صفحه 15 از 108 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

دوستانی که این دانشگاه ها (یا بقیه Top 10) اپلای می کنن. SoP شما در اینجا نقش بسیار بسیار مهمی در پرونده شما داره، روش تا می تونید وقت بگذارید. اکثر کسانی که میرن به Top 5 و Top 15 مهمترین فرقشون همینجاست

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_m59 نمایش پست ها
    فعلا با این وضعیت رزومه ام که فکرنکنم کارم به اسب خرد برسه نمیدونم دیگه چطوری میتونم رزومه ام رو قوی تر کنم تعداد مقالاتمو افزایش بدم یا نمرات تافل و GRE رو بیارم بالاتر در اون صورتم باز معدل پاین لیسانسم رو که نمیتونم تغییر بدم و اون همچنان تو رزومه ام تاریکترین بخشه و غیر قابل تغییر واقعیتش موندم که اصلا ابرای این 20تای اول در اون صورتم اصلا شانسی خواهم داشت یا نه
    راستش من مثل شما هما جوون نیستم و زیاد موقعیت مانور ندارم دوران ارشد و لیسانس رو اجباری رفتم به اون دانشگاهها هیچ حق انتخابی نداشتم اما دیگه نمیتونم بزارم به عهده اجبار میخوام تو یکی از همین 20 تای معروف برم
    بنظرتون چکار باید کرد که این معدل لیسانسمون رو بیخیال شن

سلام دوست عزیز من رزومه تونو دیدم معدل لیسانستون بقیه قسمتهای مثبت رزومه تونرو پایین میاره تاحدی که حتی اگه لیسانس و ارشد نمیخوندی نمرات تافل و جی آر ای و مقاله تون به خودی خود خیلی بالا بودن.
    "
    لیسانس فیزیک از دانشگاه پیام نور شهرستان معدل 13.5
    ارشد فیزیک دانشگاه تبریز معدل 18.8
    سه مقاله isi
    تافل 115
    gre v = 580
    gre=780
    "

من هم فرصتهای زیادی رو از دست دادم. از لحاظ سنی شاید مشابه باشیم. منتها معدلم 17 هست اگه جی آر ای شما رو داشتم به ده پونزده تای اول هم امید داشتم و الان هم دارم رو جی آر ای کار میکنم.
    اصلا مطمئن باش اگه 20 تا هم مقاله بدی باز معدل لیسانستو جبران نمیکنه البته تا 20 تا دانشگاه اول میتونی خودتو بکشی با یه جی آر ای دیگه یا کار روی مقاله میتونی یه ایمپروو تو رزومت داشته باشی .چون زبانت خوبه میگم میارزه یه چند ماه کار کنی یه جی آر ای 650 بگیری.
    میدونی اشتباهت کجا بوده .؟ جایی که رفتی ارشد خوندی .... شما اگه قصد یو اس داشتی و خودت رو هم با استعداد میدونستی باید اون موقع که میخواستی برا ارشد بخونی بررسی میکردی که میتونی با این معدل پایین لیسانس کاری کنی یا نه. شما یک بار تو لیسانس شکست خورده بودید نیومدید جبرانش کنید .( البته برا تو ایران بهترین کارو کردید) ولی برا یو اس راه جبران شکستتون این بود که لیسانسو دوباره بخونید بدون داشتن ارشد فقط با افزایش معدل لیسانستون و نمرات زبان بالا میتونستید برا تاپ تن اقدام کنید . اگه اون دوسال وقتی رو که رو ارشد گذاشتید رو لیسانس دوم میذاشتید میدونی الان چه محشری بودی.
    من اگه جای شما بودم یه کار غیر عادی میکردم که به هر شکلی از دست این معدل لیسانس خلاص بشم .با وجود اینکه دیر شده ولی اگه من بودم دوسال دیگه هم صبر میکردم و یه لیسانس دیگه هم تو دانشگاه آزاد میخوندم اصلا ارشدم بیخیالش میشدم همین که سه تا مقاله برام داشته کافیه. حیف این نمراتتون نیست. روش فکر کنید.

Junior Member

@ ali_m59
    دوست عزیز حتما اقدام کن .. اونا اخرین مدرک تحصیلی و در واقع الانه شما رو در نظر میگیرن.. معدل مستر عالی نمره gre عالی مقاله isi اونم 3تا !!!! کی به لیسانس اهمیت میده....
    امتحانش کیند میارزه به امتحان کردنش داداش
    دوست عزیزمون هم shahrouhi سخت گرفتن یخورده .. فک نکنم براشون مشکلی بشه....هرکسی ممکنه یه جاییشو خراب کنه دلیل نمیشه که تا اخر عمر گردنبندش بشه..
    نظر منه.. من برکلی بودم ادماش انصافا فرق میکنن و طرز تفکرشون مثبته ..(البته فقط تو کمپس برکلی بودم نه اونجا درس خونده باشم )
    از دستش ندین

@ ali_m59
    go on dude ! go on !

@ arash.on

Thanks for your persuasive comment!

