صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: تغییر رشته به پزشکی

Member hosseiniran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medical Laboratory science-Arak

پیش فرض تغییر رشته به پزشکی

سلام.
    یه سری از دوستان تو تایپیک های مختلف بحث های کمابیش مرتبطی رو مطرح کرده بودند ولی چون تایپیک بسته شده بود و نمیشد سوال کرد ترجیح دادم یه موضوع جدید باز کنم.
    خواستم بدونم کسی که تو ایران پیراپزشکی خونده میتونه برای ادامه پزشکی رو درخارج بخونه ولی واحد های مرتبط رو که در ایران گذرونده دیگه پاس نکنه؟
    تو تبلیغ ها میبینیم که میگن مثلا نوشته بودن:پزشکی سه یا چهار ساله برای فارغ التحصیل علوم آزمایشگاهی.
    تو تایپیک های قبلی راجع به زیست پرسیده شده بود ولی منظور من پیراپزشکی هست
    " لطفا حذف نکنید تا دوستان پاسخ بدن "
    برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید.
    به گروه ما بپیوندید : تحصیل کار و زندگی در فرانسه

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته به پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseiniran نمایش پست ها
    سلام.
    یه سری از دوستان تو تایپیک های مختلف بحث های کمابیش مرتبطی رو مطرح کرده بودند ولی چون تایپیک بسته شده بود و نمیشد سوال کرد ترجیح دادم یه موضوع جدید باز کنم.
    خواستم بدونم کسی که تو ایران پیراپزشکی خونده میتونه برای ادامه پزشکی رو درخارج بخونه ولی واحد های مرتبط رو که در ایران گذرونده دیگه پاس نکنه؟
    تو تبلیغ ها میبینیم که میگن مثلا نوشته بودن:پزشکی سه یا چهار ساله برای فارغ التحصیل علوم آزمایشگاهی.
    تو تایپیک های قبلی راجع به زیست پرسیده شده بود ولی منظور من پیراپزشکی هست
    " لطفا حذف نکنید تا دوستان پاسخ بدن "
    خیر دوت عزیز. چنین چیزی وجود نداره و همه این صحبت ها کذب محض هست. شما باید از ابتدا دروس پزشکی رو شروع کنید.

Member hosseiniran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medical Laboratory science-Arak

یعنی واحد هایی که مشترک هست (مثل میکروب شناسی) رو باید از اول شروع کرد؟
    برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید.
    به گروه ما بپیوندید : تحصیل کار و زندگی در فرانسه

Junior Member

سلام من سال اول علوم ازمایشگاهی هستم .میخواستم بدونم میشه برای کارشناسی ارشدم تغییر رشته بدم و در یکی از کشور های اروپایی پزشکی بخونم؟یا اینکه باید از اول شروع کنم و 6 سال پزشکی بخونم؟

سلام دوستان
    من دانشجوی داروسازی در ایران هستم..
    بعد از اتمام تحصیلم ب واسطه نامزدم ک گرین کارت داره ب امریکا میرم...
    اما نمیخوام اونجا در رشته ی خودم تخصص بگیرم، میخوام پزشکی بخونم و در ادامه تخصص پوست و مو..
    میخواستم بدونم کسی تابحال اینکارو کرده و آیا اصلا امکانپذیر هست؟ و اگه آره چطوری؟
    آیا باید از اول شروع کنم و دوره ی 4ساله premed رو اونجا سپری کنم یا اینکه همین مدرک داروسازیم منو اون4سال جلو میندازه و لازم نیست؟ یا اگه آره اول باید 2سالو صرف معادلسازی مدرک داروسازیم اونجا کنم ک بتونم اون4سالو جلو بیفتم یا نه لازم نیست؟
    آیا باید منم امتحان USMLE بدم؟
    آیا سایت مفیدی دراین زمینه وجود داره ک مطالعه کنم؟
    آیا یکسری از واحدهای رشته خودم برای پزشکی عمومی اونجا معادلسازی میشه ک زودتر فارق التحصیل شم؟
    گذشته از اون4سال premed، طول دوره پزشکی عمومی اونجا چندساله؟ وتخصص حدودا چندساله؟
    چطور میتونم توی این زمینه اطلاعاتی کسب کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین..

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

نقل قول نوشته اصلی توسط siiavashi نمایش پست ها
    سلام من سال اول علوم ازمایشگاهی هستم .میخواستم بدونم میشه برای کارشناسی ارشدم تغییر رشته بدم و در یکی از کشور های اروپایی پزشکی بخونم؟یا اینکه باید از اول شروع کنم و 6 سال پزشکی بخونم؟
    سلام خیر دوست عزیز هیچ واحدی ازتون قبول نمیشه، حتی کسی که در اروپا پزشکی میخونه بخواد انتقالی بگیره یه دانشگاه دیگه اکثر واحد هاشو تطبیق نمیدن

