از اونا کمک گرفت ولی جدا از این اگه از بین دوستان کسی تجربه یا اطلاعات قابل توجهی داره، می تونه خیلی مفید باشه.

2. روش تحقیق کمی یا کیفی؟ من به شخصه به روش های کیفی گرایش دارم تا کمی، چون دزک منطق ریاضی روش های کمی برام مشکله. مثلا در پایان نامه ارشدم از روش مدل سازی معادلات ساختاری به روش حداقل مجذورات جزئی استفاده کردم. اما اصلا هیچ درکی از معنی منطق این روش ندارم. چون کاری که کردم این بود که مراحلش رو به شکل طوطی وار با استفاده از یکی دو تا کتاب پیش رفتم (استاد راهنمام که خودش این روش رو پیشنهاد داد، در این زمینه از من هم تعطیل تر بود و استاد مشاور و داور هم از هر دومون تعطیل تر ). اما از طرفی شنیدم که در اغلب دانشکده های مدیریت روش های کمی وزن و اهمیت بیشتری دارن. دوستان کسی در این مورد تجربه یا اطلاعی داره؟

3. اگه در ایران کار پژوهشی انجام داده باشید می دونید که خیلی وقت ها جمع کردن داده کار حضرت فیل هم نیست. پرسشنامه ها رو اغلب پر نمی کنن یا الکی پر می کنن. مدیران وقت یا سواد کافی ندارن و اسناد و مدارک هم محرمانه هستند. وقتی هم داده ها رو وارد نرم افزار می کنید با هیچ الگو و مدلی سازگار نیست. نهایتا مجبور میشید داده سازی کنید. تجربه و اطلاعات شما از کشورهای دیگه چه طوریه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)