صفحه 8 از 108 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

Junior Member

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

من می تونم توی این دوترم معدل فوقم را بالا ببرم تا 19, یا حتی 1کنفرانسieeeدیگه هم ارائه بدم, نمره greو تافل خیلی خوبی هم می تونم بگیرم, ترس من از دوره لیسانسم هست که دانشگاه آزاده با معدل 15.58
    مشکلی هم ندارم که بار دیگه master بخونم اون طرف
    شانس من برای پذیرش ازدانشگاه top10رنکینگ رشته خودم چقدره؟

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

قبلا من جواب میدادم اما خوب نظرات بقیه هم مهمه که در مورد خودم بدونم!!!
    یه استادی از برکلی این جوابو داده...میدونم دقیقا تمپلت هست اما من اینجا 3 تا استاد هست که تو فیلدم کار میکنن...بد جوری تحریکم کرده ...نظرتون چیه؟‌آیا واقعا شاانسی هست برا پذیرش؟ با توجه به اینکه مینیمم تافل 68 زده و مینم GRE هم نزده!!....ممنون از راهنمائیتون....رزومه من هم که اگه کلاه آکادمیک زیر آی دی من رو بزنید میاره+ با توجه به اینکه 2 تا ISI هم دارم که خودم نویسنده اول هستم!!!........با توجه به اینکه خوب من مینیم ها رو میارم و استاد هم تو فیلدم زیاده و خوب یکی شون این نظرو داد...امکانش هست که بتونم پذیرش بگیرم؟ مرسی
    Thanks for your inquiry. You will need to apply to the Graduate Program in the Mechanical Engineering Department at Berkeley. When you are accepted to the program, I will be happy to discuss possible research opportunities with you
    I love you USA

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    یه استادی از برکلی این جوابو داده...میدونم دقیقا تمپلت هست اما من اینجا 3 تا استاد هست که تو فیلدم کار میکنن...بد جوری تحریکم کرده ...نظرتون چیه؟‌آیا واقعا شاانسی هست برا پذیرش؟ با توجه به اینکه مینیمم تافل 68 زده و مینم GRE هم نزده!!....ممنون از راهنمائیتون....رزومه من هم که اگه کلاه آکادمیک زیر آی دی من رو بزنید میاره+ با توجه به اینکه 2 تا ISI هم دارم که خودم نویسنده اول هستم!!!........با توجه به اینکه خوب من مینیم ها رو میارم و استاد هم تو فیلدم زیاده و خوب یکی شون این نظرو داد...امکانش هست که بتونم پذیرش بگیرم؟ مرسی
    Thanks for your inquiry. You will need to apply to the Graduate Program in the Mechanical Engineering Department at Berkeley. When you are accepted to the program, I will be happy to discuss possible research opportunities with you
    اینجا رو نگاه کنید...پست شماره 62
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...stanford/page7

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    ببینید MIT برکلی استنفورد مثل جاروبرقی دانشجوهای خوب native آمریکایی رو به خودش جذب میکنه. شما اگه نکاه کنین اکثر اساتید برجسته ی آمریکایی از این تیپ دانشگاهها دکترا گرفته اند. این به این معنی است که شما رقبای native با زبان و رزومه ی خیلی قوی دارید. از طرفی کافیه دانشجوهای تاپ دانشگهاهای تاپ کشورهای دیگه رو هم به اینها اضافه کنید ( شانگهای ، تسینگ هوا، توکیو، king fahad و شریف، ....). با یه حساب سر انگشتی میشه گفت اونجا رقابت بر سر بهترین هاست و the best of the bests انتخاب میشن. آگر شما رزومه تون همه چی تمومه (مثل معدل، زبان، مقاله، مدال، دانشگاه محل تحصیل، ریکام قوی) تازه میوفتین تو کلاس applicant های این دانشگاهها و رقابت شروع میشه.

مساله دوم فاند هستش. خیلی از کشورها منجمله چین، ویتنام، سعودی و .... دولتهاشون و بعضا شرکتهای بزرگشون دانشجوهای تاپ رو فاند می کنن واسه این تیپ دانشگاهها، مثل کاری که طاغ وو.ت!!! تو ایران انجام میداد سالها پیش و خیلی ها با بورس دولت MIt برکلی و استنفورد رفتن (تو شریف پره). تو این اوضاع بد اقتصادی مسلما اگه دو تا دانشجو به لحاظ علمی تو سطح مشابه باشن و یکی با فاند خودش بره دانشگاه ازش استقبال میکنه.

