صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 34

موضوع: توصیه ها و نکاتی برای علاقه مندان رشته پزشکی در باره اپلای/دروس/سیستمها و.....

پیش فرض پاسخ : توصیه ها و نکاتی برای علاقه مندان رشته پزشکی در باره اپلای/دروس/سیستمها و....

لازم می دونم یک نکته ای را خدمت دوستانی که میگویند درآمد پزشک در مناطق محروم مینیمم 11 میلیون هست، توضیح بدهم.
    اول اینکه آیا شما می دانید مناطق محروم یعنی چه ؟!
    آیا از امکانات زندگی در آنجا خبر دارید؟ آیا می توانید در جایی زندگی کنید که فقط یک خیابان دارد و هیچگونه سرگرمی وجود ندارد ؟
    آیا می توانید با مردمی سر وکله بزنید که از نظر فرهنگی هنوز در ناآگاهی خود غرق هستند؟!
    آیا می دانید ارتباط شما به کل با دنیا قطع میشوند؟! مگر تلفن با خانواده و دوستان و یا شانس بیاورید بتوانید از اینترنت لاک پشتی استفاده کنید !!
    آیا کشیکهای شبانه روزی و بی خوابی برای شما قابل درک است ؟!
    آیا برای شما زندگی تنها با پول معنی می شود ؟!
    کیفیت زندگی، رفا، آسایش، تفریح، شادی در حداقل آن برای شما معنای خاصی ندارد؟!
    آیا شما حاضرید فرزندان عزیزتان را از کمترین امکانات رفاهی محروم کنید، تنها به دلیل اینکه درآمد 11 میلیونی داشته باشید؟ و شاهد رشد آنها در فضای محروم و در فرهنگ روستایی متفاوت با شرایطی که خود داشتید، باشید؟
    آیا حاضرید هر روز شاهد دخالت مردم و پرسنل در امورد درمانی خود باشید و دائم به دلیل سر و کله زدن با آنها اعصابتان خورد شود، تنها به امید درآمد 11 میلیونی ؟!
    آیا اگر مناطق محروم مزایایی داشت، این همه افراد بومی اعم از پزشک و غیرپزشک به شهرها کوچ می کردند؟! ( بسیاری از هم دانشگاهی های من حتی حاضر نیستند دوباره به مناطق محرومی که یک عمر در آن بزرگ شدند، برگردند!)
    آیا تا بحال فکر کرده اید چرا به قول شما با وجود درآمد بالا، چند سالی است که شاهد مهاجرت تعداد بسیار زیادی از فارغ التحصیلان پزشکی و در بسیاری موارد اساتید این رشته در سطح متخصص و فوق تخصص هستیم؟!

دوستان مهندس زیادی دارم که در شهرهای بزرگ مشغول به کارند و با خیالپردازی های خود حقوق بسیار بالایی را برای ما پزشکان متصورند درحالیکه پزشک بیچاره در مناطق محروم کوچکترین امکانات رفاهی آنها را هم ندارد.تازه اگر پزشک بیچاره به هر دلیلی در شهر بزرگ بماند، تازه به شرط داشتن امتیاز کافی، تنها برای درآمد لازم از راه رشته پزشکی در حد زندگی متوسط باید فشار و بیخوابیهای زیادی را متحمل شود تا درآمدی در حد 3-4 میلیون داشته باشد؟!

