صفحه 51 از 108 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

پیش فرض پاسخ : پذیرش از MIT, Harvard

نقل قول نوشته اصلی توسط Apolo نمایش پست ها
    من به این نتیجه رسیدم که کلا
    1.باید قید top 10 رو بزنم. 2. مقاله کشک 3. معدل دوغ(چون با gre جبران میشه)
    در دانشگاههای top10 قضیه تاحدودی متفاوت با بقیه دانشگاهها هست چون اول دانشگاه اکی میده بعد میرید سراغ استاد و بصرف پیدا کردن و مخ زنی استاد کسی وارد این دانشگاهها نمیشه.
    خوب برای این کار هم دانشگاه کاملا حواسش هست که رنک خودش رو با انتخاب دانشجوی به اصطلاح بی کیفیت از دست نده. یکی از معیارهای رنک دانشگاهها هم همین GRE می باشد.
    البته کسی نمی تونه بگه مقاله کشک!!. اگر مقاله مقاله باشه اصلا هم کشک نیست (شما تو مجله Science و Nature مقاله بدین ببینین این مقاله برای همچین دانشگاههایی تاثیرش چقدره!!)
    معدل کی گفته دوغ؟؟؟ (با توجه به عدم شناخت اکثر دانشگاههای جهان برای اساتید کمیته بررسی معدل و به ویژه معدل لیسانس یکی از معیارهای سنجش قرار میگیره)
    البته تنها این موارد نیستند موارد دیگری هم مانند نمره تافل، توصیه نامه باکیفیت و اختصاصی، SOP معجزه گر!!، دیگر موارد (اختراعات کاملا بدرد بخور و مرتبط با موضوع تحقیقات) و خیلی چیزهای
    دیگه مثل شناخته شده بودن دانشگاه مبدا برای کمیته بررسی و موضوع تحقیقاتی متقاضی و ... مورد توجه قرار میگیره و بعد از اون افراد انتخاب شده تازه اجازه انتخاب استاد بهشون داده میشه.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Member Apolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics faculty, СПбГУ

نقل قول نوشته اصلی توسط mech90 نمایش پست ها
    در دانشگاههای top10 قضیه تاحدودی متفاوت با بقیه دانشگاهها هست چون اول دانشگاه اکی میده بعد میرید سراغ استاد و بصرف پیدا کردن و مخ زنی استاد کسی وارد این دانشگاهها نمیشه.
    خوب برای این کار هم دانشگاه کاملا حواسش هست که رنک خودش رو با انتخاب دانشجوی به اصطلاح بی کیفیت از دست نده. یکی از معیارهای رنک دانشگاهها هم همین GRE می باشد.
    البته کسی نمی تونه بگه مقاله کشک!!. اگر مقاله مقاله باشه اصلا هم کشک نیست (شما تو مجله Science و Nature مقاله بدین ببینین این مقاله برای همچین دانشگاههایی تاثیرش چقدره!!)
    معدل کی گفته دوغ؟؟؟ (با توجه به عدم شناخت اکثر دانشگاههای جهان برای اساتید کمیته بررسی معدل و به ویژه معدل لیسانس یکی از معیارهای سنجش قرار میگیره)
    البته تنها این موارد نیستند موارد دیگری هم مانند نمره تافل، توصیه نامه باکیفیت و اختصاصی، SOP معجزه گر!!، دیگر موارد (اختراعات کاملا بدرد بخور و مرتبط با موضوع تحقیقات) و خیلی چیزهای
    دیگه مثل شناخته شده بودن دانشگاه مبدا برای کمیته بررسی و موضوع تحقیقاتی متقاضی و ... مورد توجه قرار میگیره و بعد از اون افراد انتخاب شده تازه اجازه انتخاب استاد بهشون داده میشه.
    من قاطی کردم حسابی!!! الان من چند درصد شانس دارم برای تاپ تن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(اگه زحمت نیست)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Fastronomer آواتار ها

