صفحه 5 از 108 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط thunder نمایش پست ها
    البته به نظر من خوشبختانه....
    چون تماس با استاد به نظر من طوری پارتی بازی و چاپلوس گری و ... است و واقعا به دانشگاه هایی مثل LSU و MIT , ...که همه چی دست کمیته پذیرشه خیلی بیشتر حال می کنم چون واقعا این طوری حق خوری نمیشه
    توجه داشته باشيد كه نهايتا شما قراره با استاد كار كنيد و اون چيزي كه به درد اون استاد ميخوره بك گراند علمي شماست نه نمره زبان .... استاد هم بهتر از همه ميتونه تشخيص بده كه چه فردي بيشتر به درد كارش ميخوره (با توجه به رزومه و عمدتا مقاله و بك گروند علمي شما ، نه صرفا نمرات زبان) ، اما بگفته يكي از دوستام در GATech ، كل پروسه پذيرش در درست يك نفر هست در اين دانشگاه ....يا اصلا تحت نظر يك كميته ....در هر حال با توجه به گستردگي و پيچيدگي كارهاي علمي ، اين يك نفر يا يك كميته... كاملا واقف به جزئيات پرو‍ژه هاي تمام اعضاي هيئت علمي و كارهاي علمي همه متقاضيان نيستند، كه بتونه ارتباط مناسب بين كار اون متقاضي رو با كار استاد مربوطه رو كشف كنه...و ناچارا فاكتور نمرات پيشه ميگيره بر فاكتور هاي ديگه....
    من به شخصه پروسه پذيرش دانشگاهاي رده پائين رو بيشتر ميپسندم....
    I love you USA

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    سروران عزيز
    MIT,Berkeley,Stanford,...
    اينها دانشگاهائي هستند كه پذيرش اصلا دست استاد نيست و استاد هيچ كاره هست....همه چي دست كميته ي پذيرش هست...بنابراين حتي اگه جواب خوبي هم از اساتيد اين دانشگاها داشتيد اما رزومتون در اون حد نبود...اپلاي نكنيد كه الكي پول هدر كردنه....برا اين دانشگاها نمرات TOEFL, GRE, GPA بي نهايت مهمه براي اينكه در صدر رنك بمونن(البته بايد بگم متاسفانه...)
    در هر صورت خيلي به فيلد كاري و اينكه چند تا استاد دارين تو اين دانشگاهها دل خوش نكنين....نمرات مهمتر از اونهاست(باز هم بگم بسيار متاسفانه)...
    It seems a bit incorrect to assume that professors have NO role in these universities. The thing with prestigious programs is that they have strict prerequisite standards before the application even finds its way to the department, and this automatically disqualifies most applicants. However, if your application DOES go through the university qualification, the role of professors and competent communication skills come into picture. It's not like you can get away with not meeting minimal standards for your brilliant communication skills... and not that you won't need to stay in touch with any professor at all.
    نقل قول نوشته اصلی توسط thunder نمایش پست ها
    البته به نظر من خوشبختانه....
    چون تماس با استاد به نظر من طوری پارتی بازی و چاپلوس گری و ... است و واقعا به دانشگاه هایی مثل LSU و MIT , ...که همه چی دست کمیته پذیرشه خیلی بیشتر حال می کنم چون واقعا این طوری حق خوری نمیشه
    لا حول و لا قوه الا بالله

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sabz1983 نمایش پست ها
    It seems a bit incorrect to assume that professors have NO role in these universities. The thing with prestigious programs is that they have strict prerequisite standards before the application even finds its way to the department, and this automatically disqualifies most applicants. However, if your application DOES go through the university qualification, the role of professors and competent communication skills come into picture. It's not like you can get away with not meeting minimal standards for your brilliant communication skills... and not that you won't need to stay in touch with any professor at all.
    department of ME at univ of California Berkeley has cited 68 as a minimum score for TOEFL and no minimum for GRE. do you really think that with 68 in TOEFL and 1100 in GRE, you can go to Berkeley, even if one professor want to work with you?!!!!!!
    I don't think so dear Sabz
    I love you USA

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

If you have a highly cited publication in a superior journal, for instance... yes, you can. (I personally know someone!)
    Your application "package" does not consist of your GRE and TOEFL scores only (NOT=high standards)... maybe I should have explained more. There are many many more applications to these programs and also typically with much higher qualifications. This is what makes the 2-phase decision making process common in these universities. I hope this clarifies what I had in mind
    ویرایش توسط sabz1983 : March 26th, 2011 در ساعت 11:02 AM
    لا حول و لا قوه الا بالله