بله دوست عزیز، رفاه و کیفیت زندگی برای همه مردم یکی از اساسی ترین و مهترین مسائل زندگی است. هیچگاه با بالاترین سطح درآمد هم نمیتوانید آن را بدست بیاورید. فرضا که بتوانیم زودتر از شما ماشین و خانه بخریم، آیا محیط جامعه امنیت و آسایش زندگی را به ما می دهد. در ایران هرچه برای درآمد بالا بیشتر تلاش کنید، به همان اندازه از آرامش و رفاه دورتر خواهید شد، چون هیچ تناسبی بین تلاش، علم و کارآمدی افراد با میزان درآمد آنها وجود ندارد (مگر در مواردی خاص) و این مشکل من، شما و بسیاری دیگر است. عدم توازن امکانات رفاهی در مناطق مختلف باعث این چنین مشکلاتی شده است و البته نکته جالب اینجاست که تنها پزشکان موظف به زندگی در چنین شرایطی هستند و هیچکدام از فارغ التحصیلان رشته های دیگر تنها تصورشان از مناطق محروم در حد یک تفریح و گردش یک یا چند روزه است.

هیچگاه افراد را براساس درآمد و ظاهر زندگی و یا بر اساس ذهنیت و خیالپردازیهای شخصی خود که در بسیاری موارد دور از واقعیت است، قضاوت نکنید.

Banned

پیش فرض پاسخ : توصیه ها و نکاتی برای علاقه مندان رشته پزشکی در باره اپلای/دروس/سیستمها و....

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    لازم می دونم یک نکته ای را خدمت دوستانی که میگویند درآمد پزشک در مناطق محروم مینیمم 11 میلیون هست، توضیح بدهم.
    آیا از امکانات زندگی در آنجا خبر دارید؟ آیا می توانید در جایی زندگی کنید که فقط یک خیابان دارد و هیچگونه سرگرمی وجود ندارد ؟
    آیا می توانید با مردمی سر وکله بزنید که از نظر فرهنگی هنوز در ناآگاهی خود غرق هستند؟!
    آیا می دانید ارتباط شما به کل با دنیا قطع میشوند؟! مگر تلفن با خانواده و دوستان و یا شانس بیاورید بتوانید از اینترنت لاک پشتی استفاده کنید !!
    آیا شما حاضرید فرزندان عزیزتان را از کمترین امکانات رفاهی محروم کنید، تنها به دلیل اینکه درآمد 11 میلیونی داشته باشید؟ و شاهد رشد آنها در فضای محروم و در فرهنگ روستایی متفاوت با شرایطی که خود داشتید، باشید؟
    آیا حاضرید هر روز شاهد دخالت مردم و پرسنل در امورد درمانی خود باشید و دائم به دلیل سر و کله زدن با آنها اعصابتان خورد شود، تنها به امید درآمد 11 میلیونی ؟!
    آیا اگر مناطق محروم مزایایی داشت، این همه افراد بومی اعم از پزشک و غیرپزشک به شهرها کوچ می کردند؟! ( بسیاری از هم دانشگاهی های من حتی حاضر نیستند دوباره به مناطق محرومی که یک عمر در آن بزرگ شدند، برگردند!)
    آیا تا بحال فکر کرده اید چرا به قول شما با وجود درآمد بالا، چند سالی است که شاهد مهاجرت تعداد بسیار زیادی از فارغ التحصیلان پزشکی و در بسیاری موارد اساتید این رشته در سطح متخصص و فوق تخصص هستیم؟!

دوستان مهندس زیادی دارم که در شهرهای بزرگ مشغول به کارند و با خیالپردازی های خود حقوق بسیار بالایی را برای ما پزشکان متصورند درحالیکه پزشک بیچاره در مناطق محروم کوچکترین امکانات رفاهی آنها را هم ندارد.تازه اگر پزشک بیچاره به هر دلیلی در شهر بزرگ بماند، تازه به شرط داشتن امتیاز کافی، تنها برای درآمد لازم از راه رشته پزشکی در حد زندگی متوسط باید فشار و بیخوابیهای زیادی را متحمل شود تا درآمدی در حد 3-4 میلیون داشته باشد؟!

