صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 71

موضوع: درامد بالا در ایران یا ادامه تحصیل

Banned
    رشته و دانشگاه
    Master of power engineering

پیش فرض پاسخ : درامد بالا در ایران یا ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط abadanastro نمایش پست ها
    من نظر شخصی خودم و میگم . همینکه شما برای تصمیمت تاپیک باز کردی نشون میده که بطور جدی در تصمیمت شک داری و به نظر من این شک اصلا چیز خوبی نیست.
    اگه اینجا با استعداد های خودت تونستی به این درآمد برسی پس اگه بری دکترا از آمریکا بگیری برگردی اصولا نه تنها موقعیت اول رو از دست نمیدی بلکه باید حقوقت هم بیشتر بشه و موفق تر بشی و از این حرفا .
    اگه میخوای به قصد همیشه بری و برنگردی خب این اونجایی هست که میگم شک داری و این شک بعدا برات دردسر میشه چون بالاخره یک میزان قابل توجهی احتمال هست که اونجا تا سالها هم نتونی به این درآمد دست پیدا کنی و پشیمون بشی که ای بابا من که داشتم خوب پول درمیاوردم و غذای خوب و وطن و این حرفا رو ول کردم !
    یعنی میخوام بگم قضیه خیلی روشن هست و از این چند حالت که گفتم خارج نیست. نمیدونم شاید طرح سوالت مستقیم نبوده که تاپیک اینقدر کش پیدا کرده.

من سر دوراهی موندن رو به شک ترجیح میدم.نمیدونم شاید همون شک باشه که شما میگی..یا ندونستن اتفاقاتی که دراینده قراره بیفته. راستش تنها چیزی که باعث شده تا الان بلیط نگیرم به قول یکی از دوستان در همین تاپیک شایدعافیت طلبی مالی باشه و گرنه هیچ مانع دیگری سر راهم نیست..راجع به کش دار شدن تاپیک حرف زدید و من باید بگم امشب تصمیمم رو اینجا میگم.. حالا این تاپیک شاید بسته بشه و شایدم دوستانی بیشتری بیان و نظرات بهتری بدن که به درد امثال من بخوره من که واقعا استفاده کردم و از همه دوستانی که نظرات محترمشون رو اعلام کردن ممنونم..و در واقع لطف کردن و نکته های مهمی رو گوشزد کردند.

آقا من کلی این چند صفحه قبل رو اینور اونور کردم تا ببینم این جناب Arshavin چقدر مگه داره درمیاره که میگن اوضاعت مالیت خوبه و اینا. انگار خودش که از درامدش راضیه و عشق خارجه.

حالا من بهت میگم که عشق خارج بودم خراب. الانم دارم میرم اونور با بورس خوب برای دکتری. اما این رو بهت میگه، اکه درامد واقعا خوب داری که تضمین خوبی برای ادامه پیداکردنش هست، نرو. واسه خودت هر تابستون برو چند روزی اروپا حال کن. اونطرف مدینه فاضله نی و همون طور که هر آدمی از دور فرزانه بنظر میاد، هر جایی از همون فاصله متعالی!
    Whatever doesn't kill you simply makes you Stranger

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Babaii نمایش پست ها
    آقا من کلی این چند صفحه قبل رو اینور اونور کردم تا ببینم این جناب Arshavin چقدر مگه داره درمیاره که میگن اوضاعت مالیت خوبه و اینا. انگار خودش که از درامدش راضیه و عشق خارجه.

حالا من بهت میگم که عشق خارج بودم خراب. الانم دارم میرم اونور با بورس خوب برای دکتری. اما این رو بهت میگه، اکه درامد واقعا خوب داری که تضمین خوبی برای ادامه پیداکردنش هست، نرو. واسه خودت هر تابستون برو چند روزی اروپا حال کن. اونطرف مدینه فاضله نی و همون طور که هر آدمی از دور فرزانه بنظر میاد، هر جایی از همون فاصله متعالی!
    محض اطلاع شما میگم که عشق خارج بودن هدف نیست..من اگه عشق خارج بودم الان اصن اینجا نبودم و ازین بحثا نمیکردم..همیشه سعی کردم هدفم از همه نظر بالا باشه خصوصا معنوی..کی گفته اون طرف مدینه فاضله ست.. اصن اونجا بدترین جای ممکن خب!!!!! من هدفم رو اینجا ندیدم و برای چیزی دیگه میرم نه خارج دیدن..خارج دیدن که کاری نداره هرکسی 1 سال با درامد کم هم کار کنه تا همین اروپا به راحی میتونه بره تفریح..

