صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34

موضوع: توصیه ها و نکاتی برای علاقه مندان رشته پزشکی در باره اپلای/دروس/سیستمها و.....

Question پاسخ : توصیه ها و نکاتی برای علاقه مندان رشته پزشکی در باره اپلای/دروس/سیستمها و....

سلام دوستان عزیز،
    مشکل و درددلی هست که خیلی ممنون میشم راهنمائیم کنین چون گیج و سردرگمم کرده...
    من از کودکی علاقه زیادی به علوم مختلف از جمله زیست شناسی، شیمی و فیزیک و هنر داشتم و سرگرمی بزرگم مطالعه کتابهای علمی "به من بگو چرا؟" و ... بود، از کارهای رباتیک و الکترونیک هم خوشم می اومد ولی از ریاضی اصلا دل خوشی نداشتم و الانم همینطورم... مگر اینکه تلقین کنم که ریاضی خوبه و خیلی لذت بخشه! در دبیرستان هنگام انتخاب رشته، من چون از خون می ترسیدم و خیلی دل نازک بودم، رفتم رشته ریاضی... ولی اینقدر از ریاضیات بدم می اومد که سال کنکور تغییر رشته دادم به تجربی و کنکور تجربی دادم. در واقع با خودم می گفتم من که تو رشته ریاضی از الکترونیک خوشم میاد، رشته برق هم کلی ریاضی داره که من بدم میاد... آخرشم درآمدم در مقایسه با پزشکان بسیار ناچیزه... بخاطر همین اون موقع قصد داشتم دندانپزشکی قبول بشم که هم از پزشکی راحت تره و هم درآمد خوبی داره... سال 92 کنکور تجربی دادم و رتبم شد ده هزار... سال 93 هم دوباره کنکور دادم ولی اینبار بخاطر اشتباهاتی بزرگ، رتبم دوباره همون شد... آخرسر مجبور شدم برم مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار و بدون کنکور چون رشتم تجربی بود...

الان که 2-3 سال هست که زیست شناسی رو می خوندم، فکر می کنم می بینم من علاوه بر اینکه از مطالعه ساختار خصوصیات بدن انسان و جانواران و حیوانات لذت می برم، در واقع عاشق تحقیقات و کارهای لابراتواری در زمینه های مختلف علوم پزشکی مثل فیزیولوژی، ایمونولوژی و حتی نوروساینس هم هستم و هدفم تنها پزشک شدن و لباس سفید پوشیدن و پرستیژش نبوده... متاسفانه تو ایران همچین رشته ای که من می خوام نیست انگار... یا حداقل آینده ای برایش نیست... همه می رن پزشکی... نمی دونم چی شده که همه فکر می کنن پزشکی و پزشک شدن دیگه بهترین رشته و شغل دنیاست و کسی که پزشکی می خونه و پزشک میشه دیگه واسه خودش (پناه بر خدا) خداست! سیل و موج هجوم به پزشکی غوغا می کنه و خیلی از مشاوران و دبیران هم از این آب گل آلود ماهی می گیرند... یک خانوم خانه دار که بچه هم داره می گه می خوام برم پزشکی که برای آینده بچم خوب باشه! جوری شده که الان هرکس که دیگه پزشکی قبول شد از همون روز اول به خودش لقب دکتر می ده و فکر می کنه سلفی گرفتن با یه جسد، بزرگترین افتخار دنیاس و با شجاعت و افتخار از خودش عکس می گیره!!! (اینجا و اینجا رو ببینید. حالا میخواد رشتش هرچی باشه، از مهندسی پزشکی گرفته تا پرستاری) این اتفاق حتی با حیوانات زبان بسته در دانشکده های دامپزشکی هم اتفاق افتاده، ولی بصورت داعشی! (در اینجا). کافیه روزی از درآمد پزشکی کم بشه، آنوقت تمامی عاشقان و سینه چاکانی که از ابتدا "پزشکی آنها را می خوانده" در لانه خودشون مخفی می شن! من حتی دیدم طرف از دکترای دامپزشکی و پرستاری، می خواد بیاد دوباره کنکور بده از اول پزشکی بخونه!

