نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: راهنمایی در مورد کار با مدرک کارشناسی

Junior Member

پیش فرض راهنمایی در مورد کار با مدرک کارشناسی

سلام
    راست میگن که در اروپا و آمریکا هر کس مدرک کارشناسی داشته باشه برای کار بیشتر می پذیرن تا با مدرک کارشناسی ارشد؟
    دلیلش هم شنیدم که می گن اگه ارشد داشته باشی حقوق باید بیشتر بدن ، برای همین ترجیح می دن کارشناسی رو به عنوان نیرو کار بپذیرن که کارشون رو راه بندازه.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد کار با مدرک کارشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط fomtal نمایش پست ها
    سلام
    راست میگن که در اروپا و آمریکا هر کس مدرک کارشناسی داشته باشه برای کار بیشتر می پذیرن تا با مدرک کارشناسی ارشد؟
    دلیلش هم شنیدم که می گن اگه ارشد داشته باشی حقوق باید بیشتر بدن ، برای همین ترجیح می دن کارشناسی رو به عنوان نیرو کار بپذیرن که کارشون رو راه بندازه.
    نخیر در امریکا و کانادا که چنین چیزی نیست. حقوق شما به رده کاری تون ارتباط داره و نه مدرک تحصیلی.

Junior Member

ممنون که پاسخ دادید .
    با توجه به اینکه ، نهایتا ، بالاخره باید کار کرد ، با مدرک کارشناسی برای کار اپلای کنم بهتر جواب میگیرم یا حتما برم دنبال ارشد ؟ متقاضی برای کدوم بیشتره ؟
    با توجه به شرایط من (زبان در حال حاضر در سطح پایینم و معدل کارشناسیم هم در حال حاضر حدودا 16.30 و رشته تحصیلیم هم کامپیوتر و مقاله و سابقه کار هم که فعلا ندارم) کدوم راه برام مناسب تره ؟
    اینکه ارشد بخونم ایران برای دکتری برم اون ور یا کلا برای کار فقط برم اون ور یا ... ؟
    پیشنهاد تون چیه ؟

ApplyAbroad Guru

ممنون که پاسخ دادید .
    با توجه به اینکه ، نهایتا ، بالاخره باید کار کرد ، با مدرک کارشناسی برای کار اپلای کنم بهتر جواب میگیرم یا حتما برم دنبال ارشد ؟ متقاضی برای کدوم بیشتره ؟
    با توجه به شرایط من (زبان در حال حاضر در سطح پایینم و معدل کارشناسیم هم در حال حاضر حدودا 16.30 و رشته تحصیلیم هم کامپیوتر و مقاله و سابقه کار هم که فعلا ندارم) کدوم راه برام مناسب تره ؟
    اینکه ارشد بخونم ایران برای دکتری برم اون ور یا کلا برای کار فقط برم اون ور یا ... ؟
    پیشنهاد تون چیه ؟
    شما اصولا به چه نحوی میخواهید بروید اون طرف؟ از ایران که برای کار در امریکا و کانادا کسی را استخدام نمیکنند. ادامه تحصیل معمولا راهی برای آمدن به خارج است که بعد بتوانید کار هم بگیرید.

اگر زبانتون ضعیفه فعلا باید روی زبان تون کار کنید که اگر پذیرش هم بخواهید بگیرید براتون لازم میشه.

Junior Member

سلام..کسی هست از طریق ویزای جستجو کار به آلمان رفته باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما اصولا به چه نحوی میخواهید بروید اون طرف؟ از ایران که برای کار در امریکا و کانادا کسی را استخدام نمیکنند. ادامه تحصیل معمولا راهی برای آمدن به خارج است که بعد بتوانید کار هم بگیرید.

اگر زبانتون ضعیفه فعلا باید روی زبان تون کار کنید که اگر پذیرش هم بخواهید بگیرید براتون لازم میشه.
    از راه کار یا دانشجویی.

میخواستم یه تاپیک نظرسنجی بزنم...

با توجه به اینکه ، هدف نهایی اکثرا کار و بعد اقامت هست. و با توجه به شرایطم:
    ترم آخر کارشناسیمه ، زبان در حال حاضر در سطح پایینم و معدل کارشناسیم هم در حال حاضر حدودا 16.30 و رشته تحصیلیم هم در زمینه کامپیوتره و مقاله و سابقه کار هم که فعلا ندارم

چند تا راه وجود داره:
    - ویزای دانشجویی
    - ویزای کار
    - مهاجرت (اقامت)
    - مجوز کار
    - ویزای جستجو کار
    - گذروندن کورس
    ...