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    department of ME at univ of California Berkeley has cited 68 as a minimum score for TOEFL and no minimum for GRE. do you really think that with 68 in TOEFL and 1100 in GRE, you can go to Berkeley, even if one professor want to work with you?!!!!!!
    I don't think so dear Sabz
    سلام

اگه مدال المپیاد داشته باشی‌ یا رزومه خیلی‌ خوبی داشته باشی‌ به نمره زبان کاری ندارن. من دو نفرو میشناسم که با وربال خیلی‌ پائین از برکلی پذیرش گرفتن. البته هر دو مدال المپیاد جهانی‌ داشتن.

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

دوستان عزیز توجه به این نکته ضروری است که با توجه به حجم بالای تقاضا در دانشگاه های معتبر، اولین مرحله در ریجکت شدن همان مینیمم toefl و gre هستش حتی اگر استاد ی از همون دانشگاه از شما بسیار هم تعریف کنه. دانشگاه هایی مثل استنفورد، برکلی، میشیگان و... اگر شما مینیمم را رد کنید در مرحله بعد تمام پارامتر ها را هم زمان در نظر می گیرند و شما بر اساس GPA و SOP و Recom و مقالات علمی پژوهشی ISI دسته بندی و برای پذیرش با فاند یا بدون فاند اولویت بندی می شوید و در این مرحله است که اگر استادی که با هاش در تماس بودید می تواند به شما RA/TA بدهد.

البته با توجه به پست بالا، تعداد افرادی که دارای مدال جهانی باشند بسیار کم است و بیشتر این افراد نیز در رشته هایی مثل شیمی و کامپیوتر و ریاضی ( گاهی مهندسی برق) هستند و در بقیه رشته ها میزان شایستگی برای پذیرش بر اساس همان پارامتر های فوق الذکر می باشد.
    ویرایش توسط alihagh : March 26th, 2011 در ساعت 11:00 AM

رشته و دانشگاه

اصلا برا همينه كه هيچ وقت اساتيد اين دانشگاها جواب ميل نمي دن يا قول 100% به كسي نميدن. چون اصلا دست اونا نيست.
    فقط داشتن مينيمم هم كافي نيست...داشتن نمرات بالاي زبان و .. به بالا بردن و در صدر ماندن اين دانشگاها كمك ميكنه...
    به گفته ي يك از اساتيد همين دانشگهاها :
    I have nothing to do with the admission process
    I love you USA

Member patris آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Egineering

سلام بچه ها

با معدل 16.5 رشته عمران دانشگاه ازاد و نمره های بالای تافل(110) و جی ار ای(1450) بدون مقاله احتمال پذیرش با فاند کامل هست؟واسه دانشگاه های mit,stanford,berkeley و ..... ایمل زدن به استاد تاثیر نداره؟

اگه ناراحت نمیشی احتمالت صفر که چه عرض کنم منفیه.
    همونطور که بچه ها قبلا گفتن اصلا این دانشگاهها جذبشون به مینیمم نمیرسه و فکر کنم همین جور توسایتشون فرمالیته نوشتن.
    ولی شما چون نمره های زبان خیلی خوبی دارید انتظارتون رو کم کنید و واسه چند تا دانشگاه اپلای کنید.احتمال زیاد پذیرش با فاند بگیرید
    نقل قول نوشته اصلی توسط patris نمایش پست ها
    سلام بچه ها

با معدل 16.5 رشته عمران دانشگاه ازاد و نمره های بالای تافل(110) و جی ار ای(1450) بدون مقاله احتمال پذیرش با فاند کامل هست؟واسه دانشگاه های mit,stanford,berkeley و ..... ایمل زدن به استاد تاثیر نداره؟

Member patris آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Egineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinnabi نمایش پست ها
    اگه ناراحت نمیشی احتمالت صفر که چه عرض کنم منفیه.
    همونطور که بچه ها قبلا گفتن اصلا این دانشگاهها جذبشون به مینیمم نمیرسه و فکر کنم همین جور توسایتشون فرمالیته نوشتن.
    ولی شما چون نمره های زبان خیلی خوبی دارید انتظارتون رو کم کنید و واسه چند تا دانشگاه اپلای کنید.احتمال زیاد پذیرش با فاند بگیرید
    با این نمرات میشه واسه دانشگاهای 10 به بعد اپلای کرد؟
    شما چه رنکی رو برا اپلای پیشنهاد میکنید؟