من با توجه به تجربیاتم تو شریف بهتون میگم، 99 درصد کسایی که تونستن از ایران پذیرش با فاند بگیرن از این دانشگاهها رتبه های تک کنکور داشتن و حداقل تا مرحله ی جهانی المپیاد رفته بودن و اینجا هم تاپ بودن و معدل و زبان عالی داشتن.

خلاصه اینکه اگه تو کشور خودتون خیلی خیلی تاپ هستین می تونید شانستون رو برای فاند آزمایش کنید. اما اگه جزو اون دسته نیستید اما معدلتون خیلی خوب بوده (19+) و GRE تافل خیلی چشمگیر هم دارین، احتمالش هست که با هزینه ی شخصی بتونید برید. مثلا یکی از دوستای خودم با هزینه شخصی رفت MIT مدیریت بخونه. مینیمم های اپلای رو داشت و رشته شم Professional بود.

بد نیست یه امار هم از جورجیا بهتون بدم (از زبان یکی از اساتید ایرانی دانشکده برق) تقریبا هر سال بین 2000 تا 2500 نفر برای جورجیا (graduate) اقدام می کنن و حدودا 180 تا 250 نفر قبول میشن
    ویرایش توسط pimi810 : September 20th, 2011 در ساعت 05:13 PM
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    تورو خدا جواب همه سوالای منو بدین که خیلی برام مهمه
    ممنون میشم
    ببخشید که نامید تون می کنم اما دوست عزیز با این شرایط شما 1 درصد هم احتمال گرفتن پذیرش از top 10 امریکا رو ندارید مگر اینکه برای دانشگاه های کشور های دیگه بخواین apply کنید...( جا داره از راهنمایی های pimi810 تشکر کنم )
    ویرایش توسط soroush007 : September 20th, 2011 در ساعت 09:05 PM دلیل: grateful

ApplyAbroad Champion

سلام دوست عزيزم من مطمئنم اگه از ته قلبت بخواي اين دانشگاهها درس بخوني، ايمان داشته باشي به خودت كاري هم به رزومت ندارم مطمئنم كه مي توني، هرگز نااميد نشو. در نهايت مقطع فوق دكتري در اين دانشگاهها خواهي بود. موفق باشي

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

آره یه قول blue sky می تونی تو ته قلبت درس بخونی......
    موفق باشی در مقطع فوق دکتری
    می بینمت همون جا

در مورد MIT من با واسطه از يكي از دوستان شنيدم كه براي دكترا از يه استادي OK گرفته بود و با GRE مينيمم (1130-1140) تونسته بود بره MIT, البته ريكام هاي خيلي خوبي داشت و موضوع مربوط به چند سال پيش ميشه.
    به نظرم پريدن از پله دانشگاه هاي ايران براي پله هاي بلندي مثل MIT به طور يك ضرب خيلي سخته, اما اگر آدم شانس اينو پيدا كنه كه يه فوق ليسانس از يه دانشگاه پايينتر بگيره, احتمال اينكه براي دكترا بتونه بره خب خيلي بيشتر ميشه.

ببخشيد از جواب دوستان يه سئوالي براي من پيش آمد و اون اينكه آيا دانشگاه هايي مثل UCLA و UCI و USC و NYC و... هم مثل اين 4 تا دانشگاه هستن يا ميشه بهشون اميد داشت؟ (+فاند)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    تورو خدا جواب همه سوالای منو بدین که خیلی برام مهمه
    ممنون میشم
    دوست عزیز این تنها شما نیستید که دوست دارین ام آی تی تشریف ببرین..جوونای بسیاری تو این فروم و بیرونش هستن که دوست دارن ام آی تی برن...شما سعی و تلاشتو بکن و ناامید نشو ولی در نظر داشته باش که از کل ایران افراد انگشت شماری تونست برن این دانشگاها و بورس تحصیلی بگیرن با وجود این همه المیپیادی و .......به امید اون روزی که بگن..."امی آی تی پاتوق ایرانیا شده"

Junior Member

سلام
    والا با دیدن رزومه برخی ازدوستان بلکل امیدم رو ازدست دادم میتونم از دوستان عزیز درخواست کنم یه نگاهی به رزومه ناچیز من هم بندازن ببین آیا اصل به درد اپلای میخوره
    لیسانس فیزیک از دانشگاه پیام نور شهرستان معدل 13.5
    ارشد فیزیک دانشگاه تبریز معدل 18.8
    سه مقاله isi
    تافل 115
    gre v = 580
    gre=780
    نمیدونم شانسی برای رنک زیر 20 دارم (فکرنکنم ) بنظرتون برای پذیرش با فاند تو چه رنکی شانس دارم
    ممنونم ااز راهنمایتون