صفحه 77 از 108 نخستنخست ... 27676869707172737475767778798081828384858687 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 761 تا 770 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : رزومه مورد نیاز برای پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_Tavakoli نمایش پست ها
    سلام دوستان، رزومه بنده در حال حاضر بصورت زیر هست.

رتبه کنکور کارشناسی 3400 منطقه 2 که بدلیل نزدیکی آزاد کرج رو رفتم.
    گرایش کارشناسیم الکترونیک بود که در 7ترم با معدل 15.29 تموم شد. معدل 70 واحد آخر بالای 17 (ترم 7: 17.63)
    رتبه آزمون کارشناسی ارشد (که امسال برای بار اول دادم): 1200 گرایش قدرت و هنوز دانشگاهی رو انتخاب نکردم.
    هنوز مقاله ندارم.
    IELTS=8.5 و برای کسب نمره مورد نیاز برای GRE هم می دونم که مشکلی نخواهم داشت.
    ضمنا برای master میخوام الکترونیک قدرت بخونم.

سوال 1-درصورتی که بخوام از یکی از دانشگاه های برکلی، ام آی تی و استنفورد برای دکتری گرایش الکترونیک قدرت پذیرش با فاند بگیرم،تا آخر ارشد لازمه چه رزومه ای رو دارا بشم؟ (منظورم چیزایی مثل معدل ارشد، دانشگاه محل تحصیل ارشد، ریکام، مقاله و کنفرانس و مدرک زبان ویا مدارک بین المللی مهارتی مثل اتوماسیون plcو... هستش نه چیزی مثل مدال المپیاد جهانی)

الآن من با رتبه 1200 گرایش قدرت 2تا راه دارم:
    1- همین امسال در یک دانشگاه روزانه شهرستان ارشدم رو برم (با چند تا از استاد تمام های دانشگاه هایی مثل دانشگاه سهند تبریز و گیلان و سمنان که هرکدوم 40-50تا مقاله ژورنال داشتن صحبت کردم و وضعیتم رو گفتم؛ در این دانشگاه ها اگر برم مشکلی از لحاظ مقاله ژورنال دادن نخواهم داشت و اساتید راهنمای خوبی خواهم داشت) به نظرتون اگر آدم چندتا ISI داشته باشه برای پذیرش این دانشگاه ها، میشه از نه چندان شناخته شده بودن دانشگاه محل تحصیل صرف نظر کرد؟
    2- امسال نرم و برای سال دوم هم برای ارشد بخونم که اگر شد برم شریف و هم به موازاتش برای پذیرش مستر دانشگاه bologna (ایتالیا) اقدام کنم. (مطمئنم که برای مستر میتونم پذیرشش رو بگیرم)

سوال2: به نظرتون در راستای هدف مذکور، بهتره کدامیک از 2تا کار بالا رو انجام بدم؟
    سوال3: اگر با توجه به رزومم تا الان، برای آینده هم هیچ امیدی به top10نیست، به نظرتون به چه رنکی از دانشگاه های آمریکا میشه برای پذیرش با فاند امید داشت؟ و برای اون رنک باید چه رزومه ای رو جمع کنم؟
    سوال 4: اگر ارشدم رو در دانشگاهی مثل bologna بخونم، به نظرتون میتونه پذیرش دکتری با فاند از top10 رو آسون تر کنه؟

**: نمیدونم اصلا مطرح میشه یا نه، اما در آمریکا اقوام درجه 2 که مدت زیادیه citizen هستند هم دارم.
    شرمنده طولانی شد.
    حدود 40صفحه ای از این تاپیک رو خوندم ولی جواب دقیقی برای سوالاتم پیدا نکردم.
    یک دنیا ممنون میشم اگر بتونید جواب بدید. تا 2تیر وقت دارم تصمیم بگیرم.

البته امیدواری همیشه خوب است ولی بنظر من برنامه ریزی خودتان را صرفا روی تاپ 10 انجام ندهید. هر چه میتوانید رزومه تان را قوی تر کنید و ببینید از کجا میتوانید پذیرش بگیرید. صرف چند تا مقاله یا پذیرش شریف یا بولونیا شما را به تاپ 10 نمی رساند مگر اینکه بتوانید کار واقعا چشمگیر و درجه یکی انجام بدهید. با رزومه شما از هر دانشگاه امریکا بتوانید پذیرش با فاند بگیرید خودش موفقیت است.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_Tavakoli نمایش پست ها
    سلام دوستان، رزومه بنده در حال حاضر بصورت زیر هست.

رتبه کنکور کارشناسی 3400 منطقه 2 که بدلیل نزدیکی آزاد کرج رو رفتم.
    گرایش کارشناسیم الکترونیک بود که در 7ترم با معدل 15.29 تموم شد. معدل 70 واحد آخر بالای 17 (ترم 7: 17.63)
    رتبه آزمون کارشناسی ارشد (که امسال برای بار اول دادم): 1200 گرایش قدرت و هنوز دانشگاهی رو انتخاب نکردم.
    هنوز مقاله ندارم.
    IELTS=8.5 و برای کسب نمره مورد نیاز برای GRE هم می دونم که مشکلی نخواهم داشت.
    ضمنا برای master میخوام الکترونیک قدرت بخونم.

