صفحه 58 از 108 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    clinical psychology university of Tehran

پیش فرض پاسخ : پذیرش از MIT, Harvard

نقل قول نوشته اصلی توسط noch نمایش پست ها
    به نظر من حتی اگر معدلاتون بالای 18 هم بود نمی بایستی زیاد روی این پذیرش این دانشگاه ها حساب باز کنید،
    حداقل از نظر من اپلای کردن واسه این دانشگاه ها واسه کسایی خوبه که برای مثلا 12 تا جا اپلای کردند و یکی دوتاش رو هم از تاپ 10 انتخاب کنند
    (در صورت داشتن نمرات GRE و معدل بالا) نه این که کلا برای چهارتا دانشگاه اپلای کنید و دوتاش رو بزنید mit و هاروارد!
    یه شخصی رو من تو دانشگاه شریف می شناختم معدلاش خیلی بالا و آدم خیلی شاخی هم بود، فقط برای تاپ 10 اپلای کرد و هیچ کدومش رو قبول نشد!
    الان نتایج پذیرش این فروم به این بزرگی رو نگاه کنید فقط دو نفر از mit پذیرش گرفتند(تازه اگر درست باشند)
    بهتره به اپلای کردن واسه این دانشگاهها به عنوان یک سرگرمی نگاه کنید نه این که هدف اصلی تون رو رفتن به این دانشگاه ها قرار بدهید چرا که احتمال زیاد وجود داره که ناامید بشین. البته اینا نظر من هست ممکنه غلط باشه.
    من باز متوجه نمیشم منظورتون اینه که کلا خیلی روش حساب نکنم و نباید فقط رو همین دانشگاه تمرکز بکنم و باید دانشکاه های رنک های بالاتر هم مدنظرم باشه یا اینکه منظورتون اینه که کلا باید سمت اپلای کردن برای MIT نرم؟
    ممنون

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط Nasrin_M نمایش پست ها
    سلام
    من هفته گذشته با Harvard-MIT مصاحبه دادم که خیلی خوب بود. امروز هم مصاحبه با John Hopkins دارم. هفته آینده هم با برکلی قرار مصاحبه است و استنفورد در اواخر فوریه.
    سلام دوست عزیز
    بنده قبلا هم در مورد رزومه شما کامنت داده بودم و همچنان معتقدم شما یکی از دانشجویان دانشگاه های Top10 خواهین بود.
    اگر خاطرم باشه شما فرموده بودین برای Harvard نمی خواین اقدام بکنین! ولی درکل درصد شانس شما واقعا بالاست.
    موفق باشید
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aria1 نمایش پست ها
    من باز متوجه نمیشم منظورتون اینه که کلا خیلی روش حساب نکنم و نباید فقط رو همین دانشگاه تمرکز بکنم و باید دانشکاه های رنک های بالاتر هم مدنظرم باشه یا اینکه منظورتون اینه که کلا باید سمت اپلای کردن برای MIT نرم؟
    ممنون
    حرفم این هست که اگر به جاهای زیادی اپلای می کنید، موردی نداره که یکی دوتاش رو از بین تاپ 10 انتخاب کنید. معقولانه این هست که در بین انتخابهاتون دانشگاههای سطح پایین تری رو هم مد نظر داشته باشید. عقل سلیم این هست که آدم تمام تخم مرغاش رو توی یک سبد نذاره. کلا بهتره زیاد هم حسابی روی پذیرش این دانشگاه ها باز نکنید که اگه رد شدید جا نخورید. به هر حال از تمام کره زمین بهترین دانشجویان برای این دانشگاه ها اپلای می کنند ولی اگه هزینش براتون مهم نیست امتحان کردنش می ارزه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    میشه یه توضیح بدی هدفت از این پست چی بود دقیقا؟ هرکس دلش بخواد میتونه اپلای کنه، چیز خاصی هم از دست نخواهد داد.
    من سال 2012 برای MIT اپلای کردم ولی پذیرفته نشدم با این حال بحدی در پروسه ی پذیرش و طی مصاحبه ای که توی ایران برای این دانشگاه داشتم یاد گرفتم که هیچوقت افسوس نخوردم برای وقتی که گذاشتم. شما اگر نمی خوای کاری با این دانشگاه ها داشته باشی، نظر شخصی خودته ولی دلیلی نمی بینم بیای به همچین پستی اینجا بزاری برای کسایی که یکم بلندپرواز تر هستن
    بسیار هم عالی. مختصر و مفید. فکر میکنم اینجا باید خیلی آکادمیک تر از "مریم میرزا خانی نتونست بره top5" صحبت کرد. اینکه ایشون چه دستاوردی داشته ربطی به پروسه طی شده توسط بقیه نداره. پست جالبی نبود.

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط kasramsh نمایش پست ها
    بسیار هم عالی. مختصر و مفید. فکر میکنم اینجا باید خیلی آکادمیک تر از "مریم میرزا خانی نتونست بره top5" صحبت کرد. اینکه ایشون چه دستاوردی داشته ربطی به پروسه طی شده توسط بقیه نداره. پست جالبی نبود.
    البته نکته ای که هست این هست که خود خانم مریم میرزاخانی هم فارغ التحصیل رشته ریاضی از دانشگاه هاروارد بوده (لیسانس به دکتری رفته!!) و همین الان استاد دانشگاه استندفورد هستند و جالبتر اینکه
    استاد ایشون هم دارنده مدال فیلدز ریاضی (مدال معادل نوبل ریاضی، و یکی از استادان بسیار سرشناس در زمینه SL_2,R و هندسه هذلولی و هم تافته) بوده اند. حالا ایشون از کجا میفرمایند نتونست بره top5 جای بسی تعجب هم بود!
    در کل جای هیچ تردیدی در تایید فرمایش Gela وجود ندارد.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

