صفحه 100 از 108 نخستنخست ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

پیش فرض پاسخ : پذیرش از MIT, Harvard

سلام

احتمالا رشته خیلیاتون علوم اجتماعی یا انسانی نیست ولی در صورتی که کسی بود از یه تجربه خودم براش بگم.

من الان از یه پروگرم جوینت پذیرش دارم که دانشگاه مادرش دانشگاه برندایس ه در همین ایالیت ماساچوستس که خودش در لیست تاپ ۱۰ مدرسه های علوم اجتماعی امریکاس و تمام دانشجوهاش اتوماتیک می تونن وارد پروگرم Negotiation هاروارد بشن.

من با یه سری از شاگردای سالای قبل و استادا صحبت کردم. ظاهرا خیلی احتمال جا به جایی وجود داره. مثلا یکی از بچه هاشون هست که خیلی واحدها رو از هاروارد پاس کرده و دکترا هم همونجا داره می خونه.

در کل فکر می کنم اگه خیلی براتون این دانشگاها مطرح هستن، از پروگرم های مشترک خیلی می تونین استفاده کنین.

رزومه من:‌ کارشناسی ادبیات انگلیسی الزهرا معدل ۱۵
    ارشد دانشگاه تهران علوم سیاسی معدل ۱۸.۵
    آیتلس ۸
    مقاله هم یه کنفرانس بین المللی داشتم و یکی سامبیت شده. ولی در حال نوشتن ها رو هم توی رزومه آوردم.
    جی آر ای هم چون ۳۰۰ بود سامبیت نکردم و قرار شده درسم رو که شروع کردم بعدا امتحان بدم.(گرچه برای ایران آپشنال بود)
    البته رزومه من مخلفات زیاد داشت که نمی دونم چقدر تاثیر گزار بوده ولی من خیلی براشون تلاش کرده بودم و خیلی هم بولدشون کرده بودم: مثل سابقه اینترنشیپ سازمان ملل، گذروندن چند دوره تابستونی و زمستونی از دانشگاهای متفاوت و تلسط به انگلیسی و فرانسه و آشنایی با چند زبون دیگه.
    ویرایش توسط Chrisplendid27 : May 7th, 2018 در ساعت 04:36 PM

ApplyAbroad Veteran

MIT Biology is pleased to announce that we will no longer require the GRE for application to our PhD program!

https://biology.mit.edu/graduate/pro...ation-process/

ویرایش توسط sahandfb : May 13th, 2018 در ساعت 11:31 PM دلیل: حذف لینک به وبسایت توییتر

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

سلام دوستان
    برای پذیرش از هاروارد باید چیکار کنیم ؟

اخرین مدرک تحصیلی دیپلم

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط kosarharward نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای پذیرش از هاروارد باید چیکار کنیم ؟

اخرین مدرک تحصیلی دیپلم
    اینجا شرح کاملش داده شده:
    https://college.harvard.edu/admissions/apply

موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali_ نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    یک سوال داشتم برای دانشگاه های برتر، یعنی تا رنک 10 آمریکا، اگر بخوایم یه حداقل بگیم برای شرایط، چیا هست ؟
    و اینکه در کل چقدر معدل رو با کار پژوهشی میشه برای این دانشگاه جبران کرد ؟
    سلام دوست عزیز،

اگر برای مقطع دکترا با فاند بخوایم صحبت کنیم (اپلای از خاک ایران)، دو حالت کلی میتونه وجود داشته باشه، یکی روش روتین هست که یعنی شما تمام مدارک رو میدین و منتظر جواب کمیته این، و دومی اینه که استادی رو پیدا میکنیم که به شکل محسوسی از کار شما خوشش اومده و حاضره از حق وتو خودش استفاده کنه برای جذب شما.

در مورد اولی، تا جایی که من این دور و برم دیدم افرادی که تاپ 10 (بگیم Ivy league) رفتن، به طور متوسط،شاگر اول دوم های شریف و تهران، طلای المپیادی و برق شریفی‌ها بودن. حالا ممکنه فردی مثال نقض هم بگه، ولی متوسط آماری افرادی که باهاشون نشست و برخاست داشتم از این دسته بودن.

در مورد دومی، شما باید بتونین پژوهشی رو انجام بدین که استاد واقعا به توانایی شما احتیاج داشته باشه. یعنی exceptional fit باشین. رسیدن به این درجه هم با کیفیت آموزش کشور راحت نیست. شما باید بتونین کار خودتون رو بفروشین و دقیقا ثابت کنین که چرا با وجود تاپ نبودن CV، به شما نیازه و باید انتخاب بشین.

