صفحه 101 از 108 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : پذیرش از MIT, Harvard

نقل قول نوشته اصلی توسط MECHANICESF نمایش پست ها
    سلام
    ۱- لیسانس ازاد شهرستان + مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات ) + 16.02 (3.35 از 4)
    ۲- فوق لیسانس ازاد شهرستان + مهندسی مکانیک تبدیل انرژی + 18.42 (4 از 4)
    ۳- نمره زبان: (TOEFL ( L : 30, S :28, R: 30, W: 27در کل 115
    ۴- GRE : Q:170, V:165, W4.5
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی: 15تا ISI میانگین ایمپکت 1.02 و 2 کنفرانس داخلی
    به نظرتون چقدر احتمال داره؟
    این نمره های زبان رو گرفتید یا خدس میزنید بگیرید؟
    اگه گرفتید که شانستون بالاست برا فول فاند

نقل قول نوشته اصلی توسط omidoo نمایش پست ها
    این نمره های زبان رو گرفتید یا خدس میزنید بگیرید؟
    اگه گرفتید که شانستون بالاست برا فول فاند
    بله
    نتیجه ی 3 سال تلاش (ببخشید) رو به مرگ من هست
    الان نتیجه چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

بله
    نتیجه ی 3 سال تلاش (ببخشید) رو به مرگ من هست
    الان نتیجه چیه؟
    خیلی هم خوب تبریک میگم نمره رایتینگ و وربال GRE تون خیلیییی خوبه. راستش من حواسم نبود که تاپیک MIT هست فکر کردم صرفا شانس پذیرش از آمریکا رو می پرسید. صبر کنید دوستان مجرب تر نظر بدن.

Member
    رشته و دانشگاه
    MIT, Mechanical Engineering

سلام
    ۱- لیسانس ازاد شهرستان + مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات ) + 16.02 (3.35 از 4)
    ۲- فوق لیسانس ازاد شهرستان + مهندسی مکانیک تبدیل انرژی + 18.42 (4 از 4)
    ۳- نمره زبان: (TOEFL ( L : 30, S :28, R: 30, W: 27در کل 115
    ۴- GRE : Q:170, V:165, W4.5
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی: 15تا ISI میانگین ایمپکت 1.02 و 2 کنفرانس داخلی
    به نظرتون چقدر احتمال داره؟
    MechE MIT doesn't care about gre instead it puts more value on gpa and research as well as recoms. You apparently have good research background, but unfortunately your undergraduate gpa is too low for MIT. That said, no one could say anything 100% sure. So if you have enough recom and money just apply see what happens.
    Good luck!

یه سوال داشتم از حضورتون و ممنون میشم جواب بدین.
    ایا اگه کسی مستر دوم از یک دانشگاه با رنک بین 10 تا 100 داشته باشه و معدل لیسانسش حدودا 15.7 باشه آیا به واسطه اون مستر دوم میتونه از رنک زیر 5 پذیرش بگیره؟
    رزومه بنده بدین صورت هستش
    لیسانس :علم و صنعت 15.7
    ارشد شریف : 17.1
    تافل 110
    GRE : 330
    یک مقاله ISI با ایمپکت 4
    خواستم ببینم ایا با خیال رسیدن به رنک زیر 5 آمریکا ارزش داره یه مستر تو دانشگاه با رنک 50 بگیرم یا یه راست برم سراغ دکترا تو دانشگاه با رنک حدودا 40 که پذیرش گرفتم.

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

سلام . وقتتون بخیر من ۱۷ سالمه . در سمپاد درس میخونم . نمرات دروس تخصصیم مثل فبزبک شیمی و ریاضیم عالی و از ۱۰ سالگی الکترونیک و از ۱۲ سالگی برنامه نویسی کار میکنم هم به زبان بیسیک و هم به زبان سی .
    به نظرتون میتونم اپلای بدم برای MIT اگر نمره تافلم خوب بشه چون هنوز ندادم. و اگر ممکنه یک راهنمایی هم بفرمایید برای روش این کار .
    و یک سوال دیگه اینکه چهار تا دستگاه دارم که پتانسیل ثبت اختراع بین الملی رو دارن . بنظرتون تاثیر گذاره ؟
    خیلی خیلی ممنونم ازتون.

Member
    رشته و دانشگاه
    MIT, Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amirparyab نمایش پست ها
    ایا اگه کسی مستر دوم از یک دانشگاه با رنک بین 10 تا 100 داشته باشه و معدل لیسانسش حدودا 15.7 باشه آیا به واسطه اون مستر دوم میتونه از رنک زیر 5 پذیرش بگیره؟
    تافل 110
    یک مقاله ISI با ایمپکت 4
    خواستم ببینم ایا با خیال رسیدن به رنک زیر 5 آمریکا ارزش داره یه مستر تو دانشگاه با رنک 50 بگیرم یا یه راست برم سراغ دکترا تو دانشگاه با رنک حدودا 40 که پذیرش گرفتم.
    I don't know if it is worth ornot, but a masters from a good US uni helps a lot.
    Assuming you do well.
    Good luck