سلام
    آیا دانشگاه های تاپ 10 یا 20 پذیرش دکترا بدون فاند هم میدن؟ (درصورتیکه دانشجو گرین داشته باشه و فاند نخواد چطور؟)
    چون حدس میزنم این دانشگاه ها ترجیح بدن دانشجو 100% زمانش اونجا باشه و نتونه جای دیگه کار کنه و فقط برای استاد کااااار کنه!! کسی اطلاعی توی این زمینه داره؟

همچنین اگر کسی از اول اذعان کنه که فاند نمیخواد در روند پذیرشش تاثیری داره؟(چه + و چه -)
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام
    آیا دانشگاه های تاپ 10 یا 20 پذیرش دکترا بدون فاند هم میدن؟ (درصورتیکه دانشجو گرین داشته باشه و فاند نخواد چطور؟)
    چون حدس میزنم این دانشگاه ها ترجیح بدن دانشجو 100% زمانش اونجا باشه و نتونه جای دیگه کار کنه و فقط برای استاد کااااار کنه!! کسی اطلاعی توی این زمینه داره؟

همچنین اگر کسی از اول اذعان کنه که فاند نمیخواد در روند پذیرشش تاثیری داره؟(چه + و چه -)
    سلام دوست عزیز
    تو خیلی از دانشگاههای تاپ از جمله TOP10 or TOP20 مسئله فاند تو ردیف دوم و سوم اهمیت قرار داره و کسی رو بخاطر فاند نخواستن با رزومه پایین نمیگیرند.
    خیلی از مواقع با اینکه می دونند به صرف داشتن نمره غیر رقابتی در GRE و با داشتن رزومه خیلی قوی باز اون اپلیکنت رو نمیگیرند و ترجیح میدند رزومه بالاتر رو بهش پذیرش بدند.
    یکی از دلایل این امر تعداد بسیار زیاد متقاضی برای دانشگاه های ذکر شده هست (به طوری که یکی از اساتید دانشگاه MIT میگفت به خاطر حجم و ترافیک ایمیل اصلا نمیتونه
    به کسی تو ایمیل OK یا Not OK بده و میگفت اونقدر تعداد افرادی که رسما به اون دانشگاه اپلای میکنند زیاد هستند که کلا ترجیح میدند غیر رسمی به دانشجویی نظری ندند)
    مسئله بعدی این هست که تو رنکینگ جهانی که اعلام میشه خیلی از پارامترها وجود دارد که اصلا دانشگاه و دانشکده راضی نیستند به خاطر تنها چند هزار دلار به اعتبار دانشکده
    با گرفتن دانشجوی متوسط یا بالا لطمه ای بخوره. تنها به دانشجویان خیلی تاپ اکی میدند که میانگین پارامترهای کلی دانشگاه رو پایین نیاره. چندتا دلیل دیگه ای هم هست که دست
    به دست هم میدند و خروجی جواب سوال شما رو "خیر" میکنند.

ممنون دوست عزیز. ولی من منظورم ثبت نام کردن صرفا با پول در این دانشگاه ها نیست
    منظورم اینه کسی بتونه پذیرش با فاند بگیره، ولی بگه من فاند نمیخوام و کار خودمو دارم ولی میخوام در این دانشگاه تحصیل کنم. آیا قبول میکنن؟
    این سوالو از این جهت میپرسم که فکر میکنم این دانشگاه ها قبول به پذیرش دانشجوی شاغل در بیرون دانشگاه(هرچند هم تاپ باشه) نمیکنند! حالا نمیدونم درست فکر میکنم یا نه(کسی نقضش رو دیده یا نه؟)
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز. ولی من منظورم ثبت نام کردن صرفا با پول در این دانشگاه ها نیست
    منظورم اینه کسی بتونه پذیرش با فاند بگیره، ولی بگه من فاند نمیخوام و کار خودمو دارم ولی میخوام در این دانشگاه تحصیل کنم. آیا قبول میکنن؟
    این سوالو از این جهت میپرسم که فکر میکنم این دانشگاه ها قبول به پذیرش دانشجوی شاغل در بیرون دانشگاه(هرچند هم تاپ باشه) نمیکنند! حالا نمیدونم درست فکر میکنم یا نه(کسی نقضش رو دیده یا نه؟)
    خواهش میکنم.
    باز سوال شما جوابش منفی هست. چون در این دانشگاهها اولا هزینه تحصیل سالیانه بالاست و بدون فاند هزینه کمرشکن خواهد بود. از طرف دیگر فرصتی برای کار برای شما در این سطح از دانشگاهها وجود نخواهد داشت.
    حتی به تعریف یکی از دوستان استاد پروژه ایشان روزهای تعطیل هم از ایشان گزارش فعالیت روزانه درخواست نموده است و ایشان را ملزم به حضور در لبراتوار خود نموده است!! بنابراین فرصتی برای شما نخوهد ماند
    که با کار بخواهید هزینه فوق را تامین نمایید. خصوصا اکثر اساتید چینی، هندی و کره ای شدیدا ماشینی عمل می نمایند که دانشجوهاشون اغلب عین روبات براشون کار میکنند!! پس جواب سوال شما کاملا منفی هست.
    موفق باشید.

بازم تشکر
    پارت تایم چطور؟ فکر کنم دوره phd پارت تایم توی دانشگاه های خوب هم وجود داشته باشه! شاید از اون طریق بشه توی اینجور جاها تحصیل کرد!؟