من قصد داشتم برای بار سوم کنکور تجربی بدم که لااقل رشته خوبی قبول بشم که بعدش بتونم به کارهای تحقیقاتی در خارج از کشور بپردازم، ولی با توجه به رقابت بسیار شدید و حساس کنکور که سال به سال سخت تر میشه از این کار منصرف شدم... علاوه بر اینکه گویا به رشته های علوم پزشکی هیچ فاندی نمی دن... و اینکه نمی دونم همیشه تحقیقات حتی در آمریکا هم بتونه از پس مخارج محقق بربیاد... حداقل برای یک توسعه دهنده نرم افزار همیشه کار هست.
    من در رشته نرم افزار مشکلی با کدنویسی و دردسرهای کامپیوتری اش ندارم و به این فکر می کنم که بتونم روزی با همین رشته، خدمتی به پیشرفت علوم پزشکی کنم... ولی تنها مشکل بنده با ریاضیاته! نمی دونم اصلا ریاضی در آینده کاری رشته نرم افزار تاثیر داره یا نه؟ ولی به هر حال قصد دارم برای ادامه تحصیل به آمریکا برم...
    دوستان به نظر شما برای کارشناسی ارشد در آمریکا فاند می دن؟ چه شرایطی باید داشت؟ و اینکه به نظرتون با توصیفاتی که از خودم نوشتم در بالا، این رشته برای افرادی مثل من خوبه؟
    یک دنیا ممنون از توجهتون.
    ویرایش توسط SepehrScience : July 27th, 2015 در ساعت 02:10 PM

پیش فرض پاسخ : توصیه ها و نکاتی برای علاقه مندان رشته پزشکی در باره اپلای/دروس/سیستمها و....

نقل قول نوشته اصلی توسط SepehrScience نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز،
    مشکل و درددلی هست که خیلی ممنون میشم راهنمائیم کنین چون گیج و سردرگمم کرده...
    من از کودکی علاقه زیادی به علوم مختلف از جمله زیست شناسی، شیمی و فیزیک و هنر داشتم و سرگرمی بزرگم مطالعه کتابهای علمی "به من بگو چرا؟" و ... بود، از کارهای رباتیک و الکترونیک هم خوشم می اومد ولی از ریاضی اصلا دل خوشی نداشتم و الانم همینطورم... مگر اینکه تلقین کنم که ریاضی خوبه و خیلی لذت بخشه! در دبیرستان هنگام انتخاب رشته، من چون از خون می ترسیدم و خیلی دل نازک بودم، رفتم رشته ریاضی... ولی اینقدر از ریاضیات بدم می اومد که سال کنکور تغییر رشته دادم به تجربی و کنکور تجربی دادم. در واقع با خودم می گفتم من که تو رشته ریاضی از الکترونیک خوشم میاد، رشته برق هم کلی ریاضی داره که من بدم میاد... آخرشم درآمدم در مقایسه با پزشکان بسیار ناچیزه... بخاطر همین اون موقع قصد داشتم دندانپزشکی قبول بشم که هم از پزشکی راحت تره و هم درآمد خوبی داره... سال 92 کنکور تجربی دادم و رتبم شد ده هزار... سال 93 هم دوباره کنکور دادم ولی اینبار بخاطر اشتباهاتی بزرگ، رتبم دوباره همون شد... آخرسر مجبور شدم برم مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار و بدون کنکور چون رشتم تجربی بود...