بله دوست عزیز، رفاه و کیفیت زندگی برای همه مردم یکی از اساسی ترین و مهترین مسائل زندگی است. هیچگاه با بالاترین سطح درآمد هم نمیتوانید آن را بدست بیاورید. فرضا که بتوانیم زودتر از شما ماشین و خانه بخریم، آیا محیط جامعه امنیت و آسایش زندگی را به ما می دهد. در ایران هرچه برای درآمد بالا بیشتر تلاش کنید، به همان اندازه از آرامش و رفاه دورتر خواهید شد، چون هیچ تناسبی بین تلاش، علم و کارآمدی افراد با میزان درآمد آنها وجود ندارد (مگر در مواردی خاص) و این مشکل من، شما و بسیاری دیگر است. عدم توازن امکانات رفاهی در مناطق مختلف باعث این چنین مشکلاتی شده است و البته نکته جالب اینجاست که تنها پزشکان موظف به زندگی در چنین شرایطی هستند و هیچکدام از فارغ التحصیلان رشته های دیگر تنها تصورشان از مناطق محروم در حد یک تفریح و گردش یک یا چند روزه است.

هیچگاه افراد را براساس درآمد و ظاهر زندگی و یا بر اساس ذهنیت و خیالپردازیهای شخصی خود که در بسیاری موارد دور از واقعیت است، قضاوت نکنید.
    من توصیه میکنم بخشهای هایلایت رو با دقت بیشتری بخونند دوستان.
    یک فروم اینترنتی هست برای کنکوری ها من حقیقتا وقتی روحیم گرفتست میرم توهماتشون راجع به کارانه 90 میلیونی و حقوق 25 میلیونی و سایر داستانهای سوپر هری پاتری رو میخونم که برای پزشککان متصور هستند و کمی میخندم روحیم باز شه.
    یکمی باز کنم بحث رو با اجازتون دوستان بهتر متوجه بشند
    وضعیت فرهنگی
    وضعیت فرهنگی با سطح رفاه اقتصادی کاملا مرتبط هست! معرت میخوام اگر کسی ناراحت میشه ولی این یک اصل اثبات شده هست. یعنی هر شهر و منطقه ای از نظر اقتصادی مرفه تر هستند تنش های اجتماعی قومی قبیله ای و سایر مسایل درش به نسبت مناطق و .... که درآمد های پایین تری دراند کمتره . طبیعتا هرچه منطقه محروم تر امکان درآمدزایی افراد کمتر و وضعیت اقتصادی پایین تر همینطور سلسله وار وضعیت فرهنگی هم متاسفانه رو به وخامت میره در اونجاها. فکر نمیکنم پول و 11 میلیون که در برابر درامد های مشاغل دکان داری!!! در تهران پول خورد محسوب میشه . مغازه های موبایل فروشی تهران گردش مالی روزانشون به میلیارد میرسه! مخصوصا در علائ الدین! چیزی باشه و بتونه شرایط خاصی رو رقم بزنه. الانم وضعیت طوری شده" باید در این مناطق دیگه بمونی و مثل قبل نیست.

کشیک

یعنی اینه ساعت 2 نصفه شب مثل فنر باید طبقات رو بالا پایین بشی خستم و این حرفا هم نداریم تا وقتی تجربه نکنید اصلا درک نخواهید کرد. حالا باز بگید عسلویه! اصلا مگر همه میرن عسلویه این همه گرایش مهندسی که تهران کار میکنند. آیا از درآمد های طراحی و دکوراسیون و اینها در تهران خبری دارید؟ مشاوره های اقتصادی و اجرای طرح ها میدونید چقدر میگیرند که باز بگید عسلویه و ....

دخالت در امور درمانی

دوست من در یکی از همین مناطق هست میگه خانومه بچشو میاره ویزیت کنم دارم نسخه مینویسم میگه آقای دکتر چی نوشتید؟ میگم فلان و .... میگه یه لحظه! موبایلشو در میاره میگه نه نه اینا با بدن بچه من نمیخونه اینایی که میگمو بنویس!!! بعد که مشکل پیش اومد میاد میگه تقصیر نسخه غلط دکتر بود!!!