سوال 1-درصورتی که بخوام از یکی از دانشگاه های برکلی، ام آی تی و استنفورد برای دکتری گرایش الکترونیک قدرت پذیرش با فاند بگیرم،تا آخر ارشد لازمه چه رزومه ای رو دارا بشم؟ (منظورم چیزایی مثل معدل ارشد، دانشگاه محل تحصیل ارشد، ریکام، مقاله و کنفرانس و مدرک زبان ویا مدارک بین المللی مهارتی مثل اتوماسیون plcو... هستش نه چیزی مثل مدال المپیاد جهانی)

الآن من با رتبه 1200 گرایش قدرت 2تا راه دارم:
    1- همین امسال در یک دانشگاه روزانه شهرستان ارشدم رو برم (با چند تا از استاد تمام های دانشگاه هایی مثل دانشگاه سهند تبریز و گیلان و سمنان که هرکدوم 40-50تا مقاله ژورنال داشتن صحبت کردم و وضعیتم رو گفتم؛ در این دانشگاه ها اگر برم مشکلی از لحاظ مقاله ژورنال دادن نخواهم داشت و اساتید راهنمای خوبی خواهم داشت) به نظرتون اگر آدم چندتا ISI داشته باشه برای پذیرش این دانشگاه ها، میشه از نه چندان شناخته شده بودن دانشگاه محل تحصیل صرف نظر کرد؟
    2- امسال نرم و برای سال دوم هم برای ارشد بخونم که اگر شد برم شریف و هم به موازاتش برای پذیرش مستر دانشگاه bologna (ایتالیا) اقدام کنم. (مطمئنم که برای مستر میتونم پذیرشش رو بگیرم)

سوال2: به نظرتون در راستای هدف مذکور، بهتره کدامیک از 2تا کار بالا رو انجام بدم؟
    سوال3: اگر با توجه به رزومم تا الان، برای آینده هم هیچ امیدی به top10نیست، به نظرتون به چه رنکی از دانشگاه های آمریکا میشه برای پذیرش با فاند امید داشت؟ و برای اون رنک باید چه رزومه ای رو جمع کنم؟
    سوال 4: اگر ارشدم رو در دانشگاهی مثل bologna بخونم، به نظرتون میتونه پذیرش دکتری با فاند از top10 رو آسون تر کنه؟

**: نمیدونم اصلا مطرح میشه یا نه، اما در آمریکا اقوام درجه 2 که مدت زیادیه citizen هستند هم دارم.
    شرمنده طولانی شد.
    حدود 40صفحه ای از این تاپیک رو خوندم ولی جواب دقیقی برای سوالاتم پیدا نکردم.
    یک دنیا ممنون میشم اگر بتونید جواب بدید. تا 2تیر وقت دارم تصمیم بگیرم.

راه حل شما پول نقده! با این رزومه پذیرش از تاپ 10 خیلی شانس پایینه. اگر دانشگاه خوب می خواید برید باید خرج کنید. البته این لزوما به معنای پذیرش نیست اما اگر حاضر بشید شهریه بدید شرایط آسون تر میشه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    راه حل شما پول نقده! با این رزومه پذیرش از تاپ 10 خیلی شانس پایینه. اگر دانشگاه خوب می خواید برید باید خرج کنید. البته این لزوما به معنای پذیرش نیست اما اگر حاضر بشید شهریه بدید شرایط آسون تر میشه.
    بعید میدونم دانشگاه های موردنظر ایشون پذیرش بدون فاند بدن. حتی بعضی دانشگاههای متوسط میشناسم که دانشجوی self-funded قبول نمیکنند. حالا شرایط پذیرش رو هم نداشته باشه که دیگه عملا غیرممکنه.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بعید میدونم دانشگاه های موردنظر ایشون پذیرش بدون فاند بدن. حتی بعضی دانشگاههای متوسط میشناسم که دانشجوی self-funded قبول نمیکنند. حالا شرایط پذیرش رو هم نداشته باشه که دیگه عملا غیرممکنه.
    بله پذیرش تاپ 10 خیلی بعیده. ولی رنکهای پایین تر من دیدیم. نمونه ش همین دانشگاه Texas A&M. کم نیست ایرانی هایی که دکترای self-funded می خونن!!!!!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

پیش فرض پاسخ : پذیرش از MIT, Harvard

سلام. من سوالم را در پست های دیگه مطرح کردم . یکی گفت که من در انجمن امریکا مطرح کنم. البته اقای ghlobe هم بنده رو راهنمایی کردم. من هدفم اینه که برای دکتری از یکی از تاپ تن ها پذیرش بگیرم البته با فاند. لیسانس رزومه خوبی ندارم . ولی تصمیم داشت ارشد جای خوبی قبول بشم که بتونم به این هدفم برسم یعنی هم زبان نمره خوبی بگیرم هم یک مقاله خوب بدم که نزدیک به علاقه مندی اساتید دانشگاه هدف باشه. ولی الان نمیتونم ارشد شریف یا کلا دانشگاه های تهران قبول بشم . فکر میکنم بتونم اصفهان یا شیراز قبول بشم. سوال اینه که خیلی شانس من برای تاپ تن ها پایین میاد یا نه؟ یعنی باز بشینم یک سال دیگه بخونم یا نه؟ با تشکر.