الان که 2-3 سال هست که زیست شناسی رو می خوندم، فکر می کنم می بینم من علاوه بر اینکه از مطالعه ساختار خصوصیات بدن انسان و جانواران و حیوانات لذت می برم، در واقع عاشق تحقیقات و کارهای لابراتواری در زمینه های مختلف علوم پزشکی مثل فیزیولوژی، ایمونولوژی و حتی نوروساینس هم هستم و هدفم تنها پزشک شدن و لباس سفید پوشیدن و پرستیژش نبوده... متاسفانه تو ایران همچین رشته ای که من می خوام نیست انگار... یا حداقل آینده ای برایش نیست... همه می رن پزشکی... نمی دونم چی شده که همه فکر می کنن پزشکی و پزشک شدن دیگه بهترین رشته و شغل دنیاست و کسی که پزشکی می خونه و پزشک میشه دیگه واسه خودش (پناه بر خدا) خداست! سیل و موج هجوم به پزشکی غوغا می کنه و خیلی از مشاوران و دبیران هم از این آب گل آلود ماهی می گیرند... یک خانوم خانه دار که بچه هم داره می گه می خوام برم پزشکی که برای آینده بچم خوب باشه! جوری شده که الان هرکس که دیگه پزشکی قبول شد از همون روز اول به خودش لقب دکتر می ده و فکر می کنه سلفی گرفتن با یه جسد، بزرگترین افتخار دنیاس و با شجاعت و افتخار از خودش عکس می گیره!!! (اینجا و اینجا رو ببینید. حالا میخواد رشتش هرچی باشه، از مهندسی پزشکی گرفته تا پرستاری) این اتفاق حتی با حیوانات زبان بسته در دانشکده های دامپزشکی هم اتفاق افتاده، ولی بصورت داعشی! (در اینجا). کافیه روزی از درآمد پزشکی کم بشه، آنوقت تمامی عاشقان و سینه چاکانی که از ابتدا "پزشکی آنها را می خوانده" در لانه خودشون مخفی می شن! من حتی دیدم طرف از دکترای دامپزشکی و پرستاری، می خواد بیاد دوباره کنکور بده از اول پزشکی بخونه!

من قصد داشتم برای بار سوم کنکور تجربی بدم که لااقل رشته خوبی قبول بشم که بعدش بتونم به کارهای تحقیقاتی در خارج از کشور بپردازم، ولی با توجه به رقابت بسیار شدید و حساس کنکور که سال به سال سخت تر میشه از این کار منصرف شدم... علاوه بر اینکه گویا به رشته های علوم پزشکی هیچ فاندی نمی دن... و اینکه نمی دونم همیشه تحقیقات حتی در آمریکا هم بتونه از پس مخارج محقق بربیاد... حداقل برای یک توسعه دهنده نرم افزار همیشه کار هست.
    من در رشته نرم افزار مشکلی با کدنویسی و دردسرهای کامپیوتری اش ندارم و به این فکر می کنم که بتونم روزی با همین رشته، خدمتی به پیشرفت علوم پزشکی کنم... ولی تنها مشکل بنده با ریاضیاته! نمی دونم اصلا ریاضی در آینده کاری رشته نرم افزار تاثیر داره یا نه؟ ولی به هر حال قصد دارم برای ادامه تحصیل به آمریکا برم...
    دوستان به نظر شما برای کارشناسی ارشد در آمریکا فاند می دن؟ چه شرایطی باید داشت؟ و اینکه به نظرتون با توصیفاتی که از خودم نوشتم در بالا، این رشته برای افرادی مثل من خوبه؟
    یک دنیا ممنون از توجهتون.
    بسیاااااااااار محدود ولی هست!اکثر فاندها در آمریکا در مقطع phd هست دوست خوبم!

پیش فرض پاسخ : توصیه ها و نکاتی برای علاقه مندان رشته پزشکی در باره اپلای/دروس/سیستمها و....

