صفحه 2 از 108 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

اميدوارم countdown عزيز و بقيه دوستان قديمی و باتجربه فروم بتوانند راهنمایی کنند. آیا کسی را ديده ايد که در سال 2009 و 2010 از Harvard، MIT، کرنل، Yale و دانشگاه های Top20 بتواند پذيرش بگيرد؟ شرايطش چطور بوده؟ من در بخش نتايج پذيرش کسی را نتوانستم پيدا کنم و با توجه به نظر Jason mac و countdown نمی دانم آیا اصلا منطقی هست که برای اين دانشگاه ها اپلای کنيم يا پول بيهوده هدر خواهيم داد با اينکار؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Asal Thelper نمایش پست ها
    اميدوارم countdown عزيز و بقيه دوستان قديمی و باتجربه فروم بتوانند راهنمایی کنند. آیا کسی را ديده ايد که در سال 2009 و 2010 از Harvard، MIT، کرنل، Yale و دانشگاه های Top20 بتواند پذيرش بگيرد؟ شرايطش چطور بوده؟ من در بخش نتايج پذيرش کسی را نتوانستم پيدا کنم و با توجه به نظر Jason mac و countdown نمی دانم آیا اصلا منطقی هست که برای اين دانشگاه ها اپلای کنيم يا پول بيهوده هدر خواهيم داد با اينکار؟
    دوست عزیز

شما اگر یکم خوب نتایج پذیرش رو بگردین می بینید که فقط امسال و پارسال ما هم از MIT و هم از Yale و هم از Cornell دوستانی رو داشتیم که پذیرش گرفتن. در ضمن در سال های پیش بازهم دوستان زیادی بودند که از دانشگاههای Top 20 آمریکا تونستند پذیرش و فاند بگیرند... همچنین افراد زیادی اصلا عضو فروم نیستند یا اگر هم عضو هستند متاسفانه نتایج پذیرششون رو وارد نمی کنند پس نمی توانیم فقط به صرف این نتایج بگیم چند نفر امسال از این دانشگاهها پذیرش گرفتند مثلا من خودم پارسال یکی رو می شناختم که توانست از Harvard پذیرش بگیره ولی متاسفانه عضو فروم نیست....

موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

شما رزموتون رو بگین تا ما راهنمایی کنیم که چند درصد شانس گرفتن پذیرش دارید. البته من فقط روی تجربه و مطالعاتم میتونم شمارو راهنمایی کنم و هیچ فردی نمیتونه به شما جواب قطعی بده.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

ممنون از پاسخ دهی سريع شما. البته شما درست می فرمایید و برخی افراد اطلاعات خود را وارد فروم نمی کنند يا اصلا عضو نيستند و از طرف ديگر دوباره که در نتايج پذيرش فروم گشتم برخی افراد را پيدا کردم که با فاند وارد اين دانشگاه ها شده اند اما مثلا فردی که در Yale پذيرفته شده رشته اش فيزيک بوده و يا پذيرفته شده MIT مهندسی برق قبول گرديده و... هيچ کسی از بچه های متقاضی رشته های مرتبط پزشکی و بيولوژی را شما ديده ايد؟ آن دوستی که می فرماييد هاروارد پذيرش گرفته و عضو فروم نيست چه رشته ای بوده اند؟
    من PhD ميکروبيولوژی از يکی از دانشگاه های دولتی تهران دارم و الان هم به عنوان استاديار مشغول کار هستم اما واقعا کاری که اينجا دارم (درس دادن به دانشجو های بی انگيزه و تحقيقات سطح پايين) راضی ام نمی کند. تصميم دارم در رشته ايمینولوژی پزشکی دوباره دکتری بگيرم و فکر می کنم در صورتيکه در دانشگاه های Top 20 بتوانم پذيرش بگيرم ارزش سختی دوباره تز گذراند و همه چيز رو داشته باشه. از نظر مقاله اوضاعم خوبه (9 مقاله خارجی 3 تا اسم اول، 15 مقاله در ژورنال های داخلی، خلاصه مقاله در بیش از 20 کنگره بين المللی و 30 کنگره داخلی) البته TOEFL و GRE هم شروع کردم و فکر کنم تا سال بعد بالا 600 و 1200 را بياورم. 32 سالم هست و البته نگرانم که از نظر سنی محدوديتی برای پذيرش من باشه يا بگويند چون PhD داري دوباره نمی توانی برای PhD اپلای کنی و يا فاند ندهند؟ نظر شما چيه؟ فاند برايم خيلی مهمه و بدون اون امکان عملی کردن اين تصميمم را ندارم. جيسون مک عزيز فکر می کنيد شانسی دارم برای دانشگاه های رده اول با فاند یا وقتم را دارم تلف می کنم؟

