صفحه 20 از 108 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط abiusx نمایش پست ها
    سلام
    من اپلای کردم انشالله که نتیجه بده.

رزومه‌ام می‌دونم یکمی عجیب ممکنه به نظر بیاد. اما من هم چندین مصابحه در سایتهای خبری و روزنامه‌ها باهام شده به خاطر استعداد و هوش و فعالیت‌هام. فعالیت‌هام هم اصلا کم نیست. منتها نمی دونم چه جویه این ایرانیا فقط مقاله رو فعالیت می‌دونند. من خوب می‌دونم که برای یک مقاله نوشتم می‌شه ۱۰ ساعت وقت صرف کرد، میشه‌هم ۶ ماه مثل DNS Rebinding من هر روز صبح تا شب کار کرد. تعداد مقاله چه اهمیتی داره وقتی چندین کنفرانس تخصصی رو برگزار کردم؟

مگه یک آدم اکادمیک فقط تحقیق می کنه؟ مخصوصا تو رشته کامپیوتر که Development خیلی بیشتر از تحقیق مهمه. من پروژه WB-Tree رو با خود بچه های ام آی تی انجام دادم، و بقیه بچه‌هاشونم تو کار توسعه سیستم‌هایی هستند که زیرساخت همه تکنولوژی‌های امروزه نه تو کار مقاله دادن که سطح شیبدار در کره ماه چقدر بازدهی داره. لذا فکر می‌کنم خیلی شانسم بیشتر باشه و قضاوت‌های این سایت واقعی نیست.

حالا نتایج که معلوم شد مشخص می‌شه. باز هم ممنون از توجه دوستان دوستون دارم
    شما اعتماد به نفس خوبی در رزومه و SOP تون نشون دادین و همین ممکنه شانس موفقیت شما رو بالا ببره.
    قدرت خلاقیت و نوآوری شما برای صنعت امریکا ایده آل است. دانشگاه ها حتی ام ای تی جای خلاقیت و ابتکار نیست. حالا انشالله بتونید بیاپید توی صنعت میبینید. ایده آل و هدف شما باید کار کردن مثلا برای اپل و گوگل و نظیر اونها باشه نه درس خوندن در ام آی تی و استنفورد.

توصیه بنده اینه که حالا غیر از اون دانشگاههای تاپ برای چندتا دانشگاه پایین هم اپلای کنید. مهم اینه که شما خودتون رو به امریکا برسونید و یک مدرک فوق بگیرید و بعد جذب صنعت بشید. با این استعداد حیفه وقتتون رو تلف دکترا کنید. این رو کاملا جدی عرض میکنم.

ApplyAbroad Guru

سلام

رزومه‌ام می‌دونم یکمی عجیب ممکنه به نظر بیاد. اما من هم چندین مصابحه در سایتهای خبری و روزنامه‌ها باهام شده به خاطر استعداد و هوش و فعالیت‌هام. فعالیت‌هام هم اصلا کم نیست. منتها نمی دونم چه جویه این ایرانیا فقط مقاله رو فعالیت می‌دونند. من خوب می‌دونم که برای یک مقاله نوشتم می‌شه ۱۰ ساعت وقت صرف کرد، میشه‌هم ۶ ماه مثل DNS Rebinding من هر روز صبح تا شب کار کرد. تعداد مقاله چه اهمیتی داره وقتی چندین کنفرانس تخصصی رو برگزار کردم؟

مگه یک آدم اکادمیک فقط تحقیق می کنه؟ مخصوصا تو رشته کامپیوتر که Development خیلی بیشتر از تحقیق مهمه. من پروژه WB-Tree رو با خود بچه های ام آی تی انجام دادم، و بقیه بچه‌هاشونم تو کار توسعه سیستم‌هایی هستند که زیرساخت همه تکنولوژی‌های امروزه نه تو کار مقاله دادن که سطح شیبدار در کره ماه چقدر بازدهی داره. لذا فکر می‌کنم خیلی شانسم بیشتر باشه و قضاوت‌های این سایت واقعی نیست.