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    بسیاااااااااار محدود ولی هست!اکثر فاندها در آمریکا در مقطع phd هست دوست خوبم!
    خیلی ممنونم از پاسختون، حالا همون بسیار محدود چجوری هست شرایطش؟ اگر کسی زبانش خوب باشه و بتونه مقاله هم ارائه بده میشه؟

خیلی ممنونم از پاسختون، حالا همون بسیار محدود چجوری هست شرایطش؟ اگر کسی زبانش خوب باشه و بتونه مقاله هم ارائه بده میشه؟
    این رو دیگه حتی معتبرترین ایجنت ها هم نمیتونن با اطمینان به شما بگن!همه چیز برمیگرده به پشتکار و مکاتبه ای که دارین!دانشگاه هایی که رشته مورد نظرتون رو ارائه میدن پیدا کنین و باشون مکاتبه داشته باشین!خوشبختانه آمریکا معمولا خیلی سریع جواب میدن و میتونین سریع تر برای خودتون برنامه ریزی کنین!مثلا به تمام اساتید دپارتمان مورد نظرتون ایمیل بزنین احتمالش خیلی کمه هیچ پاسخی نگیرین!
    موفق باشین!

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    این رو دیگه حتی معتبرترین ایجنت ها هم نمیتونن با اطمینان به شما بگن!همه چیز برمیگرده به پشتکار و مکاتبه ای که دارین!دانشگاه هایی که رشته مورد نظرتون رو ارائه میدن پیدا کنین و باشون مکاتبه داشته باشین!خوشبختانه آمریکا معمولا خیلی سریع جواب میدن و میتونین سریع تر برای خودتون برنامه ریزی کنین!مثلا به تمام اساتید دپارتمان مورد نظرتون ایمیل بزنین احتمالش خیلی کمه هیچ پاسخی نگیرین!
    موفق باشین!
    ممنونم ازتون، از رشته مهندسی نرم افزار مثلا می تونم اونجا رشته هایی مثل بیولوژی رو برم؟ یا رشته های مرتبط به هردو زمینه...
    ببخشید ولی در ایمیل باید دقیقا چی رو بپرسم؟
    و سوال آخرم اینه که اگر کسی در ایران پزشکی عمومی رو خونده باشه، می تونه فاند بگیره و برای کارهای تحقیقاتی در زمینه پزشکی به آمریکا بره؟ باید USMLE رو بده؟ چون من خوندم که برای پزشکی فاند نمی دن ولی نمی دونم برای این مورد چطوره؟ منظورم مثلا این آقای فخری عزیزه که متاسفانه ایمیلم رو جواب ندادن...

Banned

ممنونم ازتون، از رشته مهندسی نرم افزار مثلا می تونم اونجا رشته هایی مثل بیولوژی رو برم؟ یا رشته های مرتبط به هردو زمینه...
    ببخشید ولی در ایمیل باید دقیقا چی رو بپرسم؟
    و سوال آخرم اینه که اگر کسی در ایران پزشکی عمومی رو خونده باشه، می تونه فاند بگیره و برای کارهای تحقیقاتی در زمینه پزشکی به آمریکا بره؟ باید USMLE رو بده؟ چون من خوندم که برای پزشکی فاند نمی دن ولی نمی دونم برای این مورد چطوره؟ منظورم مثلا این آقای فخری عزیزه که متاسفانه ایمیلم رو جواب ندادن...
    عادت ایرانیهاست متاسفانه خیلی دلزده نشوید. متاسفانه وقتی وارد یک محیط بهتری میشوند فکر میکنند خبری هست و خیلی ادم مهمی مثلا هستند که نیستند ! و یک جزئ بسیار ریز و معمولی تر از معمولی هستند ولی خب مسایلی و با عرض پوزش عقده هایی که تا اون سن دارند مثلا ته تهش تهران رو دیدن تا 28-9 سالگی یک هو پا میشه میره امریکا دیگه اسم خودشم بعضا یادش میره! در بین ملت های دیگر که دوستانی دارم من این اخلاق خیلی دیده نمیشه البته چینی ها هم دیدم بعضیاشون اینطور میگن.
    من به استاد دانشگاهی در نیویورک ایمیل زدم هم جواب داد هم کلی راهنمایی کرد
    به استادی در یکی از مراکز تخصصی جوریا ایمیل زدم همان دردم با آیفونش داشت ایمیل چک میکرد جواب داد 5 تا ایمیل و سوال جواب!
    و ....
    به یک استاد در پیت ایرانی در یک دانشگاه معمولی چندبار ایمیل زدم اصلا جوابی در کار نبود!
    برای این کارها ابتدا پزشکی عمومیتون رو شروع بکنید بعد به اینچیزها وارد میشید .