من قاطی کردم حسابی!!! الان من چند درصد شانس دارم برای تاپ تن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(اگه زحمت نیست)
    دوست عزيز شما دنبال يك فرمول براي پذيرش هستين و اين نشان ميده كه اصلا با مقوله اپلاي اشنا نيستين.زماني كه شما وارد روند اپلاي شدين خواهين ديد كه نوع پذيرش هر دانشگاه با دانشگاه ديگه و حتي هر ديپارتمان با ديپارتمان ديگه به كل متفاوت هست. حتي تا جاييكه نميشه واسه نحوه پذيرش يك ديپارتمان خاص از يك دانشگاه مشخص فرمول مشخص كرد. ما در روند پذيرش به طور كلي تعدادي پارامتر اصلي داريم مثل معدل، gre ، تافل، و اخيرا هم مقاله. حالا هر دانشگاه براي خودش اولويتي داره.تعدادي هم پارامتر جانبي داريم كه بسيار زيادن ولي مهمتريناشون sop و ريكامنديشن هستند. مسئله پذيرش خودش بسيار پيچيدس و عوامل فراواني توش موثرن حالا شما اومدي دست گذاشتي رو دانشگاه هايي كه به هيچوجه نميشه حتي حدس زد اينا چطور دانشجو برميدارن. تعداد اپليكنت هاي اين دانشگاه ها بسيار زيادن و اپليكنت هاي تاپ فراواني دارن. حتي از تاپ ١٠ هاي ديگه هم به همديگه اپلاي ميكنن. حالا يكي بياد بگه دانشگاه شريف دانشگاه شناخته شده اي هست درحاليكه اينها تعداد زيادي اپليكنت از جاهايي مثل ماكس پلانك و مونيخ تكنيكال و ديگر تاپ ١٠ ها دارن، كه شريف در مقابلشون هيچه اما ميبينيد ازشريف و تهران و حتي تعدادي ديگه از غير تهراني ها پذيرش گرفتند كه كمم نيستند. اون چيزي كه من در اكثر بچه هاي ايراني كه مستقيما از ليسانس به دكتراي اين دانشگاه ها به طور مشترك ديدم، معدل بسيار بالا با gre و تافل خوب و بدون مقاله بودند. اما تعداد اونايي كه با رزومه كاملا متفاوت پذيرش گرفتند هم كم نبوده. مثل يكي از دوستانم با معدل ١٦ و نمرات زبان بالا و ٣ مقاله هم راستا و عالي. دركل به نظرم شما با هيچ رزومه اي نميتونين از پذيرش ١٠٠٪ حرف بزنين و به خودتون قول بدين اما سعي كنين تا معدل و نمرات زبان تاپي بيارين و تا جاييكه ميتونين واسه خودتون سابقه پژوهشي معتبر دست و پا كنين تا با كمي چاشني شانس پذيرش بگيرين.
    the best , never rest

ApplyAbroad Guru

من به این نتیجه رسیدم که کلا
    1.باید قید top 10 رو بزنم. 2. مقاله کشک 3. معدل دوغ(چون با gre جبران میشه)
    برای دانشگاه های تاپ 10 شما باید همه رو با هم داشته باشید (معدل عالی + GRE عالی + GRE سابجکت عالی در صورت لزوم + سابقه تحقیقات). دقت کنید که در اکثر رشته ها برای تاپ 10 حدود 2000 نفر اپلای می کنند و چند ده نفر در نهایت پذیرفته میشن و این 2000 نفر خودشون همه حداقل جزو 10 درصد تاپ دوره های خودشون هستند. اینکه گفته میشه GRE معدل رو جبران می کنه صرفا منظور قوی تر کردن یک فاکتور برای پوشش ضعف در فاکتور دیگه است اون هم تا حدی (مثلا معدل 15 در برابر 16 به ازای مثلا 10-15 نمره بهتر در GRE) و اینطور نیست که شخصی با معدل خیلی پایین و GRE عالی دیگه همه ضعف معدل رو جبران کرده باشه و پیش به سوی تاپ 10 بره. شخصی که در یک فاکتور بطور محسوس ضعف داره معمولا شانسی برای تاپ 10 نخواهد داشت چون رقیب ها ضعفی ندارند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط chrome نمایش پست ها
    قطعاً معدل و مقالات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار اند، اما به نظر من اینکه شما اهمیت gre و وجودش رو انکار کردید جای بحث داره
    هیچ گاه انکار نکردم دوست من و نمیکنم
    بنده فقط عرض کردم شما با داشتن جی آر ای خوب صلاحیت ورود به ارزیابی کمیته پذیرش رو بدست میارید. یعنی gre بهانه ای میشه برای حذف کردن خیلی از افراد.