کدوم راه درست تره ؟

کدام گزینه رو پیشنهاد میکنید ؟ چرا ؟
    -با مدرک کارشناسی برای کار اپلای کنم ( کارفرما یا ... )
    -برای ارشد اپلای کنم. ( مدرک تافل ندارم و ... )
    -حتما برم دنبال ارشد در ایران تا اون موقع هم زبانم رو تموم میکنم و هم روزمه جمع میکنم بعد برای کار برم اونطرف
    -حتما برم دنبال ارشد در ایران تا اون موقع هم زبانم رو تموم میکنم و هم روزمه جمع میکنم بعد برای تحصیل برم اونطرف
    ...

با توجه به مسئله اصلی که کار و بعد اقامت هست. از نظر شما، برای کار کدوم کشور مناسب تره: آلمان یا کانادا و یا آمریکا ؟

اگه فرض کنید همه مدرک آماده باشه کار رو پیشنهاد میدید یا تحصیل رو؟ (با توجه به مسئله اصلی که کار و بعد اقامت هست)
    یعنی بهتره یک کسی برای ارشد بره اونطرف یا برای کار؟

(برای ارشد هم واقعا باید حسابی درس بخونی و یه ریسرچر واقعی باشی)

ممنون

http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D8%B1%D8%9F
    این لینک هم جالب بود
    ویرایش توسط fomtal : August 7th, 2015 در ساعت 12:18 AM دلیل: لینک اضافه کردم

ApplyAbroad Guru

با توجه به مسئله اصلی که کار و بعد اقامت هست. از نظر شما، برای کار کدوم کشور مناسب تره: آلمان یا کانادا و یا آمریکا ؟

اگه فرض کنید همه مدرک آماده باشه کار رو پیشنهاد میدید یا تحصیل رو؟ (با توجه به مسئله اصلی که کار و بعد اقامت هست)
    یعنی بهتره یک کسی برای ارشد بره اونطرف یا برای کار؟

(برای ارشد هم واقعا باید حسابی درس بخونی و یه ریسرچر واقعی باشی)

ممنون

http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D8%B1%D8%9F
    این لینک هم جالب بود
    برای کانادا و امریکا شانس گرفتن ویزای کار از ایران بسیار پایین است و ویزای جستجوی کار هم وجود ندارد. برای امریکا همه سعی میکنند اول با ویزای تحصیلی بروند و برای کانادا یا با ویزای تحصیلی یا مهاجرتی.
    آلمان رو اطلاع ندارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات

دوستان عزیز سلام.
    چند تا سوال دارم که نمیدونستم دقیقا باید کجا بپرسم، گشتم و فکر کنم مرتبطترین موضوع اینجا بود.
    من لیسانس مهندسی کامپیوتر نرم افزار با معدل پایین و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات با معدل 17 دارم. مدرک بی المللی تقریبا ندارم، اما مدارک تخصصی داخل زیادی دارم. سابقه کارم هم به نسبت خیلی خوبه. حدود 9 سال سابقه کار مرتبط دارم و سنم هم 29 ساله.
    یه سوالم اینه که اگر کسی دو شغله باشه و هر دو مرتبط به رشته تحصیلیش، آیا سابقه کار شیفت دومش هم جز سابقه کاریش به حساب میاد یا نه؟
    به دنبال موقعیت کاری برای مهاجرت هستم و قصد دارم در کشوری زندگی کنم که به نسبت رفاه خوبی داشته باشه.
    چه کشورهایی برای رشته کاری من مناسب هستند؟ با توجه به شرایطم و اینکه متاهل هستم مهاجرت به کدوم کشور پارامترهای مناسبی مثل راحتی اقامت، رفاه، بازار کار مناسب و ... رو داره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید چون هنوز خیلی اطلاعاتم کمه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

سلام دوستان عزیز.
    لطفا اگر امکانش هست راهنماییم کنید.

من 24 سالمه . لیسانس ناپیوسته برق-الکترونیک هستم. کاردانیم رو با رتبه 502 در دانشگاه دولتی بودم-کارشناسی رو هم بنا به دلایلی در دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 15/40 تموم کردم.
    زبانم رو دارم کار میکنم (504 رو تموم کردم و میخام 1100 رو شروع کنم).

یک عنوان مقاله داخلی دارم
    در حال حاضر یک عنوان ثبت اختراع دارم
    در دبیرستان هم در جشنواره خوارزمی بودم
    و اینکه برنامه نویسی و کار های الکترونیکی ام به گفته اطرافیان وارد هستم.

سوالات بنده اینجاست:
    1- با توجه به این موارد میخام بدونم ارشد رو توی ایران بخونم بهتره یا تلاش کنم واسه آمریکا!
    2- به نظر شما تلاش کنم برای مقاله و نمره زبان و و ثبت اختراع ویا اینکه تلاش کنم برای قبولی ارشد در دانشگاه دولتی خوب!
    3- من سربازی رو برج 6 پیشرو دارم.آیا رفتن به سربازی ممکنه مانع قبولی من بشه !(میخام بدونم آیا کسی که سربازی رفته شانس قبولیش کمتره یا فرقی نداره؟)

ممنون میشم پاسخ بنده رو بدهید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)