صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 34 , از مجموع 34

موضوع: توصیه ها و نکاتی برای علاقه مندان رشته پزشکی در باره اپلای/دروس/سیستمها و.....

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : توصیه ها و نکاتی برای علاقه مندان رشته پزشکی در باره اپلای/دروس/سیستمها و....

نقل قول نوشته اصلی توسط mirkiaei نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مختصر عرض میکنم، برای فرزندم در رشته پزشکی کشور کانادا را انتخاب کردیم، درجریان هستم که باید لیسانس بگیرد و ازمون و مصاحبه و بررسی فعالیتها برای ادامه تحصیل پزشکی؛ در مورد شانس قبولی دانشچویان اینترنشنال در این مرحله گفته های ضد و نقیضی هست به نحوی که نگران شدم. البته درس پسرم خوب است و با معدل 19 میرود و ایران آزاد قبول شده، اما میترسم در همان مقطع کارشناسی در جا بزند ی مجبور شود به شهرهای دور و دانشگاه های کم اعتبار منتقل شود یا اصلاً برای ادامه در کشور دیگری apply کند.
    خیلی ممنون خواهم شد اگر راهنمایی بفرمایید.
    دوست عزیز در تاپیکهای متعددی توضیح داده شده که شانس پذیرش دانشکده پزشکی در کانادا برای دانشجویان اینترنشنال خیلی پایین است. آمارش رو در تاپیک پذیرش پزشکی از لیسانس دادم. حتی برای خود کانادایی ها هم دشوار است. بهتر است کشور دیگری را انتخاب کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه ها و نکاتی برای علاقه مندان رشته پزشکی در باره اپلای/دروس/سیستمها و....

دوست گرامي، نخست اينكه بابت راهنمايي شما سپاسگذارم. دوم بايد عرض كنم بسياري از صفحات تاپيكي كه فرموديد را بررسي كردم و چون جواب روشني پيدا نكردم اينجا پرسيدم. خدمتتان نوشته بودم كه با كليات قضيه آشنايي دارم، اما مشكل من براي دانش آموزي است كه تازه پيش دانشگاهي گذرانده، دانشگاه آزاد پزشكي قبول شده، اما به جهاتي مايل به تحصيل در شهري كه قبول شده نيست. يا بايد ترتيب انتقالش به تهران را بدهيم (كه هنوز راهي پيدا نشده) يا فعلاً از مرخصي تحصيلي استفاده كند تا پذيرش و ويزاي كانادا آماده شود. دوستان نظرات زيادي در تاپيك ليسانس به پزشكي نوشته اند، اما به عقل بنده حقير، دانشجويي كه از ابتداي كارشناسي در آنجا شروع كند هم از نظر دانشگاه اولويت و حق تقدم به داوطلبان ليسانسه متفرقه خواهد داشت و هم بعد از ٤ سال با سيستم آموزشي و جميع جوانب زندگي و تحصيل در كانادا آشنايي كامل پيدا كرده.
    از جنابعالي و ساير سروران صاحب نظر استدعا دارم در مورد اين استنباط بنده راهنمايي فرماييد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mirkiaei نمایش پست ها
    دوست گرامي، نخست اينكه بابت راهنمايي شما سپاسگذارم. دوم بايد عرض كنم بسياري از صفحات تاپيكي كه فرموديد را بررسي كردم و چون جواب روشني پيدا نكردم اينجا پرسيدم. خدمتتان نوشته بودم كه با كليات قضيه آشنايي دارم، اما مشكل من براي دانش آموزي است كه تازه پيش دانشگاهي گذرانده، دانشگاه آزاد پزشكي قبول شده، اما به جهاتي مايل به تحصيل در شهري كه قبول شده نيست. يا بايد ترتيب انتقالش به تهران را بدهيم (كه هنوز راهي پيدا نشده) يا فعلاً از مرخصي تحصيلي استفاده كند تا پذيرش و ويزاي كانادا آماده شود. دوستان نظرات زيادي در تاپيك ليسانس به پزشكي نوشته اند، اما به عقل بنده حقير، دانشجويي كه از ابتداي كارشناسي در آنجا شروع كند هم از نظر دانشگاه اولويت و حق تقدم به داوطلبان ليسانسه متفرقه خواهد داشت و هم بعد از ٤ سال با سيستم آموزشي و جميع جوانب زندگي و تحصيل در كانادا آشنايي كامل پيدا كرده.
    از جنابعالي و ساير سروران صاحب نظر استدعا دارم در مورد اين استنباط بنده راهنمايي فرماييد.
    دوست عزیز موضوع آشنایی با سیستم و دانشگاه نیست. اکثر دانشکده های پزشکی کانادا یا اصلا دانشجوی بین المللی قبول نمیکنند و یا اکثریت ظرفیت خود را به دانشجویان بومی (افراد مقیم همان ایالت) اختصاص میدهند و فقط درصد اندکی برای فارغ التحصیلان بین المللی قرار میدهند. در آن تاپیک آماری قرار دادم که نشان میداد در سال مربوطه از بین 2000 نفر پذیرفته شده رشته پزشکی در دانشگاههای کانادا فقط شش نفر دانشجوی بین المللی بوده اند. اگر فرزند شما در چنین رده ای باشد قاعدتا باید در همین ایران بتواند پزشکی دانشگاه تهران قبول شود.

Junior Member

ممنون دوست گرامي، كتاب گزارش پذيرش سال قبل را خواندم و همان فرمايش شما صحيح است.
    مخلص كلام براي دانشجويي كه قصد اقدام براي اقامت ندارد (به طرق مختلف و البته با در نظر گرفتن عدم امكان درخواست اقامت همزمان با دانشجويي) شانس بسيار ضعيف است و به فرض كه استعداد كافي هم داشته باشند، علاوه پرداخت شهريه چندين برابر؛ ناچار به ادامه تحصيل در معدود دانشگاه هايي خواهند بود كه قطعاً به هيچ وجه منطقي و معقول نيست.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)