صفحه 92 از 108 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1079

موضوع: پذیرش از MIT, Harvard

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش از MIT, Harvard

رتبه کنکور برای پذیرش از هاروارد تاثیر داره ؟

Junior Member

[QUOTE]سلام -وقتتان بخیر-من در بهمن 93 در مقطع ارشد با معدل 17.40 فارغ التحصیل شدم .به خاطر مشکلاتی که برایم پیش آمد نتوانستم برای پذیرش اقدام کنم -الن تصمیم گرفته ا م که رزومه ام را به گونه ای قوی کنم که بتوانم در آینده در mit یا یکی از دانشگاههای خوب ادامه تحصیل بدهم اما دقیقا نمیدانم غیر از نوشتن مقاله میتوانم رزومه ام را قوی کنم.امسال د کنکور دکتری شرکت کردم و رتبه ام تک رقمی شد.رتبه ارشدم هم تک رقمی بود.آیا این ها تاثیری دارند؟لطفا من را ارهنمایی بفرمایید .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

[QUOTE=amary;2437686]
    سلام -وقتتان بخیر-من در بهمن 93 در مقطع ارشد با معدل 17.40 فارغ التحصیل شدم .به خاطر مشکلاتی که برایم پیش آمد نتوانستم برای پذیرش اقدام کنم -الن تصمیم گرفته ا م که رزومه ام را به گونه ای قوی کنم که بتوانم در آینده در mit یا یکی از دانشگاههای خوب ادامه تحصیل بدهم اما دقیقا نمیدانم غیر از نوشتن مقاله میتوانم رزومه ام را قوی کنم.امسال د کنکور دکتری شرکت کردم و رتبه ام تک رقمی شد.رتبه ارشدم هم تک رقمی بود.آیا این ها تاثیری دارند؟لطفا من را ارهنمایی بفرمایید .
    با سلام
    باید در sop که می نویسید دلیل قابل قبولی ارائه بدید برای این وقفه! (یه دلیل جون دار مثلا نیاد بگید مشکلات مالی یا روحی یا از این قبیل. این حرف ها رو خیلی ها میگند و دیگه کمیته پذیرش هم خبره شده در شناسایی بهانه ها)
    من پدر خودمو در اوردم از بس گفتم نمرات زبان و کیفیت مقاله و sop مهمترین عوامل اند ولی دوستان نظر دیگه ای دارند و اسم دانشگاه و معدل رو مد نظر قرار می دهند (این یه بحث تاریخی هست و من نمی خوام بیشتر از این وارد شم)
    از نظر من باید کیفیت مقالاتت بالا باشه نه کمیت ( به جای اینکه 6 تا چرت و پرت بدی بیرون 2 یا 3 تا جون دار داشته باش)
    چه بخوای و چه نخوای حداقل 10 نمره از حداکثر تافل و جی ار ای میتونی کم بیاری وگر نه .....
    sop هم دیگه هنره نوشتنش....
    تازه اگه کل این ها رو هم انجام بدی بازم شانست کمه چون به هر حال یه فاصله در تحصیلاتت افتاده و این که mit همه ساله تقاضا هایی در یافت می کنه که خیلی قوی اند و هیچ جاش هم نمی لنگه!!!
    اگه بخواهبم به فاکنتور معدلت نگاه کنیم به نظر میاد کمه و برا این دانشگاه یا دانشگاه های خوب 18 حتی 18.30 به بالا جواب میده!!!
    یکی از کسانی که دیدم از mit پذیرش داشت 7 یا 8 تا مقاله داشت معدل هاشم 18 به بالا بود هم لیسانس و هم فوق نمرات زبان عالی هم داشت!!!
    حالا شما خودتو مقایسه کن با اون
    به شخصه تشویقت می کنم که تمام تلاشت رو بکنی که بری این دانشگاه ها ولی میگم که احتمالش کمه!!
    دوستای خودم از نجف اباد رفتند mit و یل و دوست استادم هم رفت برکلی
    نمی گم ممکن نیست ولی خیلی سخته
    اگه نیاز به اطلاعات بیشتری داری پ خ بده
    موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط fesmaeil نمایش پست ها
    رتبه کنکور برای پذیرش از هاروارد تاثیر داره ؟
    در بهترین حالت اونا فقط اسم کنکور رو شنیدند و اصلا نمی دونند چی هست اگه شما رتبه عال بیاری خود به خود میری دانشگاه های ایران که معروف اند و دیگه نیاز نیست بحث رتبه رو بکنی