Banned
    رشته و دانشگاه

با سلام و وقت بخیر.. دوستان من تصمیم رو گرفتم و فردا قراره برم سراغ کارای بلیط و پرواز..آخرش به قول دوستان به حرف قلبم گوش کردم و به خدا توکل میکنم. توی این تاپیک از همتون نکته های خوبی یاد گرفتم و صمیمانه از همتون که لطف کردید و نظرات محترمتون رو به بنده حقیر گفتید تشکر میکنم..دلمو میزنم به دریا و میرم و تلاشمو میکنم..واقعا ازتون ممنونم که با حوصله وقت گذاشتید و نگاهتون رو به سمت من انداختید.. بنظرم این تاپیک باز بمونه شاید بهتر باشه..بالاخره کسانی هستند که سر این دوراهی ها قرار بگیرند و از راهنمایی های شما دوستان و دوستانی که بعدا نظر میدن استفاده کنند.. من سبک سنگین کردم و دیدم باید برم.. از همتون ممنون و سپاسگذارم و دست تک تک تون رو میبوسم. امیدوارم در همه دوران زندگی تون اول خدا ازتون راضی باشه و بعدش خودتون رضایت درونی از مسیرهایی که رفتید داشته باشید..

Arshavin

یه جمله هم از خودم میگم نخندید ها!!!!!!
    در مسیر پر پیچ و خم اپلای کردن باید نون رزومه مون رو بخوریم...

Junior Member

برو دوست عزیز، خدا به همرات. مطمئنا اونجا سختی خواهی دید، شک نکن ولی اگه همون جور که اینجا خلاق بودی و تونستی توی جامعه ای که همه (تحصیل کرده و نکرده) مشکل اصلیشون درآمد و پول بوده راهی (سالم) رو پیدا کنی که بتونی خلاف این جریان شنا کنی، اونجا هم خلاقیت به خرج بدی مسلما نتیجه ش رو خواهی دید. امیدوارم موفق باشی.

Banned

سلام من تازه عضو شدم و این موضوع رو مشاهده کردم. آقا آرشاوین سفرت بی خطر باشه. از نظر من تصمیم بجایی گرفتید اگه تونستید فاند بگیرید لابد یه چیزی توی اون رزومه تون بوده که فاند دادن. طبیعتا اونجا هم میتونید بدرخشید و یه فرصت بهتر ازینجا بدست بیارید