واقعیت اینه که دانشگاه ها کار آکادمیک رو ترجیح میدن به کارهای دیگه (با اینکه خیلی برای ما منصفانه نیست، ولی کسی که میره دنبال Graduate Study هدفش کار و تحقیقات آکادمیکه). یکی دیگه از دلایلی که مقاله برای دانشجوهای ایرانی خیلی اهمیت داره سنجش میزان قابلیت ریسرچ و تحقیقاته (چون متاسفانه یا خوشبختانه نمره های سیستم آموزشی ایران اصلا نشونگر قابلیت ریسرچ یک شخص نیست). مقاله نداشتن شما خیلی ضعفی در اپلیکیشنتون نیست چون هم کار زیاد کردید و هم برای مستر اپلای می کنید، ولی معدل پایین لیسانستون و بعضی چیزهای نسبتا عجیبی که در SOP نوشتید "علامت سوال" هایی رو در اپلیکشنتون درست می کنه که مسلما خیلی به نفعتون نیست. یادتون باشه رقابت در MIT و استنفورد با بیشتر از 1500 نفر دانشجوست که هیچ کدوم افراد ضعیفی نیستند.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    واقعیت اینه که دانشگاه ها کار آکادمیک رو ترجیح میدن به کارهای دیگه (با اینکه خیلی برای ما منصفانه نیست، ولی کسی که میره دنبال Graduate Study هدفش کار و تحقیقات آکادمیکه). یکی دیگه از دلایلی که مقاله برای دانشجوهای ایرانی خیلی اهمیت داره سنجش میزان قابلیت ریسرچ و تحقیقاته (چون متاسفانه یا خوشبختانه نمره های سیستم آموزشی ایران اصلا نشونگر قابلیت ریسرچ یک شخص نیست). مقاله نداشتن شما خیلی ضعفی در اپلیکیشنتون نیست چون هم کار زیاد کردید و هم برای مستر اپلای می کنید، ولی معدل پایین لیسانستون و بعضی چیزهای نسبتا عجیبی که در SOP نوشتید "علامت سوال" هایی رو در اپلیکشنتون درست می کنه که مسلما خیلی به نفعتون نیست.
    به جز اینکه زیاد وابسته به کلاس نبوده، به عقیده ی شما دیگه کجای اس او پی ایشون عجیبه؟ به نظر من اس او پی واقعا تاثیرگذاری نوشتن.
    یکی از بچه های دوره ی لیسانس ما بود که بیشتر از اینکه وقتشو سرکلاس و کتاب صرف کنه به کارای علمی (مثل برنامه نویسی) میپرداخت. همین قضیه باعث شد 10-12 ترمه لیسانس بگیره و ارشد هم دانشگاه ازاد قبول بشه. جدیدا که احوالشو جویا شدم متوجه شدم که یه کد برای یه شرکت مطرح نوشته و دستمزد خیلی بالایی هم بهش دادن. امسال داره اپلای میکنه امریکا و یه استادی باهاش قرار مصاحبه میزاره و جالبه استاده بهش میگه من به رزومه شما شک کردم! و خودتونو اثبات کنید. این بنده خدا هم قابلیتشو نشون میده و خوشبختانه پذیرش و فاند میگیره.
    عقیده ی من بر اینه با توجه به سطح زبان خوبشون اول سعی کنن با ایمیل استاد رو متقاعد کنن (همونطور که با اعتماد به نفس کامل اس او پی شونو نوشتن). در مرحله ی بعد اگه جواب نگرفتن حتی به استاد تلفن بزنن. مسلما باید به ایشون یه فرصت حتی شده 15 دقیقه داده بشه که قابلیتهاشو نشون بده. البته به نظر من رزومه ایشون ممکنه باعث شک اساتید بشه و اگه بتونه رفع ابهام کنه شانس خواهد داشت.

