صفحه 17 از 108 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    اصولا همچین جاهایی که بیشتر از 1500 نفر اپلای می کنن (1500 نفر تاپ، هر کسی برای مثلا استنفورد اپلای می کنه واقعا انتظار داره قبول بشه) باید وضعتون فوق العاده باشه تا قبول بشید و اینکار از ایران (حتی شریف) بسیار دشواره. راهنمایی واقع گرایانه اینه که به هیچ وجه هدف خودتون رو همچین جاهایی نگذارید و به خاطر اینجا ها بقیه موقعیت های خودتون رو از بین نبرید. شما فرضا شریف هم برید هیچ تضمینی وجود نداره (تضمین که هیچ، احتمالش بسیار بسیار پایینه) بتونید برید استنفورد یا برکلی.
    ممنون از هر دو نفر که جواب دادین.این شانس پایین من به خاطره دانشگاه ازاده لیسانسمه یا معدل پایینم؟می دونم معدلم واسه اونجور دانشگاه ها کمه ولی نمیشه کاری بکنم که یه شانس متوسط واسش داشته باشم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    ممنون از هر دو نفر که جواب دادین.این شانس پایین من به خاطره دانشگاه ازاده لیسانسمه یا معدل پایینم؟می دونم معدلم واسه اونجور دانشگاه ها کمه ولی نمیشه کاری بکنم که یه شانس متوسط واسش داشته باشم؟
    بقول خارجیها stop dreaming. اگر معدل ۱۸ شریف هم بودید شانستون هنوز به متوسط نمیرسید. اصلا چند نفر رو میشناسید که از ایران از برکلی پذیرش گرفته باشند؟

تنها شانس اینه که برید امریکا برای ارشد و اونقدر در دوره ارشد بدرخشید که برای دکترا بتونید برای برکلی شانسی داشته باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بقول خارجیها stop dreaming. اگر معدل ۱۸ شریف هم بودید شانستون هنوز به متوسط نمیرسید. اصلا چند نفر رو میشناسید که از ایران از برکلی پذیرش گرفته باشند؟

تنها شانس اینه که برید امریکا برای ارشد و اونقدر در دوره ارشد بدرخشید که برای دکترا بتونید برای برکلی شانسی داشته باشید.
    منظورتون اینه که سطح علمی شریف در حد برکلی ، استنفورد و غیره نیست یا اینکه به خاطر مشکلات سیاسی همچین اجازه ای رو نمی دند، به نظره شما یک دانشجوی ارشد شریف که مقالات و کنفرانس ها و..... خوبی داره شانسش از کشورهای دیگه کمتره ؟
    راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush007 نمایش پست ها
    منظورتون اینه که سطح علمی شریف در حد برکلی ، استنفورد و غیره نیست یا اینکه به خاطر مشکلات سیاسی همچین اجازه ای رو نمی دند، به نظره شما یک دانشجوی ارشد شریف که مقالات و کنفرانس ها و..... خوبی داره شانسش از کشورهای دیگه کمتره ؟
    راهنمایی کنید
    مسلمه که سطح علمی شریف در حد دانشگاههای تاپ امریکا نیست. رنکینگش رو نگاه کنید! بعد هم می بخشید که صریح عرض میکنم ولی بین توانایی آکادمیک یک دانشجوی شریف که با رتبه ۱۰۰و ۲۰۰ کنکور از لیسانس قبول شده و معدل ۱۸ شریف آورده با شما که حالا از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶ میخواهید برید شریف تفاوت اساسی وجود داره. شما بر چه اساسی فکر میکنید که اصلا میتونید شریف قبول بشید؟ شانس پذیرش امریکای شما از شانس قبولی شما در فوق لیسانس شریف ممکنه بیشتر باشه.
    ویرایش توسط ghlobe : December 27th, 2011 در ساعت 06:52 PM

Junior Member

سلام مي خواستم بدونم با شرايط من واسه top ten شانس دارم يا نه ؟البته با فاند
    معدل ليسانس 18.70 از دانشگاه تهران
    دو تا مقاله isi
    دوتا مقاله داخلي
    تافل 600
    gre 1250
    دو سال سابق كاري مرتبط