به این لیست دقت کنید

Stanford University Average GRE Scores

Average verbal GRE score of new entrants in both master's and doctoral programs 580
    Average quantitative GRE score of new entrants in both master's and doctoral programs 780
    Average writing GRE score of new entrants in both master's and doctoral programs 4

Harvard University Average GRE Scores

Average verbal GRE score of new entrants in both master's and doctoral programs 572
    Average quantitative GRE score of new entrants in both master's and doctoral programs 775
    Average writing GRE score of new entrants in both master's and doctoral programs 4

Massachusetts Institute of Technology Average GRE Scores

Average verbal GRE score of new entrants in both master's and doctoral programs 570
    Average quantitative GRE score of new entrants in both master's and doctoral programs 777

Princeton University Average GRE Scores

Average verbal GRE score of new entrants in both master's and doctoral programs 581
    Average quantitative GRE score of new entrants in both master's and doctoral programs 783

با نمرات gre دوستمون @ ali_m59 مقایسه کنید . ایشون میانگین gre دانشگاههای بزرگی چون Mit و stanford رو دارن که کار هرکسی نیست . به نظر من ایشون تو موقعیتی هستن که باید دوستان دیگه هم کمکشون کنن . واقعا حیفه این شرایطو از دست بدن .هر چیزی به نظرتون میاد در این فقره مشارکت کنید.
    اینو در نظر داشته باشین که با این معدل لیسانس این دانشگاهها رو از دست میدن.
    آیا فکر میکنید دوسال تلاش به stanford نمی ارزه؟

Member Apolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics faculty, СПбГУ

why always all the conservations are about Phd??? my resume:
    high school GPA;3.8
    IsI paper:5
    Conference paper:18
    IELTS:5.0
    i want to apply for top 10! but when i send email to the UG advisory , s/he tell me that SAT or ACT is necessary?
    can i apply for top 10(MIT,Stanford) without SAT/ACT exams?

Junior Member

سلام؛ توروخدا جواب بدید! من مکانیک امیرکبیر میخونم ترم7 لیسانس و میخام اپلای کنم چند روز دیگه و شدیدا نیاز به کمک دارم لطفا وقتم ندارم. هر چی بیشتر نظرا رو بشنوم بیشتر کمکم میکنه. این رزومم
    gre: v:540,q:800,writing:3.5؛ البته امتحان ریوایس رو دادم و اینارو تبدیل کردم به معیار قبل برا درک بهتر از نمره.
    toefl:94: 23-24-23-24
    3 تا isi سابمیت شده برا ژورنال های تاپ با ایمپکت بالا که خیلی وقته تحت رویو هستند اما هنوز به دلیل وقت اکسپت نسدن.
    GPA:4/4(18.42/20)a
    تدریس یار و کلا ریسرچ اسیستنت بودم و در آزمایشگاه های معروف کشور مثل دانشگاه تهران کار کردم. ریکام هم از اساتید شاخ استاد تمام دارم.
    برا PhD برا columbia مکانیک چقدر شانس فاند دارم؟ من عاشق کلمبیام! :-( چند درصد؟!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط poiuytrewq نمایش پست ها
    سلام؛ توروخدا جواب بدید! من مکانیک امیرکبیر میخونم ترم7 لیسانس و میخام اپلای کنم چند روز دیگه و شدیدا نیاز به کمک دارم لطفا وقتم ندارم. هر چی بیشتر نظرا رو بشنوم بیشتر کمکم میکنه. این رزومم
    gre: v:540,q:800,writing:3.5؛ البته امتحان ریوایس رو دادم و اینارو تبدیل کردم به معیار قبل برا درک بهتر از نمره.
    toefl:94: 23-24-23-24
    3 تا isi سابمیت شده برا ژورنال های تاپ با ایمپکت بالا که خیلی وقته تحت رویو هستند اما هنوز به دلیل وقت اکسپت نسدن.
    GPA:4/4(18.42/20)a
    تدریس یار و کلا ریسرچ اسیستنت بودم و در آزمایشگاه های معروف کشور مثل دانشگاه تهران کار کردم. ریکام هم از اساتید شاخ استاد تمام دارم.
    برا PhD برا columbia مکانیک چقدر شانس فاند دارم؟ من عاشق کلمبیام! :-( چند درصد؟!
    کلمبیا کلا بچه ها کم اپلای میکنن. ولی من ایمیل زدم به دو استاد خوب جواب دادن. سیستمشون اینجوریه اول اپلای میکنی بعد که ادمیژن بگیری بهت فاند میدن. اینطور که استاده میگفت تقریبا همه اینا که اکسپت میشن فاند میگیرن. من جات بودم اپلای میکردم! ددلاینش کیه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    کلمبیا کلا بچه ها کم اپلای میکنن. ولی من ایمیل زدم به دو استاد خوب جواب دادن. سیستمشون اینجوریه اول اپلای میکنی بعد که ادمیژن بگیری بهت فاند میدن. اینطور که استاده میگفت تقریبا همه اینا که اکسپت میشن فاند میگیرن. من جات بودم اپلای میکردم! ددلاینش کیه؟
    هفته دیگه 15 dec
    شانس پذیرشم چی؟ چند در صده؟ شما رزومتو میگی به من؟ برا چه رشته ای اپلای میکنی؟ رزومه ای میشناسی پذیرش گرفته باشه؟ راستی این قضیه ریزنمره ها که گفته میخاد رو که الان نمیتونیم بدیم اشکال داره؟ یا میشه بعد ادمیژن رسمی رو فرستاد؟ ممنون!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Apolo نمایش پست ها
    why always all the conservations are about Phd??? my resume:
    high school GPA;3.8
    IsI paper:5
    Conference paper:18
    IELTS:5.0
    i want to apply for top 10! but when i send email to the UG advisory , s/he tell me that SAT or ACT is necessary?
    can i apply for top 10(MIT,Stanford) without SAT/ACT exams?
    NOPE..im afraid u cant ..it is a must to apply
    by the way this year's admission deadline was the December the 5th and u gotta forget the fall of 2012 !
    u can still apply for the year after that and take ur SAT/ACT at either Dubar or Turkey.u have got to score up high i do mean really high about 100percent or 2300 at least in oreder to be qualified for Top10
    dude notice that 3.8GPA isnt just satisfactory for top 10's guys!! .. it has to be 4.0 and above !!!
    consider that when u r going to top10 u need to be top 1000
    اینجا هم فروم فارسی هست باید فارسی تایپ کنید
    ممنون