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

من ترم 5 فیزیک دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ هستم. معدلم تا الان 4.4/5 .
    5 تاژورنال معتبر و 13 تا کنفرانس بین المللی
    10 تا زبان > intermediate
    نفر اول دانشکده
    recommendation قوی
    toefl 104
    GRE هنوز ندادم
    امیدی هست برای top 10??????
    دوست عزیز باتوجه به اصرارتون برای دونستن شانس پذیرش، باید عرض بکنم:
    آیا شما لیسانس هستین و به دنبال دکتری مستقیم از این دانشگاهها هستین؟
    دانشگاه و معدلتون خوبند و مشکل خاصی براتون پیش نمیاد.
    من متوجه "10 تا زبان > intermediate" نشدم. منظورتون اینه که به ده تا ربان در حد intermediate آشنایی دارین؟ خوب این ده تا به چه درد استاد می خوره؟
    شما باید زبان انگلیسیتون عالی باشه (بقیه زیاد مهم نیست مثل این میمونه که شما حرفه ای شنا هم بلدین!)
    نفر اول دانشگده بودن با اینکه پارامتر اصلی نیست ولی کمک کننده است.
    توصیه نامه قوی داشتن هم الزامی هست.
    تافلتون برای این سطح دانشگاهها قابل قبول هست و عالی محسوب نمیشه. باید همراه با اینها سعی بکنین دو اسکیل اصلی S و Wتون هم بالای 26 باشند.
    GRE هم بتونین در مجموع بین 325-330 بیارین (با درنظر گرفتن Q>169) با درنظر گرفتن لیسانس بودنتون و داشتن مقالات قابل قبول شانس top10 رو دارین.
    ولی با این اوصاف اگر بدشانس بودید (تعداد برادران چینی با رزومه درحد المپیک زیاد بود!) نهایتش این هست که دیگه شانس top20-30 رو حتما دارین.
    شما نباید ناراحت بشین اون چیزی که بیشتر از رنک دانشگاه براتون مهمه اینه که با چه استادی و رو چه موضوعی و چطوری می خواین کار بکنین و این هست
    که آینده کاری شما رو تعیین میکنه. شاید باورتون نشه سه تا استادهای نامبر وان موضوع بنده به ترتیب در کشورهای نروژ، ایتالیا و کانادا هستند و نفر چهارم
    تازه از کشور امریکا و رنک 35 هست. بنابراین در موضوع بنده رفتن به top10 به نظر شخص بنده یعنی خودکشی!! البته اگر کسی عاشق موضوع خودش باشه.
    بنابراین مثلا تو موضوع بنده همون 35 حکم MIT رو داره شک نکنین.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Junior Member

کسی رو میشناسید که در رشته مکانیک از این دانشگاه ها پذیرش گرفته باشه
    ممنون

Junior Member

کدوم یکی از این دانشگاه ها به دانشجو های دانشگاه تهران راحت تر پذیرش می دهند ؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinnili نمایش پست ها
    کسی رو میشناسید که در رشته مکانیک از این دانشگاه ها پذیرش گرفته باشه
    ممنون
    یکی از کاربران از مکانیک شریف بود که فکر می کنم دو سال گذشته برای ورودی پاییز 2013 برای MIT پذیرش گرفته بود (یا اینطور گفته بود). فکر می کنم معدل بالای 19 داشت. پست های اون دوران رو مرور کنید.

Junior Member amin086 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تکنسین ساخت و مهندس الکترونیک

بچها من الان توی دوره لیسانسم... من برای گزینه اول mit و بعد جرجیا در نظر دارم ولی معدلم یکم پایینه 17 هست البته الان ترم سه هستم! معدل کل ملاکه دیگه؟