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

مسلمه که سطح علمی شریف در حد دانشگاههای تاپ امریکا نیست. رنکینگش رو نگاه کنید! بعد هم می بخشید که صریح عرض میکنم ولی بین توانایی آکادمیک یک دانشجوی شریف که با رتبه ۱۰۰و ۲۰۰ کنکور از لیسانس قبول شده و معدل ۱۸ شریف آورده با شما که حالا از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶ میخواهید برید شریف تفاوت اساسی وجود داره. شما بر چه اساسی فکر میکنید که اصلا میتونید شریف قبول بشید؟ شانس پذیرش امریکای شما از شانس قبولی شما در فوق لیسانس شریف ممکنه بیشتر باشه.
    باور کنین من بیخیال این حرفا شدم.اصلا من نمیتونم از شریف در بیام شما راس میگین.فقط لطف کنین اسم کسی که به پستش جواب میدینو یه نگاهی بندازین بعد.بازم من معذرت می خوام.

Junior Member

من فقط یه چیزی رو خیلی مختصر بگم..یه تصوری که وجود داره اینه که اگه شما 10 تا مقاله داشته باشین میرین بهترین جاها...این طوری نیست...توصیه نامه اساتید مهمه...اینکه استاد چی بنویسه و چطور ارزیابی کنه شما رو و کی براتون بنویسه...مسلما اگه رئیس دپارتمان براتون بنویسه خیلی فرق داره با یه استاد دیگه...دوم معدل هست...شاید فکر کنین مقاله میتونه جبران کنه اما معدل جای خودشو داره و البته رنکینگ شما...وقتی شما میای میگی مثلا معدلم 18.5 هست و من نفر دوم شریف هستم اون وقت هست که به چشم میای!
    مقاله خیلی خوبه اما در کنار اینها و نشون دهنده این هست که شما قبلا ریسرچ کردی و هدف ریسرچ کردن داری و تا حدودی یاد گرفتی چه جوری ریسرچ کنی!

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

نمی دونم چرا می بینم تو این تاپیک پست داده میشه یه حس ِ شادیِ خوبی بهم دست میده...

به نظرم هرچقدرم وضعمون نامناسب باشه یا مثلا نفر اول کشور نباشیم، بازم همینکه جرات داشته باشیم که یه همچین جایی اپلای کنیم یعنی یه قدم به جلو! حداقلش اینه که یعنی به خودمون اعتماد داریم...
    شدیدا توصیه میکنیم اگر از نظر مالی مشکلی ندارین حداقل 2 جای ِ خوب اپلای کنید . ( به دنبال نقاط قوتتون بگردین و اونارو پررنگ کنین. No one's perfect)
    که بــــــــــــــــــــــعد ها نگید چرا اینکارو نکردم .... شاید قبول میشدم و ...

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

با این دوستمون موافقم که سطح شریف اصلا در حد دانشگاهه های نه تاپ بلکه خوب آمریکا نیست. ولی sina ی عزیز این قدر که برای ما اسم دانشگاه مهم هست برای استاد های آمریکایی نیست . به علت فشار های زیاد کنکور این توهم ایجاد شده که کسی که شریف قبول شده نخبه است کسی که قبول نشده توانایی علمی نداره! البته این نظر من نیست نظر یکی از اساتید دانشگاه تاپ آمریکا در دپارتمان Civil engineering هستش. البته خود این شخص با اینکه ایرانی همه مقاطع رو آمریکا درس خونده!!(البته نشنالیتی مهمه دانشگاه های ایران و دانشگاه های آمریکا)
    مطمئن باشید که شما اگه بخواهید حتما شریف قبول می شید اجازه ندید کسی توانایی شما رو زیر سوال ببره ولی مظمئن باشید اگه شریف قبول بشین به قول همین دوستمون تفاوت شگرفی تو رزومتون ایجاد نمی شه!!
    بعدش هم خطاب به این دوستمون که کسی که لیسانس شریف خونده با بقیه در توانایی ریسرچ تفاوت چندانی نداره! برای اینکه تو دانشگاه های ما اصلا در دوره لیسانس توانایی ریسرچ دانشجو ها تقویت نمی شه متاسفانه!
    برای همتون آرزوی موفقیت می کنم!!1