Junior Member

۱- دانشگاه لیسانس : ازاد تبریز- فیزیک اتمی مولکولی-16.94
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس : علوم پزشکی تبریز- فیزیک پزشکی- 18.92
    ۳- نمره زبان (تافل) نمره کل: 101
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing- ندارم
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله). سه ISI خارجی (IF= 2.15, 3.2, 5.2) و یک اسکاپوس
    ۶- سابقه کار مرتبط- تدریس در دان​​شگاه برای مقطع ارشد دارم (4 5 تا هم ریکامند قوی از دانشیار و فول استاد ها دارم)
    ۷- دانشگاه های مورد نظر - Harvard Medical School
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه- لیزر پزشکی
    ۹- نیم‌سال مورد نظر
    ۱۰- موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه). یک استاد با گرایش کاملا مرتبط در هاروارد هستش که با کارام آشنا هست

دوستان از هاروارد مدیکل اسکول چقدر شانس فاند دارم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط bigcrunch نمایش پست ها
    ۱- دانشگاه لیسانس : ازاد تبریز- فیزیک اتمی مولکولی-16.94
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس : علوم پزشکی تبریز- فیزیک پزشکی- 18.92
    ۳- نمره زبان (تافل) نمره کل: 101
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing- ندارم
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله). سه ISI خارجی (IF= 2.15, 3.2, 5.2) و یک اسکاپوس
    ۶- سابقه کار مرتبط- تدریس در دان​​شگاه برای مقطع ارشد دارم (4 5 تا هم ریکامند قوی از دانشیار و فول استاد ها دارم)
    ۷- دانشگاه های مورد نظر - Harvard Medical School
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه- لیزر پزشکی
    ۹- نیم‌سال مورد نظر
    ۱۰- موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه). یک استاد با گرایش کاملا مرتبط در هاروارد هستش که با کارام آشنا هست

