صفحه 18 از 108 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

آقای ghlobe واقعا به بهترین نحو بیان کردین و منم میخوام چند جمله به دوستمون بگم با عرض پوزش:
    کنکور معیار خیلی خوب و کاملی نیست ولی شما نمیتونید منکر این بشید که بطور کلی(نه استثناها) افرادی با بالاترین ضریب هوشی از برق شریف و بعد مکانیک و ... دانشگاه تهران و امیرکبیر و .... سردر میارن و هیچوقت کسی مثل خانم سدشکن ریاضی مریم میرزا خانی(جزء10 مغز برتر قاره آمریکا!!!) و یا بهتاش بابادی و برادرش سیامک و یا هژیر رحمان داد در کنکور رتبه 10000 نمیارن که بشنویم حقشون نبوده، اینها وقتی میرن اونجا هم برتری خودشون رو با اون نظام تحقیقاتی و بدون کنکورم تازه بهتر نشون میدن هرساله. اینم پاراگراف جالبی از دکتر مریم میرزا خانلو:
    میرزاخانی دانش‌آموز نخبه ریاضی, تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته ریاضی در دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد و از جمله بازماندگان سانحه غم‌بار سقوط اتوبوس حامل نخبگان ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به دره در اسفندماه 76 است. در این حادثه اتوبوس حامل دانشجویان ریاضی شرکت‌کننده در بیست و دومین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی که از اهواز راهی تهران بود به دره سقوط کرد و طی آن شش تن از دانشجویان نخبه ریاضی دانشگاه صنعتی شریف شامل آرمان بهرامیان و رضا صادقی - برنده دو مدال طلای المپیادجهانی - علیرضا سایه‌بان و علی حیدری, فرید کابلی,(مدال نقره و برنز) و دکتر مجتبی مهرآبادی و مرتضی رضایی دانشجوی دانشگاه تهران که اغلب از برگزیدگان المپیادهای ملی و بین‌المللی ریاضی بودند در اوج بالندگی و شکوفایی علمی ناباورانه, جان باختند. (اگر اون بیچاره ها هم بودن مثل میرزاخانلو بودن) و خانم میرزاخانلو هم پایش به شدت شکست.

ApplyAbroad Guru

دوستان هدف زیر سوال بردن توانایی شما نیست، یکم متوجه رقابت بسیار شدید این دانشگاه ها باشیم (بطور مثال برای اکثر رشته ها در برکلی یا استنفورد حدود 1500 نفر تاپ دنیا اپلای می کنند). کاملا منطقیه که اونها دنبال رزومه های واقعا بی نظیر باشن و کوچکترین نکته منفی ای براتون گرون تموم میشه. من بازم میگم خوبه که امید داشته باشید و اپلای کنید و ... ولی به هیچ وجه هدف اصلیتون رو این دانشگاه ها نگذارید چون احتمالش واقعا پایینه و قبول نشدن اصلا دلیلی بر ضعف شما نیست. من چند نفر رو می شناسم که با اینکه لیسانس و فوق شریف بودن با معدل عالی و رزومه خیلی خوبی هم داشتند و ... ولی چون مرتب هدفشون رو این دانشگاه های فوق العاده قرار داده بودن واقعا ضرر کردن و چندین سال عقب افتادن. همچین کاری رو با خودتون نکنید.

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

این رو من اضافه کنم که درس خوندن در دانشگاهی مثل برکلی به سادگی‌ هم نیست و پایه ریاضی‌ و فیزیک بسیار قوی می‌خواد
    من خودم به شخصه اگه بگن بیا برو برکلی درس بخون،نمی‌رم. به توانایی خودم مطمئنم،ولی‌ از طرفی‌ میدونم اونجا چه خبره(استاد من دکترا و پست دکترا اونجا بود).یکی‌ کارشناسی آزاد بخونه کارشناسی ارشد بره شریف به شدت بهش سخت میگذره, چه برسه در دانشگاهی مثل برکلی قویترین دانشگاه جهان(رشته خودم عمران).
    به اون دوستمون توصیه می‌کنم به اون ۴،۵ سال هم فکر کنن, تا تصمیم عاقلانه بگیرند.
    پیروز باشید

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

Member Apolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics faculty, СПбГУ

my supervisior sent requests for me to 25 uinversities, also berkeley , MIT and stanford.
    he told me that getting admision from these universities is difficult because they need competative situations.
    unusual students (in their countries) they have to be very different from other students. in my case this is difficult to them to get me a 15 minutes to talk about myself.
    top students from US,Europe, japan and china want to study in top 10 .
    they studied in different educational systems, so surely their resumes are better than our ones.
    you can apply but with full fund you need some different scientific situation
    really I think it's possible but surely its difficult!!
    and about KONKUR:
    i didn't participate in this exam because I know that i can not get a good result, my situation is different so i think this exam and its result(universities in iran)are not very important in the admission process
    ویرایش توسط Apolo : December 28th, 2011 در ساعت 11:26 AM