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط panizza نمایش پست ها
    با این دوستمون موافقم که سطح شریف اصلا در حد دانشگاهه های نه تاپ بلکه خوب آمریکا نیست. ولی sina ی عزیز این قدر که برای ما اسم دانشگاه مهم هست برای استاد های آمریکایی نیست . به علت فشار های زیاد کنکور این توهم ایجاد شده که کسی که شریف قبول شده نخبه است کسی که قبول نشده توانایی علمی نداره! البته این نظر من نیست نظر یکی از اساتید دانشگاه تاپ آمریکا در دپارتمان Civil engineering هستش. البته خود این شخص با اینکه ایرانی همه مقاطع رو آمریکا درس خونده!!(البته نشنالیتی مهمه دانشگاه های ایران و دانشگاه های آمریکا)
    مطمئن باشید که شما اگه بخواهید حتما شریف قبول می شید اجازه ندید کسی توانایی شما رو زیر سوال ببره ولی مظمئن باشید اگه شریف قبول بشین به قول همین دوستمون تفاوت شگرفی تو رزومتون ایجاد نمی شه!!
    بعدش هم خطاب به این دوستمون که کسی که لیسانس شریف خونده با بقیه در توانایی ریسرچ تفاوت چندانی نداره! برای اینکه تو دانشگاه های ما اصلا در دوره لیسانس توانایی ریسرچ دانشجو ها تقویت نمی شه متاسفانه!
    برای همتون آرزوی موفقیت می کنم!!1
    اجازه بدید این موضوع رو دقیق تر نگاه کنیم. اینطور هم نیست که فارغ التحصیل شدن از دوسه تا دانشگاه تاپ ایران (بخصوص مقطع لیسانس) روی رزومه تون بی تاثیر باشه. اگر نتایج پذیرش رو چک کنید این اختلاف رو میبینید. واقعیت اینه گرچه این دانشگاهها تعلیم خاصی در زمینه پژوهش به دانشجوها نمیدن ولی ورودی شون بقدری بالاست که کیفیت خروجی رو خوب نگه میداره و دانشگاههای خارج هم متوجه این موضوع شده اند. گرچه رتبه کنکور ملاک اصلی نیست ولی بهرحال واقعبت اینه که بطور کلی بین توانایی علمی رتبه 10 کنکور و رتبه 10 هزار کنکور تفاوت عمده ای وجود داره. این توهم نیست و اگر در خارج هم از نزدیک با این بچه های نخبه کار کرده باشید قدرت خلاقیت ذهنی و توانمندی کار پژوهشی مستقل رو در اونها ملاحظه میکنید که در نتیجه و کیفیت کار تفاوت اساسی ایجاد میکنه. این طبعا به این معنی نیست که همه کسانی که در این دانشگاهها درس نخوندن ضعیف هستند بلکه صرفا اینکه مجبورند قسمتهای دیگر رزومه شون رو خیلی تقویت کنند تا جبران اسم دانشگاه رو بکنه (که در خیلی موارد شدنی هم هست).

با این وجود بنظر من مشکل اصلی مورد این دوستمون صرف شریف و آزاد نیست بلکه خیلی بالا قراردادن هدف شون است. پذیرش برکلی حتی برای رتبه اول کنکور ایران هم قطعی نیست (بچه های شریف بیشتر استنفورد میرن بخاطر ارتباطاتی بین دو دانشگاه از اوایل دهه 90). بنده هم دوست دارم به این دوستمون روحیه بدم و آرزوی موفقیت کنم ولی واقع بینی بهترین نصیحتی یه که برای جلوگیری از اتلاف وقت و سرمایه میشه داد. بخاطر همین پیشنهاد کردم که اگر خیلی به توانایی خودشون اطمینان دارند بهترین کار اینه که از یک دانشگاه متوسط امریکا پذیرش بگیرند و بروند اونجا در کار خودشون چنان بدرخشند که بعد برای دکترا برای برکلی شانسی داشته باشند والا این آرزو به این راحتی دست یافتنی نیست.