تفاوت درامد مناطق محروم با تهران لحاظ کنند دوستان لطفا

به علت ازدیاد پزشک در شهرهای بزرگ و مراجعه مردم برای سرماخوردگی به فوق تخصص غدد و متابولیسم! وضعیت درآمدی برای سایرین جالب نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط smsaa68 نمایش پست ها
    باتشکر از توضیحات هم سایتی عزیز جناب هلیکس جدید گرامی :

توضیحات جنابعالی از جهاتی قابل نقد است و از بسیاری از جهات نیز درست :
    در مورد بحث شیرین درآمد پزشکان
    1- با بررسی که اینجانب در مورد سطح در آمد و موقعیت شغلی و اجتماعی در جوامع مختلف داشته ام به این نتیجه رسیده ام که از ایران تا ینگه دنیا می توان جامعه پزشکی را یک جامعه انحصار گر ( در معنای اقتصادی) نامید ویژگی یک جامعه انحصارگر آن است که از ابزار خود برای جلوگیری از ورود رقبای جدید استفاده می کند و به هیچ عنوان تمایل ندارد فضا به سمت رقابتی شدن پیش رود ( طرفیت محدود پزشکی و سختگیری در دادن مجوز به کسانی که در خارج از ایران درس خوانده اند و .....گویای این نکته است)
    2- به عنوان پاورقی اشاره شود که نتنها در ایران بلکه در همه کشورها رقابت برای پزشک شدن بسیار بالاست (منظور پزشکی عمومی) . نه تنها تب پزشک شدن در ایران بالاست در آلمان می توان آن را به نسبتی در جمعیت مهاجرین و دانشجویان بین المللی نیز ضرب کرد
    3- عرض شده که پزشکی عمومی در فرانسه 9 سال است . شما در فرانسه شش سال می خوانید سپس با توجه به نمرات در آزمونی که گرفته می شود می توانید دوره جراحی و دوره غیر جراحی را طی کنید که مثلا در دوره جراحی بعد از 6 سال که از 6 سال اول گذشت در جراحی مغز و اعصاب فارغ التحصیل می شوید .
    4- متن فوق الذکر این نتیجه را القا می کند که چرا می خواهید پزشک شوی؟ اصلا چرا جماعت عشق پزشکی دارند ؟ چرا 600 هزار نفر امسال جون می کنند که پزشک شوند ؟ دوست عزیز جواب مساله روشن است . شما در همین دولت جدید که می گویید دیگر مجوزی برای مطب صادر نمی شود و چه و چه که همگی درست است چرا از دید دیگری به مساله نگاه نمی کنید ؟ طبق مصوبه جدید پزشک خانوار در صورتی که پزشکی بخواهد در مناطق تحت این طرح پزشکی کند می دانید چقدر دستمزدش است دوست عزیز؟ مینیمم یازده میلیون تومان در ماه ( رجوع شود به روزنامه بازار کار و سیل آگهی برای جذب پزشک در مناطق محروم)
    5- در توضیح مطلب شماره 4 مگر چقدر از جماعت خواهان پزشک شدن تهرانی هستند که نخواهند بروند مناطق محروم ؟؟؟؟ در استان خراسان شمالی به فاصله 40 کیلومتری از مرکز آن نیز می توان این میزان دریافتی را داشت
    6- دوست عزیز و گرامی من پزشک نیستم محض اطلاع ارشد برق دارم که به جرات می گویم درس هایی که خوانده ام از نظر سختی اگر از رشته پزشکی بالاتر نباشد پایین تر نیست محض اطلاع درآمد امثال من در استان خراسان شمالی اگر خیل عظیم درآمد صفر را کنار بگذاریم در حدود 700 تا یک میلیون تومان بخش خصوصی و در بخش دولتی طبق مصوبات حقوق کارمندان دولت است ( 1.3 )
    7- دوست عزیز و گرامی مشکل جامعه پزشکی در ایران آن است که بی قانونی توقعاتشان را بسیار بالا برده است . به جرات می گویم تعریف مینیمم دریافتی در پزشکان و دیگر اقشار جامعه در نظر پزشکان بسیار فراتر از افراد رفته که دریافتی یازده میلیونی در پزشک خانواده را بسیار پایین قلمداد می کنند
    رشته برق کاملا مشابه پزشکی هست مخصوصا دوره ارشد که هفته ای 3 روز سر پروژه می گذرونید و ما از همان ابتدای اکسترنی نه تابستون داریم نه تعطیلات عید و نه یک شب خواب آرام و آسوده... خواهشا با این جملات شان خودتون رو پایین نیارید ، اون تابستونایی که کنار کولر لم داده بودید ما ها با وجود سن کممون شب ها رو تا صبح در بالین بیماران مشغول ان جی زدن و احیا و درس خوندن و مورنییگ ریپورت و... بودیم...