Junior Member

سلام
    دانشگاه شریف از بهترین دانشگاه ایران و خاورمیانه ست.. استاداش همه world class هستند و خودشون از دانشگاه های برتر امریکا هستن...
    مدرک از دانشگاه شریف مثل یه تصمین میمونه و مهر تاییدی بر توانایی های فرد متقاضی هست... امریکا کشوریه که یه همه چی با دقت مینگرن از هیچ چیزی نمیگذرن حتی نمره های درس معرف اسلامی !!!!
    کسی کنکور رو زمین بزنه یعنی از سد سوال هایی که ارزش جهانی دارن بر اومده و قطعا مخش کار میکنه.. این برای دانشگاه های برتر مهمه خیلی هم مهمه... توجه کنید که این تنها فاکتور پذیرش نیست البته .. ولی اهمیت داره
    perseverance حرف اول رو میزنه تو امریکا ( تجربه شخصی) کنکور هم مثال خوبیه که کسی که ازش رد میشه یعنی پشتکار داشته(میدونم کلا خود قضیه کونکور غلطه و تلفات زیاد داره)
    اینرو به اطلاعات بالا اضافه کنید چون مثلا طرف از داشنگاه ازاد با معدل بالا با چندتا مقاله معتبر و تایید یه استاد معتبر میتونه بره استنفورد بدووون شک
    کلا قضیه پیچیده است خیلی :دی
    ادم اگه نهایت تلاشش رو بکنه قطعا یه جایی خودشو نشون میده

Member Apolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics faculty, СПбГУ

http://mitadmissions.org/apply/process/stats
    please look at this link! very interesting

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

Applied 3,930
    Admitted 147
    Ggaahhhhhh!!!!

BTW what's the difference between Deferred and Wait-listed?!

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Junior Member

سلام
    من دانشجوی لیسانس هستم با معدل ۱۳.۵ از دانشگاه شهید بهشتی. رزومه بسیار بسیار قوی دارم و زبانم هم به اندازه کافی خوبه (آیلتس ۸، تافل ۱۱۵) . رزومه ام در سایتم در آدرس abiusx.com/cv قرار داره لطفا یک نگاهی بیاندازید.
    با توجه به اینکه معدلم خوب نیست بیشتر برای دانشگاه های تاپ آمریکا اقدام کردم و البته چندتا هم کانادا ولی فکر کنم کاناداها به خاطر معدل ریجکت بشه. دوستان بعد از نگاه کردن به رزومه ام بهم بگید که چقدر شانس دارم.
    SoP رو هم پیوست می‌کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط abiusx نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی لیسانس هستم با معدل ۱۳.۵ از دانشگاه شهید بهشتی. رزومه بسیار بسیار قوی دارم و زبانم هم به اندازه کافی خوبه (آیلتس ۸، تافل ۱۱۵) . رزومه ام در سایتم در آدرس abiusx.com/cv قرار داره لطفا یک نگاهی بیاندازید.
    با توجه به اینکه معدلم خوب نیست بیشتر برای دانشگاه های تاپ آمریکا اقدام کردم و البته چندتا هم کانادا ولی فکر کنم کاناداها به خاطر معدل ریجکت بشه. دوستان بعد از نگاه کردن به رزومه ام بهم بگید که چقدر شانس دارم.
    SoP رو هم پیوست می‌کنم.

ببینی شما رزومه ی خیلی خاصی دارید اما مهمترین نقاط رزومه معدل نمرات زبان و مقالات پابلیش شده هستن(مقاله نداشتید؟) مطمئنا دانشجویی لایق برای بهترین دانشگاه های آمریکا هستید مثل MIT & Stanford. اما مشکل اینجاست که این دانشگاه ها اینقددددر applicant دارند هر سال که واقعا بهترین و بهترین هارو میتونن انتخاب کنن. مثلا stanford به این رزومه به زور پذیرش داد:
    GPA: 18.5 Mech sharif
    GRE: 1600 (Verbal:800 Quant:800) Writing:4
    TOEFL: 115
    1 published paper
    حالا دیگه حساب کن که اینایی که Stanford اپلای کردن چیییییی بودن. به نظرم چند تا دانشگاه پایین تر هم بزن. محض احتیاط. آخه شرط معدل رو تو خیلی از دانشگاه های آمریکا نداری، ممکنه بدون توجه با بقیه رزومت ریجکتت کنن.
    موفق باشی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abiusx نمایش پست ها
    سلام
    SoP رو هم پیوست می‌کنم.

I guess you do not have enough chance for top us universities, especially top 10
    if you look at other people's resume who have admitted to top 10 .....you would see it easily.......