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    عادت ایرانیهاست متاسفانه خیلی دلزده نشوید. متاسفانه وقتی وارد یک محیط بهتری میشوند فکر میکنند خبری هست و خیلی ادم مهمی مثلا هستند که نیستند ! و یک جزئ بسیار ریز و معمولی تر از معمولی هستند ولی خب مسایلی و با عرض پوزش عقده هایی که تا اون سن دارند مثلا ته تهش تهران رو دیدن تا 28-9 سالگی یک هو پا میشه میره امریکا دیگه اسم خودشم بعضا یادش میره! در بین ملت های دیگر که دوستانی دارم من این اخلاق خیلی دیده نمیشه البته چینی ها هم دیدم بعضیاشون اینطور میگن.
    من به استاد دانشگاهی در نیویورک ایمیل زدم هم جواب داد هم کلی راهنمایی کرد
    به استادی در یکی از مراکز تخصصی جوریا ایمیل زدم همان دردم با آیفونش داشت ایمیل چک میکرد جواب داد 5 تا ایمیل و سوال جواب!
    و ....
    به یک استاد در پیت ایرانی در یک دانشگاه معمولی چندبار ایمیل زدم اصلا جوابی در کار نبود!
    برای این کارها ابتدا پزشکی عمومیتون رو شروع بکنید بعد به اینچیزها وارد میشید .
    ممنونم از درک و فرهنگ خوبتون... امیدوارم ایشون بخاطر ندیدن یا چک نکردن ایمیلشون جوابمو نداده باشن!
    سوال من از این جهت بود که یک دکترای زیست شناسی که در زمینه طراحی دارو کار می کرد و در دانشگاه UPM مالزی استاد بود، به من گفت که اصولا مدرک پزشکی برای مطب زدن است و برای کارهای تحقیقاتی باید مدرک زیست شناسی گرفت... آیا این درسته؟
    اگر کسی پزشکی رو بنا به دلایلی نتونست قبول بشه، باید چیکار کنه؟ رشته های زیست شناسی خوبن؟
    ممنون.