دوستان از هاروارد مدیکل اسکول چقدر شانس فاند دارم؟
    معدلت کافیه
    تافلت خوبه
    مقاله هم خوب
    با یه جی ار ای بالای 325 اپلیکیشنت کامل میشه ( در کل بهتر ببینی میانگین جی ار ای های دانشجو های ورودی چقدره و از اون بالاتر باشی)
    ارتباط با استاد در دانشگاه هایی که کمیته محور هستند خیلی موثر نیست برا پذیرش
    خودم تو سایت هاروارد خوندم که تمامی دانشجویان دکتری در صورت پذیرش فاند کامل می گیرند! (توی سایت دانشگاه هست می تونید پیگری کنید)
    شما تلاشت رو کردی و بقیه اش بستگی به این داره که کمیته پذیرش چه تصمیمی در مقایسه ی شما و رقیب های شما بگیره
    اگه استادت شناخته شده است در جهان می تونه اسم استاد ریکام موثر باشه وگر نه متنشه که خیلی مهمه. ریکام خوب از یه استاد متوسط خیلی خیلی بهتر است از ریکام متوسط از یه استاد خوب
    در ضمن به نظر من ریکام از لکچر یا همون مربی خودمون فایده نداره
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1994 نمایش پست ها
    معدلت کافیه
    تافلت خوبه
    مقاله هم خوب
    با یه جی ار ای بالای 325 اپلیکیشنت کامل میشه ( در کل بهتر ببینی میانگین جی ار ای های دانشجو های ورودی چقدره و از اون بالاتر باشی)
    ارتباط با استاد در دانشگاه هایی که کمیته محور هستند خیلی موثر نیست برا پذیرش
    خودم تو سایت هاروارد خوندم که تمامی دانشجویان دکتری در صورت پذیرش فاند کامل می گیرند! (توی سایت دانشگاه هست می تونید پیگری کنید)
    شما تلاشت رو کردی و بقیه اش بستگی به این داره که کمیته پذیرش چه تصمیمی در مقایسه ی شما و رقیب های شما بگیره
    اگه استادت شناخته شده است در جهان می تونه اسم استاد ریکام موثر باشه وگر نه متنشه که خیلی مهمه. ریکام خوب از یه استاد متوسط خیلی خیلی بهتر است از ریکام متوسط از یه استاد خوب
    در ضمن به نظر من ریکام از لکچر یا همون مربی خودمون فایده نداره
    موفق باشید
    ممنون بابت پاسختون
    فاکتورای قایل ارتقام تو مدت این 6 ماه اینده میتونه دو تا مقاله باشه (دو تاشم بالای 3 یا 4 ایمپکت) و اینکه دوباره می تونم تافل بدم واسه ارتقا تا 105 اینا. ریکامندام مربی توشون نیست. استادم هم شناخته شده ی جهانی نیست. اما محتوای همه ی ریکامندها قوی هست.
    به نظرتون از الان رو استادی که در ارتباط هستیم مقدمه سازی بکنم یا اینکه روتین وار از طریق یونی اقدام کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط bigcrunch نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسختون
    فاکتورای قایل ارتقام تو مدت این 6 ماه اینده میتونه دو تا مقاله باشه (دو تاشم بالای 3 یا 4 ایمپکت) و اینکه دوباره می تونم تافل بدم واسه ارتقا تا 105 اینا. ریکامندام مربی توشون نیست. استادم هم شناخته شده ی جهانی نیست. اما محتوای همه ی ریکامندها قوی هست.
    به نظرتون از الان رو استادی که در ارتباط هستیم مقدمه سازی بکنم یا اینکه روتین وار از طریق یونی اقدام کنم؟
    نمره های زبان خیره کننده ( تافل بالای 110 و جی ار ای بالای 330) می تونه شما رو در رقابت اپلیکیشن های بین المللی خیلی خیلی جلو بندازه!!
    البته اگه به هر دلیلی نمیشه این نمرات رو کسب کرد فکر خوبی هست که مقاله با شرایطی که گفتید چاپ کنید ولی به این موضوع هم فکر کنید که ممکنه این سوال براشون پیش بیاد که این دانشجو چه طور این همه مقاله اونم در این سطح کیفیت نوشته؟ (چون معمولا تو دانشگاه های ایران کار ازمایشگاهی جوندار انجام نمیشه)( مثلا یه یخچال متوسط رو در نظر بگیرید، در یکی از شرکت های امریکا توربینی به این اندازه ساخته که 60،100،150 هزار دور در دقیقه میچرخه و برق تولید می کنه!!!!!!!!!!!!! و کار برد صرفا ن ظ ا م ی داره. و دانشگاه شریف مدعی شده که یکیشو به قیمت 100 میلیارد تومن خریده. البته اطلاعاتشو پس نمیدند و حتی منکرش میشند چون ا م ر ی ک ا به اینان به طور مستقیم نفروخت.)
    برای جلو گیری از بوجود اومدن این مشکل ها با قرار دادن نام نویسنده ها در جای درست مشکل حل میشه مثلا اسم یه استاد حتما توش باشه البته راه های دیگه ای هم برا حل این مشکل هست که....
    در نتیجه به نظر من شما بهتر نمرات زبانت رو خوب کنی و یه مقاله هم چاپ کنی. البته این نظر منه ودر اخر این شما هستی که تصمیم می گیری.
    با استاد مد نظر هم مکاتبه کن حتی اگه تونستی یه کاری با هاش انجام بدی چه بهتر ولی انتظار زیادی نداشته باش. اگه اون استاد عضو کمیته پذیرش باشه موضوع فرق می کنه!
    اگه دانشجو می خواد، بهتره راضیش کنی که اسمشو تو اپلیکیشنت بنویسی شاید یکم کمک کنه ولی در صورت اکسپت باید باهاش کار کنی کل مدت دکترا رو.
    این کار اون قدر ها تاثیر نداره ولی یه ضرب المثل هست که میگه: کاجی بهتر از هیچی هست.
    بازم میگم هیچ کی نمی تونه بگه شما حتما قبولی یا حتما ریجکت یه چیز هایی وجود داره به اسم سیاست های پذیرش که به جز کمیته پذیرش بقیه اصلا نمی دونند اونا چی هستند.
    موفق باشید
    ویرایش توسط shahab1994 : May 25th, 2017 در ساعت 03:34 PM

Junior Member

سلام. قسمتی از رزومه من به شکل زیر است:

1.لیسانس مهندسی دریا-کشتی سازی دانشگاه صنعتی مالک اشتر با معدل 16.30
    2. تافل 110
    3. جی آر ای هنوز نگرفتم
    4. دو مقاله ISI سابمیت شده در رشته مهندسی مکانیک
    5. سابقه کار به مدت 1 سال
    6. جز 10 درصد دانشجویان برتر ورودی( رنک 2)

من میخوام برای رشته مکانیک اپلای کنم. چقدر شانس پذیرش از دانشگاه هاروارد دارم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MIT, Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط najaf110 نمایش پست ها
    سلام. قسمتی از رزومه من به شکل زیر است:

1.لیسانس مهندسی دریا-کشتی سازی دانشگاه صنعتی مالک اشتر با معدل 16.30
    2. تافل 110
    3. جی آر ای هنوز نگرفتم
    4. دو مقاله ISI سابمیت شده در رشته مهندسی مکانیک
    5. سابقه کار به مدت 1 سال
    6. جز 10 درصد دانشجویان برتر ورودی( رنک 2)

من میخوام برای رشته مکانیک اپلای کنم. چقدر شانس پذیرش از دانشگاه هاروارد دارم؟
    برای مکانیک هاروارد و MIT خیلی پایینه.