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

سلام
    من دانشجوی لیسانس هستم با معدل ۱۳.۵ از دانشگاه شهید بهشتی. رزومه بسیار بسیار قوی دارم و زبانم هم به اندازه کافی خوبه (آیلتس ۸، تافل ۱۱۵) . رزومه ام در سایتم در آدرس abiusx.com/cv قرار داره لطفا یک نگاهی بیاندازید.
    با توجه به اینکه معدلم خوب نیست بیشتر برای دانشگاه های تاپ آمریکا اقدام کردم و البته چندتا هم کانادا ولی فکر کنم کاناداها به خاطر معدل ریجکت بشه. دوستان بعد از نگاه کردن به رزومه ام بهم بگید که چقدر شانس دارم.
    SoP رو هم پیوست می‌کنم.

دوست عزيز سلام

دوستاني كه اينجا راهنمايي مي كنن درواقع قصد كمك به شما دارند و كسي منكر زحمات شما و يا ديگر دوستاني كه در زمينه تحقيق، تلاش كرده اند نيست، اگر شما در دانشگاههاي تاپ امريكا پذيرش بگيريد مايه افتخار همه ما ايرانيها خواهيد بود و من به شخصه به شما به عنوان يك هموطن پرتلاش افتخار مي كنم. من نگاهي به رزومه شما انداختم. رزومه شما براي پذيرش در دانشگاههاي تاپ، ضعيفه، درواقع پارامترهاي مهم براي گرفتن پذيرش، معدل، دانشگاه، نمره زبان و مقاله هستند. معدل شما پايينه، دانشگاه شما رنك عالي در ايران نيست (اگر از شريف، تهران، امير كبير يا صنعتي اصفهان بوديد، شانس بالاتري داشتيد). من مقاله اي و افتخار تحصيلي مثل رتبه كنكور، المپياد، شاگرد اولي و ... در رزومه شما نديدم. اگر به رزومه افرادي كه در اين دانشگاهها پذيرش گرفته اند نگاهي بندازيد مي بينيد كه نكته منفي در رزومه آنها وجود نداشته، اما معدل 13.5 (با احتمالا يك يا چند درس افتاده) يك سوال بزرگ در رزومه شما براي پذيرش در اين دانشگاهها خواهد بود.

برگزاري workshop يا كنفرانس مثبته اما بيشتر از آنكه نشان دهنده برتري هوش و استعداد افراد باشه نشان دهنده علاقه افراد به تحقيقه، اين خيلي خوبه اما كافي نيست، نكات مثبت رزومه شما براي پذيرش در دانشگاه، همين نمرات تافل و GRE شما هستند. پيشنهادات من:

1- براي مستر شانس در دانشگاههاي متوسط امريكا داريد، سعي كنيد براي مستر پذيرش بگيريد و بعد از اون با معدل خوب مستر و اضافه كردن چندين مقاله به رزومتون، شانس براي PhD در دانشگاههاي تاپ امريكا رو بالا ببريد

2- از اونجا كه در دوره مستر گرفتن فاند سخت و خيلي رقابتيه، اگر نياز به fund داريد، سعي كنيد مقاله به رزومه خود اضافه كنيد و اينكه حتما استاد پيدا كنيد

3- در پروسه Apply، محدود كردن خود به يك يا چند دانشگاه خاص، معمولا باعث عقب افتادن خود داوطلب ميشه، بنابراين سعي كنيد در رنج وسيعي از دانشگاهها به دنبال استاد و موقعيت مناسب باشيد

4- رزومه شما براي پيدا كردن كار مناسبتر از ادامه تحصيل هست، به عنوان مثال، بنده 3 سال در يكي از شركتهاي دولتي بزرگ در تهران كار مي كردم كه در اثر همين كار، چندين كارگاه برگزار كردم و گواهينامه هاي كاري گرفتم، بنابراين، شركتها به دنبال چنين افرادي هستند كه كار عملي كرده اند و توانايي برگزاري كارگاهها را دارند، اما دانشگاهها معمولا پارامترهاي ديگري رو ترجيح ميدهند