Senior Member emperial آواتار ها

if you are not really exceptional DON'T apply. each of the departments in top tier universities have couple of hundred applicants (in some departments maybe thousands) and they look for everything in your application. your background and and GPA, letters from well KNOWN people that they know and reputation of your undergrad school are also very important. if you do your undergrad at Stanford and then apply to MIT it's much easier to get into than if you come from a place which is not reputed.

good luck

btw, you shouldn't expect to have lots of fun by studying in these nerd schools. doing phd even in a middle ranked university is so challenging and laborious

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام
    مگه ام ای تی رشته ایمیونولوژی پزشکی داره؟
    بنظر من شما تافل و جی ار یی رو بگیر بعدش از ام ای تی اپلای کن به پایین- واسه ام ای تی اینا جی ار یی و تافل به این اسونی نیست که نوشته میشه- یعنی نوشته میشه اما گرفته نمیشه معمولا
    الان اصلا نمیشه گفت- میشه گفت potential هستید اما بدون نمره تافل و جی ار یی و ...که نمیشه پیش بینی کرد.

در مورد سن-مسلما هیچ مشکلی نیست- بلکه چه بهتر
    منم هم سن بابا بزرگ ها بودم اپلای کردم-البته الان کمتر شده

اما من بازم میگم که به ام ای تی و هارواد اینا به چشم fun نگاه کنید-خیلی جدی نگیرید موضوع رو-از خود امریکا حتی با دانشگاه ها و رزومه داغون خیلی راحت تر میشه رفت ام ای تی- مثل یکی از دوستام که دانشگاهی لیسانس گرفت که اسمش رو گوگل کنید شاید پیداش نکنه (رنک خیلی بد) اما الان کجا رفت واسه همین ترم؟؟ ام ای تی

Countdown عزيز به هرحال من شرايطی دارم که ديگر نمی شود تازه وارد US شد و از يک دانشگاه پايين داخل آمريکا اقدام نمود و باید مستقيما برای اين دانشگاه ها اپلای کنم. پس نظر شما اين هست که عملا شانس چندانی برای گرفتن پذيرش نخواهم داشت و من هم دنبال همین موضوع هستم و تصميم گيری ساده ای نيست چون به هر حال بحث صرف حداقل یک سال وقت برای گرفتن نمرات مناسب GRE و TOEFL است که من می توانم اين زمان را برای نوشتن مقالات و کتاب و بالا بردن رتبه علمی خودم در دانشگاه اينجا صرف کنم. اگر مطمئن باشم که اين برنامه عملی نيست و در هر صورت (CV خوب و نمرات زبان مناسب) باز هم بدون معرفی از طرف اساتيدی که برای آنها اعتبار داشته باشد، امکان پذيرش با فاند نباشد، خوب اقدام نمی کنم. قبول کنيد که فکر تحقيق و تحصيل در دانشگاه Harvard هم جذابيت خاصی دارد ولی نمی دانم برای من امکان پذير هست يا خير؟