Banned
    رشته و دانشگاه
    Master of power engineering

Wink پاسخ : توصیه ها و نکاتی برای علاقه مندان رشته پزشکی در باره اپلای/دروس/سیستمها و....

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima1992 نمایش پست ها
    رشته برق کاملا مشابه پزشکی هست مخصوصا دوره ارشد که هفته ای 3 روز سر پروژه می گذرونید و ما از همان ابتدای اکسترنی نه تابستون داریم نه تعطیلات عید و نه یک شب خواب آرام و آسوده... خواهشا با این جملات شان خودتون رو پایین نیارید ، اون تابستونایی که کنار کولر لم داده بودید ما ها با وجود سن کممون شب ها رو تا صبح در بالین بیماران مشغول ان جی زدن و احیا و درس خوندن و مورنییگ ریپورت و... بودیم...

منم با نظر دوستمون موافقم..الان توی ایران پزشکی و علوم انشانی حرف اول رو میزنه..من خودم مستر برق دارم. ولی توی ایران ادامه تحصیل رشته های مهندسی در سطح تحصیلات تکمیلی بی فایده ست چون ما صنعت کشورمون مونتاژ هست و یک تکنسین و یا نهایتش کارشناس میتونه کار رو انجام بده..کسانی هم که میرن بالاتر مجبورن برن هیئت علمی بشن..ولی پزشکی اینطوری نیست..با گرفتن تخصص درامدی زیادی میشه داشت..درسته بچه های پزشکی زیاد سختی میکشن ولی بچه های مهندسی مخصوصا برق اونم گرایش قدرت سختی کمتر از پزشکا نمیکشن..ولی محیط ایران طوری هست که پزشکی بیشتر به کارش میاد...یه مثال میزنم..وقتی که ال سی دی داره گونی گونی از کره و چین میاد پس نسازی نیست که ما اینجا شرکتی واسه تولید ال سی دی ایرانی بزنیم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Arshavin23 نمایش پست ها
    منم با نظر دوستمون موافقم..الان توی ایران پزشکی و علوم انشانی حرف اول رو میزنه..من خودم مستر برق دارم. ولی توی ایران ادامه تحصیل رشته های مهندسی در سطح تحصیلات تکمیلی بی فایده ست چون ما صنعت کشورمون مونتاژ هست و یک تکنسین و یا نهایتش کارشناس میتونه کار رو انجام بده..کسانی هم که میرن بالاتر مجبورن برن هیئت علمی بشن..ولی پزشکی اینطوری نیست..با گرفتن تخصص درامدی زیادی میشه داشت..درسته بچه های پزشکی زیاد سختی میکشن ولی بچه های مهندسی مخصوصا برق اونم گرایش قدرت سختی کمتر از پزشکا نمیکشن..ولی محیط ایران طوری هست که پزشکی بیشتر به کارش میاد...یه مثال میزنم..وقتی که ال سی دی داره گونی گونی از کره و چین میاد پس نسازی نیست که ما اینجا شرکتی واسه تولید ال سی دی ایرانی بزنیم
    دوست عزیز توصیه میکنم معنی کلمات
    مورنینگ
    ریپورت
    احیا و ....
    حتما برید در یکی از بیمارستانها و با یکی از آشنایانتون که اینترن هست به صورت تجربی لمس کنید.
    با تشکر!