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط amirparyab نمایش پست ها
    تافل 110
    یک مقاله ISI با ایمپکت 4
    اینکه ارزش داره یا نداره رو من نمی تونم بگم، شما باید بگی. اینکه امکان پذیر هست یا نه رو شاید من بتونم براتون توضیح بدم. رنک زیر 5 منظورتون چیه؟ جهانی؟ آمریکا؟ گرجویت اسکول؟ مهندسی؟ رشته خاصی؟ حالا من توی رشته خودم که عمران است، رنک زیر 5 ( با احتساب 5) بر اساس US NEWS 2018 میشه UC Berkeley, Georgia Tech, UIUC, Standford, Univ of Texas, Austin.
    اول اینکه به نظر من این رنکینگ ها با اون طرز فکری که توی محیط واقعی آکادمیک بین استادا و دانشجوها در مورد کیفیت دانشگاه ها وجود داره کاملاً فرق داره. مثلاً توی رشته عمران، UC Davis رنکش 12 در آمریکاست و Princeton رنکش 21، اما به نظر با احتمال خیلی بالا اگر از یه یا استاد بپرسی اعتبار کدوم بالاتره یا کدوم با پرستیژتره میگه Princeton! تاریخ و اعتباری که پرینستون به عنوان یه دانشگاه خصوصی آیوی لیگ داره با یه دانشگاه پابلیک توی کالیفرنیا قابل مقایسه نیست! موضوع بعدی اینه که واقعاً پوزیشن گرفتن این نیست که شما اسم دانشگات از یکی دیگه بهتر باشه و معدل و نمرات زبانت بهتره باشه و پوزیشن رو بگیری. چون کسی که 1 تا 5 اپلای می کنه مطمئناً از شما بهتره نباشه پایین تر نیست. با این وجود استاد اگرچه صد در صد حق انتخاب دانشجو در دانشگاه های رنک خیلی بالا رو نداره، اما نظرش مهمه و وقتی یه استادی مثلاً یه دانشجویی رو از یه جای دیگه می شناسه و به کارش مطمئنه اون رو به کمیته پذیرش معرفی می کنه و اپلیکنتی که یه نفر از هیئت علمی دانشگاه معرفیش کرده و برای کار باهاش علاقه نشون داده شانس به مراتب بیشتری داره تا شما که معدل و نمراتت بهتره (علیرغم اینکه دانشگاه های تاپ خیلی سعی می کنن تأثیر این مورد رو کم کنن تا پروسه پذیرش عادلانه تر باشه) چون کمیته پذیرش کسی جز رئیس دپارتمان و گرجویت اسکول و چند تا استاد از خود دپارتمان نیستن، پس طبیعتاً حرف یه همکارشون که تمایل به یک دانشجو داره و اون دانشجو هم رزومه اش به سطح دانشگاه می خوره براشون بیشتر قابل قبوله. مثال: دوستی مستر برق رو از دانشگاه تهران گرفت و رفت برای دکتری ASU، اما با ریسرچش حال نمی کرد، رفیقش توی UT Austin پست داک بود، اینو به استادش معرفی کرد، استاده هم ازین خوشش اومد و این دوستمون ترنسفر کرد اونجا!
    حالا بعد این همه مقدمه برم سراغ سؤالتون، خیر، به هیچ وجه تضمینی نیست شما از رنک زیر 20 هم مستر بگیری بتونی پذیرش از 1 تا 5 بگیری، در عین حال ممکن هم هست که بگیری! اگه رزومه ریسرچت به استادی که توی دانشگاه داره کار می کنه بخوره یا دانشکده پوزیشن تی ای داشته باشه و شما از بقیه اپلیکنت ها سر تا باشی می گیری در غیر این صورت خیر. حالا اینکه ارزش داره یا نه میشه بحث اینکه شما برای چی می خوای دکتری بگیری، شغل آکادمیک، شغل در صنعت، یا هر دلیل دیگه می تونه به شما بگه که ارزش این ریسک رو داره یا خیر.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

ممنون از جوابتون. منظورم پنج تا دانشگاه اول آمریکا به طور کلی بودش . سوالم در اصل اینه که با توجه به این که این دانشگاه ها کمیته محور هستند کاملا و اینکه معدل لیسانس بنده برای اونها کمه خواستم ببینم که ایا گرفتن فوق لیسانس دوم از دانشگاهی مـثل ایلینوی ایا میتونه بنده رو مثلا راهی MIT کنه یا نه؟
    بازم ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirsheperd نمایش پست ها
    سلام . وقتتون بخیر من ۱۷ سالمه . در سمپاد درس میخونم . نمرات دروس تخصصیم مثل فبزبک شیمی و ریاضیم عالی و از ۱۰ سالگی الکترونیک و از ۱۲ سالگی برنامه نویسی کار میکنم هم به زبان بیسیک و هم به زبان سی .
    به نظرتون میتونم اپلای بدم برای MIT اگر نمره تافلم خوب بشه چون هنوز ندادم. و اگر ممکنه یک راهنمایی هم بفرمایید برای روش این کار .
    و یک سوال دیگه اینکه چهار تا دستگاه دارم که پتانسیل ثبت اختراع بین الملی رو دارن . بنظرتون تاثیر گذاره ؟
    خیلی خیلی ممنونم ازتون.
    سلام
    یکی دقیقا با همین شرایط فقط به جای اختراع طلا المپیاد کامپیوتر را داشت. سال قبل برای لیسانس کامپیوتر با فول فاند رفت MIT.
    البته زبانش هم خوب بود.