توضحاتی در باره رشته پزشکی در ایران و خارج از ایران و روند اپلای و تایید مدارک و .....
    در باره رشته پزشکی در این فروم و خیلی فرومهای دیگه اطلاعات به صورت پراکنده هست و وقت خیلی زیادی رو میگیره از فردی که داره جسنجو میکنه هدف این تایپک این هست که اطلاعات صحیح و قابل اعتماد برای دوستداران این رشته در دسترس باشه و بدون رویا پزدازی های مرسوم در باره همه چیز در ایران !!! فرد بتونه تصمیمشو بگیره.
    بدون تعارف بجای اینکه اول بخوام از نوع پذیرش و اپلای و سایر مسایل بگم در باره اصلی ترین عامل انتخاب این رشته توسط داوطلبان ایرانی! یعنی سطح درامدی شروع میکنم که دید کلی بدست بیاد.
    متاسفانه در سیستم اموزشی کج و کوله ایران و صد البته سیستم خدماتی داغون ترش یک پزشک میتونه یا بهتره بگیم تا پیش از این! که بعد میگم چرا. میتونست همزمان هم مطب داشته باشه هم عضو هیئت علمی دانشگاه باشه هم بیمارستان دولتی کار کنه هم کلینیک هم کلی کار دیگه. اما بعد از روی کار اومدن وزیر جدید مثل تقریبا "تمام" کشور های درست و حسابی دنیا یک پزشک اولا فقط باید یکجا کار کنه ثانیا روند صدور پروانه مطب شخصی به کل متوقف شده.
    پس اگر با دیدن چند پزشک موفق و 60-70 ساله شهر خودتون فکر میکنید که میرم پزشکی میخونم و بعدشم میام ایران مطب خودمو میزنم و از این صحبتها باید بگم راه رو دارید اشتباه میرید .
    آن سبو بشکست و ان پیمانه رفت....!
    شما بعد از گرفتن مدرک چه در ایران چه حارج که اون بعد از مراحل نفسگیر ارزشیابی خواهد بود فقط میتونید در یکجا به صورت قانونی کار کنید . حق مطب زدن هم ندارید چون بنا به اخرین مصوبه وزارت بهداشت روند صدور پروانه مطب شخصی برای فارغ التحصیلان جدید به کل متوقف شده. نکته دوم در باره محل خدمت هست که طبق همین مصوبه شما نمیتونید مثل سابق با جمع کردن امتیاز و چند سال کار کردن در مناطق محروم بار بندیل ببندید به سمت تهران و ....بلکه فقط میتونید در حوزه بهداشت و درمان همون دانشگاه علوم پزشکی که درس خوندید فعالیت کنید که بازم طبیعتا سالها طول خواهد کشید که در مرکز استان بخواید کار کنید چون سیاست جامع وزارت بهداشت البته اگر بگذارند اجرا بشه بناش بر اینه که مناطق محروم از خدمات تخصصی در همون حوزه خدماتی خودشون بهره مند بشن و مجبور نباشن تن به طبابت تازه فارغ التحصیلان و کم تجربه ها بدن که تجویز و تشخیص غلط هم درشون فوران میکنه. که التبه این نقص به خود سیستم وزارت بهداشت بر میگرده .
    پس بازهم تکرار میکنم اگر واقعا بر حسب دیده های تک موردی و رویا پردازی های بچگانه میخواید قدم در این مسیر بگذارید به آینده/پول و عمر خودتون رحم کنید.
    خبری از درامدهای نجومی نیست برادر و خواهر عزیز! صرفا یک درآمد کمی شاید در حالت خام بالاتر از سایر مشاغل وگرنه اینکه فکر کنید میرم دندانپزشکی میخوانم و پزشکی میخوانم و ....بعدشم سر یکسال نشده فلان جای تهران یا سیار نقاط دنیا خونه میخرم و فلان ماشین میخرم در حد یک فانتزی بچگانه میتونید بهش نگاه کنید نه بیشتر البته خوبه یکمی ادم روحیه میگره ولی مکافاتش اونجاست وقتی مدرکو گرفتی میبینی خبری نیست! و این یه مقدار سرخوردگی میاره.
    راجع به این حرفتون که میگید روند صدور پروانه مب شخصی بالکل متوقف شده من هر چی رچ کردم چیزی پیدا نکردم
    اگر لینک این خبر رو قرار بدید خیلی ممنون میشم.