    مطمئنا بعدش خودتون تقاضا میدید این پستتون حذف بشه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    مورنینگ
    ریپورت
    احیا و ....
    حتما برید در یکی از بیمارستانها و با یکی از آشنایانتون که اینترن هست به صورت تجربی لمس کنید.
    با تشکر!
    متاسفانه گوش شنوایی نیست. همه فکر میکنند با پزشکی موفقیت فرد تضمین میشه. آنقدر این بحث برام خنده دار شده و آنقدر خانواده های فاقد شعور کافی دیدم که فرزندانشون رو زجر میدن تا بشینن تست های کتاب ایکس وای زی رو بزنن که حقیقتا هیچ امیدی ندارم همین یه خطی هم که نوشتم در گوش یک نفر به طور اتوماتیک نجوا بشه.
    متاسفانه طرف ریاضی فکر میکنه پزشکی رو از دست داده که بره بقالی بزنه ( توفیق نداشتن انیشتین بشن ) و دوستان پزشکی هم فکر میکنن پولی که میگیرن تناسب نداره با تلاش هایی که میکنن یا شاید بهتر بگیم با تصوراتی که از این رشته داشتن.
    مشکل ریشه ای تر هست. همه دارن به این فکر میکنن که چی شده؟ کسی فکر نمیکنه کی چی کار کرده؟ باعث و بانی این مشکلات چه چیزهایی هست چه تفکراتی هست چه نقشه هایی هست که برای ذهن مردمی میکشن که با تلویزیون باورهای خودشون رو تغییر میدن! همه تغییر شکل میخوان. همه آرامش داخل زندگی میخوان و میگن بیخیال دیگران. هیچکدومشون هم نمیرسن به اهدافشون حداقل اونطوری که تصور کردند!
    خیلی درد داره میبینی چه استعداد هایی داره میسوزه! چرا داره میسوزه؟ خیلی از عاقل ها هم با افکاری پوچ وقتشون رو بیهوده میکشن!
    بدها موذیانه بردند - حق من و تو رو مثل موریانه خوردند.
    کنار هم وایمیستیم ولی همه با هم قهریم، حس میکنی که همه دارن حرفی.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط PrH نمایش پست ها
    متاسفانه گوش شنوایی نیست. همه فکر میکنند با پزشکی موفقیت فرد تضمین میشه. آنقدر این بحث برام خنده دار شده و آنقدر خانواده های فاقد شعور کافی دیدم که فرزندانشون رو زجر میدن تا بشینن تست های کتاب ایکس وای زی رو بزنن که حقیقتا هیچ امیدی ندارم همین یه خطی هم که نوشتم در گوش یک نفر به طور اتوماتیک نجوا بشه.
    متاسفانه طرف ریاضی فکر میکنه پزشکی رو از دست داده که بره بقالی بزنه ( توفیق نداشتن انیشتین بشن ) و دوستان پزشکی هم فکر میکنن پولی که میگیرن تناسب نداره با تلاش هایی که میکنن یا شاید بهتر بگیم با تصوراتی که از این رشته داشتن.
    مشکل ریشه ای تر هست. همه دارن به این فکر میکنن که چی شده؟ کسی فکر نمیکنه کی چی کار کرده؟ باعث و بانی این مشکلات چه چیزهایی هست چه تفکراتی هست چه نقشه هایی هست که برای ذهن مردمی میکشن که با تلویزیون باورهای خودشون رو تغییر میدن! همه تغییر شکل میخوان. همه آرامش داخل زندگی میخوان و میگن بیخیال دیگران. هیچکدومشون هم نمیرسن به اهدافشون حداقل اونطوری که تصور کردند!