در اکثر موارد واحدهاتون قبول نمیشن و باید از اول بخونید. برای همین اگه واقعن قصد رفتن به امریکا دارین از الان ول کنید و زودتر برین بهتر از اینه که بذارین درستون تموم شه و بعدش برین. پزشکی 4 ساله ست و اکثر تخصص ها هم 4 ساله ن. پوست هم همینطوره. اگه وارد پزشکی بشین در حین تحصیل USMLE ها رو میدین. اگه ایران داروسازی خونده باشین، امکان دادن USMLE ندارین. چون پزشک نیستین. این امتحان رو فقط پزشکها و دانشجوهای پزشکی میتونن بدن ( ایران به دانشجوها اجازه ی امتحان دادن نمیده)
    در مورد گرین کارت نامزدتون هم بگم که درخواست گرین کارت از طریق همسری که گرین کارت داره سااالها طول میکشه. و معادل کسی که سیتیزن باشه نیست. معمولاً اگه همسر سینیزن باشه، همسر جزو اولویتهای بالاست و پرونده ش زود بررسی میشه. اگه شما خودتون با ویزا رفته باشید و از داخل امریکا اقدام کنید، حدود 6 ماه تا 1 سال طول میکشه. واگه از خارج امریکا اقدام کنید حدود 1 تا 2 سال.
    برای گرین کارد این پروسه حدود 5 سال و حتا بیشتر هم ممکنه طول بکشه. چون کیس شما تو اولویت نیست. اگه نامزدتون الان امریکاست، کسی که گرین کارت داره بعد از حدود 5 سال زندگی تو امریکا سیتیزن میشه. اگه مثلاً یکی دو سال مونده تا سیتیزن بشن، بهتره که صبر کنید تا اول سیتیزن بشن، بعد از طریق همسر سیتیزن برای گرین کارت اقدام کنید.
    در مورد اطلاعات بیشتر به سایت USCIS و فروم immihelp مراجعه کنید

https://www.uscis.gov/green-card/gre...anent-resident

https://www.uscis.gov/family/family-...nent-residents

https://www.uscis.gov/sites/default/...urces/B1en.pdf

http://www.immihelp.com/greencard/fa...edimmigration/

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghoghnous1991 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی داروسازی در ایران هستم..
    بعد از اتمام تحصیلم ب واسطه نامزدم ک گرین کارت داره ب امریکا میرم...
    اما نمیخوام اونجا در رشته ی خودم تخصص بگیرم، میخوام پزشکی بخونم و در ادامه تخصص پوست و مو..
    میخواستم بدونم کسی تابحال اینکارو کرده و آیا اصلا امکانپذیر هست؟ و اگه آره چطوری؟
    آیا باید از اول شروع کنم و دوره ی 4ساله premed رو اونجا سپری کنم یا اینکه همین مدرک داروسازیم منو اون4سال جلو میندازه و لازم نیست؟ یا اگه آره اول باید 2سالو صرف معادلسازی مدرک داروسازیم اونجا کنم ک بتونم اون4سالو جلو بیفتم یا نه لازم نیست؟
    آیا باید منم امتحان USMLE بدم؟
    آیا سایت مفیدی دراین زمینه وجود داره ک مطالعه کنم؟
    آیا یکسری از واحدهای رشته خودم برای پزشکی عمومی اونجا معادلسازی میشه ک زودتر فارق التحصیل شم؟
    گذشته از اون4سال premed، طول دوره پزشکی عمومی اونجا چندساله؟ وتخصص حدودا چندساله؟
    چطور میتونم توی این زمینه اطلاعاتی کسب کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین..

خیلی مفید بود و خیلی ممنونم ازینکه وقت گذاشتین..
    فقط یه چیزیو متوجه نشدم، دوره premed رو هم باید4سال قبل از شروع پزشکی بگذرونم؟
    آیا مدرک دکترای ایران من جایگزین دوره premed نمیشه؟ ینی اول باید اونجا یه لیسانس بگیرم

برای ورود به دانشکده پزشکی دوره ی کالج رو میخوان که حداقل یک سال اون باید تو امریکا بوده باشه و میخوان که مدت مشخصی درسهایی در زمینه ی زیست و شیمی و فیزیک گذرونده باشید و امتحان MCAT. برای همین لزوماً اینجور نیست که 4 سال باشه اگه مدرک از ایران داشته باشید. ولی اینکه جایگزین بشه نه، اینطورر نیست. باید برید تو قسمت Admissions دانشکده هایی که مد نظرتون هست و شرایطشون رو چک کنید. تا اونجایی که من دیدم همه همچین شرایطی دارن. ولی میتونید میل بزنید و ازشون بپرسید. واسه همین میگم اگه هدفتون ورود به پزشکی تو امریکاس، وقت هدر دادن تو ایران کمک خاصی نمیکنه. با توجه به اینکه هزینه های تحصیل به شدت تو امریکا بالاست و وام هم به دانشجوهای خارجی نمیدن و فاند و اسکالرشیپ هم تو پزشکی به ندرت وجود داره، قبل از هر تصمیمی بسنجید که از لحاظ مالی توان این هزینه های سرسام آور رو دارین یا نه. پزشکی حدود سالی 50 تا 70 هزار دلار شهریه داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghoghnous1991 نمایش پست ها
    خیلی مفید بود و خیلی ممنونم ازینکه وقت گذاشتین..
    فقط یه چیزیو متوجه نشدم، دوره premed رو هم باید4سال قبل از شروع پزشکی بگذرونم؟
    آیا مدرک دکترای ایران من جایگزین دوره premed نمیشه؟ ینی اول باید اونجا یه لیسانس بگیرم

مرسی دوست عزیز بسیار مفید مفید بود..

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)