Junior Member

دوست عزیز،تناقض در خیلی‌ از حرفهای شما مشهوده،،،من هم مثل شما دانشجوی پزشکی هستم اما در خارج ایران،و رتبه من در ایران برای تحصیل در پزشکی کافی‌ نبود ،،،بنا به حرف اول شما که قبول شدن در پزشکی‌ با کنکور ایران که با عربی‌ و دینی و زیست دبیرستانی‌ که پر از غلطه حرفی‌ برای گفتن نداره و من هم دقیقا به این منظور هیچ تلاشی برای قبولی در کنکور ایران نکردم و به خارج از ایران رفتم و در امتحان ورودی پذیرفته شدم که بنا به حرف دوم شما کسی‌ که توی ایران با زبان فارسی نمی‌تونه قبول بشه پس با زبان بیگانه اصلا نمی‌تونه !!! نه دوست عزیز اینطور نیست،،هرکس اگر تواناییهای خودش رو بشناسه در هر جای دنیا میتونه پیداش کنه،،من به شخصه خیلی‌ خوشحالم ک در ایران تحصیل نمیکنم چون متاسفانه اکثریت همکارای ما در رشتهٔ پزشکی‌ خودشون را تافته ی جدا بافته میدونند،، همگی‌ فراموش کردند که رشتهٔ تحصیلی‌ را آدم خودش انتخاب میکنه و کسی‌ به زور شما را وادار به پزشک شدن نمی‌کنه که انقدر تند جواب دوستان مهندسی‌ را میدید که شما چهمیدانید مورنینگ و احیا و غیره چیه،،من که خوب میدونم اینا چیه و به جرات می‌تونم بگم که برای ه‌ر امتحان کلینیکی ه‌ر گزارش انگار چند سال پیر میشم اما شکایت نمیکنم و به رشته‌های دیگه توهین نمیکنم چون انتخاب خودم بوده،،،کاش فراموش نکنیم که پزشکان امروز مدیون مهندسان هستن که اگر علم مهندسی‌ پیشرفت نمیکرد تشخیص خیلی‌ از بیماریها با سواد و تجربه کم پزشکان امروز تقریبا غیر ممکن بود ...
    در مورد وضعیت علمی خودتون هم توصیه میکنم یک مقدار با خودتون واقع بین باشید . ببینید دوستان عزیز ممکنه شرایط ورود به رشته پزشکی در یک کشوری یه مقدار راحتتر باشه اما سطح دروس واقعا همش سنگینه و من تعجب میکنم وقتی میبینم دوستی در کنکور ایران مثلا رتبش شده 5000 بعد میخواد پزشکی بخونه توی یک کشور دیگه.
    امیدوارم کسی ناراحت نشه اما واقعا وقتی کسی به زحمت میتونه دروس خودش به زبان فارسی رو 20% بزنه بر فرض ورود میتونه از پس دروس رشته پزشکی در طول دوران تحصیل بر بیاد؟ میتونه پزشک خوبی بشه؟ میتونه در امتحانات ارزشیابی قبول بشه؟ میتونه اصلا رزیدنتی قبول بشه؟ چون دیگه مقطع رزیدنتی هیچ گونه خبری از ورود راحت نخواهد بود این مقطع به شدت رقابتی هست در تمام دنیا از شاخ آفریقا تا کرانه های باختری ایالات متحده امریکا
    ببینید صرف خوندن رشته پزشکی هیچ موفقیتی رو به صورت با القوه برای هیچ کسی به وجود نخواهد آورد. این همه پزشک در شهرهای خودتون هستند چند نفرشون مراجعه کننده زیاد دارند من با کمال اطمینان به شما میگم کمتر از 10% این همه متخصص مثلا غدد هست توی تهران در رشته ای مثال زدم که ظرفیت بالاست مردم کجا میرن کدوم مطب دوس دارن برن کی مطبش مگس میپرونه در طول روز؟ کی مطبش شلوغه صرفا چند نفر خاص که حتما توصیه مینم سرچ کنید رزومه هاشونو بخونید
    مثلا دکتر فریدون عزیزی
    مثلا دکتر شهرام علمداری
    دکتر استقامتی و نهایت چند نفر دیگه بقیه نوبتاشون همون روز هست! یعنی اساسا شلوغی معنای خاصی نداره
    پوست که تازه باز گرایش نسبتا لوکسی هست البته بهتره بگیم بود کیا موفق هستن به معنایی که ددر ذهن شماست
    دکتر محمد جواد نخعی
    دکتر شیدا شمس
    دکتر پروین منصوری
    دکتر زهره تهرانچی
    دکتر امیر هوشنگ احسانی
    و بازم نهایت چند نفر دیگه که از قلم میفتن دیگه بقیه به ضرب و زور این کلینیک و اون کلینیک و بوتاکس کردن لب کلفت کردن و مو زاید برداشتن شدن آرایشگر به جای دکتر!!!