    خیلی درد داره میبینی چه استعداد هایی داره میسوزه! چرا داره میسوزه؟ خیلی از عاقل ها هم با افکاری پوچ وقتشون رو بیهوده میکشن!
    بدها موذیانه بردند - حق من و تو رو مثل موریانه خوردند.
    گاها وبلگاهایی رو گذری میخونم و به این نوشته های گوشه وبلاگ اینقدر خندم میگیره که بقیه میگن چیه بگو ماهم بخنیدم
    بچه 18 ساله نمیدونم چی تو ذهنش کردن کنار وبلاگش نوشته
    زندگی خوب تورا میخواند
    موفقیت تورا میخواند
    پزشکی تورا میخواند
    یکی دیگه نوشته به امید پزشکی تا رسیدن به تمام خوبی های دنیا!!!!
    فرهنگ این جامعه چطور شده چی داره میشه؟
    498 هزار نفر شرکت کننده کنکور تجربی و 180 هزار نفر ریاضی و همینق مقدار هم انسانی.
    همه هم میخوان متخصص مغز و اعصاب بشن و جراح مغز و قلب و ) این درحالیه که بهشون بگی دو دقیقه در باره تخصص مغز و اعصاب حرف بزن نمیتونن! طرف معلمه میاد کنکور میده پزشکی قبلو بشه! یکی دیگه میگه من ماهی 10 تومن دارم در میارم ولی کمه میخوام پزشکی بخونم! این توهمات از کجا نشات میگیره؟ صدا و سیما + فرهنگ و درک عمومی بسیار پایین که نتیجش این وضعیت خنده دار شده. یکی از آشناهای ما پسرشون رتبش شده 1000 که پزشکی قبول نمیشه بیچاره پدر مادرش از روز اعلام نتایج اصلا انگار نه انگار پسری دارند .!!! عصری اومد پیش من اینقدر درد دل کرد اشک منم اومد پایین
    میگه من بدم میاد از محیط بیمارستان
    بدم میاد از بیماری سروکله زدن
    من مسئله ریاضی حل میکنم انگار دنیا رو بهم میدن
    زیستو نمیفهمم(درصد زیستشم برا یاین رتبه با هزینه معلم 20 میلیونی به این رسید ) ولی خودشم میگه من سردر نمیارم از این مباحث
    دوست دیگرم چند سال پیش رتبش تک رقمی شد میگه هیچ گونه علاهق ای ندارم! و تخصصم شرکت نمیکنم. گفتن پزشکی خوبه منم رفتم پزشکی!
    پزشک یعنی کسی که وجودشو وقف سلامتی جامعش و مردمش میکنه نه کسی که به زور اومده به امید پول اومده! اون میشه یه آدم پولکی که نه علمی داره نه محلی از اعراب برای اینکه وجودشو وقف جامعه کنه چون از بنیان هدفش اشتباه بوده
    مردم ایران تاثیر پذیری شدیدی از صدا و سیما دارند چون تنها رسانه رسمی کشور هست و به جرات میگم هیچ گاه شبکه های ماهواره ای توان تاثیر گذاری های توی زمینه کسانی که داخل ایران زندگی میکنند رو به اندازه صدا و سیما ندارند اونا اگرم تاثیری دارند برای جامعه هدفی هست که نهایتا ناراضی میشه و مهاجرت میکنه و راههای دیگرو تست میکنه ولی کسانی که ایران میمونند معمولا تاثیرپذیری بیتشری از صدا و سیما دارند .