درپايان اميدوارم به آن چيزي كه لياقتش رو داريد برسيد كه قطعا با تلاش شما ميسر خواهد بود، موفق باشيد
    ویرایش توسط hossein2266 : January 7th, 2012 در ساعت 12:28 AM
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

Senior Member

سلام

من sop شما رو خوندم......شما مستر رو از یه جای متوسط فاند بگیری....phd رو میتونی تو top 10 ادامه بدی.....منتها در نظر داشته باش که کسانی که top 10 میرن....کوچکترین ایرادی تو رزومشون نیست....ان شالا هم پذیرش میگیری

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

سلام
    من دانشجوی لیسانس هستم با معدل ۱۳.۵ از دانشگاه شهید بهشتی. رزومه بسیار بسیار قوی دارم و زبانم هم به اندازه کافی خوبه (آیلتس ۸، تافل ۱۱۵) . رزومه ام در سایتم در آدرس abiusx.com/cv قرار داره لطفا یک نگاهی بیاندازید.
    با توجه به اینکه معدلم خوب نیست بیشتر برای دانشگاه های تاپ آمریکا اقدام کردم و البته چندتا هم کانادا ولی فکر کنم کاناداها به خاطر معدل ریجکت بشه. دوستان بعد از نگاه کردن به رزومه ام بهم بگید که چقدر شانس دارم.
    SoP رو هم پیوست می‌کنم.

من رزومه یشما رو تازه دیدم ....بنظرم یه سری نکات در اپلیکشن شما هست که دوست دارم بگم:
    1. معدل شما بسیار کمه و این کار رو بسیار بسیار ruin میکنه .....نمی دونم چرا ولی امریکائیها اینگونه برخورد میکنن که انگار 90٪ توان علمی شما رو معدل لیسانس represent میکنه!!!
    2. شما برای مستر میخوای بری ....و این گرفتن فاند رو خیلی سخت میکنه
    3. SOP شما بسیار بسیار زیبا ....اما من احساس میکنم یه مقدار حالت محاوره ای داره و رسمی نیست!!!!
    4. امیدورام ناامید نشی ....top5 رو مطمئنم نمی گیری....5-10 رو شانس داری.....اما توصیه اکید میکنم....تا رنک 70 رشته خودن اپلای کن
    I love you USA

Member

سلام
    SoP رو هم پیوست می‌کنم.

همونطور که اکثر دوستان گفتن شما هدفت خیلی راحت تر با یه مستر خوب برآورده میشه،اصلا شاید با یه مستر به این نتیجه رسیدید که بازار کار خیلی مزایای بیشتری میتونه براتون داشته باشه تا گرفتن دکترا(به نوعی از دست دادن زمان)

Junior Member

سلام به دوستان گلم
    سوالی از حضورتون داشتم.من دانشجوی ارشد فنی دانشگاه تهرانم(مهندسی داروسازی).می خواستم بدونم برای اپلای کردن در دوره phd بیشترین و مهمترین اولویت برای شانس اکسپت شدنم از دانشگاههای برتر امریکا چیه.ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

Junior Member

یه سوال مهم، جوابای این top 20 که 15 dec deadline دارند کی میاد؟! تو بلاگ های خارجی اینا نتیجه های پذیرششون کلیا اومده! مثلا michigan ! اینکه برا من نیومده یعنی ریجکت؟ اگه قبول شیم میل میزنن؟

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط poiuytrewq نمایش پست ها
    یه سوال مهم، جوابای این top 20 که 15 dec deadline دارند کی میاد؟! تو بلاگ های خارجی اینا نتیجه های پذیرششون کلیا اومده! مثلا michigan ! اینکه برا من نیومده یعنی ریجکت؟ اگه قبول شیم میل میزنن؟
    پذیرش تاپ 10 معمولا بسیار دیر ....برو بعد عید....اواخر خرداد اینا....
    I love you USA