    پس یک مقدار در مورد اینکه سطخ علمیتون چطوره؟ وضعیت درسیتون! معدلاتون توانایی که دارید . حوصله درساهای طاقت فرسای رشته و خیلی مشکلات دیگه رو بکنید بعد قدم در این مسیر سخت و به نظر بنده دلچسب بگذارید. من دوستانی دارم رتبه تک کنکور الان ترمهای بالا هم هستند ولی روزی صد بار فحش میدن خودشون رو از انتخابشون میگن چه میدونم هنر دوست داشتیم مکانیک دوست داشتیم فلان دوست داشتیم و حوصله بیمارستان و یک عمر!!! ان کال بودنو نداریم حتی حوصله امتحان تخصص هم ندارند.
    پس باز هم تامل کنید به نظرم و دست از این همه چشم و همچشمی کور! بردارید. برای موفقیت راههای مختلفی هست . هیچ رشته ای به خودی خود موفقیت نمیاره. بلکه افراد موفق هر رشته در اون رشته موفق میشن میخواد ادبایت باشه میخواد مهندسی باشه میخواد پزشکی باشه!
    فرهنگ تقلید و چشم و همچشمی بجز لطمه زدن به هزینه زندگی و آیندتون مطمئن باشید ثمره ای نداره براتون!
    پزشکی در اکثر کشورهای دنیا یک شغل دولتی! با درآمد مشخص و معین و محدودیتای فراوان و مسئولیتهای کمر شکن هست! اگر به این رشته نگاه دکان داری شبیه نگاه رایج در ایران رو دارید باز هم میگم مسیر رو اشتباه اومدید .
    اگر قصد مهاجرت به کشورهای دیگه و موندگار شدن رو دارید با انتخاب پزشکی میتونم بگم سختترین مسیر رو انتخاب کردید! اکثر کشورها تمایل چندانی برای پذیرش اتابع غیر نیتیو و فعالیت های کلینیکال ندارند. و مسیر رو به عقیده من به صورت هدفمند چنان پر پیچ و خم و سخت میکنند که طرف خودش بیخیال بشه.
    اما در مورد قسمت اول نوشتم در باره سطح علمی ممکنه دست عزیز سوال براش پیش بیاد در مورد خود بنده که شما لالایی بلید خودت چرا خوابت نبرد! دوست عزیز که این سوال براتون پیش بیاد باید عرض کنم بنده کارنامه نهاییم رو دی لینک زیر میگذارم جهت رویت و البته با حفظ حریم شخصیم که گفته باشم من به شخصه به دلیل اینکه همونطور که در تاپیک چی شد به فکر اپلای کردن افتادید هم عرض کردم از همون اولشم هیچ گونه علاقه ای برای ایران موندن و برنماه ای برای آینده ایران موندن نداشته و ندارم . لذا همون قبولی رو گذاشتم که کسی نگه نتونست یا جک نگه واس خودش. من نه وقتی اختصاص دادم نه چیزی فقط به عنوان یک دستگرمی قبولی رو گذاشتم که دهان های اطرافیان چفت و بست بخوره . مطلب لغو دیگری برای شب نشینیهاشون داشته باشند چون اینکه فلانی نتونست و این حرفها برام سنگین بود یک عامل فقط باعث میشد یه گوشه چشمی داشته باشم به این مسئله که امیدوارم مشکل ساز نشه. چون اون دیگه دست من نیست و نبود واقعا.
    این هم کارنماه بنده صرفا جهت تنویر افکار.
    ممنونم از وقت و توجهتون.

Junior Member

سلام دوستان
    مختصر عرض میکنم، برای فرزندم در رشته پزشکی کشور کانادا را انتخاب کردیم، درجریان هستم که باید لیسانس بگیرد و ازمون و مصاحبه و بررسی فعالیتها برای ادامه تحصیل پزشکی؛ در مورد شانس قبولی دانشچویان اینترنشنال در این مرحله گفته های ضد و نقیضی هست به نحوی که نگران شدم. البته درس پسرم خوب است و با معدل 19 میرود و ایران آزاد قبول شده، اما میترسم در همان مقطع کارشناسی در جا بزند ی مجبور شود به شهرهای دور و دانشگاه های کم اعتبار منتقل شود یا اصلاً برای ادامه در کشور دیگری apply کند.
    خیلی ممنون خواهم شد اگر راهنمایی بفرمایید.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)