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    مورنینگ
    ریپورت
    احیا و ....
    با تشکر!

چرا ناراحت میشی دوست عزیز من قصد دل آزرده کردن تو رو نداشتم..لطفا متن پیام رو کامل بفهمید..مشکل اکثر بچه ها اینه که با کلمات بازی میکنن..من نمیگم اگه پزشک بشی همین فردا میری مطب میزنی و انقد میزنی به جیب..شما منظور منو نگرفتید احیانا خواب تو سرتون بوده..ولی موضوع رو باز میکنم تا کامل بفهمید..ببینید من با توجه به محیط میگم که پزشکی توی ایران بهتر از مهندسی هست..شما یک پزشک رو که تخصص داره با یک دکتری تخصصی برق از احاظ موقعیت کاری مقایسه کنید..اینجا کسی که دکتری برق میگیره به احتمال خیلی زیاد عضو هیئت علمی میشه چون موقعیت کاری توی ایران برای یک دکتر برق واقعا نیست اگرم باشه محدوده و پای بند پ وسطه..راجع به صنعت هم بگم که صنعت ما مونتاژ کاری و خیلی کم پیش میاد که یه چیز رو به اصظلاح تعمیر کنیم چون داداش چینی ها هستن غمی نداریم. اما یک پزشک چون نیازش حس نیشه در جامعه ما پس توی ایران موقعیت بهتری داره البته اونم سختی های خودشو داره..
    خواهر خودم پزشک و جراح متخصصه واون کلمات مورد علاقه شما رو زیاد ازش شنیدم اما با کلمات نمیشه سختی یک رشته یا کار رو نشون داد.. گرچه شاید به دلیل تعصب روی رشته و زمینه این بحث ها ادامه دار بشه ولی من همیشه میگم که یه ادم تحصیل کرده باید نون رزومه اش رو بحوره
    ویرایش توسط Arshavin23 : July 25th, 2015 در ساعت 06:04 AM

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها

بنظر منم درست نیست که کورکورانه بگیم که فلانی انقدر درامد داره..یکی میبینید حقوق ماهانش 10 میلیون هست و انقد چاله چوله واسش باز میشه که بازم میناله و عده ای که از زندگی اون با خبر نیستن میگن ماهی 10 میلیون حقوقش و ازین حرفا..یکی هم هس که 1 میلیون حقوقشه و زندگی آرومی داره..
    به نظر من چه مهندس باشی و چه پزشک این به جنم آدم بر میگرده که چقد درامد داره..البته نباید لذت بردن از زندگی هم نادیده گرفت..بنظر من ملاک آرامش و آسایش افراد حقوق ماهانه نیست بلکه میزان لذتی هست که از زندگی خودشون میبرن..و نوع لذت بردن افراد هم به کسی مربوط نمیشه..یکی میبینی با سفر رفتن خوشه یکی میبینی با پول جمع کردن..این بحث ها همه از دخالت در زندگی دیگران سرچشمه میگیره

نقل قول نوشته اصلی توسط Arshavin23 نمایش پست ها
    بنظر منم درست نیست که کورکورانه بگیم که فلانی انقدر درامد داره..یکی میبینید حقوق ماهانش 10 میلیون هست و انقد چاله چوله واسش باز میشه که بازم میناله و عده ای که از زندگی اون با خبر نیستن میگن ماهی 10 میلیون حقوقش و ازین حرفا..یکی هم هس که 1 میلیون حقوقشه و زندگی آرومی داره..
    به نظر من چه مهندس باشی و چه پزشک این به جنم آدم بر میگرده که چقد درامد داره..البته نباید لذت بردن از زندگی هم نادیده گرفت..بنظر من ملاک آرامش و آسایش افراد حقوق ماهانه نیست بلکه میزان لذتی هست که از زندگی خودشون میبرن..و نوع لذت بردن افراد هم به کسی مربوط نمیشه..یکی میبینی با سفر رفتن خوشه یکی میبینی با پول جمع کردن..این بحث ها همه از دخالت در زندگی دیگران سرچشمه میگیره
    میزان 11 میلیون در جواب فردی بود که چند پست قبل تنها نکته ای رو که در پزشکی میدید، درآمد 11 میلیونی بود !

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)