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    سلام. من سوالم را در پست های دیگه مطرح کردم . یکی گفت که من در انجمن امریکا مطرح کنم. البته اقای ghlobe هم بنده رو راهنمایی کردم. من هدفم اینه که برای دکتری از یکی از تاپ تن ها پذیرش بگیرم البته با فاند. لیسانس رزومه خوبی ندارم . ولی تصمیم داشت ارشد جای خوبی قبول بشم که بتونم به این هدفم برسم یعنی هم زبان نمره خوبی بگیرم هم یک مقاله خوب بدم که نزدیک به علاقه مندی اساتید دانشگاه هدف باشه. ولی الان نمیتونم ارشد شریف یا کلا دانشگاه های تهران قبول بشم . فکر میکنم بتونم اصفهان یا شیراز قبول بشم. سوال اینه که خیلی شانس من برای تاپ تن ها پایین میاد یا نه؟ یعنی باز بشینم یک سال دیگه بخونم یا نه؟ با تشکر.
    دوست عزیز سلام
    ببینید حتی با رفتن به شریف و تهران نمی شه گفت شانس قبولی توی اون دانشگاه ها خیلی بالا می ره. رقابت برای اون دانشگاه ها بین شما هست و کسی که لیسانسشم از هاروارد یا ام ای تی هست! حتی در صورت داشتن رزومه لیسانس قوی کار خیلی مشکله برای کسی که از ایران اقدام می کنه یا حتی لیسانسشم از دانشگاه تهران یا شریف بوده.
    بودن بچه هایی از دانشگاه تهران (از هم دوره ای های خودم)، که برای ارشد و دکتری دانشگاه خوب رفتن ( نه عالی)، و برای پست داک الان توی تاپ تن مشغول هستن! حتی ورود به یه دانشگاه خوب برای کسی که از تهران و شریف میره پرش هست، ولی این پرشی که شما گفتید خیلی عظیمه. سعی کنید توی زندگی پله به پله جلو برید. پیشنهادم اینه فعلا با رزومه فعلی(حالا ارشد رو هرجا که خوندید)، به فکر فاند از یه دانشگاه متوسط باشید و بعد برای مرحله بعد به دانشگاه بهتر فکر کنید.
    امیدوارم رک گوییم دلسردتون نکرده باشه. خواستم منطقی به موضوع نگاه کنید و یه برنامه ریزی درست برای زندگیتون داشته باشید.
    موفق باشید و استوار.

یعنی می فرمایید فرق چندانی نمیکند اگر من یک سال دیگه بخوانم برای شریف قبول شدن؟

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    یعنی می فرمایید فرق چندانی نمیکند اگر من یک سال دیگه بخوانم برای شریف قبول شدن؟
    تو کل پروسه اپلای شما فرق می کنه! ولی شانس برای دانشگاه تاپ تن خیلی تغییری نمی کنه.
    من یکی دومورد دانشگاه رو توی امریکا شنیدم حساسن و بیشتر به دانشجوهای این دوتا دانشگاه پذیرش می دن! اسم شریف یا تهران خیلی جاها کمک کننده هست (به همون دلیل فیدبکی که بالا گفتم). این واقعیت قابل انکار نیست.
    امیدوارم منظورم رو درست رسونده باشم.

وقتی رزومه اساتید دانشگاه های دیگه رو با شریف مقایسه میکنیم واقعا فرق داره . نمیدونم باید تا امشب تصمیم بگیرم برم یا بشینم یک سال دیگه بخونم. ممنونم

برای دانشگاههایی مثل MIT و اون هم در سطح دکتری، توصیه نامه از اساتید در کنار نمرات زبان و ... بسیار مهم جلوه میکنه. رفتن به دانشگاه تهران، شریف ... هیچ تاثیری در پذیرش از این دانشگاههای top نداره مگر اینکه استاد راهنمای شما واقعا رابطه ی خوبی داشته باشه با این دانشگاهها که اونوقت میشه مثبت به قضیه نگاه کرد ولی باز هم نمیشه گفت شانس خوبی هست. از طرف دیگه مهم اینه واقعا شما خودتون در طی چند سال آینده چی میخوایین؟ این حرص و ولعی که بچه های ایرانی برای ورود به این دانشگاهها دارن رو من فقط و فقط توی ایران دیدم و خیلیهاشون هم صرفا دانشگاه رو هدف قرار دادند تا رشته و آینده ای که در انتظاره؛ اگر هدف فقط دانشگاه top باشه، در طی چند سال آینده متوجه میشین که به انتظاراتی که داشتین نرسیدین. قبل از توصیه برای تقویت رزومه و ... بیشتر توصیه میکنم که اول هدفتون رو مشخص کنین و ببینین با چه راهی به اونها میتونین برسین. موفق باشین