نکته‌ی دیگه اینه که تعداد ایرانی‌ها بسیار کمه تو Ivy league، و دلیلشم اینه که این دانشگاها applicant pool خوب به علاوه‌ی undergrad های خوبی دارن. دلیل دیگه هم اینه که کلا تعداد دانشجو کمه تو این دانشگاها، ممکنه یک دپارتمان فقط دو یا سه تا دکترا در سال بگیره. فراموش هم نکنیم discrimination در انتخاب خارجی و ایرانی هم دیده میشه. میتونین بحث bias بودن هاروارد رو تو گرفتن یهودی در قدیم و یا آسیایی ها در این سالهای اخیر سرچ کنین که چقدر lawsuit علیه دانشگاه بوده.

در کل اگر علاقه داشته باشین در نهایت به اسم هم میرسین. من با وجود فارغ التحصیلی از دانشگاه تهران در دو مقطع لیسانس و ارشد، به خاطر تغییر رشته در دکترا (دنبال علاقه)، نتونستم Ivy league برم. دانشگاه رنک 50 رفتم (انتظاری هم نداشتم چون معدل 19 نبودم)، ولی با استاد و رشته مچ بودم، طوری مقاله دادم که سه ساله فارغ شدم و بیش از 5 پیشنهاد post-graduate داشتم. در نهایتم اومدم یک سنتر معروف در هاروارد و درکنار بهترین‌های رشتم دارم کار میکنم. لذا میگم علاقه و انتخاب درست استاد میتونه درنهایت شمارو به جایی که میخواین برسونه. انتظار اینکه در گام اول آدم بره تو این دانشگاها بدون داشتن مواردی که بالا گفتم، فقط یه illusion هست.

بهتره قدم با قدم رفت جلو، چون ممکنه وسطش اصلا خواستین دنبال علاقه‌ای غیر درس برین. چون ممکنه مثل دوست من در تاپ تن، تو سن 28 سالگی موهاتون سفید شده باشه و سال سوم دکترا بگین من اصلا علاقه‌ای ندارم و باید رشتمو عوض کنم.

ارادتمند
    امیر
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

Junior Member

سلام
    دختر من با معدل ديپلم ١٩/٩٠ و رتبه دو رقمي در كنكور تجربي امكان گرفتن بورسيه از دانشگاه هاي هاروارد و mit يا ساير دانشگاه هاي برتر آمريكا براي ليسانسهايي كه بشه با اونا بعدا در رشته پزشكي ادامه تحصيل داد، را دارد؟

سلام دوستان عزیزم
    من عاشق دانشگاه هارواردم (مدرسه پزشکیش)
    در حال حاضر پشت کنکورم و یه ماه دیگه کنکورمه
    هیچی راجع به مدارک پذیرش و شرایطش نمی دونم
    زبانم خوبه
    کی باید اقدام کرد ؟
    ایا تاریخ مشخصی داره ؟
    و بعد برای هاروارد نیاز به شهریه هست اگه بورس بشی ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط kosarharward نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم
    من عاشق دانشگاه هارواردم (مدرسه پزشکیش)
    در حال حاضر پشت کنکورم و یه ماه دیگه کنکورمه
    هیچی راجع به مدارک پذیرش و شرایطش نمی دونم
    زبانم خوبه
    کی باید اقدام کرد ؟
    ایا تاریخ مشخصی داره ؟
    و بعد برای هاروارد نیاز به شهریه هست اگه بورس بشی ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

http://mitadmissions.org/apply/international/howto

https://college.harvard.edu/admissions/apply

https://college.harvard.edu/admissio...nal-applicants

نقل قول نوشته اصلی توسط YTP نمایش پست ها
    سلام
    دختر من با معدل ديپلم ١٩/٩٠ و رتبه دو رقمي در كنكور تجربي امكان گرفتن بورسيه از دانشگاه هاي هاروارد و mit يا ساير دانشگاه هاي برتر آمريكا براي ليسانسهايي كه بشه با اونا بعدا در رشته پزشكي ادامه تحصيل داد، را دارد؟
    تا اونجا که من میدونم رشته پزشکی بورس نداره تو آمریکا و هزینه تحصیل با خود فرد و قبل از پزشکی حتما باید 4 سال دانشجوی رشته علوم پایه مثل زیست شناسی باشن و بعد از اون میتونن دکتری اقدام کنن

سلام
    ۱- لیسانس ازاد شهرستان + مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات ) + 16.02 (3.35 از 4)
    ۲- فوق لیسانس ازاد شهرستان + مهندسی مکانیک تبدیل انرژی + 18.42 (4 از 4)
    ۳- نمره زبان: (TOEFL ( L : 30, S :28, R: 30, W: 27در کل 115
    ۴- GRE : Q:170, V:165, W4.5
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی: 15تا ISI میانگین ایمپکت 1.02 و 2 کنفرانس داخلی
    به نظرتون چقدر احتمال داره؟