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

Countdown عزيز به هرحال من شرايطی دارم که ديگر نمی شود تازه وارد US شد و از يک دانشگاه پايين داخل آمريکا اقدام نمود و باید مستقيما برای اين دانشگاه ها اپلای کنم. پس نظر شما اين هست که عملا شانس چندانی برای گرفتن پذيرش نخواهم داشت و من هم دنبال همین موضوع هستم و تصميم گيری ساده ای نيست چون به هر حال بحث صرف حداقل یک سال وقت برای گرفتن نمرات مناسب GRE و TOEFL است که من می توانم اين زمان را برای نوشتن مقالات و کتاب و بالا بردن رتبه علمی خودم در دانشگاه اينجا صرف کنم. اگر مطمئن باشم که اين برنامه عملی نيست و در هر صورت (CV خوب و نمرات زبان مناسب) باز هم بدون معرفی از طرف اساتيدی که برای آنها اعتبار داشته باشد، امکان پذيرش با فاند نباشد، خوب اقدام نمی کنم. قبول کنيد که فکر تحقيق و تحصيل در دانشگاه Harvard هم جذابيت خاصی دارد ولی نمی دانم برای من امکان پذير هست يا خير؟
    دوست من
    من همونطوری که در پست قبلیم هم اشاره کردم دانشگاههایی مانند MIT واقعا دنبال گزینه خاصی هستند. این گزینه خاص باید background قوی داشته باشه. من شرایط شما رو خیلی مناسب دیدم. البته من رو این حساب میکنم که شما حتما تافل بالای 100 بگیرید (PBT بی کلاس هست برید رو IBT ) و GRE رو حداقل حداقل بالای 1300.
    اگر این دو گزینه هم به شما اضافه شد من به شما گارانتی میدم که از دانشگاههای رنک 1 تا رنک 15 صد در صد 3 تا پذیرش بگیرید. مساله اساسی مساله فاند هست. گرفتن فاند از دانشگاههای آمریکا درسته که به شرایط بستگی داره اما ساپورت استاد حرف اول رو میزنه. شما اگر بتونید از این دانشگاهها استادی پیدا کنید که RESEARCH AREA مشابه شما داشته باشه برنده هستید و میتونید فاند های خوبی بگیرید. رو هم اگر من در شرایط شما بودم و رنک دانشگاه اینقدر برام مهم بود هزینه اپلای رو بیخیال میشودم و به دانشگاههای رنک 1 تا 15 (حداقل) اپلای میکرم. هزینه اپلای رو برای هر دانشگاه همراه با هزینه های ارسال تافل و جی آر ای و پست میانگین 200 دلار در نظر بگیرید.
    مخلص کلام اینکه سعی کنید قبل از اپلای در هر دانشگاهی استادی پیدا کنید و وارد مذاکره بشید تا هم بتونید فاند بگیرید و هم پذیرشتون تسهیل بشه.

براتون آرزوی موفقیت میکنم. (که هستید)

یا حق
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

Countdown عزيز به هرحال من شرايطی دارم که ديگر نمی شود تازه وارد US شد و از يک دانشگاه پايين داخل آمريکا اقدام نمود و باید مستقيما برای اين دانشگاه ها اپلای کنم.
    -

پس نظر شما اين هست که عملا شانس چندانی برای گرفتن پذيرش نخواهم داشت و من هم دنبال همین موضوع هستم و تصميم گيری ساده ای نيست چون به هر حال بحث صرف حداقل یک سال وقت برای گرفتن نمرات مناسب GRE و TOEFL است که من می توانم اين زمان را برای نوشتن مقالات و کتاب و بالا بردن رتبه علمی خودم در دانشگاه اينجا صرف کنم.
    -
    اگر مطمئن باشم که اين برنامه عملی نيست و در هر صورت (CV خوب و نمرات زبان مناسب) باز هم بدون معرفی از طرف اساتيدی که برای آنها اعتبار داشته باشد، امکان پذيرش با فاند نباشد، خوب اقدام نمی کنم.

قبول کنيد که فکر تحقيق و تحصيل در دانشگاه Harvard هم جذابيت خاصی دارد ولی نمی دانم برای من امکان پذير هست يا خير؟
    many like to do this-But sometimes we can not engineer all our lifes. External forces would interfere

نمیشه هم خدا رو خواست هم خرما رو-The life is a trade off
    You have chance but who knows how much?
    Not only MIT, that is far less likely to get into, but also the lowest rank schools in states will not guarantee admissions and chances-If you want to see if it is feasible or not, you have to experience the process
    Except for the God, nobody knows if it is coming to true or not- But people can throw a possibility- not a sheer Possible or Impossible
    Instead of day dreaming, I believe take your books and start getting to advanced levels of English skills- Many people wish to be there- I will go also to harvard this summer but to take a bunch of pictures

ممنون از پاسخ شما دوستان. همانطور که فرموديد اول برای کسب نمره بالای زبان تلاش می نمايم و در مرحله بعد به دنبال اپلای برای 20 دانشگاه اول U S می روم. تا قدم اول برداشته نشود نمی توان به رسيدن اميدوار بود. راستی Jason mac شما در پاسختان فرموديد IBT بهتر از PBT است چرا؟ باز هم از راهنمایی سريع شما متشکرم