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

کلیه پستهای نامرتبط به موضوع حذف گردیدند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    Arshavin23 عزیز ممنون بابت بحث جالبی که پایه ریزی کردی. واقعا جا داشت همچین بحثی تو این فروم پیش بیاد چون بالاخره یه درصدی از بچه ها که دارن میرن ممکنه وضعیت به نسبت بهتری داشته باشن و این موضوع براشون قبل رفتن تبدیل به یه چالش فکری بزرگ بشه!!! نمونه ش خود من... البته من مثل شما 24 سالم نیست و 30 سالم هست و حدود 4-5 سال سابقه کار دارم و تو یکی از سازمانهای بزرگ مالی (حوزه بورس و بازار سرمایه) کار میکنم ... درآمد ماهانه حدود 5.5 تا 6 تومن هم دارم و زندگیم هم خداروشکر خوبه و از وضعیت فعلیم ناراضی نیستم. اما!!! اما داستان اینه که من از سه چهار سال پیش تو فکر رفتن بودم اونم واسه ادامه تحصیل.. کلا عشق کارهای ریسرچ و تحقیقاتی هستم و با اینکه سابقه پژوهشی خوبی دارم (5-6 مقاله چاپ شده تو نشریان بین المللی از جمله تو اشپرینگر و الزویر و چندتا مقاله علمی پژوهشی) و براحتی میتونستم اینجا تو یه دانشگاه خوب دکترا بخونم اما هیچوقت امتحان دکترای داخل شرکت نکردم. چرا؟ چون فکر میکنم اینجا دکترا خوندن وقت تلف کردنه و خیلی از دوستام هستن که دارن تو دانشگاههای خوب این مملکت دکترا میخونن و واقعا سرخورده ن و هیچی از خودشون ندارن یا اینکه سرکاری هستن که نهایت دوتومن دارن بهشون حقوق میدن یا خیلی تاپ بودن و لابی داشتن هیات علمی دانشگاههای خوب تهران شدن که باز الان دارن مینالن و راضی نیستن... تو همین دوساله خودم شاهد بودم که چندتا از دوستانم که هیات علمی دانشگاه تهران بودن ول کردن و الان دارن تو آمرکیا و کانادا دوباره دکترا میخونن!!! این به من یه نکته رو ثابت کرد که اشتباه نکردم و واقعا دکترا خوندن تو این مملکت وقت تلف کردنه!!! به نظرم فقط کسایی میان و ایران دکترا میخونن که نتونن برن اونور و در واقع تواناییش رو واقعا ندارن در غیر این صورت هرکسی که توانمند باشه میره .. این رو به شخصه با اطمینان بهش رسیدم... من تو این چندساله به دلایل مختلف از جمله متاهل شدن و خرید خونه و ... نشد برم اما داستان من الان این شده که با اینکه وضعیت درآمدی و شغلی خوبی دارم و به یه وضعیت به اصطلاح stable رسیدم پذیرش فول فاند هم از آمریکا (مهندسی صنایع) دارم هم کانادا (فایننس) و نهایتا تصمیم گرفتم که کانادا برم چون فایننس هم رشته ی بهتریه و درآمد و بازار کاری خیلی بهتری نسبت به خیلی رشته ها داره هم اینکه خودم تو این حوزه چندسال سابقه کار دارم. اما الان که برای ویزا اقدام کردم و منتظر ویزا هستم و کلاسهام تا 1 ماه دیگه شروع میشه دو دلم!!! و واقعا نمیدونم الان رفتن درسته یا موندن!!! حس میکنم به وضعیت اینجام عادت کردن و شاید از سر عافیت خواهی موندن برام بهتر باشه چون مسیر شغلیم مشخصه اما از طرف دیگه حس میکنم اگه برم تو یه محیط مرفه تر، با استرس کمتر با احترام اجتماعی بیشتر و آینده مشخصتر میرم هرچند ممکنه یه چند سالی بهم فشار بیاد اما تو یه بازه میان مدت 5-6 ساله وضعیت بهتر میشه و این برای خودم و خانواده م بهتر خواهد بود، تازه میتونم به آرزوم که کار کردن تو یه محیط تحقیقاتی پیشرفته س برسم هر چند ممکنه برام سختیهایی پیش بیاد اما به نظرم ارزش داره ... یه سری دوستان میگن تو با این موقعیت کاری و اجتماعی اشتباهه که بری چون رفاه نسبی رو همینجا داری اما یه سری دیگه میگن برو و زندگی اونجا رو تجربه کن تا بعدا حسرت نخوری که تونستم و نرفتم ... یه حرف دیگه هم که نظر خودم هست اینه که کسی که هیچ پارتی و رابطه و رانتی نداشته و تو این مملکت تونسته خودش رو اثبات کنه و پیشرفت کنه اونحا مطمئنا زمینه پیشرفت براش خیلی مهیاتره و بیشتر میتونه پیشرفت کنه ... به هرحال درگیری ذهنی شخصی من هنوزم که هنوزه زیاده ولی امیدوارم که هرچی خیره پیش بیاد و تصمیمی که میگیرم بهترین تصمیم باشه...
    سلام
    بنده شرایط فعلیم بسیار شبیه شرایط 2015 شماست
    30 ساله هستم
    در جای خوب تهران خونه با بالاترین امکانات دارم (به لطف پدر)
    شرکت خودم رو 15 پرسنل دارم و درامدی حدود 5 تا 6 میلیون دارم
    متاهل و از زندگی متاهلی راضی
    بحران اجتماعی ایران بنظرم خیلی جدی هست و من رو اذیت میکنه اما بحران اقتصادی ندارم
    .
    بنظرم تا جیب یک نفر پر یا نیمه پر نباشه نمیتونه به بحران اجتماعی وزن بالایی بده و بحران اقتصادی مهمترین چالشش هست و خیلی تصمیم عاقلانه ای هست که مهاجرت کنه
    اما وقتی دغدغه اجتماعی در ایران داری و بحران اقتصادی نداری،
    اما اقتصاد و روابط خانواده و دوستان و جایگاه اجتماعی ، هم به اندازه مسائل اجتماعی برات اهمیت داره،
    بدجوری تو تصمیم گیری مهاجرت در مونده میشی
    .
    شما چه تصمیمی گرفتید و بعد از 3 سال به چی رسیدید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Arshavin23 نمایش پست ها
    با سلام و وقت بخیر.. دوستان من تصمیم رو گرفتم و فردا قراره برم سراغ کارای بلیط و پرواز..آخرش به قول دوستان به حرف قلبم گوش کردم و به خدا توکل میکنم. توی این تاپیک از همتون نکته های خوبی یاد گرفتم و صمیمانه از همتون که لطف کردید و نظرات محترمتون رو به بنده حقیر گفتید تشکر میکنم..دلمو میزنم به دریا و میرم و تلاشمو میکنم..واقعا ازتون ممنونم که با حوصله وقت گذاشتید و نگاهتون رو به سمت من انداختید.. بنظرم این تاپیک باز بمونه شاید بهتر باشه..بالاخره کسانی هستند که سر این دوراهی ها قرار بگیرند و از راهنمایی های شما دوستان و دوستانی که بعدا نظر میدن استفاده کنند.. من سبک سنگین کردم و دیدم باید برم.. از همتون ممنون و سپاسگذارم و دست تک تک تون رو میبوسم. امیدوارم در همه دوران زندگی تون اول خدا ازتون راضی باشه و بعدش خودتون رضایت درونی از مسیرهایی که رفتید داشته باشید..

Arshavin

سلام
    میتونم بپرسم بعد از سه سال شما چه کردید؟
    مهاجرت کردید؟
    الان چه شرایطی دارید؟

Junior Member

سلام
    من هم خیلی مشتاقم تا از تجربه شما بعد از این چند سال بیشتر بدونم

نقل قول نوشته اصلی توسط Arshavin23 نمایش پست ها

Arshavin

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)